Printer Önerisi
1 1

Bu konuda 18 mesaj var

Selamlar;

Evde 6.5 yaşında bir canavar var, laptop ve printer sözü verdik:) Bu bahaneyle yeni bir laptop alayım eski HP C4485 printerı vereyim diye plan yaptım.

Ancak printer 10 senelik olduğu için kartuşu 700 liradan başlıyor.

Bende gaza gelip fotoğraf basabilen kartuş maliyeti düşük bir printer alayım dedim ki o zaman yollar epsona çıktı.

Hadi madem foto bastırıp evi neşelendirelim dedik o zamanda basmışken A3 basalım diyip 14K seviyesinde printerlara yelken açtım.

Çok saçma bir noktaya geldim, yardıma ihtiyacım var:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, escape said:

yardıma ihtiyacım var

https://www.sosyopix.com/en

ev için printer almak, her ay düzenli en az 20-30 çıktı almayacaksanız her türlü zarar.

zamanında HP'nin ev için olan en iyi yazıcısını almıştım, yok ucu kurur, yok kafa ayarı, yeni kartuş fiyatının ucuz bir yazıcı kadar olması falan derken tümden iptal ettim.

basit çıktılar için en yakın kırtasiye ve şirket lazer printerı, fotoğraf bastırmak için de sosyopix ve benzeri hizmetleri kullanmaya başladık.

printer tasvsiyesi olmadı biliyorum ama bir öneri sadece...

escape and Chronos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, stardust said:

https://www.sosyopix.com/en

ev için printer almak, her ay düzenli en az 20-30 çıktı almayacaksanız her türlü zarar.

zamanında HP'nin ev için olan en iyi yazıcısını almıştım, yok ucu kurur, yok kafa ayarı, yeni kartuş fiyatının ucuz bir yazıcı kadar olması falan derken tümden iptal ettim.

basit çıktılar için en yakın kırtasiye ve şirket lazer printerı, fotoğraf bastırmak için de sosyopix ve benzeri hizmetleri kullanmaya başladık.

printer tasvsiyesi olmadı biliyorum ama bir öneri sadece...

Bu sebeple 3 yil kadar önce 220 Euro gibi bir rakama Lexmark renkli lazer yazici aldim ve simdi cok sükür diyorum. Cift tarafli otomatik yazma, cift tarafli otomatik tarama, tek tusla taradigim belgeyi NAS'a kaydetme yada gmail'ime atma gibi güzel özellikleri var. Tek dezavantaji tonerlari cipli bu sebeple doldurulamiyor ama 1.000 sayfa icin toner maliyeti 30-40 Euro civarinda. Icinden cikan demo tonerlari yeni bitirdim ki 3 yilda da bunlari bitirsem (muhtemelen daha uzun sürer cünkü demo olanlari zaten 3 yil gitmisti) bana hayli hayli yeter. Kartus kurudu, yazici kafasi tikanti derdi de bitti gitti. Ohh be dünya varmis. 

Coppermine tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3-4 ay önce mürekkep tanklı Canon Pixma G3415 aldım, geçen sürede de yüksek miktarda fotorğaf baskısı yaptım mürekkepler oldukça uzun gidecek gibi görünüyor. Kafa vs. ne kadar dayanacak onu da zaman gösterecek ama şimdilik bir şikayetim olmadı.

rammstein and escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2000'lerin başında Canon marka fotoğraf yazıcılar vardı photo black v.b. kartuşları olan, onlarla fotoğraf kağıtlarına baskı yapıyordum ancak mürekkepli yazıcılar çok zarar, sonradan zaten ne bu tip printer kaldı ne fotoğraf makinesi kaldı eskisi gibi.

Uzun süredir eve yazıcı almıyorum, aynen ya kırtasiye, ya yakındaki dijital çıktı alan yerler şeklinde gidiyorum bayadır. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 2 senedir evde dolduralabilir tanklı Canon 2411 kullanıyoruz.

pixma-g2410-as-paper-try-up-fra_800x605.

Ayda yaklaşık 100-2000 arası baskı yapmamıza rağmen bu güne kadar sadece 1 defa mürekkep seti satın aldım ona da 1lt kola parası verdim.

Ben performansından çok memnunum. Püskürtmeli yazıcılar ile ilgili anlatılan sorunların hiçbirini yaşamadık. Hala ilk günkü gibi çalışıyor.

Omfs, escape and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Canon Pimax G640 model printer aldım, fiyatı makul ve foto kalitesi gayet başarılı.

Oğlan ipadden direk çıktı alabiliyor, ben bilgisayardan , hanım telden istediğimiz çıktıyı alıyoruz.

Kaliteli fotoğraf kağıdıyla dün denedim, kesinlikle fotoğrafçı baskısından daha iyi kalitesi var.

Cümleten çok teşekkür ederim.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bir öneri isteyeceğim. ön muhasebe yok bordrolar hesap ekstreleri vs derken dükkan için printer ihtiyacım doğmaya başladı. eskiden tanklı yazıcı kullandım fakat düzenli baskı yapmama rağmen sorun yaşadım o yüzden asla tanklı almam. çok masraf çıkartmayacak wifi özellikli, siyah beyaz ve scanner şart olmayan yazıcı önerebilir misiniz ? google da araştırma yapmama rağmen anlamıyorum bu printer işinden. lazer mi yok toner mi derken kafam karışıyor.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu her printer tavsiyesi isteyene tanklı yazıcıları önermeyi bırakın diye çok kavga etmişliğim var.

@Atrin Hangi yazıcının alınacağını yapılan iş ve baskı sayısı belirler. İş yerleri için en sorunsuz ve iyi seçenek her zaman lazerdir. Hem ekonomiktir hem hızlıdır. Önemli olan sizi chiple ve çeşitli yollarla vs. orjinal toner kartuşu almaya zorlamayacak, muadil toneri ve muadil drum'ı vs piyasada kolay ve ucuza bulunabilecek marka ve modelleri tespit edip ona göre satın alım yapmaktır. Bu konuda her zaman benim için Brother en iyi seçenek olmuştur. Hem kendim Brother MFC-L5750DW gibi yüksek baskı kapasiteli bir ürünü kullanıyorum, hem de daha az sayıda baskı yapacak yerlerde kullanılmak üzere önerdiğim küçük kapasiteli brother modellerini satın alıp kullananlar çok memnun. En son iki sene önce MFC-1911W modelini kayınbiradere aldırmıştım, arkamdan duacı. Ama scanner gerekli değilse ona göre bir model araştırmalısınız. Bunu yaparken belirlediğiniz modelin ismini yazıp, muadil toner ve muadil drum diye aratırsanız o model için piyasada ucuz ve muadil kartuş vs var mı, fiyatları ne alemde görmüş olursunuz. Ayrıca modele özel youtube vs toner kartuşunun nasıl değiştirildiğine dair de araştırma yapın ki chip gibi istenmeyen bir özelliği var mı ya da yeni kartuş takarken bir reset işlemi varsa kolay olup olmadığının mutlaka ön araştırmasını yapmanız gerek. Kendim iki senedir vs bir piyasa yoklaması yapmadığım için size maalesef direk şu modeli alın diyemiyorum ama parmak bastığım noktalara dikkat ederseniz işini düzgün yapan ekonomik bir yazıcıya sahip olabilirsiniz.

Atrin and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA hocam teşekkürler yazdıkların için. https://www.hepsiburada.com/brother-hl-1211w-orjinal-2-tonerli-mono-laser-wifi-20ppm-a4-yazici-pm-HBC00002Z0O0B bu modele biraz odaklandım. google da aratınca muadil toner ve drum parçaları çıkıyor. çipli değil sanırım bu model. senin söylediğin alet de güzelmiş ama neredeyse iki katı fiyatı var https://www.hepsiburada.com/brother-mfc-1911w-2-orijinal-tonerli-wi-fi-faks-fotokopi-tarayici-laser-yazici-p-hbcv00002z86ws

şunu peki doğru mu anlıyorum. kartuşlu vs sistemin aksine lazer bir yazıcıyı uzun bir süre kullanmadığımda sorun çıkartmıyor değil mi ? 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, Atrin said:

şunu peki doğru mu anlıyorum. kartuşlu vs sistemin aksine lazer bir yazıcıyı uzun bir süre kullanmadığımda sorun çıkartmıyor değil mi ? 

Aynen öyle. Mesela benim evde de bir mono küçük lazer yazıcım var. Senede 1 bile kullanmıyorum sanırım. 40 yılda bir işim düşüyor, hemen dolaptan çıkarıp masaüstüne koyup usb'den takıyorum pc'ye. Çıktımı alıp kaldırıyorum. Lazerde baskı kafası tıkanması, mürekkep donması vs bu tür sorunlar asla olmaz.

Peregrine, rammstein, Atrin and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA hocam riske girmek istemedim. gerçi scannera ihtiyacım olmuyor. olduğunda telefondan camscanner falan kullanıyorum ama almışken iyi olduğu kanıtlanmış model alayım diyerek senin önerdiğin Brother'ı aldım. 6.299TL fiyatı vardı. 3 ay ödeme erteleme (bu çok iyi oldu çünkü yaz ayları nakit girişi çok azalıyor) + 6 taksit ile 6.317TL'ye almış oldum. Elbet fiyatı artacak diyerek almışken güzel bir model alayım dedim. Teşekkürler tavsiye için :) yarın teslim gözüküyor yorumlarımı yazarım.

ZvAnA, MilesTeg, wazzap and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Hayırlı olsun abicim. Aslında illa benim önerdiğimi almak zorunda değildin, scannersız model de işini görürdü. Ama en azından resmi evrak vs bir iş olduğunda daha düzgün scan işlemi yapmış olursun. Model belli olduğuna göre şu videoları paylaşayım seninle.

Drum dediğimiz kısım toner kartuşunun yerleştirildiği bölmedir. Belli bir ömrü vardır. Üretici sayfalarında bu ömür şu kadar baskı diye belirtilir. O civarda bir baskı yaptıktan sonra makina drum uyarısı vermeye başlar. Ama bu demek değildir ki illa ömrü bitmiş olsun. Ömrünün bittiği baskı kalitesinden anlaşılır. Genel olarak baskı yapılan kağıtta siyah lekeler, gölgeler falan olmaya başladığında ömrünün sonuna gelmiş demektir. Ama uyarı verdiği halde halen temiz baskı alınıyorsa aşağıdaki videoda görüleceği gibi drum'ı resetleyerek kullanmaya devam edebilirsin. Gerçekteen ömrü bittiğinde de piyasadan drum temin edip yine bu işlemi yapıp kullanmaya devam edebilirsin. Bu modeli özellikle önermemin nedeni drum'ının da değiştirilebilir olması. Bazı modellerde drum sabittir daha doğrusu son kullancı değiştiremez. O yüzden drum'ı kullanıcı tarafından çıkarıp değiştirilebilen modeller tercih edilmeli.

https://www.youtube.com/watch?v=0HoxBQv2YeU&ab_channel=DinamikKartuşToner

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@AtrinToner kısmına gelirsek de, yazıcı silik yazmaya başladığında ya da uyarı vermeye başladığında ya piyasadan muadil toner temin edip kullanırsın, ya da ilk aldığında içinde gelen orjinal toner kartuşunu doldurtup ya da toner tozu alıp kendin doldurabilirsin.(Ben önermem hem pis iştir hem de çok da ekonomik olduğunu düşünmüyorum). Bu modellerde Toner reseti kartuş üzerindeki çarklar üzerinden olur. Normalde piyasadan alacağın bir muadil toner zaten resetlenmiş olarak gelir. Ya da doldurttuğun yer bunu yapıp gönderebilir. Dolayısıyla uğraşmadan temizce kullanmaya devam edersin. Ama kendin doldurmaya kalkarsan aşağıdaki videodaki gibi kartuş yanındaki çarkların pozisyonunu sıfır tonerlerde olduğu gibi reset pozisyonuna getirmen gerekir. Bazen doldurttuğun yer de bunu yapmadan gönderiyor. Ama dediğim gibi ben muadil toner alıp geçiyorum.. Kalitesinden baskının koyuluğundan memnun olduğum bir muadil toner bulmuşsam o firmadan devam ediyorum. Bazı muadil tonerlerde kullanılan toner tozu çok ucuza kaçılmışsa güzel baskı vermeyebilir. Bunlar da ayrıca aklında olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=FUTV_155sEw&ab_channel=konusanservis

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA hocam yazdığın bilgiler için çok teşekkür ederim. hepsini notlarıma kaydettim.

printer'ı kurdum. kurulumu kolaydı. kablo ile bağlamama bile gerekmedi. windows, mac ve iphone a kurulumlarını gerçekleştirdim. iphone da airprint olarak görmüyor ama brother app sayesinde kolayca çıktı alınabiliyor. printer ne çok büyük ne çok küçük minnoş bir havası var :) daha önce lazer printer kullanmadım hiç ondan baskı hızı çok hızlı geldi. pat pat basıyor. biraz ses çıkartıyor baskı yaparken sanki bir fan çalışıyor gibi ama rahatsız etmiyor beni baskı esnasında ses çıkarsa ne olur çıkarmasa ne olur :) tekrardan tavsiyen için çok teşekkürler hocam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok