4070 Ti vs. 3080 Ti
0

Bu konuda 31 mesaj var

hayırlı olsun. karşılaştırma çok iyi olmuş.

EVGA sadece 40xx için Nvidia ile ilişiğini kesmedi. Artık Nvidia için ekran kartı üretmeyeceğini açıkladı. Hatta grafik kartı üretimini de kapattı. Yani artık EVGA ekran kartı olmayacak. 

güle güle kullan. Ben halen pusudayım bekliyorum. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, jackjoker said:

EVGA sadece 40xx için Nvidia ile ilişiğini kesmedi. Artık Nvidia için ekran kartı üretmeyeceğini açıkladı. Hatta grafik kartı üretimini de kapattı. Yani artık EVGA ekran kartı olmayacak. 

Pazarlıkta elini güçlü tutmak için blöf yapıyor olabilir diye düşünüyorum, umarım ileride yine EVGA ekran kartları görürüz.

Bir bakmışsın AMD'ye kart üretmeye başlamış... bakarsın FSR, DLSS'i geçer... bakarsın AMD ekran kartı almışız... belli mi olur :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, stardust said:

pazarlıkta elini güçlendirmek için blöf yapıyor olabilir diye düşünüyorum, umarım ileride yine EVGA ekran kartları görürüz.

Bir bakmışsın AMD'ye kart üretmeye başlamış... barasın FSR, DLSS'i geçer... bakarsın AMD ekran kartı almışız... belli mi olur :D

EVGA ile AMD yan yana olmaz ya. Yok ciddi ciddi piyasadan çekildiler. Açıkladılar zaten resmi olarak.  Farklı alanlarda odaklanacaklar. Keşke üretseler. Yukarıda attığın fotoğraflarda net olarak belli. EVGA görüntüsü üzerine ekran kartı yok. Aşırı iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, jackjoker said:

EVGA ile AMD yan yana olmaz ya. Yok ciddi ciddi piyasadan çekildiler. Açıkladılar zaten resmi olarak.  Farklı alanlarda odaklanacaklar. Keşke üretseler. Yukarıda attığın fotoğraflarda net olarak belli. EVGA görüntüsü üzerine ekran kartı yok. Aşırı iyi. 

dur ya iade ettiğime pişman etme, daha sonra konuşalım bu konuları :cry: ben henüz kabullenemem bir daha yeni evga ekran kartı görmeyeceğimi...

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, stardust said:

dur ya iade ettiğime pişman etme, daha sonra konuşalım bu konuları :cry: ben henüz kabullenemem bir daha yeni evga ekran kartı görmeyeceğimi...

EVGA forumlarında varmısın bilmiyorum oraya gel duygu seli :) bundan sonra tozlu raflarda altın değerinde FTW3 ler. benim 3070 ti ya çok talip var sahibinden mesaj kutusunu görsen şenlik. ama tutuyorum oyalıyorum milleti. rakamlar aşağı inerse elimdekini yedeğe koyup tutacağım bakalım. şimdilik beklemedeyim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Red Dead Redemption 2 - tüm ayarlar ultra - DLSS quality

4070 Ti - 144 fps ortalamayı yakalıyor.

3080 Ti - 120 fps'nin altında kalıyordu ortalaması oyunun kendi benchmark'ında.

ben açıkçası DLSS 3.0 olmayan oyunda bu kadar fark olacağını düşünmemiştim.

4070 Ti bariz daha iyi bir kart.

daha önceki serilerde hiçbir zaman yeni serinin xx70 ti kartı, eski serinin xx80 ti kartını bu derece sollamazdı.

ve tekrar altını çizmem gerek ki RDR2'de DLSS 3.0 yok.

keşke rtx 3080 Ti kartı yollamadan Cyberpunk'da da bir bench alsaydım, asıl fark orda belli olurdu.

gerçi görünen köy klavuz istemez.

2070 ti diye bir kart olmadı ama ben çok iyi hatırlıyorum ki benim gtx 1080 ti, rtx 2070'i çok rahat eziyordu, hatta rtx 2080'den çok geri bile kalmıyordu.

2080 ti da hiçbir zaman 3070 ti kartı aratmamıştı, 2080 ti kartı olanlar 3080 ti beklemişti.

bu seride büyük sıçrama var demek isterdim ama aslında hepsi birer pazarlama oyunu.

4070 ti sonuçta 4080'in biraz kırpılmış hali.

bence Nvidia 4070 ti gibi bir ucubeyi çıkaracağına, 4080 MSRP fiyatını 900 dolara, custom AIB kartlar da 1000 dolar civarına çekilseydi çok daha ahlaklı bir iş yapmış olur, kullanıcının da gönlünü kazanırdı.

yapılan ali cengiz oyununun herkes farkında, gözleri doymuyor paraya.

zaten grafik kartı pazarının geneline hakimsin, yahu biraz da sürümden kazansan ne olur, eeeey nvidia...

şartlar denk getirdi aldım bu 4070 Ti kartı, şuan bir sürü oyunda açtım denedim, memnun kaldım fakat kartın bir ucube olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

son bir not olarak da, yüksek fps veren yerlerde bile coil whine olmadı ki bunun için de çok şükür diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust bu 12pin kablo takımında zorluk yaşadın mı? kasa camı ile kart arasında en az 4-5cm boşluk olması gerektiği yazıyor. bükülmemesi lazım. sende durumlar ne?

kabloyu takarken bir kilit mekanizması var mı? mekanizmayı takarken tik tak tuk tök diye sesler geliyor mu? ses geldi diyelim kendine doğru çekerken veya eğerken "toh tü ta" gibi sesler geliyor mu? 

soketin yuvaya girdiğinde bükülmemesi için cablemod gibi bir kablo kullanacakmısın? ya da atx 3.0 güç kaynağına geçme durumu elzem mi? benim 1000w evga 4080 kurtarır mı? Zeki Müren de bizi görecek mi? 

teşekkürler başka sorum yok. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Star tekrar güle güle kullan.

Bu arada MSI ve başka bir iki marka daha gördüm, PCI Express 5 ve ATX 3.0 uyumlu PSU'lar gelmiş, MSI MPG A850G PCIE5 modeli vardı mesela, İncehesap'ta günlük bir indirme konuydu hatta galiba.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 dakika önce, stardust said:

Sağol Tolga Abi.

@jackjoker Evren, evden çıkıyorum, şu fotoğrafları atayım. uçuştan önce vaktim olursa detaylı yazacağım durumu. özet: kasanın eni çok dar değilse bir sorun olacağını düşünmüyorum.

km2vol1.jpg  kspa5p3.jpg

Cam rahat kapanıyor mu? hem Nvidia notlarında hem de Cablemod notlarında dediği soketten itibaren 4-5cm 90derece dik olmalı ve sonra bükülmeli uyarısı var. daha önce bahsettiğim buydu benim. bundan dolayı kasa kapağını kapamıyor millet. sende de dışarı taşma var ama kapayabilirsin diye anlıyorum. 
Bende Phanteks Evolv x var. Teorik olarak benimkine de olur ama işte takmadan görmeden bir şey diyemiyorum. ATX 3.0 ile çıkan kablo da takılsa aynı durum onun içinde geçerli. L tipi dirsekli kablolar olmadan bu problem düzelmez. Zaten bu tarz kablolar da çıkmaya başlamış. Dirsekli L tipi. Onda kafa rahat olur. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, jackjoker said:

soketten itibaren 4-5cm 90derece dik olmalı ve sonra bükülmeli

durum bu. benim kasa kapağı, kablonun ekran kartına bağlı olduğu noktayı hiç zorlamadan kapanıyor.

kilit mekanizması var, çıt diye ses geliyor. cablemod gibi bir kabloya benim için gerek yok. sen de ilk ekran kartını al, ihtiyaç olursa kabloyu sonra alırsın. yine benim durumunda 285w ekran kartı için yepyeni 850w güç kaynağını değiştirmeyi düşünmüyorum. içime sindi, emanet durmadı kablo. 1000w 4080i rahat kurtarır, masrafa girmek için bahane arama. 4080 almadan önce yeni monitör alalım, sonra 4080, en son bu mevzulara gelir sıra :D

rammstein and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 minutes ago, JardeL said:

Iki test arasinda CPUdaki saat hizi farki neden kaynaklaniyor?.. 

saat hızı farkı yok, cpu-z anlık çarpan neyse onu gösterdiğini için öyle çıkmış, yoksa cpu hep pbo eco 95w ayarında.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CPU-Z'ye bakma, o anlık hızıdır ekran görüntüsü alındığında, test anındaki saat frekansları için testin grafik çıktısına bakmak lazım, oralarda fark var ise CPU iki testte farklı hızda çalışmıştır.

JardeL and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni kartın hayırlı olsun Star güle güle kullan.

RTX4070ti ' nin RTX3080ti ' yi nasıl tokat manyağı yaptığı gayet ortada bir kavram olmuş kendi kullanıcı deneyim testlerindende görüneceği üzere. Ki bu fark şu an içinki duruma göre, her yeni jenerasyonda ileri etapta bu farkın eski nesiline göre daha açıldığını biliyoruz. 

2. el ilan başlığında sana yorumumu yaparken dilerim bundan ötürü yanlış anlamamışsındır umarım; işin mantıksal bir kısmı var nihayetinde sıfıra ve üstelik daha ucuza hemde çok daha iyi bir performans sunabilen bir kart varken ve EVGA' nın evet eskiden ne kadar iştihamlı olsada bu piyasadan tamamen çekilmesi daha sonrası için başa birşey gelse distribütör vasıtasıyla yerine nasıl bir kart gelebilir vs gibi ayrı ayrı konular varken "Şansın varsa düşünmeden iade et" derken yaptığın hamle en doğru karar olmuş.

Kendi gözümle bende görmüştüm zamanında daha henüz DLSS vs destekli birşeyler yokken ham güçte GTX1080 kıstasında rezil süfeylan hatta hemen hemen GTX1070/1070ti arasında kalan zortingen bir kart olan RTX2060 yaklaşık üzerinden 1 sene sonra Cod: Warzone gibi bir oyunda arkadaşıma kendim 1080' den 2060' a up yaptık bildiğin %35 40 civarı bi sıçrayıp olmuştu. Yazılım meselesi çok etken katıyor.

Benim elimde de hala zibille rtx3000 olmasına karşın üzülerekte olsa biliyorum ki bundan 6 ay ya da 1 sene içerisinde DLSS farkı ve destekler oyunlar derken o aralar açılıp kopup gidecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 minutes ago, jackjoker said:

cici küçük "n" ile @TiesTorN  kaçıncı?

:cici:

ben ona küfretsem de yanlış anlamaz o :lol:  nitekim bazen ediyorum.

geçende mesela whatsappdan 4070ti'nin eline ulaştığını söylemişti, kendisine "göt" olduğunu ilettim :baba: gerçekleri konuşmayı severim.

Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, jackjoker said:

cici küçük "n" ile @TiesTorN  kaçıncı?

onun doğru anlaşılacak bir yeri yok.

20 sene önce natural selection oynuyorduk işte…

hasbel kader kaldı başıma, kurtulamıyorum. :lol:

4 hours ago, TiesTorN said:

ben ona küfretsem de yanlış anlamaz o :lol:  nitekim bazen ediyorum.

ben bazen değil mütemadiyen ediyorum.

bu 4070 ti’ı kampanyadan yakalayınca, 3080 ti kartı geri yollamaya falan o kadar üşendim ki, ties’e direk mesaj attım istiyorsan sana yollayayım kartı diye, istemedi göt :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, stardust said:

bu 4070 ti’ı kampanyadan yakalayınca, 3080 ti kartı geri yollamaya falan o kadar üşendim ki, ties’e direk mesaj attım istiyorsan sana yollayayım kartı diye, istemedi göt :lol:

Tamam anladık adamı sevmiyorsun ama insan bu kadar yıldır tanıdığı düşmanını bile böyle kazıklamaya çalışmaz. @TiesTorN'u kazıklayacağına Amazon'a verdin işte mis gibi. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 minutes ago, Definitive said:

Tamam anladık adamı sevmiyorsun ama insan bu kadar yıldır tanıdığı düşmanını bile böyle kazıklamaya çalışmaz. @TiesTorN'u kazıklayacağına Amazon'a verdin işte mis gibi. :mrgreen:

düzgün anlatamamışım tabi, 4070 ti isteseydi ona yollayacaktım :new_bdaysmile:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok