Comnet Hk.
1 1

Bu konuda 69 mesaj var

4 hours ago, Definitive said:

@TiesTorNComnet nasıl gidiyor? Yeni geçeceğim evde altyapı sorgularına bakıyorum genelde 100 ve 200 Mbit fiber var görünüyor ama Comnet'ten sorgulayınca 1000 Mbps TT fiber altyapısı gösteriyor. Binanın içinde fiber kutusu kurulu olduğunu gördüm, eğer Comnet'ten hala memnunsan ve 1000 Mbit gerçekten verebiliyorlarsa onu almayı düşünüyorum.

abi açıkçası şu ana kadar en memnun olduğum iss oldu kendileri. pingler düşük, verdikleri hız tam, fiyatı da beleşten hallice. evimde de dükkanda da hiç bir sorun yaşamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, TiesTorN said:

abi açıkçası şu ana kadar en memnun olduğum iss oldu kendileri. pingler düşük, verdikleri hız tam, fiyatı da beleşten hallice. evimde de dükkanda da hiç bir sorun yaşamadım.

Teşekkürler.

Garip şikayetler var , aboneliklerin parasını peşin alıp sonra iade yapmadan iptal ettiklerine gibi falan ama 1000 Mbit vereceğiz derlerse sanırım denemeye değer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aq firması hacklendi ve kullanıcıların bilgileri kabak gibi ortada. Sadece telefon numarası ya da tc kimlik bilgisini goole'ladığınızda birkaç yerde paylaşılmış tüm bilgiler. Birader bir buçuk iki ay önce geçmişti. Şuan bilgileri liste başı ve adamın telefonuna doğrulama kodu yağmaya başladı.

c4e2a8cc-57a4-494e-aa68-91c5283ccc19.jpg

Bilgilerin paylaşıldığı siteler de şunlar;

https://github.com/comnetLeak/AS61135-COMNET-DSL

https://breachforums.is/Thread-AS61135-Comnet-Türkiye-DB-Dump-4K-User-IP-Username-Password

https://spyhackerz.org/forum/threads/as61135-comnet-turkiye-db-dump-4k-user-ip-username-password.134073/

İddia ettiğine göre 16 bin kullanıcının bilgilerini de satıyor oç.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet ilgili haberleri ben de gördüm...

bir comnet'li olarak üzücü bir durum olsa da, tr'de zaten hacklenmeyen kurum kalmadığı için çok da umrumda olmadı açıkçası. bütün bilgilerimiz diğer kurumlarda 50 kere çalındı zaten. bir de burdan çalınıversin. 

e-devletin bile hacklenip tüm bilgilerimizin ortalıkta dolaştığı bir ortamda kıçıkırık comnet'in ne önemi var ki... çocuğumun adı soyadı tc kimliğine kadar yazıyordu amk.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, TiesTorN said:

bütün bilgilerimiz diğer kurumlarda 50 kere çalındı zaten. bir de burdan çalınıversin. 

Bak adam ne yazmış:

Tüm kullanıcıların:

Ad, Soyad, TC, Telefon no ve Comnet Kullanıcı bilgileri bulunuyor, bu sayede türkiyede herhangi bir servis sağlayıcının portundan bilgileri girerek VPN gibi kullanabilirsiniz. Yaptığınız işlemlerden yasal olarak kullandığınız kullanıcı adının sahibi sorumlu olacaktır.

tpiptei.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Najaz said:

Bak adam ne yazmış:

Tüm kullanıcıların:

Ad, Soyad, TC, Telefon no ve Comnet Kullanıcı bilgileri bulunuyor, bu sayede türkiyede herhangi bir servis sağlayıcının portundan bilgileri girerek VPN gibi kullanabilirsiniz. Yaptığınız işlemlerden yasal olarak kullandığınız kullanıcı adının sahibi sorumlu olacaktır.

o eskidendi. herhangi bir porttan herhangi bir kullanıcı adı ile giriş falan yapamıyorsunuz son bir kaç yıldır. zamanında çok yapıldığı için engellendi.

hadi diyelim ki engelleme çalışmadı ve bağlandı. sonuçta bu adamın hangi lokasyondan bağlandığı loglanıyor, benim o muhitte yaşamadığım belli adresim belli. itiraz eder geçersin. bir şey çıkmaz ondan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün kullanıcıların 3 haneli güvenlik koduna kadar kredi kartı bilgileri de paylaşıldı, biraderin kredi kartını iptal ettik. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, ZvAnA said:

Dün kullanıcıların 3 haneli güvenlik koduna kadar kredi kartı bilgileri de paylaşıldı, biraderin kredi kartını iptal ettik. 

KVKK'nın sitesine baktım, firma tarafından yapılmış bir ihlal bildirimi yok. Adamlar kafalarını kuma gömmüş, olay hiç olmamış gibi davranıyorlar herhalde.

https://kvkk.gov.tr/veri-ihlali-bildirimi/

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Najaz said:

KVKK'nın sitesine baktım, firma tarafından yapılmış bir ihlal bildirimi yok. Adamlar kafalarını kuma gömmüş, olay hiç olmamış gibi davranıyorlar herhalde.

https://kvkk.gov.tr/veri-ihlali-bildirimi/

Zaten biraderle konuşmalarında da kabul etmiyorlar. Comnet kabul etmedikği için kredi kartı bilgilerini de yayınladı verileri alan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

upload hızım 20mbit'e yükseltilmiş :icon_think: cloud'a bir şeyler yüklerken çok hızlı bitti noluyo lan falan derken modem arayüzüne baktım 20mbit olmuş... vdsl de böyle hızlar görmek gözlerimi yaşartıyor.

15408949589.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 minutes ago, sCoRPion_tr said:

Türk Telekom yükseltmiş hızları, TT altyapısını kullanan tüm firmalarda yükselmiş.

evet biliyorum. bakır altyapı kullanan vdsl'in 20mbit upload verip kablo & fiber gibi seçeneklerde hala 5-10mbit olması bence çok komik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet comnete geçeli tam 1 yıl olmuş... toplamda 2-3 defa (1'er saat) bağlantının comnet kaynaklı olarak kopması dışında hiç bir sorun yaşamadım. kablonet ve ttnet fiber kullanan arkadaşlarımla oyun oynarken her zaman en düşük ping bende oluyor. her yönden memnunum. parayı bastım 12 aylık daha aldım geçtim. herkesin bölgesine göre farklılıklar olacaktır ama benim açımdan diğer firmalara 2-3 katı para vermek enayilik resmen bu varken.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ne yaptılar bilmiyorum ama modemden QoS kapalıyken bile bufferbloat acaip derecede iyileşmiş durumda. normalde bufferbloat'u engellesin diye QoS açık kullanıyordum, artık kullanmama gerek kalmadı. bunun comnetle bir alakası var mı bilmiyorum, tt'nin tüm vdsl bağlantılar için ayarladığı bir durum olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ties sen yazınca baktım şimdi. Benim oturduğum daireye 66 MBps VDSL verilebiliyormuş... :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Ties sen yazınca baktım şimdi. Benim oturduğum daireye 66 MBps VDSL verilebiliyormuş... :facepalm:

yazdığım şeyle ne ilgisi var ki bunun :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok