Last of Us Part I - PC (2023)
0

Bu konuda 98 mesaj var

aZKLRcjaZ8HL03ODxYMZDfaH.png

Bana Playstation 3 aldıran oyun. Konsolcu damgası yemek pahasına sırf bu oyun için o 3 kuruşuk, adi, plastik aleti evime soktum.

Orjinalini PS3'de oynadım. PS4'üm hiç olmadı. PS5'de de Remastered halini oynadım ama Remake olan -Part 1- versiyonu PC'ye geleceği için PS'dan satın almadım.

İlk kez oynayacak arkadaşlar varsa hem bu kadar bekledikleri için ayıplıyorum ama hem de bir yandan gıpta ediyorum. Umarım diziyi izlememişsinizdir :D

Preload açıldı diye haber vermeye geldim, görünen o ki başlığı da yokmuş. Hadi bakalım hayırlı olsun.

j6asx3c.JPG

@T800 Tolga Abi sen bu oyunu satın alma, yarın açılsın bir durumuna bakayım, patchlensin falan, sonra istediğin zaman benim hesaptan oynarsın.

mw4ma0j.JPG

hıza bak, hey maşallah 57 mb/s ile indiriyor, yürü be steam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SE ne zaman çıkar acaba?

Ben bu oyunu hem PS3'te, hem de PS4'te (Remastered) ayrı ayrı fiziksel kopya olarak satın alıp oynamıştım. Aynı oyuna 3. defa para vermeye niyetim yok. SE çıksın, PC'de bir defa daha oynarım Joel abimizin güzel hatırı için :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 minutes ago, Najaz said:

SE ne zaman çıkar acaba?

Ben bu oyunu hem PS3'te, hem de PS4'te (Remastered) ayrı ayrı fiziksel kopya olarak satın alıp oynamıştım. Aynı oyuna 3. defa para vermeye niyetim yok. SE çıksın, PC'de bir defa daha oynarım Joel abimizin güzel hatırı için :)

bana orjinal oyun bundle olarak geldi, şaka gibi ama şu kutuyu toplam 250 dolara almıştım:

lf74qyu.jpeg

remastered olan da, PS5 aldığım için "PlayStation Plus Collection" adı altında hediye olarak geldi.

yani ayrıca hiç para vermedim aslında, o yüzden gönül rahatlığı ile PC versiyonunu aldım.

Enpara'nın kampanyası varken her ay 50 liralık steam harcamasının 25 lirasını iade ediyordu, tam da 600 lira para birikmişti steam'de.

300 liraya geldi oyun, o da helal-i hoş olsun.

witcher serisini 1 numaraya koyarsam heralde ikinciliği last of us serisi ve death stranding paylaşıyor diyebilirim.

daha da uzatmadan, eğer nefsinize hakim olup bu güne kadar konsollara bulaşmadıysanız, 600 liranın son kuruşuna kadar hakeden bir oyun, hiç düşünmeden, göz kapalı alınabilir.

@Najaz

UNCHARTED: Legacy of Thieves, Days Gone ve God of War gibi PS'den PC'ye çıkan oyunların SE versiyonları da çok geçmeden çıkmıştı, bu da öyle olur sanırım. 

yine de patchli güzel halini oynamak için, acelen yoksa, cadılar bayramında girmese de muhtemelen yılbaşında indirime girmiş olur steam'de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, stardust said:

İlk kez oynayacak arkadaşlar varsa hem bu kadar bekledikleri için ayıplıyorum ama hem de bir yandan gıpta ediyorum. Umarım diziyi izlememişsinizdir :D

ben diziyi izledim. almayım mı? daha önce oynamadım hiç. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, jackjoker said:

al tabiki de, diziyi izlemesen aslında oyunun sonu çok daha etkileyici oluyor, dizide o his kesinlikle yok, acele ve yavan geçmiş final.

bence müthiş bir deneyim bu oyun, zorluk seviyesini kısmazsanız tam bir hayatta kalma ve çaresizlik hissini iliklerinize kadar yaşatan bir şaheser.

o yüzden ne olursan ol gel :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, jackjoker said:

kesin al hocam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, jackjoker said:

peki deluxe ile normal i arasında fark ne? sanki deluxe de daha iyi can doldurma gibi olaylar var. hoş şeyler değil bunlar. 

gerek yok, cash grab...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de takipteyim ama en ucuz *mezarcı modu* noktayı bekliyorum.. şu anki fiyat da ne öyle abicim , 3 kişi yemek yersin dışarda :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 minutes ago, TatanQa said:

ben de takipteyim ama en ucuz *mezarcı modu* noktayı bekliyorum.. şu anki fiyat da ne öyle abicim , 3 kişi yemek yersin dışarda :D

600 lira uygun kaldı aslında, yeni oyunlar artık 1000-1200 seviyesinde gelecek.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ldmegqt.png

arkadaş nasıl bir shader varmış, oyunu açtık 10 dk oldu daha %30'da :D

playstation 3 deneyimini yaşatmak istemişler heralde, ps3'de de böyle ilk girdiğinde sağlam beklerdin oyun açılsın diye.

her driver güncellemesinde, ya da grafik ayarı değiştirdiğinde bunu çekeceksek yandık :icon_twisted:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/28/2023 at 9:00 PM, wazzap said:

60 FPS mi sen onu söyle? :D

165 fps, ultra preset, dlss quality, akıyor...

çok güzel olmuş ya, girişi oynadım şimdi.

değişik bir devirde yaşıyoruz.

bu oyunun dizisini izlemeyi yeni bitirdik...

4 gün önceye kadar mass effect 2 legendary edition oynuyordum.

son 3 gün diablo 4'ü deneme şansını yaşadık.

dün gece dev ekranda 4K HDR Avatar'ın 2. filmini izledim.

bugün de gelmiş geçmiş en güzel oyunlardan birini PC'de klavye, mouse ve mükemmel grafiklerle oynuyorum.

altın çağda mıyız, yoksa yeni bir içerik, yeni bir kan olmadığı için batıyoruz da farkında mı değiliz, bilemedim...

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS3 Last of Us'da grafikler zamanına göre iyiydi, tabi yükleme süreleri uzundu ve 30 FPS limitliydi. Bu şekilde oynamaya bile katlandık bu oyunun hatrına.

PS4 Last of Us Remastered oldukça güzel olmuştu ve limit 60 FPS'ye çıkmıştı, gözlerimiz kanamıyordu artık, mutluyduk.

Özellikle PS4 Pro ve PS5 enhanced versiyonu ile artık iyice akıcı ve zevkle oynanabilir haldeydi.

PC Last of Us Part I ise... grafikler, texturelar, detaylara verilen önem... oturur ağlarsın...

10 sene gecikmeli çıktı PC'ye olsun o kadar tabii diyebilirsiniz, haklısınız da.

ama şu oyunu PC'nin ultra ayarları ile 120 FPS ve klavye, mouse ile oynamak büyük keyif.

10 sene sonra da hala tüylerimi diken diken ediyor bu oyun, hele şimdi bir de kız çocuk babası olarak...

Nasıl ve nerden edinirseniz edinin, bu oyunu oynayın. Dünya mirası bu oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/27/2023 at 11:14, Najaz said:

SE ne zaman çıkar acaba?

çıktı bile

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, Squall said:

çıktı bile

adam bir sonraki mesajında zaten link verip yazmış :D forumu düzgün okuyalım lütfen. :zuh:

-

ben oyunu oynamaya devam ediyorum.

steam yorumlarında millet ağlaşmış, halka güvenmemek gerektiğini bir kez daha görüyoruz.

yahu 5 saattir oynuyorum, ne glitch var, ne bug, ne crash...

herade bu tipler 10 sene öncesinin oyunu diye, 10 sene öncesinin sistemlerinde oynamaya çalışıyorlar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, stardust said:

adam bir sonraki mesajında zaten link verip yazmış :D forumu düzgün okuyalım lütfen. :zuh:

-

ben oyunu oynamaya devam ediyorum.

steam yorumlarında millet ağlaşmış, halka güvenmemek gerektiğini bir kez daha görüyoruz.

yahu 5 saattir oynuyorum, ne glitch var, ne bug, ne crash...

herade bu tipler 10 sene öncesinin oyunu diye, 10 sene öncesinin sistemlerinde oynamaya çalışıyorlar...

Başkan sadece steam de değil her yerde yazılmış problem. Evet bazı kurulumlarda sorun yok ama bu oyunun port optimizasyonunun iyi olduğunu göstermiyor. 
yaşanılan sorun oyununun düşük fps vermesi değil crash olması. bunun nedenini de bulmuşlar. Oyun yapımcısı Oodle Decompression Library de en son versiyon olan v2.9.6 yı eklemiş. Bu senin başta Buildin Shaders de uzun süre yüklüyor dediğin olayın arka planda yürüten zamazingoymuş. Ancak bu versiyon da bug varmış ve bazı donanımlarda sorun yaşanmazken genel bir çok donanım konfigürasyon da çökmelere neden oluyormuş. hem steam de hem reddit de birileri v2.9.5 olan sürümü yüklerseniz çökme problemleri ortadan kalkar demişler ve yükleyenlerin çoğunda yaşanılan yüksek vram ve çökmeler ortadan kalkmış. 

https://es.dll-files.com/oo2core_9_win64.dll.html

Dosya adı: oo2core_9_win64.dll
MD5: 0e0a9c1cab804639c032a21bbdd3ce2d
SHA-1: 94cbe010b822bfa2aa0fe46658917238a85caf7f

C:\xxxx\Steam\steamapps\common\<game_name>\oo2core_7_win64.dll

bu dll olarak yorumların genel bir özeti olarak;

"Not imo in early chapter, getting 70-80fps on my 3080 with everything maxed out at 3840x1644 21:9 DLSS performance mode. Had some crashing but after i swap out the older oolde dll file everything is fine."

"I replaced the Oodle Decompression Library 2.9.6 version with the 2.9.5 version and I'm up and running nicely.
No stutters, 70-100fps maxed settings. 13900k/4090/32GB DDR5 5600"

jackjoker tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gazlanmaya gerek yok, bu sefer sıçmışlar işte. Düzelsin bakarız duruma.

Definitive tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya geyik bir tarafa, cidden optimizasyon konusunda zaten özürlü bir firmaymış bunu yapan Iron Galaxy. Uncharted'da sıkıntı yok mesela, ama bu oyuna sıkıntısız demek yanlış. Daha doğrusu optimizasyona.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, wazzap said:

Ya geyik bir tarafa, cidden optimizasyon konusunda zaten özürlü bir firmaymış bunu yapan Iron Galaxy. Uncharted'da sıkıntı yok mesela, ama bu oyuna sıkıntısız demek yanlış. Daha doğrusu optimizasyona.

Oyun sorunlu konusunda zirve durumunda. İstisnasız her yerde zaten yazmışlar. Olumlu geri bildirim sayısı 5 ise sorunlu olduğunu belirten 500 mesaj oranı var. Zaten problemin nedenini de yukarıda yazdım. Salaklar sorunlu dll ile oyunu çıkarmışlar. FPS de sorun yok. Çöküyor sürekli oyun. Sorun yaşamıyorum diyenlerin donanımı bu dll ile uyumlu olduğu için sorun yaşamıyorlar. Zaten twitter da oyun yazılımcıları da durumun farkında. Patch çıkacaktır illa ki. Ama bekleyemem diyen yazdığım çözüm önerisini deneyebilir. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok