Apple Cinema Display LED (27-Inch)
0

Bu konuda 13 mesaj var

Selamlar. Bugün elime Apple Cinema Display LED (27-Inch ) geçti. 

https://everymac.com/monitors/apple/studio_cinema/specs/apple-led-cinema-display-27-inch-specs.html

Bunu 2. monitör olarak kullanacağım. Bağlantısı mini display. Elimde ki ekran kartı Display port ve HDMI girişlerine sahip. Piyasada dişi mini display ve erkek HDMI yada Display port olan adaptör varmıdır? varsa belirtirmisiniz? 

11 yıllık bir monitör bu ama halen en kaliteli panellerden birine sahip. Özellikle tasarımcıların kullandığı bir ekran. Beleş geçti elime. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vesa sertifikalı mini displayport-displayport kablosu ararsan düzgün çalışır diye umuyorum en azından. O şekilde bir Google araması yap bakalım var mı öyle bir model buralardan alınabilir olan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arattım ancak dişi mini display port olan yok. iki ucu da erkek olanlar var. ya da ben aramayı bilmiyorum :) 

şunun tersi lazım yani. hep bu şekilde adaptör ya da dönüştürücüler var. 

61Q8k79tjXL._AC_SX679_.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, jackjoker said:

arattım ancak dişi mini display port olan yok. iki ucu da erkek olanlar var. ya da ben aramayı bilmiyorum :) 

şunun tersi lazım yani. hep bu şekilde adaptör ya da dönüştürücüler var. 

61Q8k79tjXL._AC_SX679_.jpg

Neden tersi lazım olsun ki ? Size bu lazım değil mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker o monitörü PC'ye bağlayınca parlaklık, kontrast ayarlarını falan yapamayacağını biliyorsun değil mi? Apple'da o işler MacOS altında yazılımla halledildiği için, monitörü PC'ye bağladığında sap gibi kalıyorsun böyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, Najaz said:

@jackjoker o monitörü PC'ye bağlayınca parlaklık, kontrast ayarlarını falan yapamayacağını biliyorsun değil mi? Apple'da o işler MacOS altında yazılımla halledildiği için, monitörü PC'ye bağladığında sap gibi kalıyorsun böyle.

monitör ile birlikte gelen usb 2.0 kablosu var. onu windows  kullanan bir pc ye takınca aşağıda ki mini bir yazılım ile apple da ki gibi ışık, kontrast ayarlarını yapabiliyormuşuz. bende bunu aynı monitörün 24" olanını pc'sine takıp test eden bir youtube yayıncısından öğrendim. aşağıya ilgili kısmı atıyorum. ayrıca program linkini de paylaşıyım belki ihtiyacı olan vardır.  

https://www.holstschumacher.dk/p/brightness-controller.html

Apple 24" Cinema Display With Windows

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam güle güle kullanın, ben de aynı panelin 27" imac için olanını uzun süre kullandım, oldukça güzel bir ekran. Displayport-minidisplayport dönüştürücü ile uzunca bir süre normal ekran olarak da kullandım bu arada, sanırım o dönüştürücüyü arıyorsunuz. Ben şunu almıştım ve çok uzun süre kullandım 

Displayport kablo

Ama şimdi baktım cinema display sanırım imac'ten farklı olarak dişi minidisplayport içeriyor, imac 27" tam tersiydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dönüştürücü geldi. çift monitör kurulumunu yaptım. başlangıçta ışık, renk ve kontrast ayarları default ayarlar ile tanıdı. windows 11 altında monitörün asıl renk profillerini ve ışık ayarlarını yapamadım.  aşağıda ki küçük program monitörün ışık, renk, kontrast ayarlarını ve hatta sesini bile ayarlayabilmeme olanak tanıdı. diğer güzel özelliği de bir kez yapmanız yeterli. sabit kalıyor. 
monitör için gözlemim şu. 27" ve 2K. tabi ki 60hz. Ancak renk doğruluğu açısından muhteşem. Ana ekranım LG 32" olan VA panel. Apple da ise daha çok photoshop işlerim ve fotoğraf olaylarımı takip edeceğim. 11 senelik monitör ama Apple bu ekran da güzel iş çıkarmış. 

ClickMonitorDDC 7.2

pentaman, TatanQa, wazzap and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok