Amazon Prime'a %490 zam!
0

Bu konuda 35 mesaj var

Az önce "iş meyilime" gelen mesajla haberdar olduğum durum... 25 Mayıs'tan itibaren Amazon Prime aylık ücreti 7,90 TL'den 39 TL'ye çıkacakmış. Bu tam tamına %490 zam demek!

Tam da yüzyılın en kritik seçiminin arifesinde Amazon ne yapmak, nereye varmak istemektedir? Ülkemizde hiper enflasyon ortamı olduğu algısını yaratarak hangi zillet ittifaklarına hizmet etmektedir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zam orani %393 ya abartmayin :D ... 

Kargoda evrak dahi gonderseniz 70TL aliyorlar, ayda sadece bir siparis bile verseniz 39 TL ucuz kaliyor... Prime Video ve Prime Gaming de cabasi... Hatta Twitch vs de var... 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yıllarca 7 lira civarıydı. hakkıdır kesinlikle. emsalleri gibi her 6 ayda bir zam yapmadılar. TR piyasasında hep ucuz kalmak istediler. tüm diğer servisleri için ekstra ücret de talep etmediler. zam yapmaları kesinlikle normal ve anlaşılır. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, NoFlyZone said:

Enpara, Papara bilmemne gibi platformlardaki % 50 indirimlerin farkına vardılar herhalde.. 

Enpara %50 iade yapıyor ama kredi kartını aylık en az 5000 TL borca sokma zorunluluğu getirdi. Gerçi mevcut koşullarda her türlü o kadar dolar kart ama gelir o kadar artmadı maalesef.

Yine de zammı çok yadırgamadım. Zaten çok komik bir ücret alınıyordu yıllardır. İki sipariş versen kargodan yırttığın parayla tapi oluyorsun zaten. Prime Video da yanına kar kalıyor. 

Sabah müşteri hizmetleriyle konuyu biraz konuştuk. Kızın cevabı süper oldu:zuh:

Ben böyle yadırgarım ülen:mrgreen:

WhatsApp Image 2023-04-25 at 12.09.05.jpg

JardeL, wazzap, NoFlyZone and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, MilesTeg said:

WhatsApp Image 2023-04-25 at 12.09.05.jpg

Bir arkadaş anlatmıştı. Kadın dolmuş şoförüne seslenirken dili sürçmüş: "Şoför bey! Mükemmel bir yerde inecek var!" demiş.

Şoför de sağda durup kadına dönmüş ve: "Size layık değil ama, buyrun efendim" demiş.

Aklıma bu geldi :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 dakika önce, wazzap said:

de/da'yı düzgün kullanamayan müşteri temsilcisi... :baba:

Ayrıca harika kelimesini zincirleme kullanmış ve cümle bi ayarsız olmuş.. İkinci cümleyi harika ile değil de "bu bakış açınız" ile başlatsa daha güzel olurmuş, harika kelimesi fazla orada..

Bazen böyle dallı güllü cümleler kurunca olmuyor işte.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, kaptanpedal said:

hayırdır, ne oldu adama? Bizden bir 10 yaş daha gençti diye hatırlıyorum. 

hakkaten yaw ? buradaki merhum mecaz mı yoksa gerçek mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, NoFlyZone said:

hakkaten yaw ? buradaki merhum mecaz mı yoksa gerçek mi ?

Mecaz, merak etmeyin. Sanırım bir kırgınlık oldu ve tekrar foruma girmeme kararı aldı.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, wazzap said:

Prime'ı gerçekten Prime video için alan var mı aramızda?

evet ben alıyorum, niye ki? gayet güzel yapımlar var. "the boys" ve "the expanse" mesela. amazondan sipariş verirken beleş kargo olması da cabası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok