İzlemesek de olurdu dediğimiz filmler
3 3

Bu konuda 501 mesaj var

Black Mirror: Bandersnatch

izlemeyin

izletmeyin

izle diyeni dövün

izle diyeni hayatınızdan çıkarın

izle diyeni araba ile üstünden geçin. geri dönün bir daha geçin.

izle diyeni moleküllerine ayırın sonra yeniden birleştirmeyin kalsın öyle atomik şekilde keko

offf nasıl sinirlendim offfffff

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, jackjoker said:

izlemeyin

izletmeyin

izle diyeni dövün

izle diyeni moleküllerine ayırın sonra yeniden birleştirmeyin kalsın öyle atomik şekilde keko

VS 

On 2/9/2019 at 1:35 AM, stardust said:

black mirror bandersnatch

• izleyip de beğenmeyen varsa anla(ya)madığındandır
  • bunun anlamamak koyun olmayı gerektirir
  • eğer bir koyunsan en yakın uçurumdan atlamalısın 

-

2. seçenek olarak da netflix'den interaktif olarak değil de, torrent vs. başka bir kaynaktan indirip "düz" bir şekilde izlemişsindir ki bu da apayrı bir gerizekalılık. yazık etmişsindir.

netflix zaten 1 ay bedava, hiçbir şey ödemek zorunda değilsiniz, [reklam] enpara üyelerine yarı fiyat [/reklam] kesinlikle netflix alın ve interaktif olarak izleyin.

benim gibi dragon age origins'i bile bütün ayrı hikayeleriyle oynayıp, hepsinin ayrı ayrı farklı sonlarını görmüş derecede hastalıklı "adventure" severler için seçenekler çıtır çerez olsa da, yine de oynamayı/izlenmeyi hakediyor.

ben ilk izleyişimde "eleştirmenden" tam not aldım, diğer "kötü" sonları görebilmek için başa dönüp seçeneklerimi farklılaştırmam gerekti.

dizi bölümüne yazacaktım bunu ama bu dizi değil, zaten black mirror'ın bütün bölümleri farklı hikayeler ama bu apayrı bir yapım tabii ki.

normal bir film gibi düşünüp 2 saat ayırmayın, tadını çıkarabilmek için en az 3 saat boş vaktiniz olan bir boşlukta izleyin derim.

-

"televizyon kuşağından" gelen büyüklerimiz bu konsepti kavramakta zorluk çekebilir, onlara lafım yok tabi de, imdb'de konsepti anlayamadıkları için "boklayan" tiplere çok acıdım.

heralde herifler oturup rahat rahat tıkınamadılar tv karşısında sürekli bir şeylere basmaları gerekti diye rahatsız oldular.

farklı seçimlerin sizi farklı noktalara taşıdığı oyunları seviyorsanız bunu da kesin seveceksiniz. 

mortal-kombat-fight-png.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, jackjoker said:

izlemeyin

izletmeyin

izle diyeni dövün

.
Beğenmiştim , o kadar kötü değil hatta kötü değildi.
O anki ruh hali beklentiler falan etkiliyor belki de (beğendiğim için)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Altan Yoklar said:

.
Beğenmiştim , o kadar kötü değil hatta kötü değildi.
O anki ruh hali beklentiler falan etkiliyor belki de (beğendiğim için)

bilmiyorum olabilir ama diğer Black Mirror dizilerini izleyip çok beğenmiş biri olarak beklentim çok fazlaydı. Ancak bu film olmamış. Film bile denmez zaten. Oyunculuk yok, konu içine almıyor. Tamamen bütçeyi gömmüşler ve farklı olmaya çalışmışlar. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. vaktiniz değerliyse bulaşmayın. Yok boş vaktim çok benim gömebilirim diyorsanız izleyin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 dakika önce, stardust said:

@jackjoker

nerden izledin Bandersnatch'i merak ettim ?

netflix den izlemedim. malum şekilde edindim. hoş netflix versiyonunu da biliyorum. o da sevdiğim bir izleme metodu değil. oyun oynamak istesem zaten oyun oynarım. gidişatını benim belirleyeceğim bir film pek kabul edebileceğim bir şey değil. film sonuçta. alırsın içkini veya kahveni izlersin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, jackjoker said:

netflix den izlemedim. malum şekilde edindim. hoş netflix versiyonunu da biliyorum. o da sevdiğim bir izleme metodu değil. oyun oynamak istesem zaten oyun oynarım. gidişatını benim belirleyeceğim bir film pek kabul edebileceğim bir şey değil. film sonuçta. alırsın içkini veya kahveni izlersin. 

o zaman kendim yazımda belirttiğim gibi yorumunun hiçbir kıymeti yok. Netflix'den izlemediysen o deneyimi yaşamadın demektir. Öyle oturup dümdüz izlenecek bir film değil. Kendin seçim yapabildiğinde zaten bir şeye benziyor. Onu da yapmadığın için bir şeye benzetememen normal.

Mass Effect'i başkasının seçimleriyle izleyip sonra mass effect'i oynadım beğenmedim demeye benziyor senin bu yorumun.

netflix ilk ay ücretsiz zaten. Bandersnatch'i izlemeye başka niyetlenen varsa bedava izlesin netflix'den, jackjoker'ın yaptığı gibi hem filmi hem de zamanınızı boşa harcamayın.

Onur beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, jackjoker said:

:(
Bandersnatch deneyimini heba etmişsiniz bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker Netflix'ten izleyince seçeneklere göre filmin ilerlemesi çok ilginç olmuş ve güzel bir teknik fakat film için aynı şeyleri söylemem imkansız, sırf bu seçimi denemek için bile deneme aboneliği alırdım  o kadar net. tabi bu film yorumumu etkilemiyor. 10/5.8

SpeedFreak beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18.02.2019 at 14:15, stardust said:

o zaman kendim yazımda belirttiğim gibi yorumunun hiçbir kıymeti yok. Netflix'den izlemediysen o deneyimi yaşamadın demektir. Öyle oturup dümdüz izlenecek bir film değil. Kendin seçim yapabildiğinde zaten bir şeye benziyor. Onu da yapmadığın için bir şeye benzetememen normal.

Mass Effect'i başkasının seçimleriyle izleyip sonra mass effect'i oynadım beğenmedim demeye benziyor senin bu yorumun.

netflix ilk ay ücretsiz zaten. Bandersnatch'i izlemeye başka niyetlenen varsa bedava izlesin netflix'den, jackjoker'ın yaptığı gibi hem filmi hem de zamanınızı boşa harcamayın.

+1

Seçimlerle filmin sonuna geldiğinizde ve yeni bir seçim yapmak için bir önceki yol haritasına döndüğünüzde ufak tefek eklenmiş detaylar o kadar güzel serpilmiş ki, resmen malum yolla izleyerek bu deneyimi hiç etmişsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün izledim,  durgun başlıyor aceleci bir hikaye girişinden sonra acaba ne olacak diye devam edip sonlara doğru bir tat alamadığını anlıyorsun, klişe olmayalım diye senaryoyla acemice oynanmış hep bir şeyler eksik hissi verdiği için olmamış diyorum, sonuç orta halli bir film diyebiliriz, IMDB puanını hakettiğini düşünüyorum ama yinede izlemeseniz hiç birşey kaybetmezsiniz orası garanti.

https://www.imdb.com/title/tt2140379/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Replicas - İzlemeyin, izlettirmeyin. Rezalet, zaman kaybı. Zaten aşırı klişeye maruz kalmış fikirleri ellerinden geldiğince kötü bir şekilde işlemişler. Neresinden tutsam elimde kalıyor.

Keanu paraya sıkıştı herhalde, yoksa onun oynayacağı bir film değil kesinlikle. IMDB puanı (5.4) bana göre çok bile.

https://www.imdb.com/title/tt4154916/?ref_=nv_sr_1

MV5BZGQxYTZlYzQtNjk3NS00MjVhLTkxZTYtMDk2

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aquaman'i dün gece laf olsun diye açayım dedim, uyumadan sonuna kadar izledim fakat... arkadaş yazık harcanan paraya be. Dünyada açlıktan, hastalıktan kıvranan bunca insan varken 160 milyon dolar harcayıp bunu mu çektiniz yani.

Amber Heard'in de ne baldırını gördük, ne bacağını, bütün film tesettüre girmiş gibi dolaştı, bir türbanı eksikti. O bile kurtaramadı filmi yani.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 hours ago, stardust said:

Aquaman'i dün gece laf olsun diye açayım dedim, uyumadan sonuna kadar izledim fakat... arkadaş yazık harcanan paraya be. Dünyada açlıktan, hastalıktan kıvranan bunca insan varken 160 milyon dolar harcayıp bunu mu çektiniz yani.

Amber Heard'in de ne baldırını gördük, ne bacağını, bütün film tesettüre girmiş gibi dolaştı, bir türbanı eksikti. O bile kurtaramadı filmi yani.

olm sen bu tür hero filmlerinin çoğunluğunu sevmiyosun zaten, sebebi de muhtemelen ya bu türleri sevmemen ya da bi bok anlamaman. boşuna şu filmleri izleyip de hem kendinin hem bizim vaktimizi harcama boş yorumlarınla...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"hero filmi" diye bir şey yok, onun doğrusu "çizgi roman uyarlaması" olacak bu bir.

Bu türün iyi örneklerini çok sevmişimdir. bknz. Watchmen, Guardians of the Galaxy 1, Dark Knight... bu iki.

senin kültürsüz yaşantın, sofistike olmayan beynin ve alelade ruhsuzluğunla zaten "kalite" ve "dandiklik" arasındaki farkı ayırdetmen beklentisi içinde değilim. bu da üç.

@TiesTorN

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Annihilation

Uyukluyordum zaten bir yandan piyasaları takip ederken, bunun da iyi çıkmayacağını bilerek açtım.

Filmin hikayesini hemen anlatayım. Adam windows'ta hareketli screensaver'lara bakıyormuş, demiş ki "lan ben bundan iyi film yapar milleti söğüşlerim"

Neyse bu yapmış filmi, natalie portman'ı bile ikna etmiş oynaması için ama sonradan utanmış, bu filmin üstünde benim ismim yazıyor, bunu böyle sinema salonlarına verirsem millet gelir beni bulur, "paramızı geri ver yoksa götünden kan alırız" der diye de korkmuş bir yandan.

O kadar da para harcamış şimdi, atsan atılmaz, satsaaaan derken harbiden lan ben bunu en iyisi netflix'e satayım bari masrafın bir bölümünü kurtaralım demiş. the end.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, stardust said:

"hero filmi" diye bir şey yok, onun doğrusu "çizgi roman uyarlaması" olacak bu bir.

Bu türün iyi örneklerini çok sevmişimdir. bknz. Watchmen, Guardians of the Galaxy 1, Dark Knight... bu iki.

senin kültürsüz yaşantın, sofistike olmayan beynin ve alelade ruhsuzluğunla zaten "kalite" ve "dandiklik" arasındaki farkı ayırdetmen beklentisi içinde değilim. bu da üç.

@TiesTorN

çizgi roman uyarlaması başka, superhero uyarlaması başka... ikisi aynı şeyler değil. çizgi roman çok geniş bir tabir.

sen captain america winter soldier gibi gayet başarılı olan bir uyarlamaya bile sıkıcı mıkıcı gibi tabirler kullanmış adamsın, kalite ve dandiklik arasındaki farkı anlatabilecek en son kişisin...

yukarıda da yine keyifli vakit geçirten annihilation filmi için saçma sapan konuşmuşsun, belli ki beynin yetmemiş konuyu anlamaya. hakkaten çok boşsun be :lol: bu film için çok iyi falan demiyorum da, yukarıda abarttığın kadar bişey yok. izlenmemesi falan da gerekmiyo. sen kendin beğenmemişsin sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mal evladım burda zaten herkes kendi fikrini yazıyor. ben sizin babanızım ben ne dersem o olur mu diyorum.

ayak takımının beğeneceği film farklı, kaymak tabakanın beğeneceği film farklı. o yüzden senin sosyal statüne göre bu beğenilerini de hoş karşılıyorum.

misal işte sen recep ivedik çıktı diye koşa koşa sinemaya gidersin, ben tuvalette sıçarken bile izlemem, anlatabiliyor muyum canım, capisci ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çizgi roman uyarlaması çok geniş ve özellikle de superhero filmlerini genellemek için çok keko bi tabir..  Allahın 300ü  Men in Black i hatta Road to Perdition ı bile çizgi romandan geliyor..  O nedenle kimse birbirini yemesin açık açık superhero filmlerinden bahsediyorsunuz işte.. 

Watchmen falan fena film diilde shawshank redemptionla aynı tempoya sahip bi film yani, superhero filmi diilde superheroların konu alındığı bi film daha çok... 

Bi filme giderken (ya da asosyal gibi evde göbeğinin üstünde kabak çekirdeği yerken) önemli olan o filmden ne beklendiğidir.. Avengers mavengers den seks ve politika içinde dramatik ve eleştirel bir fransız filmi beklemek klozete balıklama atlayıp boynunu kırdıktan sonra "abi burda yüzülmüyomuş böyle tuvalet yapanın aq"  demek gibi bir şey..  

Annihilation bir üçleme buarada ama 2 ve 3 ü görmeyiz diye tahmin ediyorum, merak edenler kitaplarını okusun..  ki bu film inanılmaz şekilde kişilere bağlı olarak değişen eleştiriler almakta.. biri bokun ötesinde bi rezaletti derken bi diğeri inanılmaz bi filmdi vav beyin kıvrımlarım dans etti falan diyor.. o nedenle yorum yapmıyorum.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Annihilation denen at pisliğini beğenme gafletinde bulunanlar acaba kendilerine şu şoruları sormuşlar mıdır...

3 senedir bildiğiniz, sürekli büyüyen bir olayla karşı karşıyasınız. 3 senedir giren kimse dönmemiş, içeriden haber alınmamış...

sen şimdi buraya hiçbir alet edevat, araç olmadan, bir hazmat suit bile olmadan, dışardan ana üsse kendini bağlayacağın bir kablo olmadan girer misin. malsan girersin.

hadi malcım girdin diyelim, içeride radyasyon mu var ? biyolojik bir silah mı atılmış ? kimyasal bozulma mı var ? genetik bir mutasyon mu var ? uzaylılar mı geldi ? ne var, ne bekliyorsun ve bunlardan biriyle karşılaştığında eylem planın nedir ?

nasıl bir takım seçtin kendine, ne özelikleri var, fiziksel ve psikolojik olarak durumları ne alemde ?

ya sen daha bunları oturtamamışken, bir de olaydan bihaber bi kız geliyor, hadi biz pazar pikniğine gezmeye gidiyoruz, istersen sen de gel diyorlar.

ya abi bu ağır gerizekalılık ya.

kusura bakmayın çocuklar, ben heralde meslek gereği, bir göreve falan giderken yapılan hazırlıklar, işte arazi mi engebeli, nerde yükselti var, hava durumu nasıl, rüzgar nerden gelecek, türbülans mı bekliyorsun, uçtuğun uçakta hangi navigasyon yardımcıları var, ne var ne yok bilmemne, motor patlarsa napacağım, yangın çıkarsa nereye ineceğim... 500 tane kontrol ile gidiyorum ki yani yaptığım iş artık rutin sayılan bir iş.

yahu bu filmde büyük bir anomali var, bütün toplumdan gizliyorsun. lan bu operasyonu dünyanın en salak insanlarına mı verdiniz de bunlar böyle eli boş, götü yaş dalıyorlar içeri. neyse sinirleniyorum, insanların aptallığı kötü etkiliyor beni, daha fazla yazmayacağım.

kötü filmler olmalı ki iyi filmlerin değeri anlaşılsın diyebileceğim gibi heralde aptal insanların olmasının da bir sebebi var...

infestor and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Filmi beğenirsin beğenmezsin birşey diyemem tabiki,  aksini söyleyip "haksızlık etme muhteşem bir film" de demeyeceğim. Bence ortalama bir filmdi  ama bu kanıya şuradan varıyorum;

Filmin tamamı bir metafor üzerine kurulu. Başka filmlerde ufak ufak sahnelerle ya da ufak diyaloglarla hissettirilenden ziyade, yönetmenin kitaplarında ve bazı filmlerinde seçtiği "hikayeye başka yönden" bakın tekniği. Bir sürü başka düşünce de var film hakkında ama benim düşündüğüm kanser diyelim. Aslında hepsinden önce film bir kitap uyarlaması. Hatta uyarlamayı geçtim tamamen kitabın yeniden yaratılışı. Zaten bu noktada kitabı daha önce okuyanlar çoktan "hadi lan nalaka" dedi bile. Filmi tamamen bir metafor üzerine kuruyor Alex abimiz ve olaylar bu çerçevede gelişiyor.

" sen şimdi buraya hiçbir alet edevat, araç olmadan, bir hazmat suit bile olmadan, dışardan ana üsse kendini bağlayacağın bir kablo olmadan girer misin. malsan girersin. "

Sakın yanlış anlama sana ithafen yazmıyorum hatta kendimden örnek vereyim, evet malım. Bile bile sigara içiyorum fast food abanıyorum ve bilimum şeyler.

" hadi malcım girdin diyelim, içeride radyasyon mu var ? biyolojik bir silah mı atılmış ? kimyasal bozulma mı var ? genetik bir mutasyon mu var ? uzaylılar mı geldi ? ne var, ne bekliyorsun ve bunlardan biriyle karşılaştığında eylem planın nedir ? "

Valla olur da girersem inan buna karşı bi eylem planım yok ve ne olduğu hakkında bilim dünyası bile Imhotep'ten beri kanserden "şifasız" diye bahsediyor :P . Fakat ne olduğunu bilmesen dahi hastalığı anlaman için bir dizi test gerekli.

"nasıl bir takım seçtin kendine, ne özelikleri var, fiziksel ve psikolojik olarak durumları ne alemde ? "

Tedavini ister radyoterapi olarak seçersin, ister kemoterapi, ister alkali diyet yaparsın, istersen de bitkisel çözümlerde ararsın ya da bu sana dayatılır.

Gibi gibi uzar gider bakış açıları ama zaten bir filmi eleştirmek için izliyorsan yönetmeninden senaristine adamın "derdi" ne bakmak gerekiyor. Diğer türlü zaten bütün filmler iyi ya da kötü "ehe güldüm, ehe süper efektler" vs kıvamında tamamen somut ilerliyor.

Belki mesleki bi kıllık belki de görsel sanatların artık tek düze ilerlemesi(!) katkıda bulunmuştur ama bu kadar yazmamdaki asıl amaç "mis gibi filmi gömdün be star" demekten ziyade  "izlediğiniz şey iyi kötü sizde bişey uyandırsın ulan" deme isteğimdendir. :)

Not: End Game gelse de izlesek! :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok