İzlemesek de olurdu dediğimiz filmler
3 3

Bu konuda 501 mesaj var

On 10.06.2019 at 23:58, MilesTeg said:

Bunu söyleyeceğimi hiç düşünmezdim ama John Wick 3'ü izlememekle hiçbir şey kaybetmezmişim. İlki çok güzeldi, tamam. İkincisi de yordu beni ama yine izlenirdi. Fakat bu 3. film olmamış yahu. Bu başarısızlığın en büyük nedeni yüksek ihtimalle Keanu'nun Matrix'teki dublörünün JW3'ün yönetmen koltuğunda oturması herhalde diye düşünüyorum. Düblörsen dublör kal ya da yönetmenliğe soyunuyorsan da hakkını ver birader. Bildiğiniz ucuz uzak doğu dövüş filmmleri kalitesinde birşey çıknış ortaya.

3/10 anca... hadi Keanu'nun hatırına 4/10 olsun...

Katılmıyorum. Bu filmde bir ve iki kadar güzel. Zaten imdb puanları da baya yakın. Üçü arasında hangisi daha güzel zevk meselesi bence. Filmlerin yönetmeni zaten ilk filmden beri aynı :1pof:

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, CandleGarden said:

Katılmıyorum. Bu filmde bir ve iki kadar güzel. Zaten imdb puanları da baya yakın. Üçü arasında hangisi daha güzel zevk meselesi bence. Filmlerin yönetmeni zaten ilk filmden beri aynı :1pof:

Yönetmen konusunda haklısın, farklı gibi geldi bana o hayal kırıklığı yüzünden. Ancak yine de benim açımdan 3. filmin diğerlerinden farklı bir yanı var. Basite indirgenmiş ve derinlikten uzak bir yapıda tüm sahneler. Sadece aksiyona girilmiş ve senaryo olarak ucuza kaçılmış. Halle Berry iyi güzel de o bile kurtaramamış .Tabii "bence" öyle. Elbette zevk ve renk meselesi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün X-Men Dark Phoenix filmine pendoria AVM'de izlemiş bulundum, burada ve birçok yerde filme dair çok kötü yorumlarını okumuştum, gördüğüm durum şu ; jean'in hikayesini anlatmak için öyle bir senaryo yazmışlarki 1. X-men'in ve sonrakilerin hikayesini yıkıyor, 2.si şu çoklu evren safsatasınında mokunu çıkardılar ki yine bu mokuda ona yamayıp yazmış olabilirler yada senaristler uzun süredir üstü açık yatıyorlardır.   Endgame'de de aynı haltın cılkını çıkardıklarından artık bu kısımdaki saçmalıkları kaale almamak lazım diyorum. çıktıktan sonraki etkisi tekil bir film olarak değerlendirsem dahi önceki X-men filmlerini düşündüğümde insan ileri geri ters ters bir şeyler demeden edemiyor.  izlemeseniz bir şey kaybetmezsiniz. vakit hesabı yapıyorsanız film türü de ilginiz dahilinde değilse pas geçin. filme puan verilirse 10/6.3 rahatlıkla alır.

Şahsen senaryoyu çok kötü bir noktadan ve mokunu çıkartarak yazdıklarını düşünüyorum, diğer mantıksızlıklar da işin diğer rezillikleri olmuş ve filmin üzerine tüy dikmiştir. gömün gitsin.:mrgreen:

Bu arada yukarı JW3 yorumlarını okudum, ben aynı fikirde değilim fakat sadece hikayede biraz daha çalışılsa iyi olurdu diyesim geliyor, unutmadan filmin senaryosu biraz daha uzun süre gerektiriyordu flu kısımlar var sadece merak oluşturmuyor haliyle eksik bana göre çok belli oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.ntv.com.tr/galeri/sanat/nuri-bilge-ceylan-marvel-filmlerini-cocuklarim-yuzunden-seyretmek-zorunda-kaliyo,jrlnyfw7KkCtzSM1Oq6abg

ben olsam izletmezdim.

marvel büyük ihtimalle zeka gelişimine engel olarak düşük iq seviyelerinde kalmasına yol açıyor çocukların.

marvel'ları zaten 3-4 film oldu artık izlemiyorum, en son da aquaman'i izledim ve sikerim dedim bundan sonra kafama silah dayasalar 3 kuruşluk zavallı çizgi-roman uyarlaması filmler izlemem, anca işte nolan falan tekrar yaparsa...

rammstein and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardustkaptan sen niye her olayı uçlarda yaşıyorsun? :D 

İçerdiği şiddet ve aksiyon sahneleri ile çoluk çocuğa izletilecek şeyler değil zaten de kimse Marvel filmlerini sinema sanatına yaptığı katkıdan dolayı izlemiyor bence. Ha öyle tipler varsa da aramızda pek olduklarını da sanmıyorum. Eğlenceli vakit geçirmelik şeyler işte. Bir de Aquaman, DC evrenine ait; Marvel'ın değil. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sana özel anlatmak istediğim şeyin mealini yazayım:

"marvel'ları ZATEN 3-4 film oldu artık izlemiyorum, en son da (MARVEL DIŞINDA) aquaman'i izledim"

işte bunlar hep hamburger bebeleri için yapılan fimleri izlemenin zararları.

"eğlenceli vakit geçirmelik" vaktin son derece kısıtlı olunca, oldukça seçici davranmaya başlıyorsun. Bunu da sana ayın 22-23 gününü evinden uzakta geçiren biri olarak otel odasından yazıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

True Story adli film. Netflixte denk geldim, James Franco izlemek için açtık.

Sonunda tam olarak "izlemesek de olurdu" hissi vardı üzerimde. Bu his gitsin diye uğraştım, üzerine yazılanları okudum, kendim düşündüm. Evet zorlayarak bir kaç nokta çıkardım filmden. Fakat izlemesek de olurdu...

https://www.imdb.com/title/tt2273657/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir izlemesekde olurdu dediğimiz bir film daha,  film sıkıcı sayılabilecek bir hızla başlıyor ve ilerliyor, sonlara doğru hala bir şeylerimi kaçırdım dedirtecek kadar muğlak bir senaryosu var bence. m.fassbander yine bildiğimiz gibi ortalamanın üstünde, birkaç oyuncu hariç sırıtan eden yok. soğuk bir ülkede geçmesine rağmen merak ve ilgi uyandıracak ortamlarda çekilmiş sahneler var, val kilmer'ı tanımakta değilde ne hale geldiğini anlamakta zorlandım doğrusu, yüzü berbat görünüyordu, ayrıca sesine dublaj mı yapmışlar merak ettim. rebecca ferguson'da fena değildi ama yinede toplamda bakınca karlı ortamlar dışında akılda kalıcı bir etki bırakmıyor, izlemeseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz. 10/6.0

Snowman / Kardan Adam

https://www.imdb.com/title/tt1758810/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/27/2019 at 4:46 AM, TiesTorN said:

17 yılda izleyen izlemiştir heralde :lol:

10 seneden fazla olmuştur izleyeli ama hala hatırlıyorum, biraz saçma bir filmdi bence de.

"17 yılda izleyen izlemiştir heralde " haklisin vallahi, hic dikkat etmedim. Biraz gec kaldim galiba uyarmak icinn:facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ad Astra

izlediğim ve kaybettiğim saatlere acıdım resmen. bu kadar rezil bu kadar berbat bu kadar salakça işlenen bir film olamaz ya. resmen ileri sararak izledim. sonunda da hiç bir şey olmadı. hiç bir bok sonuçlanmadı. film yapalım para kazanalım insanların vaktine tecavüz edelim diye yapılmış bir yapım.

verebilsem -10 verirdim. 

hatta dur vereyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, jackjoker said:

Ad Astra

izlediğim ve kaybettiğim saatlere acıdım resmen. bu kadar rezil bu kadar berbat bu kadar salakça işlenen bir film olamaz ya. resmen ileri sararak izledim. sonunda da hiç bir şey olmadı. hiç bir bok sonuçlanmadı. film yapalım para kazanalım insanların vaktine tecavüz edelim diye yapılmış bir yapım.

verebilsem -10 verirdim. 

hatta dur vereyim.

O kadar kötümüymüş ya bende meraktan izlenecekler listeme koymuştum; yol yakınken erkenden salayım bari :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ad Astra'yı izlemeden önce herkes sci-fi izleyeceğini düşünüyor sanırım. Film psikolojik-dram. Sadece uzayda geçiyor. Ona göre izleyin izleyecekseniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, wazzap said:

Ad Astra'yı izlemeden önce herkes sci-fi izleyeceğini düşünüyor sanırım. Film psikolojik-dram. Sadece uzayda geçiyor. Ona göre izleyin izleyecekseniz.

iyi de dram namına %1 bile bir şey yok. o kadar saçma o kadar salakça işlenen bir konu var ki. resmen şu satırları yazarken bile aklıma geldikçe sinirleniyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjokerdoğrudur hocam, beğenmeyebilirsiniz. ben de bayılmadım filme ama dediğiniz kadar beğenmedim de diyemem. bazı düşüncelere soktu beni. amaçlar uğruna feda edilenler, yalnızlık, mutsuzluk vb. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayatın kendisi özellikle yaşadığımız ülkem koşullarında fazla dramatiziğin hocam, aman diyim dahada mutsuzluğa falan kapılıp kafayı yemeyelim sonra :D:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

başıma bir şey gelmeyecekse the irishman... :|

tamam ustalara saygımız sonsuz.. diyaloglar, replikler, oyunculuk, filmde kullanılan gençleştirme teknolojisi vs. şahane... ancak konu anlatımı ve işleyiş biraz sıkıntılı geldi bana.. filmin uzunluğu da üzerine eklenince hakikaten bir noktadan sonra artık hikayeyi bir kenara bırakıp diyaloglar ve oyunculuk için izledim filmi.. hatta bazı yerlerde o kadar koptum ki filmden al pacino'nun, de niro'nun bazı diyaloglarında lan şu filmde de böyle sahne vardı deyip filmi durdurup youtube'dan ilgili filmlerin o sahnelerini açıp izledim falan.. 

filmden sonra 20 dk'lık ustalar sohbeti daha keyifliydi.. 

günün sonunda izlemesek de olurdu diyemem, mutlaka izlenmeli ama bir başyapıt beklememek gerektiğini düşünüyorum.. bundan ziyade film kadrosuna bir saygı duruşu, bir veda gözüyle izlense daha keyifli olur kanımca.. 

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

once upon a time in hollywood

berbat falan demiyorum ama izlemesem de birsey kaybetmezmisim

tarantino'nun ™ diyaloglari yok

konu zoraki var... oylesine

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/26/2019 at 8:25 PM, lazsa said:

scary stories to tell in dark aman diyim kaçının

Düşük beklentiyle izlenebilir aslında. Çok özel bir şey yok filmde. Tipik öcülü korku filmi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok