İzlemesek de olurdu dediğimiz filmler
3 3

Bu konuda 501 mesaj var

seneler içinde kaçırdığım ve izlemediğim filmlere bakıyorum ara ara, genelde yorum okuyup izlediğim için yaş tahtaya pek basmam.

eXistenZ (1999)

Hani filmin kötü olmasını geçtim, gerçekten çok kötü ve olabilir de.

ama imdb'de 20 sene önce yazılmış yorumlarda, The Matrix sadece özel efektler içeren boş bir filmken sanki eXistenZ müthiş senaryosuyla çok daha iyi bir filmmiş gibi lanse edilmiş.

o yorumları yazanların kafasına sıçayım.

The Matrix zamanın testinden mükemmel bir şekilde geçmişken bu film zavallı bir şekilde başarısız olmuş.

bunca zaman izlemeyerek hiçbir şey kaçırmamış olduğumu acı bir şekilde olsa da görmüş oldum.

imdb'deki 6.8 puanı o kadar abartılmış durumda ki, hayatımda ikinci kez kafa patlatıp imdb'ye yorum yazdım insanlar benim düştüğüm hayata düşüp vakitlerini ziyan etmesinler diye.

3/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/26/2021 at 11:01 PM, stardust said:

imdb'deki 6.8 puanı o kadar abartılmış durumda ki, hayatımda ikinci kez kafa patlatıp imdb'ye yorum yazdım insanlar benim düştüğüm hayata düşüp vakitlerini ziyan etmesinler diye.

3/10

imdb'dekilerin de çok zikindeydi senin yorumun :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/26/2021 at 11:01 PM, stardust said:

seneler içinde kaçırdığım ve izlemediğim filmlere bakıyorum ara ara, genelde yorum okuyup izlediğim için yaş tahtaya pek basmam.

eXistenZ (1999)

Hani filmin kötü olmasını geçtim, gerçekten çok kötü ve olabilir de.

ama imdb'de 20 sene önce yazılmış yorumlarda, The Matrix sadece özel efektler içeren boş bir filmken sanki eXistenZ müthiş senaryosuyla çok daha iyi bir filmmiş gibi lanse edilmiş.

o yorumları yazanların kafasına sıçayım.

The Matrix zamanın testinden mükemmel bir şekilde geçmişken bu film zavallı bir şekilde başarısız olmuş.

bunca zaman izlemeyerek hiçbir şey kaçırmamış olduğumu acı bir şekilde olsa da görmüş oldum.

3/10

en az 3 puan zaten Cronenberg'in adindan geliyor :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=dXJfuFn4nl8

.
aqxr1fs.jpg

https://themanwhosavesthe.world/
.
85k7zwu.jpg
.
Sadece 31 Ekim'e kadar 28 usd?
Nasıl reklam pek anlamadım. 
Kasım'da satıştan kalacak mı?
.
7evi69v.jpg
.
Fakat film tertemiz olmuş.
Ama bazı kısımları 35mm'den değil videodan aktarılmış. 
.
Altta güzel bir belgesel var Deja View kanalının yaptığı.
Türkçe altyazı seçeneği de var 
.
https://youtu.be/hyOCLzKszYY

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Don't look up... Literally

Katılmıyorum. Bence güzel bir hiciv filmi olmuş.

Derinlik falan aramaya gerek yok elbette ama izlemeye değmeyecek çöp denecek kıvamda da değil.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

21 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Katılmıyorum. Bence güzel bir hiciv filmi olmuş.

Derinlik falan aramaya gerek yok elbette ama izlemeye değmeyecek çöp denecek kıvamda da değil.

Ben de beğendim filmi. Eşimle eğlenerek izledik. Filmdeki gerçek tehdidin ciddi alınmaması gibi bu film de çok ciddye alınmadan izlenince gayet eğlendirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabiki bir bilimkurgu değil, ona değil lafım. Hiciv filmi olarak bence iyi değil. Hiciv isteniyorsa gidip Tropic Thunder izlenmeli.

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Don't Look Up benim beklediğimden daha net bir şekilde sistem, insan ve zihniyet eleştirisi yapmayı becermiş bir film. Özetle ben keyif alarak izledim, konuları gerçek hayatla da ilişkilendirebildim. İnsan oğluğunun kendi sonunu hazırlamak için gösterdiği yoğun çaba konusunda keyifle zaman geçirmeyi sağlayan bir film olduğunu düşündüğüm için izlenmemesi gereken filmler listesine atıp göz ardı edilmemesi şeklinde fikrimi paylaştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Idiocracy 2006 filminin daha gerçekçi 2021 versiyonu.
Kadın spiker'in Keyt Blanşet olduğunu 40. dakikadan sonra filmin başına 2. oturuşumda fark ettim:icon_eek: Nerde Indiana Jones filmindeki Keyt nerede bu Keyt.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzapbana sert yazmışsın gibi bir izlenim uyandırmadı ama katılmadığım bir görüş olduğu için fikrimi yazdım. Sonunçta öznel bir değerlendirme olduğu için aynı fikirde olmayı beklemiyorum. Sadece bu başlıkta görüp filme bir şans verilmemesini engellemeye çalışıyorum.

:thumbs:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Don't Look Up 'ı biz de bitiremedik, kötü film demek haddime mi bilmiyoorum ama zevkimize göre çıkmadı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, kHanTW said:

Don't Look Up 'ı biz de bitiremedik, kötü film demek haddime mi bilmiyoorum ama zevkimize göre çıkmadı. 

Tüm insanlık için "cringey" hissettiğin ve böyle bir şeyin kuvvetle ihtimal olabileceğini bildiğin için (pandemide olanları bildiğin ve tüm dünyanın nasıl organize olamadığını ve yüzüne gözüne bulaştırdığını (bizimkileri bunu seviyor ve bilerek yapıyor, orası ayrı...) gördüğün için) insanın moralini bozuyor ve izlemek istemiyorsun. Aslında film kötü olduğundan değil, fazla gerçekçi yapılmış. LP, "ben oyun gibi oyun isterim, gerçekçi oyun istemem, zaten kapıdan çıkınca gerçek hayatı görüyoruz" gibisinden fikir beyan eder ya hep, işte onun gibi, eğlendirmiyor; cringe'den cringe'e sokuyor, bu nedenle atlayarak izledim artık... 🤷‍♂️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Spiderman'ı izlemezseniz çok bir şey kaçıracağınızı sanmıyorum. belki 1-2 sahne kaçırmış olursunuz, o da Dr. Strange'in yeni filmine bağlanacağı için.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/13/2022 at 0:04 AM, wazzap said:

Yeni Spiderman'ı izlemezseniz çok bir şey kaçıracağınızı sanmıyorum. belki 1-2 sahne kaçırmış olursunuz, o da Dr. Strange'in yeni filmine bağlanacağı için.

Paralel evren olayını keşfettikten sonra filmlerin senaryoya ne gerek var bağlarız o evrenden bu evrene gider şekline döndüğünü sadece ben düşünmüyorumdur dimi ya?

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok