2021 Heavy Metal haberler
5 5

Bu konuda 152 mesaj var

Birkac sarki resmen iron maiden albumunden firlamis gibi.

Aslında bu da aklıma gelmedi değil ama abartı bir yorum olur diye düşünmüştüm, haksız değilmişim.

Black Metal dağarcığım çok geniş değil. Manunkind için yorumunuzu okuduğum iyi oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@OnLyTNT  Marsilya konseri ile dalga geçmişler akıllarınca. Açılış şarkısı yukarıda. Ancak Helfield  resmen Dead kılığına bürünmüş... Onunda resmi aşağıda...

original.jpg

tumblr_nyb19pTi8X1u78velo1_500.jpg

Bu adamları 14-15 yaşındayken hemde orijinal kadrosu ile hem Dead ve hem Euronymous hayattayken İzmirde seyretmiştim. Tam kadro İskandinavya dışında iki konser vermişlerdi. Birisi Leipzig diğeri de İzmir. şans işte... 90 veya 91 yılı olması lazım. 

OnLyTNT and quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Manunkind sarkisinin klibini hic sevmedim. Tamam Mayhem ile dalga gecmek istediler belki... Ama bariz sekilde rahmetli Dead ile salga geçmeleri hos degil. Dalga gectikleri konserde solist maniac idi. Dead i hala seven cok. Kesin baslarina bir is gelecek.. Ben yazmis olayim...

Albumde kotu olmus direkt. Birkac sarki resmen iron maiden albumunden firlamis gibi. Gitar sololar berbat. Guzel olabilecek sarkilarin bence icine edilmis. Bunca yildir beklenen.donus albumu açısından kotu benim puanim. Hele yakin zamanda testament in yeni. Albumunu dinlemis iken...

Death anımsatıyor evet, bende müdavimlerindenim. Albüm ama benim hoşuma gitti açıkcası uzun bir süreden sonra böyle bir albüme hasrettim kendi adıma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maiden değil de başka bi hava hissettim ben, dilimin ucunda sabahtan beri çıkaramadım grubu, hay bin kunduz...

Kirk hala aynı soloları çalmaya devam ediyor :D hetfield oldukça geliştirmiş riff yazma işini, rob'un mu katkısı var acaba? farkettiğim kadarıyla çoğu parçada alternative tuning kullanılmış (tahminim drop D, akşam gitarı elime alırsam bakıcam). Lars'ın da tek olayı iyi metronom tutabilmesi, bunca yıldır nasıl başka davulcuya geçmediler şaşkınlık içindeyim (grup kurucusu olmak da bi yere kadar). bak yine snare attack yapıyo kulaklıktan, olm başka atak bilmion mu la sen????

albümün prodüktörü kim acaba? 

ilk izlenimim: bir St. Anger değil allaaama bin şükür... bir kaç parça ilk dinleyişte sardı, diğerleri için bi kaç gün döndüreyim deluxe edition'ı playlistte hele... 

genel yorum: koy mancini, portnoy, gavin harrison gibi bi davulcuyu, seyreyle gümbürtüyü... çok daha iyi olabilirmiş... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Albüm deluxe versiyonu ile birlikte Spotify' a gelmiş. Tamamını dinleyemedim çünkü ikinci kısımda kendimi Insomnium dinlerken buldum. Geçelim abicim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hiç beğenmedim Metallica'nın yeni albümünü. Death Magnetic'den beri aynı sound. Sert olmasına sert ama yoruyor, boğuyor, dinlenmiyor bence. En fazla bir iki şarkı çıkar dinlenesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Moth into Flame dinlenir , o da eski şarkılarını andırıyor . Zaten şu andan sonra kimse Metallica'dan yeni bir Unforgiven , One , , Nothing Else Matters beklemesin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Moth into Flame dinlenir , o da eski şarkılarını andırıyor . Zaten şu andan sonra kimse Metallica'dan yeni bir Unforgiven , One , , Nothing Else Matters beklemesin.

Aynen öyle. Beklemiyoruz ama yine de üzülüyor insan. Nerde o eski kısa ve vurucu, uzun ve coşturucu şarkılar. Megadeth de Metallica da dinleyesim yok artık.

Thrash dinleyeceğim zaman Havok açıyorum dinliyorum. Defalarca söyledim bir daha söyleyeyim; Havok 1980'lerde olsa 5. büyük olurdu, veya 4 büyükten birini dışarı atardı. Belki de 20 yıldır dinlediğim en rafine thrashi yapıyor adamlar. Yeni albümleri de çıkmak üzere. Umarım Time is Up ve Point of No Return'daki çizgiyi korumuşlardır.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben beğendim diyebilirim albüm için. Death Magnetic'ten daha farklı buldum hatta. İki sorun var yalnız: Birincisi Hammett'in solo namına artık hiçbir şey koy(a)mıyor oluşu. Yakında Kerry King tarzı anlamsız sesler çıkarmaya başlayacak. İkincisi de davullar aşırı derecede tek düze. Sürekli bir snare attack yapma takıntısı olmuş Lars'ta. Eskiden yine tom-tom falan duyardık, şimdi ya 1 ya da 2 şarkıda falan vardır en fazla. Ritim var sadece.

Bunları saymazsak beğendim. Riff'ler de yerinde ve güzel olmuş, akılda kalıyor. Eski albümlerle kıyaslamıyorum artık, kıyaslamamak da lazım. Kendi içinde başarılı bir albüm. En azından mix güzel (Death Magnetic mixindeki facia yaşanmamış hiç olmazsa). Başta bazı şarkılar uzun olsun diye zorlanmış gibi gelse de onlar da dinlendikçe göze bazmıyor. Şimdilik favorilerim:

- Now That We're Dead
- Here Comes Revenge
- Dream No More

Yalnız şu Lords of Summer'ı hiç sevemedim. İlk konserde çaldıklarından beri de sevmiyorum. Yazın efendileri nedir yahu...

Alter Bridge dinleyin. Heavy Metal değildir ama iyidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen gün "live stream" yapmışlar. Varlarını yoklarını koymuşlar bu albüme, neden acaba? Spit out the bone albümün en sağlam şarkısı olmuş bence; klibi de güzel, değişik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben beğendim diyebilirim albüm için. Death Magnetic'ten daha farklı buldum hatta. İki sorun var yalnız: Birincisi Hammett'in solo namına artık hiçbir şey koy(a)mıyor oluşu. Yakında Kerry King tarzı anlamsız sesler çıkarmaya başlayacak. İkincisi de davullar aşırı derecede tek düze. Sürekli bir snare attack yapma takıntısı olmuş Lars'ta. Eskiden yine tom-tom falan duyardık, şimdi ya 1 ya da 2 şarkıda falan vardır en fazla. Ritim var sadece.

Bunları saymazsak beğendim. Riff'ler de yerinde ve güzel olmuş, akılda kalıyor. Eski albümlerle kıyaslamıyorum artık, kıyaslamamak da lazım. Kendi içinde başarılı bir albüm. En azından mix güzel (Death Magnetic mixindeki facia yaşanmamış hiç olmazsa). Başta bazı şarkılar uzun olsun diye zorlanmış gibi gelse de onlar da dinlendikçe göze bazmıyor. Şimdilik favorilerim:

- Now That We're Dead

- Here Comes Revenge

- Dream No More

Yalnız şu Lords of Summer'ı hiç sevemedim. İlk konserde çaldıklarından beri de sevmiyorum. Yazın efendileri nedir yahu...

Alter Bridge dinleyin. Heavy Metal değildir ama iyidir.

Yaşları artık ilerledi normal 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tavsiye eden oldu mu bilmiyorum ama In Flames 2016 da çok güzel bi albüm çıkartmış. Battles. Ben bunu nasıl kaçırdım derken iyi yakaladım. 3 gündür aralıksız dinliyorum tüm albümü. Aralarından çok hoşuma giden bir iki tanesini koyayım buraya. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nightwish - Endless forms most beautiful albümünü çıkartıyo ve siz haber etmiyonuz. 

Vinyl RIP 24bit 96khz flacları edindim. 

Dawkins seven herkese gelsin bu albüm. 

Her şarkısı güzel ama shudder before the beautiful ve endless forms most beautiful u döndür çevir dinliyorum. Floor bu gruba çok iyi gelmiş. Tarja gücü Anette canlılığı var sesinde. 

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Pentagram - Akustik" albümü raflarda (ve diğer müzik medyalarında) yerini almış. ben beğendim, eski-yeni bütün kadro bir arada, murat ilkan'ın sesini yine duyabiliyoruz, ogün iyi ki ayrılmış diyebiliyoruz fln :)

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 gün sonra silerler. Hiç uğraşamam. 16 tl ye gruba direk destek olurum daha iyi.

Tamam sen gidip CD al. Seni okuyan da Spotify'de 10 tane albüm, 30 tane sanatçı kaldı sanacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben pek sev(e)medim akustik albümü. Gitar tonları akustik olmaktan uzak, sanki fazla yapay kalmış gibi geldi. Bir tuhaflık var anlam veremediğim. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam sen gidip CD al. Seni okuyan da Spotify'de 10 tane albüm, 30 tane sanatçı kaldı sanacak.

Tepki veriyorsun hocam ama haklı olduğum bir gerçek. Pentagram Anatolia dinleyiniz isterseniz spotifydan ?

Benim dinlediklerimi sildi bu adamlar. Daha neylerine güvenip devam edeceğim ki.

Bu arada albümdeki No one wins the fight çok kral bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok