Horizon : Zero Dawn
0

Bu konuda 56 mesaj var

Oyunu GG yapıyor tabiki güzel olacak. (Killzone serisi ile PS3 e resmen konser verdirmişti görsel olarak. Uncharted 2 3 de teknolojileri kullanıldı vs vs.)

bravo GG :alkis:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu oyundan pek ümitli değilim, yapılan işler tamamen birbirinin tekrarı, robotumsu yaratıklara pusu kur avla, yeni bölge aç upgrade yap daha güçlülerini avla vs. reklam meklam ayağına bol keseden puanları alabilir ama oynanış bakımından bişey vaadetmiyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Degerlendirmeler cesitli 7 den basliyor 10'a kadar cikiyor, ortalama 9 gibi... 

Destructoid 7.5/10
Game Informer 8.75/10
GameSpot 9/10
IGN 9.3/10
Polygon 9.5/10

Bu da DigitalFoundry'nin Frame rate testi;

Horizon Zero Dawn: Initial PS4/PS4 Pro Gameplay Frame-Rate Test

Horizon is a technical masterpiece on PS4 and Pro

The best 4K Pro release yet still looks phenomenal on base hardware.

[ http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-horizon-zero-dawn-ps4-pro-performance-analysis] ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İndirim gelse de alsam. Çok fazla oyun birikmese alırdım hemen, ama buna sıra gelene kadar zaten indirime girer. :)

Yanlış okumadıysam bir de PS4 Pro için 4k30fps yanında 1080p60fps patch de gelecek. 4K TV'ye geçmeyenleri de düşünmeleri güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çok güzel gözüküyor. Kuzenle preorder vericez. 189TL PSN Store fiyatı var ki bu kur ile gayet iyi bir fiyat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Levent Pekcan neden oyun incelemesi yapıyor ? Hani bu kadar bayık bir konuşma tarzı bu kadar bayık bir anlatım olamaz. Yarısına gelemeden kapattım. Oyunu oynayan yerde cam buluyor ve oyun bunu değerli nesne olarak tanımlıyor. "evet cam sanki çok değerli" tarzında bir cümle söylüyor. Ulan oyun post post post apocalyptic. Ne bekliyorsun değersiz mi olsun ? Oyunun başında tribe tarzı adamlara dalıyorlar "öldürdünüz şimdi suçsuz adamları eeee ?" diye bir yorum yapıyor. Yahu eee si bu. Sonra oyunu oynayan arkadaş karşı kabileye saldırıyoruz diyor iç çekerek "hiç şaşırmadım". Yahu adamlar napsın oyun bu oyun mükemmel yenilikçi ne yapabilirler open world oyun işte saldırıon item topluyosun olayı bu. Yani madem çok sarmadı oyun sen çıkma videoya. Tam iş çıkışına yakın izlemeye çalıştım yemin ederim içim bayıldı uykum geldi. Bu arada oyun iyidir kötüdür onu demiyorum güzel güzel incelersin sonunda dersinki olmamış. Böyle saçma salak yorumlar yapmaya gerek yok. Oyun baştan fail gibi anlatılıyor.

Bu videoda kendisi tam olarak şu şekilde:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya LP trollüyö oyunları :D Bu oyun incelemelerinde dikkat hep "bilerek veya bilmeyerek" iyi polis kötü polis yapıyorlar.. bence eğlenceli.. Diğer Türk oyun inceleme videolarında tombul tipsiz geeklerin oha vaow falan yapmasından veya sırf küfretmesinden daha iyi en azından izlerken sıkılmıyorum.. He oyun incelemesi böyle mi olmalı yani gamespot falan böyle yapmıyor ama en azından kendilerine özgü bi havaları var ... 

Neyse oyunun grafikleri güzel falan da şaka maka Far Cry 3 rutinliğinde, ben fc3 ün bu mantalitesini o zaman da sevmemiştim halen de sevmiyorum.. Kaplumbağa öldür miğfer yap, tavuk butuyla papatya sapını birleştir baston yap olayı falan bana fenalık getiriyor... Bu tarz open world oyunlarda artık bi zorluk kalmadı kim daha fazla hayatsızca ortalıktan obje toplarsa bitiriyor.. He tabi mass effect derinliğinde ve red dead redemption seviyesinde bi kurgusu varsa ilerleyen zamanında o zaman helal olsun der ps4 almayı düşünürüm lakin sanmıyorum..  :icon_think:

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun baya güzel olmuş. Hikaye inşallah sonlara doğru batırmaz. Şu an merak uyandırdı hikaye. Kadın karakterimiz hakkında şüphelerim vardı ama oda sağolsun bağladı kendisine. Etrafta fazlasıyla craft material var. Birşeyler craft etmek için uğraşmıyorsunuz elbet yol üzerinde çıkıyor. Daha henüz bimlemle dağına çık ve pembe gül getir tarzında saçma bir görevle karşılaşmadım. Oynanışı falanda çok beğendim ben.

Grafikler ps4'teki en iyisi. ps4 pro 1080p de oynuyorum ama sanırım normal ps4 e göre grafik iyileştirmeleri var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LP gerçekten de trollüyor ve ben inanılmaz eğleniyorum bu videolarda :) Ara ara ciddi ciddi MGS'yi açıyorum ve gülmek için izliyorum:) Bence en sağlam orayı trollemişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ts nin incelemesine göre oyun feci sıkıcı, sıradan gözüküyor bence. Yorumlar çok olumlu olunca senaryo görevleri kısmı güzel demek ki.  :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla side quest'ler GTA5'teki gibi inanılmaz enteresan değil veya Witcher 3 standartındada değil. Arada bir kaç enteresan side quest yaptığım oldu ama "kızımı bulamıyorum allahına kitabına lütfen bul onu" tarzında side quest'ler de var. Fakat ana konu güzel gidiyor şimdilik. Bizim kız tribe tarafından dışlandığı için (spoiler değil bu baya oyunun 1.dakikasında öğreniyoruz) insan ister istemez karaktere bir sempati duyuyor. 

Ben bu tarz post apocalyptic oyunları seviyorum. Dünya neden bu halde bu robotlar ne ayak tarzı şeyleri baya merak ediyorum. Bulduğum her notepad'i okuyorum şu an o yüzden konu enteresan ilerliyor. 

Oynanış olarakta güzel gidiyor. Harita açıldıkça yeni yeni robotlar çıkıyor karşımıza. Hepsinin farklı bir zayıf noktası olduğundan combat'a bir çeşitlilik geliyor. Bazen stealth takılıyorum bazen alan müsaitse her tarafa tuzak döşeyip robotları oralara çekiyorum.

Grafik olarakta cidden oyun ps4'teki en iyisi. Çok çok iyi gözüküyor. Karlı mekandan normal ormanlık alana geçerken falan bekleme süresi olmadan geçmek güzel. FPS test izlemiştim oyunu almadan önce 1080p sabit 30fps veriyor oyun ve tabiki bir 60fps inin yerini tutmaz ama oldukça akıcı gözüküyor göze. Hava şartları gündüz gece döngüsüde güzel işliyor oyunda. Bazı noktalarda inanılmaz manzaralarla karşılaşabiliyorsunuz. Red Dead Redemption'da olmuştu bana durup gün batımını izlemiştim. Bundada zürafamsı bir robot var onu ilk gördüğüm yerde bıraktım 5dk izledim manzarayı. Grafikler etkileyici baya. Oyun 4K HDR TV'de nasıl gözüküyor cidden merak ediyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte zaten sığ bi oyun yapısı var belli de.. story mtory oynatır heralde...

Lakin işte gonsoldaki bu 30fps olayı gözümü kanatıyor.. (şaka değil 30-40 dakika oynayınca gözüm kanlanıyor baya baya..  :burn: ) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Seçeneği vardır oyun içinde 60fps yapmanın. Grafiklerden kıs 60fps yap,kısma 30fps oyna gibi. Ya bu işin özü Combat'a dayanır. Bloodborne'u neden 3-4 kere bitirebiliyorsun sıkılmadan. Combat şahane çünkü. Sanırım bu oyunun da reviewlerde çok yüksek not alma sebebi Combat'ın güzel grafiklerle birleşip enfes sahneler oluşturması. Şahsen şu 5-6 yerinden hayvanı yere çivilediğimiz sahne beni feci heveslendirdi oyuna karşı ama. Neyse işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bir ayar var. Performans odaklı veya grafik odaklı tarzında. Fakat performans moda alınca 60fps mi veriyor onu bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu tüm side questleride yaparak bitirdim. 39 saat sürdü. Ben açıkçası oyunu baya beğendim. Bitmesinede baya üzüldüm. Guerrilla Games kendisinden beklenmeyecek şekilde güzel bir evren yaratmış. Etrafta bulduğum günlük olsun ses kaydı olsun bulduklarımın hepsini dinlemeye çalıştım. Hikaye baya enteresan. Oyun sonuna kadar hiç baymadı. Her oturduğumda en az 4 saat falan oynadım kalkamadım başından. 

PS4 ü olanların kesinlikle oynaması gereken bir oyun. Şu an TR PSN'de 189TL ye satılıyor ki parasını sonuna kadar hak ediyor. Daha öncedende yazdığım gibi konsoldaki şu an en iyi grafik ve akıcılığa sahip oyun. Frame rate düşüşü hiç hissettirmedi (PS4 Pro'da oynadım oyunu ondanda olabilir ama FPS testlerde PS4'te de düşüşler minimumda). Sadece garip bir şekilde bir karakterin evine girdiğimizde fps düşüyor oda herhalde bir bug yüzünden. Çünkü etrafta bir çok düşman patlama çatlama bile olsa fps düşmedi. 

Yaptığınız side questler oyunun son kısımlarına etki ediyor. Dragon Age gibi diyelim. Side questler sayesinde kendinize müttefik yaratıyorsunuz. Forumdan birileri daha oynasında şu hikayeyi bir konuşalım :)

Oyunu oynayanlar görmüştür bir side quest var. Ancient Armor diye. Oyunun sonlarında doğru alabiliyoruz onu fakat çok güçlü bir armor. Onu alınca bariz kolaylaşıyor. Zorluğu en zora çektim o armor u alınca.

Şöyle bir fotoğrafla taçlandıralım. Kalite düşmüş olabilir ilk facebook a aktardım ordan telefona ordan mail e :).

M0Wy1g.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun bir eksisini söylemeden geçmeyelim. Yüz animasyonları. Mass Effect kadar kötü değil özellikle ana karakterlerin ama side mission yaptığımız karakterlerin yüz animasyonları kötü. Oyunda en kötü diyebileceğim tek şey bu sanırım. Uncharted, Last of Us gibi oyunlardaki yüz animasyonlarını gördükten sonra tırt kalıyor. Umarım bir sonraki oyunda Naughty Dog ile birlikte çalışırda düzeltirler. 

Oynayan yok mu yahu biraz hikayeyi konuşalım tartışalım ? :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok