Project Cars 2 Geliyor
0

Bu konuda 6 mesaj var

ProjectCARS2-Teaser-Banner.jpg

http://www.wmdportal.com/projects/project-cars-2/

Slightly Mad stüdyosu PC2 için kolları sıvamış. Bu sefer Rally türünden olacak yarış oyununda cillop gibi pistlerden, kaymak gibi yollardan çıkıp toza toprağa çamura ve karlara bulanıyoruz.
İlk oyundaki gibi yine gönüllülerin desteği ile geliştirilecek oyunda bu sefer içerik daha da zengin tutulacak gibi görünüyor. Minimum 200 pist ve 200 araç sözü verilmiş. Bir önceki oyunda 110 pist (tersi düzü) ve 80 araç vardı.

Oyun PC (Windows+SteamOS), xboxone ve ps4 platformlarında piyasaya sürülecek.

İlk oyunda olduğu gibi yine perk satın alıp oyunun gelişimini birebir takip edebilir, gelisimine öneri ve görüşlerinizle katkıda bulunabilirsiniz.

Önceki oyunda hedeflenen ve toplanan 3.75 Milyon Euroluk bütçe (ki bunun 1.5 milyonunu studyo vermisti) bu oyun için 7 milyon pound'a çıkarılmış. Önceki oyunda hedeflenen rakama çok kısa bir sürede erişilmiş ve üye alımı kapatılmıştı. Bu oyunda hem bütçe kat kat arttırılmış hem de stüdyonun koyduğu para 250k gbp gibi çok düşük bir seviyeye çekilmiş. Anlaşılan katılımın çok yüksek olacağını düşünüyorlar.

Rod-Chong-Elizabeth-White-GRC-NYC-Global

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh hocam oyun çıktı çıkıyor. hatta gittigidiyorda ps4 için kutulu olarak stoklara girmiş. Project Cars 1'i büyük umutlarla almıştım güzelde oyundu fakat "story" tarzında bir ilerlemeli modu olmadığı için oyuna tutunamamıştım. Story'den kastım illa hikaye olmasına gerek yok. En azından ilk carting ile başlarız sonra git gide seviye atlayıp ehliyet alıp araç açıp oynamaktan bahsediyorum. Project Cars 2 nasıldır bu konuda. bir kaç inceleme okudum ama bundan bahsetmiyorlardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası ben yeni bir şeyler bekliyordum ama göründüğü kadarıyla ikinci oyun ilk oyunun cilalanmış, içeriği geliştirilmiş, bir iki yeni temel özellik eklenmiş hali.

İyi tarafından bakınca kalite olarak çizgisini korumuş, bir sürü iyileştirmeler var, kalite ve içerik olarak geriye düşme gibi bir durum yok ama öyle aman aman bir yenilik de yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun ilk versiyonuna bir para göndermiştim başlarda, sonra da o parayı iade etmişlerdi adamlar, oyun falan da göndermemişlerdi bu nedenle. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adamların olayı bu. Kickstarter benzeri bir sistemle çalışıyorlar, belli bir miktar ödeyip hem oyunun geliştirilmesi için gereken paraya katkıda bulunuyorsunuz hem de gelişme aşamasını takip edip fikir ve yorumlarınızla da içeriğine katkı sağlıyorsunuz.

İlk oyun planlanan pc ps3 ve xbox360 platformlarına çıkacaktı. Fakat daha sonra yeni konsolların çıkması ile xbox360 ve ps3 sürümlerini iptal ettiler ve yeni konsollar için geliştirme kararı aldılar. İngiliz maliyesi de dedi ki "kafanıza göre bunu değiştiremezsiniz, ps3/xbox360 sahibi insanlar size para verdiler, şimdi ps3/xbox360 sürümünü geliştirmeyecekseniz talep eden herkesin sorgusuz sualsiz parasını iade edeceksiniz"

Bu nedenle iade talebinde bulunan herkes parasını geri aldı. İade istemeyenler ise oyun çıkınca hem oyunun bir kopyasını ücretsiz edindiler hem de verdikleri parayı geri aldılar. Ayrıca oyunun elde ettiği gelirden payınıza düşeni de parça parça ödediler.

Ben 25 euro ile üye olmuştum oyun çıktıktan sonra oyunun steam sürümünü ve yaklaşık 40-45 euro civarında parayı geri aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok