İzlenesi animeler
2 2

Bu konuda 72 mesaj var

Bizim ilgimizi çekebilecek Animelere Seinen deniyormuş. Geçmişte birkaç anime denedim ama çok da sarmadı. Bu seinenleri bir deneyelim. 

En çok tavsiye edilenler Code Geass, Fate Zero, Baccano! . 

Baccano 'nun bir bölümü izledim. Youtube'dan izlemeyin . Kaliteli kaynak bulun. Ses efektleri gayet iyi , film düzeyinde. Yetişkilnlere hitap eden bir anime olduğu , bol kan, şiddet içermesinden kendini belli ediyor zaten. 

Şöyle Game of thrones'a benzeyen, çok kaliteli senaryosu olan , iktidar çekişmesi, entrikalar , politik oyunlar içeren bir anime yok mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fullmetal Alchemisti izlemiştim, sonuna doğru biraz baysa da güzeldi. Geçenlerde sıkıntıdan "neymiş bu Death Note" deyip buna başladım, yarısında bıraktım. Zorlayarak izlemeye devam ettim bir noktada yine bıraktım, dokunmadım bir daha. Çok güzel başlayıp fena çuvallamışlar. 3-5 anime daha var incelemelerine göre izlemeyi düşündüğüm ama konu olarak ilgimi çekse de genel olarak konuyu işleyiş tarzları bana uymayacak gibi duruyor...Düzgün başlayıp sonradan sıçıp sıvamadan sona ulaşan varsa alayım tavsiyeleri. Yoksa anime kafasını yaşamadam olmadan olmuyor mu bu işler?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugüne kadar izlediklerim arasında beni en çok etkileyen ve aklımda kalan animeleri şöyle sıralayabilirim:

Black Lagoon

Cowboy Bebop

Katanagatari

Kill la Kill

Samurai Champloo

Steins;Gate

Tengen Toppa Gurren Lagann

Neon Genesis Evangelion

Ghost in the Shell Filmleri ve Stand Alone Complex dizileri.

Mnemosyne

Daha izlediğim bir sürü şey var ama bunlar en beğendiklerim diyebilirim (evet, biraz karışık seviyorum :) )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fullmetal Alchemisti izlemiştim, sonuna doğru biraz baysa da güzeldi. Geçenlerde sıkıntıdan "neymiş bu Death Note" deyip buna başladım, yarısında bıraktım. Zorlayarak izlemeye devam ettim bir noktada yine bıraktım, dokunmadım bir daha. Çok güzel başlayıp fena çuvallamışlar. 3-5 anime daha var incelemelerine göre izlemeyi düşündüğüm ama konu olarak ilgimi çekse de genel olarak konuyu işleyiş tarzları bana uymayacak gibi duruyor...Düzgün başlayıp sonradan sıçıp sıvamadan sona ulaşan varsa alayım tavsiyeleri. Yoksa anime kafasını yaşamadam olmadan olmuyor mu bu işler?

Death Note 'un ilk birkaç bölümünü ben de izledim. Zaten ilk (ve tek ) izlediğim anime oydu. İki kişinin zihin mücadelesine dönünce ilgimi çekti. Ama sonra konu uzadıkça uzadı. içimi baydı. 

Bu animeleri sevenler, PS 'de FF gibi japon tipli karakterlerin oyunları oluyor, onları sevenlerle aynı herhalde. Ben bir türlü ısınamıyorum. O çizgiler, çocukken izlediğim çizgi filmlerle ilişkilenmiş zihnimde . Konu ne kadar ciddi olsa ,o imajdan kurtaramıyorum herhalde.  Bir de konuları ne kadar ciddi olsa , bir süre sonra doğa üstü olaylara bağlanmaya başlıyor. 

Anime tavsiye edenler, bir iki satırla özetlerler ve genel atmosferini yazarlarsa daha güzel olur bence. Ona göre seçeriz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Code Geass , bunun konusu ilginç mesela. 

The Holy Empire of Britannia conquered the country known as Japan and now call it Area 11. Its residents lost their rights to self-govern and are now called Elevens. The Empire uses powerfully destructive robotic weapons called Knightmares to ensure control, but someone is about to stand up against it. Lelouch, the black prince, has endless ambition and uses the power of the Geass to build a world based on his ideals. Suzaku Kururugi, the white knight, aspires to justice and strives to live an honest and fair life. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samurai Champloo şahane komik bir dizi. Tavsiye.

Basilisk ise çok ciddidir, kan davası aromalı dizidir. Tavsiye.

Bleach ise, kaç tane filler girdiğini sayamadığım, izleyeni kah alıp götüren kah yerin dibine sokan güzel bir anime dizi. Tavsiye.

Ghost in The Shell'de de arada sıkan bölümler var fakat matrix'e ilham kaynağı olmuş bir dizi. Tavsiye.

Death Note, malesef sonradan inanılmaz can sıkan bir diziye dönmüştü, buna rağmen sinema filmlerini de yapmışlardı, ilk sezon dışında tahammül sınırlarını zorlar. Belki.

Film olarak listemde birinci sırayı açık arayla savunan Howl'un yürüyen kalesi var. Kesin Tavsiye.

Bir ara TRT'nin de yayınladığı ispanyol animesi Nocturna'da güzel bir film. Tavsiye.

Bu saatte bunlar süzüldü aklımdan, sonrasında akıl sarayımda bir dolaşıp listeyi sündürebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün , "Batman Year One " 'ı izledim . Güzeldi. Bunlar anime sayılmıyor mu? Buna benzer hangilerini tavsiye edersiniz. year one 'ın devamı yok herhalde?

Attack on Titan'ı izleyen var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epey çok DC ve Marvel animation movie mevcut. Ben sayısını bile bilmiyorum, arada gördükçe indirir izlerim.

Attack on Titan'ı izledim. Beni pek sarmadı açıkcası. Biraz havada kalmış konu. Muhtemelen mangası daha iyidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Az biraz anime izlemiş biri olarak en son One Punch Man izledim. Yere göğe koyamadıkları anime bu muymuş dedim kendi kendime. Evet eğlenceliydi falan ama öyle abartılacak kadar da değildi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Golden Boy. Çok güzel başlayıp zirvede final yapar :D

golden_boy_f1.jpg

Golden Boy'a +1

Bir de Cowboy Bebop.

Bu iki anime de "anime kafasi" yasamadan keyifle izlenebilir.

Animelerin cogu pembe dizi gibi coook uzatiliyor ne yazik ki ve bayiyor, Bu iki anime de oldukca kisa seriler, yormadan izleniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Golden Boy azıcık sapık olması dışında "hayatı anlatıyor", iyidir... 

Düzgün kalitesi biraz zor bulunurdu eskiden, şimdi durum nasıl bilmiyorum :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monster 'ın ilk iki bölümü izledim. Beğendim ,ki çok nadir anime beğenirim. 

Çünkü benim anime keyfim , animenin mantığına ters . Ben mesela ,Breaking Bad 'in animesi olsun istiyorum. Oysa anime dünyası , büyüler , alchemistler vs üzerine kurulmuş. 

Beğenisi benim gibi olanlar , monster 'ı deneyebilir. 

Hayao Miyazaki'nin efsane olduğunu biliyroum. Hangi animesini tavsiye ederseniz ilk kez izleyecek birine?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valkyria Chronicles in animesi nasildir. Var mi seyreden. Oyunu cok hosuma gitti. Animesini de seyredeyim mi diye dusunuyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valkyria Chronicles in animesi nasildir. Var mi seyreden. Oyunu cok hosuma gitti. Animesini de seyredeyim mi diye dusunuyorum

Kendim sordum kendim cevaplayayim. Ilk 6 7 bolum hiç fena degildi sonraki 7 8 bolumde isler cividi. Bosuna vakit kaybi.

Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Killing Joke , R rated olacakmış. Ne önemi var bilmiyorum, son günlerde sürekli bunun haberini görüyorum twitter'da. Bu yıl çıkıyormuş, meraklısı var mı konunun, ne önemi var?

http://www.imdb.com/title/tt4853102/

Çok övüldüğü için Batman Mask of the Phantasm'ı izlemiştim. Pek beğenmedim ama Batman severlere tavsiye edilen bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok