Aracınız için hangi akaryakıt istasyonundan yakıt dolumunu tercih ediyorsunuz ?
0

Akaryakıt istasyonu   85 oy

1. 1. Hangi akaryakıt istasyonundan yakıt alıyorsunuz ?

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 136 mesaj var

Otomobilime de, motosikletime de bi aksilik olmadığı sürece Shell'den (belli 2 şubeden) alıyorum. Eğer kullandığınız araç donanımı veyahut yazılımı nedeniyle o pahalı olan benzinlere ihtiyaç duymuyorsa veya o benzinlerin ekstra getirisinden faydalanamıyorsa tabiki verilen para lüzumsuz. Çok nadir bikaç kere depo boşalınca karşıma çıkan istasyonlardan shell'e gidecek kadar benzin aldım. :)

Ayağım ve elim hassastır. Deneyimlerimi yazayım: 2 Litre atmosferik impreza gdb-f ve mt-07'ye po'dan alınan benzini koyunca özellikle alt ve orta devirde inanılmaz güç düşüşü olurdu. mt'ye ilk koyduğumda motosikletin sesi ve performansında öyle bi değişim olduki bozuldu sanıp sağa çekmiştim noluyor yahu diye. Bms stg1 piggyback'li n20 320i'm var. Peak boost 12psi ayarlı. (Konuya aşina olmayanlar belki anlamaz. 215-220hp arası bi güç veriyor. Çok abartı bişe değil yani öyle özel benzinler falan gerektiren.) N20'nin 320i olan varyasyonunun kompresyonu 11 bu arada. Bakmayın türkiye gibi yerde benzin kumarı oynamak, bu sıkıştırma, bu boost aslında çok da sağlıklı değil. Shell'in normal 95 oktanı dahil, v-power nitro koymazsam tarifi zor bi lag oluyor motorun çalışmasında. muhtemelen oktan ya da bi katkının oranı yüzünden ecu kendini bişeyleri kısarak korumaya alıyor. Aylık ortalama benzin tüketimim 2-3 depo arası. Diyeceğim o ki fark placebo değil fakat ödenen fiyat farkının getirisi herkese başka olacağından motorun tepkilerini takip edip boşe para harcamamak lazım tabiki.

Standardından pahalı benzinlere ödediğim farka acımam fakat tabi en ucuzunun litresine ödediğimiz bedel de gücüme gitmiyor değil.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim farklı istasyonlarda ve hatta aynı istasyonda farklı benzin tipleri arasında farkettiğim bir durum var (shell normal benzin vs nitro mesela) bazı benzinlerde motoru zorladığımda çürük yumurta kokusu alıyorum (bknz: bitik kat konvertor semptomu) ama bazılarında ise ne yaparsam yapayım hiç koku yok, ilginç. bazı yakıtlarda sülfür oranı yüksek oluyor sanırım. (bu kokuyu en belirgin shell nitro'da alıyorum mesela)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aytemizle devam 620km sonrası tekrar fullettim, 128liradan pompa yine attı 140liraya kadar tekrar zorlattım. Bu sefer aldığım 4.14liradandı. 4.7' lerden sonra motorin indirimiyle birlikte epey cazip gelmeye başladı. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim sorento da, shell nitro diesel yaktigi zaman inanilmaz bir bogaz yakan egsoz kokusu oluyor, kesinlikle motoru kapamadan bagajla uğraşamıyorum.

Totalden alinca bunu yaşamıyorum. Böyle bir deneyimim oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son iki defadir BP Ultimate aliyorum, 20lt mazotla (100TL , 4.96TL/lt) 380-400km sehir ici gidiyor arac... Daha dogrusu kirmizi yandiginda 300-320km civari yol almis oluyorum...  Opetciyim normalde, cok bir fark var mi derseniz Opet'te sanki biraz daha azdi mesafe... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben şu son 2000+ km lik gezimde önüme hangi istasyon çıktıysa ondan aldım, adını sanını hatırlayamadığım bir istasyondan bile almıştım rastgele... herhangi bir şey farketmedim arabanın performansında olsun yakışında olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gecen bakimi yaptigimda mazot filtremden metal talasa benzer (gumus renkli) partikuller cikti :baba:

tek seferde bir yerden aldigim mazottan da olmus olabilir. ihtimalleri azaltmak icin en cok alim yaptigim yere artik gitmeyecegim  (corlu cikisindaki (seymen) shell'den aliyordum)

gerci bu basligin zitti oldu:  "aracim için hangi akaryakıt istasyonundan yakıt dolumunu tercih etmiyorum"  :) 

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşın babası kanserdi, dün ölüm haberi gelince yenifoçadan özdereye basıp gidip gelmek icap etti. Dönüş yolunda git-gel 400kmye yakın yol tepince birazda evvel ki kullanımlarla 3/4' den 1/4 depoya kadar inence Kadoil' e uğrayıp fulleyim dedim.

24,69 yazıyordu; normalde orası kendinden indirimli bi veriyor zaten. Abi fiş istemiyorsan indirimli basayım 24,52' den vercem dedi. Bende ver valla dedim alıp geçtim. :P 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5 senelik bmw 540 tecrübesinden sonra ben de yazayım o zaman;

honda civic (1.6) kullanırken farklı yakıt kalitelerini farkederdim, performans değişirdi. özellikle tatile gittiğimde şehirlerarası istasyonlardan aldığım yakıtlarda performans bariz düşerdi.

540 ile nereden ne aldığımın önemi yok her daim aynı gidiyor :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 17/07/2022 at 11:57 PM, MilesTeg said:

Toyota sahibi olaraktan BP dışında almıyorum. Toyotas karta puan birikiyor malum. 

bende de sirketin verdigi ultra tirto shell club kart mi ne var. lt basina kac yildir hep ayni inidirimi yapiyor. tami taminaaaa 20 kurus :D 

o yuzden bp fln onume gelirse tercih ediyorum, ozellikle aramiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok