Quantum Break (xone) 5 Nisan 2016
0

Bu konuda 64 mesaj var

Bitirdim oyunu. Sonlara dogru iyice osuruklasiyor. Grafik stilide insani iyice bogmaya basliyor. Son bossda oyunu birakacaktim nerdeyse. Kontroller cok dandik, pcde sanirim sorun oluyor, birde bazen adamlari vursanizda etkilenmiyorlar deli ediyor insani bu olay. Remedy gibi bir firmaya yakismayan bir oyun olmus.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 ay ara verdikten sonra dün devam ettim ve son bölüme geldim.. En son zorlukta o kadar cheezy bi boss fight koymuşlar ki oyunu değerlendirmek için olumlu yönlerini ararken bu son noktasına gelince aramaktan vazgeçtim, tam bir çöp son dövüş koymuşlar yerdeki dağılımı bok gibi olan kırmızı boyayı izlemekten ne boss ne diğer minionlarına dikkat edebiliyoruz..

Aslında gayet rahatlıkla geçiyor ve herkese headshot ı çakıyor olmama rağmen oyun cheezylikte sınır tanımadıı için kırmızı boktan kaçsam bile anlamadıım bi nedenle one-shot dead oluyorum.. Oyunun tamamı boyunca ölmeyip son savaşta 30-40 kere ölüyo olmam uzun yıllardır böyle lame-ass bi son savaş görmemiştim dememe neden oluyor... 

Oyunla ilgili genel konuşmam gerekirse : 

- Gereksiz bir sürü lore var.. Sayfalarca e-maillar, dokümanlar, günlükler.. Ulan bunları okuyacak olsam oyun oynamam zaten, bir şekilde bunu yediremiyorsan oyuna ne anladım ki bundan.. 

- Save sistemi baya kötü en saçma sapan yerlere autosave koymuşlar ve manual save yok.. 

- Yaptığınız seçimlere göre gösterdikleri her act sonu çıkan videolar var, başrol karakterlerinin sikkoluğundan mı dır, gereksiz uzun ve bağlantısız anlatımından mıdır nedir beni baya baydı izlerken.. 

- Karakterin kontrolü biraz sakatat gibi eğilmesi kalkması strafei sipere yatması falan çok choppy geldi.. Gerçi şimdi aklıma geldi de kontrollerden ziyade key-mapping de rezalet yerdeki silahı almak, silahımı reload etmek veya çantadan kurşunlarımı resupply yapmak için oyunda işimize yarayan tek aksiyon hareketleri olan bu 3 öğenin aynı button ile yapılması gerçek bir software development failure.. 

- Oyunun nitekim kendini tekrar eden action bölümleri olmasa aslında biraz interaktif film havasında.. Bu o kadar kötü birşey değil ama ne bilim actionları Max Payne i geçtim Alan Wake kadar bile değilken bir de bu devamlı bıdı bıdı konuşmalarla falan iyice içimi şişirdi.. 

- Klasik Remedy işte diyebilseydim en az bi 7 verirdim oyuna ama buna son savaştaki boktanlığı ile iyice sinirimi bozduğu için 6/10 falan veririm... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet oyunun sonundaki boss a kadar tüm aksiyonu button mashing tarzı geçebilirken sonunda anlamsız bir zorluk... orda da neyin ne olduğu da belli değil çağların dediği gibi.  :mrgreen:  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu oyun çok büyük bi prodüksiyon ve emekle yapılmış orası belli.. Ama işte planladıkları şeyleri oyunun gameplayine yedirememişler planladıkları gibi..  :S

Bir sürü karakter yapmışsın ve hemen hepsine belli bir hikaye veya altyapı oluşturmuşsun ( SPOILER hatch denen herif haric... herifin ne oyunun basında ne sonunda ne bok olduğu belli değil  /SPOILER ) ama adamları videolarla sınırlayıp, bütün loreunu da abuk subuk wall of textlere koymuşsun... ve bir de bunun üstüne oyuniçini de olabildiğince casual halde tutmaya çalışmışsın, yukarıda yazmayı unuttum yahu oyunda doğru dürüst bir zıplama fonksiyonu bile yok.. Sen zamanda zıpla, zamanı durdur, time blast yap, zamanın akışını yavaşlatıp koş falan ama zıplama olmasın.. inanılır gibi değil.. 

Yani hep eziyorum, hep bi eksi yönlerini anlatıyorum ama aslında pozitif eleştiri yapmaya çalışıyorum çünkü çok büyük bir yatırımı / potansiyeli kalbur üstü bir oyun halinde sunmuşlar son kullanıcıya... Combatı falan dahi çok daha iyi olabilirmiş yani hadi diğerlerini bıraktım...

Neyse bu kadar aşağıladım ama oyun çok kötü değil, nitekim oynanması lazım da bence görmek için... Senaryosu falan gayet iyi ve zaman yolculuğuyla ilgili anlatmak istediği bi paradigması var ki bunu iyi bir şekilde anlatıyor aslında ..  (ah bir de o sonundaki cheesy boss fight olmasa.. neyse.. )

hatta 2. kez farklı seçimlerle bitirince daha net oluyor sanki.. :

( ÖLÜMCÜL SPOILER ne yaparsan yap geçmişi değiştiremezsin  /ÖLÜMCÜL SPOILER )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olumlu bir şeyler söylemek istediğim an sinir olduğum bi özelliği geliyor aklıma napim :D 

Ben MS store dan Encard kampanyası bir boka benzediği zamanlarda 35TL ye mi ne almıştım.. O fiyata falan alınır oynanır yani madem oyun açısından albenisini koyamadık ekonomik bağlamda koyalım.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu da bayadır kenarda duruyordu, tekrar baştan başlayıp bitirdim, 1080Ti ile 2560x1440 Ultra ayarlarda Upscaling ayarı da açık vaziyette güzel bir performans ile çalışabiliyor oyun, hatta RTX 3080 ile falan Upscaling de kaptılabilir. Görselleri halen yeterli. Dizi tadında bir oyun, vakit geçiriliyor sonuç olarak, eski bir oyun olduğu için indirimli ve uygun yakalama imkanı da olabilir, bu tarz zaman yolcuğu hikayelerini sevenler varsa bakabilirler halen. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Squall said:

Hiç bulaşmayın bu oyuna sinir olursunuz. Bazı yerlerde oynanış inanılmaz kötü.

Meşazını aldım Squall kardeşim :D Live Gold bu ay Little Nightmares'i ücretsiz vermişti, ona sarayım madem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, Najaz said:

Meşazını aldım Squall kardeşim :D Live Gold bu ay Little Nightmares'i ücretsiz vermişti, ona sarayım madem.

O muhteşem bak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok