Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.221 mesaj var

Subnautica

Bu oyunun lafi gecti mi burada hic hatirlamiyorum.

Gecen indirimdeyken cok bakmadan, reviewlari iyi diye aldim, cok acayip cikti oyun...

Abartmiyorum son yillarda oynadigim en iyi oyunlardan birini yapmis adamlar ve pek bilen yok

Tavsiyem, eger ilgilenirseniz cok arastirma yapmadan alin, oyun cok surpriz oldu benim icin, en guzel deneyim bu sekilde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

resident evil 7 oynayayım dedim ama sevmedim, grafikler 2017 yılında yapılmış bir oyuna göre iyi değil. oyun hikayesi iyi ama 2 günde bitti oyun. oynarken hem grafik kalitesi hem hikaye olarak 2006 da oynadığım condemned criminal origins'i hatırlattı bana. resident evil'in tüm oyunlarını onamış birisi olarak puanım 10 üzerinden 6

coffe lake tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, MonkeyBusiness said:

Subnautica

Bu oyunun lafi gecti mi burada hic hatirlamiyorum.

Gecen indirimdeyken cok bakmadan, reviewlari iyi diye aldim, cok acayip cikti oyun...

Abartmiyorum son yillarda oynadigim en iyi oyunlardan birini yapmis adamlar ve pek bilen yok

Tavsiyem, eger ilgilenirseniz cok arastirma yapmadan alin, oyun cok surpriz oldu benim icin, en guzel deneyim bu sekilde

Subnautica cok saglam oyundur, daha once konusunu da acmistim; [ https://www.cursedhardware.com/topic/2928-subnautica/ ] ... Gecen ekran kartini yenileyince tekrar baktim bayagi bir ekleme yapmislar... 

Bu aralar Borderlands 3 oynuyorum dogal olarak, maalesef Epic Games uzerinden oynarken multide cok kisi bulamiyorsunuz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/28/2020 at 6:42 AM, JardeL said:

Subnautica cok saglam oyundur, daha once konusunu da acmistim; [ https://www.cursedhardware.com/topic/2928-subnautica/ ] ... Gecen ekran kartini yenileyince tekrar baktim bayagi bir ekleme yapmislar... 

Bu aralar Borderlands 3 oynuyorum dogal olarak, maalesef Epic Games uzerinden oynarken multide cok kisi bulamiyorsunuz...

4 gunde bitirdim oyunu (subnautica). Oyun bana ilk half-life oynadigim gunleri animsatti.

10/10, instant classic...

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

warcraft 3 reforged dun biraz bakındım çok yorgun olduğum için bakınmak ile kaldım tabi.  Hafta sonu çökeceğim kendisine. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 31.01.2020 at 15:06, Psikobat said:

warcraft 3 reforged dun biraz bakındım çok yorgun olduğum için bakınmak ile kaldım tabi.  Hafta sonu çökeceğim kendisine. :D 

Sanırım gelmiş geçmiş en kötü puana sahip oyun olmuş şu anda..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 30.01.2020 at 22:54, wazzap said:

Wolfenstein II: New Colossus

Bende buna bakacağım, ilkini oynayıp çok hoşuma gitmişti.

4 sene önce falan galiba Mirror's Edge Catalyst kurup yarıda kalmıştı, bu hafta odaklanıp onu hallettim.

Yeni olarak Strange Brigade isimli oyunu yükledim, keyifliye benziyor bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, Squall said:

Sanırım gelmiş geçmiş en kötü puana sahip oyun olmuş şu anda..

Missclick felan olmuştur :D  acaba neye göre o kadar düşük aldı ki, sadece hikaye için tekrar başladım oyunun biraz "yavaşlığı" haricinde gözüme takılan bir durum olmadı.Belki multi kısmı sıkıntılıdır bilemiyorum tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, Psikobat said:

Missclick felan olmuştur :D  acaba neye göre o kadar düşük aldı ki, sadece hikaye için tekrar başladım oyunun biraz "yavaşlığı" haricinde gözüme takılan bir durum olmadı.Belki multi kısmı sıkıntılıdır bilemiyorum tabi.

Anladığım kadarıyla bu işten para kazanamayacağız salın gitsin durumu olmuş activisionda.. Korkunç bir tepki oluşmuş.. 20k kişiden puanı 0.5 şu anda.. 

https://www.forbes.com/sites/erikkain/2020/01/30/warcraft-3-reforged-is-a-disaster--heres-why-fans-are-so-upset/#5836716c6e65

Squall tarafından düzenlendi
Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03.02.2020 at 04:09, Squall said:

Anladığım kadarıyla bu işten para kazanamayacağız salın gitsin durumu olmuş activisionda.. Korkunç bir tepki oluşmuş.. 20k kişiden puanı 0.5 şu anda.. 

https://www.forbes.com/sites/erikkain/2020/01/30/warcraft-3-reforged-is-a-disaster--heres-why-fans-are-so-upset/#5836716c6e65

Bug olayı doğrudur bende yakaladım biraz gıcık bir bug hatta, uniteler melee ve range olarak ele alırsak ön sırada range arkada melee kalırsa mesela dar alanda mal gibi bekliyor melee, şoyle aralardan geçeyim bende iki vurayım yok yada range de yer vereyim geçsinler olayı yok..

Diğer saçmalık gene kalabalık bir ünite grubunu hareket ettirmek istendiğinde, x bölgesine gidin dediğimizde en yakın unite oraya varıyorsa uzakta kalan hareket etmiyor defalarca x y z alanına tıklamak gerekiyor ki diğer arkadaşlar bende geliyorum diyebilsin.Onun haricinde söz verildiği grafik sesle gelmedi felan denmiş bilmiyorum ne söz verildi ama şuan gayet güzel bence özellikle grafik/detaylar.Yani savunmuyorum ama biraz duygusal yaklaşılmış. :) 

Birde emin değilim ama,

Eski versiyonda ekranda 40 ünite var ise mause ile seçtiğimiz de seçim ekranında görünmese de(alan yetersizliğinden) hepsi seçiliyor ve yönetebiliyorduk diye hatırlıyorum bu versiyonda ise saymadım ama atıyorum max 14 ünite seçebiliyoruz., gruplamadan oynaması zor.Emin olamadığım bunun gibi bir iki mevzu var ama iyice uzamasın diye yazmadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Max ünite olayını az seçim varsa geçmişe dönüş Warcraft 2 muhabbeti yapmışlar. Onda da az ünite seçiliyordu grup yapmak gerekiyordu falan. All in mantığı olmuyordu :P

Strange Brigade isimli oyunu oynamaya başladım. Çok enteresan bir konsept olmuş, böyle bir oyunun varlığından bile haberim yoktu, geçenlerde ekran kartları testlerinde gezinirken denk geldi ve araştırınca keyifli bir oyun olduğunu gördüm. Senaryo anlamında zaten oldukça kısa gibi; kendisi 8 bölüme sahip + 2 bölümde sanırım dlc si mevcut. Dün oturdum zaten 1.5 saatte yaklaşık 2 bölümü bitirdim. Oyuna başlarken size karakter seçimi yaptırıyor, bunların kendine göre ufak çaplı profesyönellikleri var bıdısı var. Oyun içinde belli tip silahlar mevcut yine bunları oyun içinde arada denk gelen bir kısımda silah değişimi vs yapılabiliyor. Düşman öldürdükçe ve çevredeki kasalardan kırılabilir eşyalardan falan altın toparlanıp yeni silahlarda almak gibi bir opsiyonu var. Silah haricinde 2. cil tabanca bomba ve yine özel bir güç pusulası(ismini salladım aklımda değil şu an :D) gibi birşey var.

Oyun oynanış olarak 3rd person kamera bakışıyla oynanıyor, hedef alırken görüş alanı daha belirginleşmiş oluyor. Ara jenerikler hoş, biraz komedi anlatımı şeklinde hoş bir sahne anlatımlarıla görevleri ve yaratıklarla karşılaşınca sinematikler devreye girip çıkıyor. Çok kapsamlı olmasa da bulmaca tipi çözümlerde mevcut. Dünya içi etkileşimle düşmana karşıda kullanabildiğimiz tuzaklar falanda var, öldürme işlemleri eğlenceli olmuş. İllaki oturup tak tak tak düşman indirmek durumunda kalınmıyor, zaten bazı yerlerde tek tek indirmeye yetişemeyecek duruma geliyor kapışmalar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 27.10.2019 at 11:36, Chandos said:

Xbox Game Pass'te  The Outer Worlds oynuyorum. Henüz oldukça başındayım. Bir Serenity havası sezdim.

Bende aynısını yaptım yalnız fallen orderdan sonra grafikler çok kötü geldi ama oyun zevkli..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Outer Worlds ü bitirdim sonunda ilk başta güzel geliyor ama sonra düşük bütçe kendini gösteriyor bayıyor çok fena kombat saçmasapan olmuş bazı şeyleri yaptıktan sonra tek tuşla neredeyse bir kasabayı yokedek güce erişiyorsunuz olmamış abartılmış bir oyun.. Sürekli kıl tüy yün topla babam topla hiçbir işe yaradıklarıda yok 20 saatse oyun 10 saati lootla geçiyordur..

Ps4 de kingdom hearts ları almıştık arkadaşla ilk oyuna baktım çok eski geldi grafikler neysede fizik motoru ve kontroller leş gibi onu geçtim 2. oyuna atladım o bayağı iyi gibi oynanır sanırım oda olmazsa eski oyunları silip direk 3. oyuna dalacağım.

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/4/2020 at 5:20 AM, Deathknight said:

Max ünite olayını az seçim varsa geçmişe dönüş Warcraft 2 muhabbeti yapmışlar. Onda da az ünite seçiliyordu grup yapmak gerekiyordu falan. All in mantığı olmuyordu :P

Strange Brigade isimli oyunu oynamaya başladım. Çok enteresan bir konsept olmuş, böyle bir oyunun varlığından bile haberim yoktu, geçenlerde ekran kartları testlerinde gezinirken denk geldi ve araştırınca keyifli bir oyun olduğunu gördüm. Senaryo anlamında zaten oldukça kısa gibi; kendisi 8 bölüme sahip + 2 bölümde sanırım dlc si mevcut. Dün oturdum zaten 1.5 saatte yaklaşık 2 bölümü bitirdim. Oyuna başlarken size karakter seçimi yaptırıyor, bunların kendine göre ufak çaplı profesyönellikleri var bıdısı var. Oyun içinde belli tip silahlar mevcut yine bunları oyun içinde arada denk gelen bir kısımda silah değişimi vs yapılabiliyor. Düşman öldürdükçe ve çevredeki kasalardan kırılabilir eşyalardan falan altın toparlanıp yeni silahlarda almak gibi bir opsiyonu var. Silah haricinde 2. cil tabanca bomba ve yine özel bir güç pusulası(ismini salladım aklımda değil şu an :D) gibi birşey var.

Oyun oynanış olarak 3rd person kamera bakışıyla oynanıyor, hedef alırken görüş alanı daha belirginleşmiş oluyor. Ara jenerikler hoş, biraz komedi anlatımı şeklinde hoş bir sahne anlatımlarıla görevleri ve yaratıklarla karşılaşınca sinematikler devreye girip çıkıyor. Çok kapsamlı olmasa da bulmaca tipi çözümlerde mevcut. Dünya içi etkileşimle düşmana karşıda kullanabildiğimiz tuzaklar falanda var, öldürme işlemleri eğlenceli olmuş. İllaki oturup tak tak tak düşman indirmek durumunda kalınmıyor, zaten bazı yerlerde tek tek indirmeye yetişemeyecek duruma geliyor kapışmalar.

Ya bu oyun, multi player co-op tarzi bisey degil mi? Bi ara indirimdeyken benim de ilgimi cekmisti ama, beraber oynayacak kimsem yok :) o yuzden almadim. Left 4 Dead gibi bisey degil mi bu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Coopta oynanabilecek birşey evet ama single senaryo olarakta var öyle oynanıyor. Yani ai kontrollü team olarak değil solo gidiyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel bir oyun keşfettim :)  

wolcen: lords of mayhem, diablo türü severler kesinlikle baksın, fiyatı da uygun 60 lira(gerçi iki gün önce 50 idi neyse ) Diablo 3e biraz fazla benzese de  özellikle karakter geliştirme ve skill dağılımı bayağı bağımsız olmuş.

Yani misal bir elimize one hand silah alıp diğer elimize dagger alırsak(warrior ve rogue skilleri kullanabiliyoruz) yada işte off hand olarak mage itemi alırsak gene mage skilleri kullanılabiliyor.Tabi main statlar önemli olsa da pasiff skiller ile stat dağılımı yapmadan da ciddi bufflar alınabiliyor.Ayrıca diablodaki gibi skillere rune olayı da var ve seçilen aktif skilleri de geliştirebiliyoruz.En güzel kısım avatara dönüşebiliyoruz, bunun içinde 5 opsiyon mevcut seçtiğimiz avatar main stattan fazla etkileniyormuş ben yanlış olanı seçince fark ettim :D gerçi nereden resetleniyor daha bulamadım ama çok cılız kaldı onu değiştirmem lazım.

Oyun sanırım 3 yada 4 yıldır betada imiş daha yeni final versiyona gelmiş, bir iki bug gene denk geldim tabi(boşluğa düştüm boss fightta ve ara sinematik geçerken oyunda görüntü gitti)Birde online için servera bağlanamıyor belki yoğunluktan olabilir ama offline oynamanıza engel olmuyor, offline ve online bağımsız karakter açabiliyorsunuz.

Oyun cryengine ile yapılmış grafikleri gayet başarılı ses/müzikler de güzel.

https://wolcengame.com/

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam Trine'ı forumda oynamayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Benziyor değil, güzel oyundur.:thumbs:

ZvAnA tarafından düzenlendi
RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Strange Brigade bitince biraz geriden bıraktığım oyunları sıradan geçiyim derken listemden Sniper Elite 4 oynunu seçtim.

Yine aynı Rebellion yapımcılarından çıkmış bir oyun. Open world konsepti yedirilmiş bölümlerden oluşuyor sanırım. Dün gece 1 saat kadar baktım epey hoşuma gitti. Gizlilik, taktik, gir-çık işlerini hesaba katabileceğiniz keyifli bir oyun olmuş. Dilenirse sonra kapanabiliyor ama şimdilik izlemektende keyif aldığım adamı vururken merminin kafatasını falan nasıl patlattığını gösterir şekildeki sunum jeneriğini falan izlemek hoşuma gitti. Dış dünyayı kullanarak öldürmeler falanda hoş olmuş, misal kamyonetin yakıt deposunu havaya uçurarak öldürme, bilmemne aletine bomba kurup suikast hazırlığı yapma vb vb. biraz Hitmancilik hislerinide içimde uyandırdı. :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/15/2020 at 14:13, RFID said:

Dün biraz bakındım daha detaylı incelemedim ama Trine güzel bir oyuna benziyor.

https://www.trine4.com/

On 2/15/2020 at 14:18, ZvAnA said:

Hocam Trine'ı forumda oynamayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Benziyor değil, güzel oyundur.:thumbs:

Bu Trine yamulmuyorsam sistem göçüren oyun değil miydi ? :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok