Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.221 mesaj var

3 saat önce, TatanQa said:

Bu Trine yamulmuyorsam sistem göçüren oyun değil miydi ? :8

Hiç öyle birşey duymamıştım, neden göçürüyormuş ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 dakika önce, ZvAnA said:

Ya da hakikaten karıştırdım mı ? Sanırım... pardon.. :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Ori'ye başladım. Aslında tam olarak başladım sayılmaz ama 4:30'da kalkıp, uyku tutmayınca dedim ori'yi bekliyeyim bari. 7'de anca download başladı ki 4 GB download için 20 GB yer kaplaması ayrı bir konu. Neyse 10 dakika oynadım biraz bakayım diye, sonra kapattım hemen. Grafikler falan yine on numara olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 3 e başlamak için çok mu geç derken başladım. Cidden herşeye değecek bir oyun. Steamden çok uyguna geldi  ama  1 2 yi oynamamış olmanın ezikliği de var. 

Force unleashed 2 yi de dvd olarak bekletiyordum kurayım dedim ama o da çalışmadı. Çalıştırabilirsem paralelde 2 sini bitiririm. Yeni pc aldığım için bayağı bir geriden geliyorum ama iyi oyun her zaman iyi oyun değil midir? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 26.02.2020 at 17:47, ZvAnA said:

Torchlight mı neydi Tİes in mi ne ekran kartını yakmıştı sanırım.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/11/2020 at 5:10 PM, Enyalios said:

Torchlight mı neydi Tİes in mi ne ekran kartını yakmıştı sanırım.

Bilgisayardaki hiçbir yazılım ya da oyun ekran kartı, işlemci ya da herhangi bir bileşenin yanmasının doğrudan sebebi olamaz. Bileşenler ısınıp soğudukça bir bakıma "aşınıyorlar". Eninde sonunda (1 sene sonra, 5 sene sonra, 10 sene ya da 20 sene sonra) lehimler falan açılıyor ve bileşen kullanılmaz hale geliyor. Overclock'un zararlarından bir tanesi de bu. Bileşenin 80C'den 40C'ye düşmesi ile 60C'den 40C'ye düşmesi arasında aşınma açısından fark var.

rammstein tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 minutes ago, rammstein said:

Bilgisayardaki hiçbir yazılım ya da oyun ekran kartı, işlemci ya da herhangi bir bileşenin yanmasının doğrudan sebebi olamaz.

Kısmen doğru fakat geçmişte Furmark gibi yazılımlar sisteme aşırı yüklenerek ekran kartlarına zarar verdiği için Amd ve Nvidia sürücüleri ile doğrudan sınırlandırılmıştı. Daha öncesinde sistemlerdeki açıklardan faydalanan kod ve virüsler sistemlere donanımsal zararlar verdiği oldu.

Tam olarak "hiçbir yazılım donanıma zarar veremez" diyemeyiz, tabii ki burada önemli olan donanımların açıklarının kapatılmış olması lazım. Günümüzde daha zor ama imkansız diyemeyiz, bilmiyoruz çünkü.

https://en.wikipedia.org/wiki/Halt_and_Catch_Fire

https://en.wikipedia.org/wiki/Killer_poke

rammstein and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün itibariyle Sniper Elite 4' ün DLC ler dahil tüm bölümlerini temizledim. Çok keyifli yapmışlar oyunu, hem gizlilik hem stratejik. Zorluk durumuna bağlı birazda tabi ama öyle ortama rambo misali haldır huldur zaten girilemeyen, cephane sıkıntısı yaşanabilen daha çok sinsi öldürüşlerle ilerlenmesi gereken keyifli bir oyun olmuş. Intellerle pek uğraşmasamda yan görevleride zevkle yaptım.

Şimdi Shadow of War oynuna başladım bakalım, gerçi Doom Eternal' a da geçiş yapabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de sonunda Senua’s Sacrifice ‘ı bitirdim geçen gün. Sanat eseri oyunu notumu vereyim. Tamam dövüşler falan tek düze olabilir bir süre sonra ama eğlenceli bulmacalar ve mekanlar ile müzik/ses olayı bu eksiyi kapatır. Çok kısa değilmiş bazı yorumların aksine.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Senua'nın sonu çok güzeldi. İkincisi de gelecekti ama ne oldu bakmak lazım.

Steam'de Unbound diye ücretsiz bir platform oyunu var. Aslında tam oyun değil sadece oyunun ilk bölümü ücretsiz gibi bir şey. Oyunun tamamı daha çıkmadı ama platform oyunları seviyorsanız gayet güzel.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, wazzap said:

Senua'nın sonu çok güzeldi. İkincisi de gelecekti ama ne oldu bakmak lazım.

Steam'de Unbound diye ücretsiz bir platform oyunu var. Aslında tam oyun değil sadece oyunun ilk bölümü ücretsiz gibi bir şey. Oyunun tamamı daha çıkmadı ama platform oyunları seviyorsanız gayet güzel.

Yeni konsollar ile birlikte gelicek. Xbox Series X exclusive'i sanırım oyun. 

There currently isn't an exact release date for Senua's Saga: Hellblade II, though it will be after the Xbox Series X launches in late 2020

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doom Eternal...

İlk başlarda "bu muymuş?" diye burun kıvırmıştım biraz, ama ilerleyip de silah-perk yükseltmeleri açılınca oyun kendini aştı resmen. 6 saate yakın oturmuşum bilgisayar başında; uzun zamandır bir oyuna bu kadar çok zaman harcadığımı hatırlamıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mount & Blade II: Bannerlord

8 senenin sonunda nihayet early access olsa da bir şekilde çıktı. Şuan Steam global'de en çok satan oyun olarak görünüyor.

Mount & Blade biraz kontrastlı bir oyun, yani bir kere oynayan ya çok sever bağımlısı olur ya bir kere bakıp kapatır, bir daha yüzüne bakmaz. Oynanış ve yapay zeka aynı önceki oyunlardaki gibi, sadece görsel olarak biraz daha cilalanmış. HD remake gibi olmuş.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de birkaç kelam edeyim.

Son zamanlarda Doom Eternal gelecek diye Doom complete Walkthrough yapıyordum ki Eternal geldi. Tam Eternal geldiğinde arkadaşlar gaza geldi ve Rust'a giriştik. Arada da biraz Warzone attım. Fakat beğenmedim. Rust ise çok iyi oyun. Fakat bağımlılık yapıyor.

Doom ve Doom Eternal'ı ardı ardına oynayınca şunu söyleyebilirim, Eternal çok iyi. Çok daha orjinal Doom'lara benzer bir yapısı var. Fakat biraz strateji gerekiyor. Uçar kaçarken hangi silahla kimi vurayım, ammo bitti testere keseyim ammo çıksın, hp düşüyor glory kill patlatayım. armor gitti fulleyip şu perk'ten yararlanayam o zaman R ile yakayım elemanları falan gibi şeyler aynı anda düşünmek gerekebiliyor. Hem eski günlere bir gönderme hem de farklı bir tat. Çok beğendim. Doom'a geri dönemiyorsunuz maalesef. Doom Eternal da zaten çok şey var. Battlemode denilen multi zımbırtıyı da denemedim. 2'li demon takımı olup slayer avlamaya çalışıyorsunuz, demon summo ediyor her demon tipinin farklı özellikleri falan var. ilgi çekici.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ObiWan said:

Ben de birkaç kelam edeyim.

Son zamanlarda Doom Eternal gelecek diye Doom complete Walkthrough yapıyordum ki Eternal geldi. Tam Eternal geldiğinde arkadaşlar gaza geldi ve Rust'a giriştik. Arada da biraz Warzone attım. Fakat beğenmedim. Rust ise çok iyi oyun. Fakat bağımlılık yapıyor.

Doom ve Doom Eternal'ı ardı ardına oynayınca şunu söyleyebilirim, Eternal çok iyi. Çok daha orjinal Doom'lara benzer bir yapısı var. Fakat biraz strateji gerekiyor. Uçar kaçarken hangi silahla kimi vurayım, ammo bitti testere keseyim ammo çıksın, hp düşüyor glory kill patlatayım. armor gitti fulleyip şu perk'ten yararlanayam o zaman R ile yakayım elemanları falan gibi şeyler aynı anda düşünmek gerekebiliyor. Hem eski günlere bir gönderme hem de farklı bir tat. Çok beğendim. Doom'a geri dönemiyorsunuz maalesef. Doom Eternal da zaten çok şey var. Battlemode denilen multi zımbırtıyı da denemedim. 2'li demon takımı olup slayer avlamaya çalışıyorsunuz, demon summo ediyor her demon tipinin farklı özellikleri falan var. ilgi çekici.

Hiç sıkıntıya gelemem valla basarım trainerı unlimited ammo takılırım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Red Dead 2 yi bitirdikten sonra ardından  oynayacağım yeni AAA title a yazık olmasın diye biriktirdiğim "açık dünya temelli olmayan" oyunlarımı oynamaya başladım.. 

Ve bunu en kökünden yapmaya karar verdim;

Zamanında günlüğüme "ulan PS3 veya PS4 alırsam oynayacağım ilk oyunlar sırasıyla Heavy Rain, Beyond Two Souls ve Detroit Become Human"dır  diye yazmıştım...

Şans eseri, geçen sene; halen berbat bir platform olduğunu düşündüğüm Epic Games Store  bu saydığım 3 oyunu da PC ye exclusive olarak getirip, her birini yaklaşık 30tl gibi bir fiyattan satmaya başladı (kısa bir süre içindi bu fiyatlar). Ben de oha epic shit store bile olsa bu bir işaret olmalı eninde sonunda oynıcam ulan bunları diyerek 3ünü de almıştım..

Ve niyahet bugun biraz önce sırtımdaki 10 yıllık kamburu ameliyatla kestirmişimcesine Heavy Rain i (2010 :icon_eek: ) bitirdim. Grafikleri, motion capture kalitesi falan o yıllar için vay anasını lan dedirtiyordu  ama şimdi gerek grafikleri gerekse de artık bırakılmış olan quick time eventli gameplay temeli oyunun yaşını epey belli ediyor... ki buna rağmen bitirdiğime gayet memnunum yine kitap gibi olmasa da güzelinden resimli roman gibi bir oyundu..  
Ardından başlayacağım Beyond Two Souls da yine biraz eski olsa da, onu da bitirdiğimde güncel bir quantic dreams oyunu olan Detroiti sonunda zamanında oynayacak olmak beni heyecanlandırıyor... 

Not: Embesil epic storeda achievementların olmaması beni çok üzse de :lol: 2005teki Fahrenheittan beri bunları bekliyordum, bana konsol aldırtmadan sonunda bunları oynamamı sağlayarak yine de bi boka yaradın epic store diyebilirim... 

Narcissus tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PSstore'da 139 lira Heavy Rain! Yüksek fiyat , 2. el bakayım bir.
2.el 90 lira , yakınlarda buldum. Hmmm alsam mı acaba?

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

heavy rain i detroit become human i 209 tl ye ön sipariş alanlara bedava verdilerdi. hatta ben ondan önce 49 tl yemi ne almıştım. 

olsun bence hikaye atmosfer olarak beyond two souls dan da detroit den de güzel. hele beyond two souls iyyyy ellen Page tam dayaklık 

stranger things deki eleven karakteri beyond two souls dan arak dimi ? şimdi aklima geldi.. sabah 6 da böyle şeyler düşünmem.

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beyond Two Souls sacma salak birsey ya, 5 para etmez... Heavy Rain de bu devirde 49TL'den fazla etmez bence, 400 yil olmus cikali... 

Gecen aylarda Bloodborne'a baslamistim, hic Dark Souls oynamamis biri olarak daha bastaki kurt mu ne zikkimsa onu bile gecemedigimden birakmistim... Gecen gun gaza gelip tekrar actim, silah olayini kesfettim, ardindan daha baslarda uzerinde metal zirh olan sisko var birtane, onda 20 defa filan basarisiz olunca temelli biraktim oyunu... Ilerlemek icin saatler ayirip tek hatayla o saatleri cope atacak vaktim yok valla... Hayatimda ilk defa para verip aldigim bir oyunu baslar baslamaz birakiyorum sanirim...

God of War'a filan baslayacaktim ama sirf OLED tv alma sevdasina ne zamandir erteliyorum onu, OLED'e gecip oyle oynayacagim... Neyse gidip PS3'u cikardim, Yakuza 5 vardi bitirmedigim, ona basladim tekrardan... O bitsin ondan sonra Game Pass'te Yakuza 0 var, onu bitiririm sanirim... 

JardeL tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/17/2020 at 6:01 AM, emre666 said:

heavy rain i detroit become human i 209 tl ye ön sipariş alanlara bedava verdilerdi. hatta ben ondan önce 49 tl yemi ne almıştım. 

olsun bence hikaye atmosfer olarak beyond two souls dan da detroit den de güzel. hele beyond two souls iyyyy ellen Page tam dayaklık 

stranger things deki eleven karakteri beyond two souls dan arak dimi ? şimdi aklima geldi.. sabah 6 da böyle şeyler düşünmem.

Yani 3ü arasından en iyisi o muydu diyosun :zuh: Neyse bakıcam artık şu ori 2 bitsinde Beyond Two Souls a başlıcam.. 

3 hours ago, JardeL said:

Beyond Two Souls sacma salak birsey ya, 5 para etmez... Heavy Rain de bu devirde 49TL'den fazla etmez bence, 400 yil olmus cikali... 

Gecen aylarda Bloodborne'a baslamistim, hic Dark Souls oynamamis biri olarak daha bastaki kurt mu ne zikkimsa onu bile gecemedigimden birakmistim... Gecen gun gaza gelip tekrar actim, silah olayini kesfettim, ardindan daha baslarda uzerinde metal zirh olan sisko var birtane, onda 20 defa filan basarisiz olunca temelli biraktim oyunu... Ilerlemek icin saatler ayirip tek hatayla o saatleri cope atacak vaktim yok valla... Hayatimda ilk defa para verip aldigim bir oyunu baslar baslamaz birakiyorum sanirim...

God of War'a filan baslayacaktim ama sirf OLED tv alma sevdasina ne zamandir erteliyorum onu, OLED'e gecip oyle oynayacagim... Neyse gidip PS3'u cikardim, Yakuza 5 vardi bitirmedigim, ona basladim tekrardan... O bitsin ondan sonra Game Pass'te Yakuza 0 var, onu bitiririm sanirim... 

Hocam bu yakuzanın olayı nedir allasen... Geçen sene "ooo PC ye baştan başlayarak gelmiş artık bi şans verimm" diye Yakuza 0 ı aldım ama yani tamam konu falan akar gider oynarsan da abi tam bir sipastik  japon PS2 mini game havası var.. Doğal olarak karşılaştırmak zorunda kaldığım Sleeping dogs un combatı ve gameplayi 8-9 kat falan daha iyiydi yani... Anlamadım ben olayı hiç 2015 oyunu gibi değil.. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dört Arkadaş Ghost Recon Breakpoint oynuyoruz. Ama diablo gibi yeni silah yeni silah baydım. Öbür moda ikna edersem daha keyifli olacak. Yoksa 4 kişi mekan basmak taktik yapmak filan eğlenceli. Bide komik oluyor. Mesela benim arabayla ezicem diye  3 kez ıska geçtiğim düşmanı arkadaş helikopter ile eziyor. Tabi gecenin bir vakti sandalyeden filan düşüyoruz gülmekten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok