Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.221 mesaj var

11 saat önce, Narcissus said:

Hocam bu yakuzanın olayı nedir allasen... Geçen sene "ooo PC ye baştan başlayarak gelmiş artık bi şans verimm" diye Yakuza 0 ı aldım ama yani tamam konu falan akar gider oynarsan da abi tam bir sipastik  japon PS2 mini game havası var.. Doğal olarak karşılaştırmak zorunda kaldığım Sleeping dogs un combatı ve gameplayi 8-9 kat falan daha iyiydi yani... Anlamadım ben olayı hiç 2015 oyunu gibi değil.. 

Benimki buyuk oranda Uzakdogu kulturune olan sevgimden... Ayni oyun mafyaya uyarlanarak Avrupa'da gecse oynamam mesela ama Guney Kore'de gecse oynarim :D ... Artik cok eskimis olan gameplay, bir mekana girip cikarken surekli load etmesi vs. aslinda sikinti...

Yakuza 5'in neredeyse ilk 1 saati tamamen ara video izlemekle geciyor mesela... Ama hikayenin icine kendini kaptirdigin zaman dedigin gibi akip gidiyor... Sleeping Dogs da oynamistim, onun da yorumu vardi buralarda bir yerde... Sleeping Dogs bunun yaninda biraz yavan kaliyor, Yakuza serisinde yapacak cok fazla sey var... Yakuza 3'te saatlerce balik tuttugumu hatirlarim mesela... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Middle earth:Shadow of War tüm ek paketleri dahil bitirdim, zaten ana senaryo harici diğer ıvır zıvırlara pek kasmak istemiyorsunuz ama ilk oyundan sonra bu oyunda çok iyi olmuş. Lore bakımından da yüzükleri efendisi bakımından bir çok şey kazandırıyor, tabi bazıları kitap dışı eklemeler çokça mevcut ama onlar içinde telif hakkı alınmış sonuçta.

Şimdilerde Grim dawn, hearthstone, heroes of the storm atmaya devam ediyorum bir yandan.

Bir sonraki solo oynum doom ethernal olacak gibi.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 23.04.2020 at 19:47, Deathknight said:

Middle earth:Shadow of War tüm ek paketleri dahil bitirdim, zaten ana senaryo harici diğer ıvır zıvırlara pek kasmak istemiyorsunuz ama ilk oyundan sonra bu oyunda çok iyi olmuş. Lore bakımından da yüzükleri efendisi bakımından bir çok şey kazandırıyor, tabi bazıları kitap dışı eklemeler çokça mevcut ama onlar içinde telif hakkı alınmış sonuçta.

Şimdilerde Grim dawn, hearthstone, heroes of the storm atmaya devam ediyorum bir yandan.

Bir sonraki solo oynum doom ethernal olacak gibi.

Middle earth:Shadow of War ne zamandır kütüphanede duruyor , hatırlattığınız iyi oldu, single player takılmaya başlayayım ben de. Bir önceki oyun da keyifliydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Psstore ne yapıyor anlamadım.
Heavy Rain ps4 tek başına 139 lira.
.

Heavy Rain and BEYOND: Two Souls Koleksiyonu 69 lira!
.

Detroit: Become Human Dijital Deluxe Sürüm 49 lira(Sanırım bu fiyat psplus abonelerine ve Heavy Rain oyunu da yanında veriliyor? )
ek:Dijital oyun almamaya çalışıyorum ama bu fiyata kaçmaz gibi.
.

YJNhZ8.png
.
Ben mi yanlış okuyorum ya da yanlış anlıyorum?
.
Bu fiyata alınır sanırım. Daha ucuzu bedava gibi birşey. Arada Detroit ... almış olurum.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Altan Yoklar

Arada oluyor böyle paketler indirimler karışıyor. İyi bakarak almak gerekiyor. Bazen uyarı koyuyor PS Store ama bazende sizin yaşadığınız durum gibi olabiliyor.

Ekran görüntüsü attığınız paket evet sadece PS Plus üyelerine geçerli. PSN Plus yoksa oyunu 58TL ye alabiliyorsunuz. Detroit Become Human oyunu ile birlikte Heavy Rain'de geliyor.  

Diğer paket https://store.playstation.com/en-tr/product/EP9000-CUSA00513_00-HRBTSCOLLECTION1 Heavy Rain + Beyond Two Souls oyunlarını kapsıyor. Bence ilk paketi alın Detroit'li olanı

Mesela god of war digital deluxe edition 84 TL - https://store.playstation.com/en-tr/product/EP9000-CUSA07410_00-00000000GODOFWAR

ama playstation hits etiketli olan god of war 119 TL - https://store.playstation.com/en-tr/product/EP9000-CUSA07410_00-0000000GODOFWARN

Neyse ki arama kısmına yazınca ikiside çıkıyor :D

Atrin tarafından düzenlendi
Altan Yoklar and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/28/2020 at 0:03 AM, Altan Yoklar said:

Psstore ne yapıyor anlamadım.
Heavy Rain ps4 tek başına 139 lira.
.

Heavy Rain and BEYOND: Two Souls Koleksiyonu 69 lira!
.

Detroit: Become Human Dijital Deluxe Sürüm 49 lira(Sanırım bu fiyat psplus abonelerine ve Heavy Rain oyunu da yanında veriliyor? )
ek:Dijital oyun almamaya çalışıyorum ama bu fiyata kaçmaz gibi.
.

YJNhZ8.png
.
Ben mi yanlış okuyorum ya da yanlış anlıyorum?
.
Bu fiyata alınır sanırım. Daha ucuzu bedava gibi birşey. Arada Detroit ... almış olurum.

Hocam geç gördüm sorry zaten almışsınızdır heralde şu tarihe kadar ama yine de Heavy + Detroit in no brainer olduğunu belirtim kendimce..  :D

Dediğim gibi heavy rain bitince Beyond Two Souls a başladım.. incelemeri falan abartı yüksek olsada zırlak kızı yönetme olayı biraz içimi kaldırdı diyebilirim.. Yani ewt karakterler falan güzel yine derin bi hikaye var ama biraz da bitse de gitsek modunda oynadığımı söyleyebilirim.. Heavy Rain yaşlı grafiklerine rağmen daha çok içine almıştı beni.. 

Neyse bi de oyunu bitirince yazarım son yorumumu ama Heavy Rain + Detroit in alınıp geçilmesi yorumumu değiştirmeme neden olabileceğini sanmıyorum.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 28.04.2020 at 10:57 AM, Atrin said:

Mesela god of war digital deluxe edition 84 TL - https://store.playstation.com/en-tr/product/EP9000-CUSA07410_00-00000000GODOFWAR

ama playstation hits etiketli olan god of war 119 TL - https://store.playstation.com/en-tr/product/EP9000-CUSA07410_00-0000000GODOFWARN

Neyse ki arama kısmına yazınca ikiside çıkıyor :D

Yeni indirimler başlayınca fiyatları değişti. PS Hits olan 64 lira şimdi. DD Edition'daki indirim bitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, Narcissus said:

Hocam geç gördüm sorry zaten almışsınızdır heralde şu tarihe kadar ama yine de Heavy + Detroit in no brainer olduğunu belirtim kendimce..  :D

Dediğim gibi heavy rain bitince Beyond Two Souls a başladım.. incelemeri falan abartı yüksek olsada zırlak kızı yönetme olayı biraz içimi kaldırdı diyebilirim.. Yani ewt karakterler falan güzel yine derin bi hikaye var ama biraz da bitse de gitsek modunda oynadığımı söyleyebilirim.. Heavy Rain yaşlı grafiklerine rağmen daha çok içine almıştı beni.. 

Neyse bi de oyunu bitirince yazarım son yorumumu ama Heavy Rain + Detroit in alınıp geçilmesi yorumumu değiştirmeme neden olabileceğini sanmıyorum.. 

Buarada Beyond Two Souls da bitti... bitirince tekrardan bi yorumlarım demiştim : 

Oyunun ilk yarısı hakikaten de içimi burkan ağlayan bebiş ve weirdo gençlik manifestosuyla geçtiğinden biraz bunalmıştım, sonradan baya açıldı diyebilirim(fahrenheit a benzedi sanki) ve evet bu adamlar oyun sonu yapmayı çok iyi biliyor. Endingler yine çarpıcı.. Ama yine de Heavy Rain daha iyi ve sürekleyiciydi... 

Sırada Detroit var ama ona 1 hafta sonra falan başlarım heralde.. o da bitince 3ünü bi sıralarım kalite olarak..  @emre666 sen hepsini oynamıştın di mi Heavy Rain mi diyosun en iyisi.. ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yani evet, teknik, oynanabilirlik olarak ve grafik kalitesinden atmosfer olarak tabiki Detroit çok güzel ama bence sonunda ne olacak merak unsuru heavy rain gibi değil. internette milletin ''vaaaaaaaaaaaaaa işe bak be !!'' diye yaklaştığı bir sahnede bende ''haaa öylemiymiş... hımmmmm e peki hadi devam edelim'' havası yaratmıştı. tabi benim hödüklüğümde olabilir...

bu tarz oyunları seviyorsan life is strange 2 yi tavsiye ederim. ilk oyun gibi değil yaptığımız seçimler baya baya etkiliyor gidişatı sonunu. 5 episode toplam. İlk 2 episode baya bayık olasada (hatta bu sokağa çıkma yasağı olmazsa devam etmeyecektim o kadar bayıktı) son 3 bölüm çok iyi. Hele benim denk geldiğim oyunun sonu... resmen '' kim yazdın lan bu son senaryosunu..'' dedirtti... gece gece baya bir etkilemişti beni..

@Narcissus

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, emre666 said:

yani evet, teknik, oynanabilirlik olarak ve grafik kalitesinden atmosfer olarak tabiki Detroit çok güzel ama bence sonunda ne olacak merak unsuru heavy rain gibi değil. internette milletin ''vaaaaaaaaaaaaaa işe bak be !!'' diye yaklaştığı bir sahnede bende ''haaa öylemiymiş... hımmmmm e peki hadi devam edelim'' havası yaratmıştı. tabi benim hödüklüğümde olabilir...

bu tarz oyunları seviyorsan life is strange 2 yi tavsiye ederim. ilk oyun gibi değil yaptığımız seçimler baya baya etkiliyor gidişatı sonunu. 5 episode toplam. İlk 2 episode baya bayık olasada (hatta bu sokağa çıkma yasağı olmazsa devam etmeyecektim o kadar bayıktı) son 3 bölüm çok iyi. Hele benim denk geldiğim oyunun sonu... resmen '' kim yazdın lan bu son senaryosunu..'' dedirtti... gece gece baya bir etkilemişti beni..

@Narcissus

Eski "Adventure" türü oyunların evrilip geldiği nokta bu aslında... küçükken oynamadığım adventure serisi kalmamıştı Monkey Island dan, discworld e ,broken sword dan fate of atlantis e, larry den day of the tentaclea... Ki işte bu saydığım adventure oyunları genelde hafif şakacı tarzda oyunlardı (broken sword ve gabriel knight hariç) ... Ama bu Quantic Dreams oyunları veya bu life is strangeler  öyle devamlı oynancak oyunlar diil pek.. (en azından benim için) şöyle yılda 1 tanesi falan yeterli... Çok fazla dram barındırdıklarından içimi şişiriyo benim, bu 3lü 10 yılın birikimi oldu ondan böyle ardı ardına geldi...

Life is Strange 1 i oynamıştım... Yine "aa yazık kız" temalı güzel bi hikayeydi ama dediğim gibi sürekli ay adam kapıyı açarsa ölücem veya sonunda ühüü kankim ölmüşşş şeklinde hüzüntülü oyunları yılda 1 falan kaldırıo bünyem... Biraz daha şakacı bi oyun lazım bana..

PS Bu saydığım eski tip adventure oyunlarının değişmemiş olarak günümüzde  bir temsilcisi var  aslında.. " Deponia serisi" .. merak edenler onu oynayabilir buarada onunda halen 4. (son) oyununu oynayamadım... 

PS 2. Bir de bu telltale oyunları vardı herkesin bildiği walking deadler (yine iç şişirmeli :D ) ve daha az bilinen ama bence daha güzel olan Wolf among us.. 

Neyse bugün yarın Detroit e başlarım... 

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gears Tactics.

XCOM'dan farklı bir tarafını pek göremedim. Devam ediyorum, bakalım ilerledikçe neler değişecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Heavy Rain bitti.
Berbat kontrollere sahip akıcı olmayan bir oyundu. Ama merak ettirdi kendini. Oyunu bitirmeye yakın chapters diye bir bölüm olduğunu ve beceremediğim kısmı tekrar oynayabileceğimi fark ettim.
Bundan sonrası spoiler , spoiler code yok ekranımda nedense?
Madison'ı kurtaramadım.
Çocuk kurtuldu ama nasıl kurtulduğu belirsiz. 
Baba hapiste intihar etti.
Fbi ajanı kendini uyuşturucuya bıraktı , öldü mü kaldı mı belli değil.
Doktor neden var anlamadım .Sanırım farklı bir bitiş senaryosu içindi.
İkizlerin babası orkide yetiştiriyordu , o da bir yere bağlanmadı.Sanırım o da başka bir son içindi.
Sanırım beceriksizce oynadım sonu saçma geldi bana.
40 küsur liraya birlikte aldığım Detroit-Become Human da çoktan seçmeliymiş.
Haydi hayırlısı

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, Altan Yoklar said:

Heavy Rain bitti.
Berbat kontrollere sahip akıcı olmayan bir oyundu. Ama merak ettirdi kendini. Oyunu bitirmeye yakın chapters diye bir bölüm olduğunu ve beceremediğim kısmı tekrar oynayabileceğimi fark ettim.
Bundan sonrası spoiler , spoiler code yok ekranımda nedense?
Madison'ı kurtaramadım.
Çocuk kurtuldu ama nasıl kurtulduğu belirsiz. 
Baba hapiste intahar etti.
Fbi ajanı kendini uyuşturucuya bıraktı , öldü mü kaldı mı belli değil.
Doktor neden var anlamadım .Sanırım farklı bir bitiş senaryosu içindi.
İkizlerin babası orkide yetiştiriyordu , o da bir yere bağlanmadı.Sanırım o da başka bir son içindi.
Sanırım beceriksizce oynadım sonu saçma geldi bana.
40 küsur liraya birlikte aldığım Detroit-Become Human da çoktan seçmeliymiş.
Haydi hayırlısı

Abi felaket berbat oynamışsın :lol::lol:

Tekrar oynamaya kasmıcaksan anlatabilirim soru işaretlerini.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Enyalios said:

amiga da ne oynardım şunu ya

Ben bitirdim diye hatırlıyorum. İyice ölücülük olacak ama biraz indirim olunca alır oynarım tekrar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, stardust said:

Mazoşistliğin sınırlarındayım...

adamda hayvan gibi pc var gidip iş laptopunda oynanacak 2d platform oyunları oynayıp duruyo aylardır... akıl fikir pls.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zeka seviyen bu kadar işte...

-

ps:

hlkn3.jpg

bu achievement için öyle bir hayatsızlık gerekiyor ki :lol: witcher 3'den sonra başka bir oyunu böyle yapılabilecek her şeyi yaparak bitireceğimi düşünmemiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok