Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.221 mesaj var

18 saat önce, ZvAnA said:

Karakter geliştikçe yapabildikleriniz arttıkça oynanış daha keyifli olacak. Senaryosu da fena olmadığı için bitirirsin. Grafik olarak ise bence o yönden abartılan bir oyun. 

2 gündür ara vermiş oldum ilk kez oynadıktan sonra, şu an için daha oynanabilir sürdürmelik isteği gelmedi ama bitiririm tabi ki. İlerde eminim biraz daha geliştikçe renklenecektir ama bir banellik söz konusu sanki. Kombatlar kombat değil, böyle bir durağanlık var gibi. Bana biraz Alan Wake kafasından izler anımsattı ama onun gibi değil; yarın bir açar devam ederim. Eski oyunlarda da biraz bu boktanlık olabiliyor sonradan, şimdi zamanına göre çok daha iyi konseptli oyunları oynadıktan sonra geç kalınmış bazı oyunlarda bu sığlık ortaya çıkabiliyor falan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/4/2022 at 8:13 PM, ZvAnA said:

Türkçe altyazısı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Steam'e göre yok gibi görünüyor.

Definitive tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Deathknight said:

2 gündür ara vermiş oldum ilk kez oynadıktan sonra, şu an için daha oynanabilir sürdürmelik isteği gelmedi ama bitiririm tabi ki. İlerde eminim biraz daha geliştikçe renklenecektir ama bir banellik söz konusu sanki. Kombatlar kombat değil, böyle bir durağanlık var gibi. Bana biraz Alan Wake kafasından izler anımsattı ama onun gibi değil; yarın bir açar devam ederim. Eski oyunlarda da biraz bu boktanlık olabiliyor sonradan, şimdi zamanına göre çok daha iyi konseptli oyunları oynadıktan sonra geç kalınmış bazı oyunlarda bu sığlık ortaya çıkabiliyor falan.

Sniper Elite'de benzer bir hissi yaşamıştım. Ama Control'ün hikayesi daha ilginç. O yüzden daha oynanabilir. Sniper Elite'i bitiren biri hayli hayli bunu zevkle oynayarak bitirir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, rammstein said:

Sniper Elite'de benzer bir hissi yaşamıştım. Ama Control'ün hikayesi daha ilginç. O yüzden daha oynanabilir. Sniper Elite'i bitiren biri hayli hayli bunu zevkle oynayarak bitirir.

Sniper elit serilerini oynamıştım, bilmiyorum aynı kefeye koymak çok doğru olur mu çünkü onun olayı farklı bunun ki daha farklı. Sniper elitte en azından taktiksel saldırma sızma vs gibi diğer oyunlarda aranan ya da sevdiğimiz unsurlardan da mevcuttu. Control' de değişik bir tarz denenmeye çalışılmış bakalım nasıl gelişecek devamı. Daha ziyade teknoloji demosu niteliğinde havası gibi sezdirtti bana bi oyundan çok... :icon_whistle:

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 dakika önce, ZvAnA said:

Ben bu yama ile oynamıştım. Türkçe çevirisi o kadar başarılı ki. Control edebi metinler açısından çevirmesi ve betimlemesi zor bir dil ile geliyor. Bunu cidden çok iyi uyarlamışlardı bu çeviride. Çevirmenler orijinaline sadık kalarak ve cümleyi olması gerektiği gibi çevirmişler. Ben normalde oyunları İngilizce oynarım ama gerçekten Control zorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

I see ungrateful people. (Conrol oyununa laf ettirmem) :kayik: 

Çeviri sayfasındaki ekran görüntülerine baktım, çeviri gayet düzgün duruyor; ihtiyacı olanların faydalanmasını öneririm. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zor Puzzle ları ve insanın elinden hiç tutmayan yapısıyla bana silent hill 1 deki günlerimi anımsatan yürüme simulasyonumsu çok korkunç bir oyun oynuyorum.

974pt0l.jpg

Grafikler şahane ve stabil stuttering vs yok. Sesler insanı osurtan cinsten.

Bir konu daha var puzzle lar her oynayışa özgün olarak random değişiyor. Netten bakıp geçemiyorsunuz :D  Tek random şey puzzle larda değil maalesef oyunun korkutma öğeleride sürekli değişiyor bir yerden her geçişinizde değişik korkular yaşatıyor size oyun.

Sonuç olarak oynayınız:

smd7l05.jpg

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gamepass'te takılmalık birşeyler bakarken Hello Neighbor 2 'yi görüp oynayıp bitirdim. Komşulara yakalanma mekaniği ile puzzle'lar birleşince bazen sinir bozucu oluyor arada da oyun çöküyor ama bitirip kenara koydum. İlk oyuna hiç bakmamıştım, 5-10 TL olsa onu da alır oynardım ama 50 TL vermek içimden gelmedi. Bu Gamepass en çok bu işime yarıyor, satın almayacağım oyunları bulup keyifle oynayabiliyorum.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mafia üçlemesini bitireyim dedim. İlk oyunun remake'i su gibi aktı, ikinci oyun eski ama hikayesi için oynanır, üçüncü oyundayım ama bitirmek için zorluyorum.
3. oyunda ilk 2 oyundaki doğrusal hikaye anlatımını bozmuşlar.
Mafia 1 ve 2 kitap gibi film gibi ilerliyor, bir görevi yapıp diğerine geçiyorsunuz. Kendi kafanıza göre dolaşabileceğiniz küçük bir dünya var ama yapacak pek bir şey yok. Fakat bu güzel bir şey.

3. oyunda tıkır tıkır işleyen bu güzelliği bozup open world bir şeyler denemişler. Fakat oyuna bir zenginlik katmamış. Open World aynı şeyi 28 defa yapmak olmamalı.
Çok sıkıcı, muhbir ile konuş, mekanları bas, kötü adamları öldür, tekrar muhbir ile konuş ve az önce bastığın mekana tekrar gidip boss'u öldür, böylece temizlediğin bölgeye kendi adamını ata sonra bir sonraki bölgeye geç ve aynı şeyleri tekrar yap.Sonra tekrar yap

sonra tekrar yap, sonra tekrar, tekrar, tekrar....

Git 23 tane araba topla.Bu nedir arkadaş? Git ebesinin nalından kamyon getir. Az önce belediye başkanına suikast düzenliyoruz, bok gibi paramız var sonra gidip it köpek için kamyonculuk yapıyoruz. Bizim atadığımız adamlar bize ayak işi yaptırıyor.
Tek başıma 900 düşman adamı öldürüp bölgeyi düşmandan temizlemişim, bana diyor "git şurdan paket al getir"

Bir de SJW saçmalıkları doldurmuşlar oyuna. Ulan mafia oyunu bu mafia! Haracını geç ödedi diye gırtlak kesiyoruz ama sonra hiç tanımadığımız kızın biri öldü diye yas tutuyoruz. Otel lobisi tarayıp bu polisler de zencilere kötü davranıyor ayağı çekiyoruz.
Bu nasıl bir dengesizlik.
Bir tutarsızlık da var oyunda. Bir yandan CIA ajanı ile sınır ötesi tropik adaya gidip nükleer başlık kurtaracağız diye kımıldayan her şeyi öldürüyoruz. Diğer taraftan ABD hükümetinin Vietnam kararlarını çekiştiriyoruz.

Bu monoton tekrarlayan görevleri ve SJW saçmalıklarını kenara bırakırsak oyun aslında güzel oyun. Güzel yaşayan bir şehir yaratılmış. Oyun sırasında bol bol kullandığımız dönem otomobilleri güzel modellenmiş, radyoda çok güzel şarkılar çalıyor, yapay zeka benzeri oyunlardan çok daha iyi. Bir aksiyon oyununa göre sürüş fizikleri çok yerinde.
Birçok konuda GTA'dan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Nispeten küçük bir stüdyo için büyük bir başarı bu.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bioshock icin kendimi bayagi zorladim ama bir turlu icin cekemedi oyun beni... Amacsizca adam oldurmeye calisiyormusum gibi geldi...

Red Dead Redemption 2'ye basladim, aninda sarip sarmaladi oyun... Bir yandan da PC'de Halo MCC'i bitirmeye kasiyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de sonunda Red Dead Redemption 2'yi bitirebildim 2 yil sonunda.

Pek benim oynamaktan zevk aldigim bir tur olmamasina ragmen cok iyi bir oyun oldugunu kabul etmem lazim.

Hatta uzerinde bunun kadar emek sarf edilmis baska bir oyun gormedim diyebilirim. Arti bence grafikleri en iyi olan oyun bu su anda. GTA-V 'de arabayla dolasip manzara izlerdim, bunda da oyle oldu :)

Simdi Dishonored 2'ye girdim 2. tur.

Bu oyun pek populer degil ama benim favorilerimden biri ilki ile beraber. Benzeri pek yok bu oyunun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkham Knight'ı 6 yıl sonra bitirdim. :D Riddler hariç, %100. Ek paketler, arkham episodes vs vs hepsini yaptım. Ama challangelara hiç kasmadım açıkçası.

Project wingman'ı da %100 yapmama çok az kaldı. Sonra da LEGO Star Wars ile LEGO LOTR oynayacağım. :cigar:

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/2/2023 at 17:04, JardeL said:

Bioshock icin kendimi bayagi zorladim ama bir turlu icin cekemedi oyun beni... Amacsizca adam oldurmeye calisiyormusum gibi geldi...

Red Dead Redemption 2'ye basladim, aninda sarip sarmaladi oyun... Bir yandan da PC'de Halo MCC'i bitirmeye kasiyorum... 

RDR2 bayagi iyiymis ya; atmosfer, grafikler, mekanlar 10 numara... Hikaye cok cok iyi diyemem ama karakterler cok iyi... Bakalim daha yarisi bitti, bayagi oynatir kendini bu... 

Halo MCC icerisinde ODST'ye geldim o da degisik bir oyunmus... Halo 3 bundan daha iyiydi, yani en azindan oynadigim kadariyla... Halo 3'te bir bolum bittiginde hemen digerine gecmek istiyordum, bu biraz bayiyor... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/31/2023 at 15:28, JardeL said:

RDR2 bayagi iyiymis ya; atmosfer, grafikler, mekanlar 10 numara... Hikaye cok cok iyi diyemem ama karakterler cok iyi... Bakalim daha yarisi bitti, bayagi oynatir kendini bu... 

Halo MCC icerisinde ODST'ye geldim o da degisik bir oyunmus... Halo 3 bundan daha iyiydi, yani en azindan oynadigim kadariyla... Halo 3'te bir bolum bittiginde hemen digerine gecmek istiyordum, bu biraz bayiyor... 

RDR2 ve Halo3 ODST bitti... ODST biraz degisikti, zaman anlaminda da Halo3'un bittigi yerden baslamiyor, H2 ile H3 arasi sanirim ama MCC siralamasinda nedense H3'ten sonra konulmus... 

Halo 4'e basladim, Playstation'da da muhtemelen Death Stranding'e baslarim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

31961-nox-windows-screenshot-blasting-a-

Nox (Westwood - 2000, GOG versiyonu) (Screenshot, Google aramasından)

Geç olsun güç olmasın tadında buna başladım: Her CRPG'de olduğu gibi wizard karakter seçtim ve banditler ormanda belamı seviyor (abi beni sev). :lol:

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Peregrine said:

31961-nox-windows-screenshot-blasting-a-

Nox (Westwood - 2000, GOG versiyonu) (Screenshot, Google aramasından)

Geç olsun güç olmasın tadında buna başladım: Her CRPG'de olduğu gibi wizard karakter seçtim ve banditler ormanda belamı seviyor (abi beni sev). :lol:

Çok eskilerden ama hatırladığım kadarıyla keyifle oynamıştım:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, ZvAnA said:

3-4 gündür Sons Of The Forest'ı oynuyorum. İlk oyunun devamı. Fena olmamış ama bir Valheim değil bence. 

Acaba almaya değer mi diye düşünüp duruyordum, bu mesaj beni para harcamaktan kurtardı.  Valheim'ı kurayım ben yeniden. :)

Atomic Heart oynuyorum ufak ufak..

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Atomic Heart çok sarmadı beni, gamepass üzerinden bakıyorum ben de.

Bu oyundaki acaip olay yıllar öncesinden raytracing tanıtım oyunu olarak kullanılmasına karşın oyunun raytracing içermeden gelmesi.

Şaşırtıcı olmuş bu durum baya gördüğüm kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok