Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.221 mesaj var

Ben bu aralar Opus Magnum oynuyorum. Aksiyon arayanlara verecek pek fazla seyi yok ama aramizdaki muhendislere ve bu tip puzzle sevenlere cazip gelebilir. Ayni sirketin eski oyunlari TIS-100  ve  Shenzhen I/O da beni zamaninda oldukca mesgul etmisti. 

ChipArchitect tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Metro Redux oynuyorum. 2033'ü bitirdim hemen ardından Last Light'a başladım. Beklediğimden güzel olmuş, benim gibi bu zamana kadar oynamadıysanız kaçırmayın derim. Gerçekten oynanması gereken bir FPS

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rise of the Tomb Raider'a başladım ben de. İlk oyun gibi sürükleyiciliği pek yok, gerçi benim oyun stilimden de kaynaklanıyor olabilir. Bir yeri %100 yapmadan geçmemeye çalışıyorum. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11.07.2018 at 11:03, wazzap said:

Rise of the Tomb Raider'a başladım ben de. İlk oyun gibi sürükleyiciliği pek yok, gerçi benim oyun stilimden de kaynaklanıyor olabilir. Bir yeri %100 yapmadan geçmemeye çalışıyorum. :)

Ilk oyun cok daha iyiydi zaten..

Her halti acik dunya sand box yapacaklar ya onunda icine etmisler. Kil tuy yun topla butun gun. :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pc de ninokuni 2 oynuyordum sonra ps4 alinca araya until dawn ve god of war girdi neyse onlari bitirdim simdi ninokuni 2 ye geri dondum onu oynuyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/11/2018 at 11:03 AM, wazzap said:

Tomb Raider'ı oynamamıştım, geçen bitirdim .İlk Tomb Raider ayrıntılara takılınmazsa gerçekten orijin hikayesi olarak başarılı olmuş.  Hatta oyundaki kuş yumurtası topla, bayrak yak gibi 1-2 sıkıcı challange hariç herşeyini yaparak %97'de bitirdim. Ardından Rise Of The Tomb Raider'a başladım. Yani ilkinin aynısını çakmışlar demesinler diye bazı mekanikler eklemişler ama sırıtmış oyunda. Şu sağdan soldan ıvır zıvır toplama, crafting falan hiç olmamış öncelikle. Siperin arkasında elindeki malzemelerle ok falan yapıyorsun, yok geyik derisinden  tüfek kurşunu cüzdanı yapıp taşıdığın kurşunları falan arttırıyorsun. Far Cry 3 çok sükse yaptı hacı biz de benzer birşeyler yapalım kafasında yapıldığı belli.

Sonracığıma Lara 3 tane sütun okuyor Moğolcasını, Yunancasını falan geliştiriyo bilmemne. O nasıl mekanik abi ya. Birde bu oyunları koca koca ekipler vs. yapıyolar. Ekipten kimse oha artık olmaz böyle saçmalık diyemedi mi ya? Hikaye de wazzap'ın dediği gibi çok sürükleyici değil ama gene de sunumu falan iyi olduğundan oynatıyor bir şekilde.

Tomb Raider'dan önce Alien Isolation'u oynamıştım. Asıl o bomba olmuş. Gerçekten Alien'in en iyi oyunu eleştirilerini sonuna kadar hakediyor. Alien serisini sevenler, ben korkmam abi hiçbirşeyden kafasında iseniz sizi Alien'e beklerim. Ama öyle easy'de falan değil benim gibi Hard'da oynayın asıl o zaman zevki çıkıyor. Alien o kadar geriyorki masa altından dolaptan çıkmak istemiyorsunuz oynarken. : ) Keşke daha çok ilgi görseydi de devamı yapılsaydı. Bu saatten sonra devamı gelmez herhalde pek ümidim yok.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Executioneraynen hocam. Ben de baydım ve yeter beee diyerek oyunu bitirdim. Hiç kasamam valla ilk oyundaki gibi single'ı %100 yapmaya. İlk 2-3 yeri yaptım sadece. Örneğin witcher 3'te hiç öyle olmamıştı. Her bir haltı yapacağım diye zevkle kasmıştım ama bu oyun o kadar sarmıyor açıkçası. 

Hikaye de öyle pek matah değil açıkçası, puzzleların 1-2 tanesi zevkliydi gerçi. Neyse ucuza almıştım allahtan da öyle içime oturmadı yani. :)

Alien Isolation için şöyle bir seri var, ben korkak herifin teki olduğumdan ( :D ) evde TV başında korku filmi izleyemeyen biri olarak elemanın serisini izledim. Gerçi elemana gülmekten korkamadım ama gayet stresliydi. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap O alien midir xenomorph mudur her ne karın ağrısıysa onla dans etmek acayip stres yapıyor. Oyuna dair hiçbir video izlemek o stresin birazcığını veremez. Alien'le olan seanslardan sonra üstüne pompalı tüfekle vs. saldıran insanları, seni duvardan duvara vurmak suretiyle kafanı kırmaya çalışan androidleri görünce sarılasım geliyordu gurbette hemşerisini görmüş Türk misali kardeşim benim diye:). Oyunun yapay zekasını da çok sevdim,genelde gizlilik temalı oyunlarda düşman mal mal takılır ama bunda öyle olmamış. Alien'in tekinsiz zeki halini çok güzel yansıtmışlar. Hikayeyi de ilk Alien filmine çok iyi bağlamışlar.

Alyenciğim ortalıkta dolaşıyo aha gelecek buraya şimdi diye can havliyle dolaba giriyorsun saklanmak için, elinde dandirik motion dedektör var ama yıl olmuş 3850, o motion dedektörün dıt dıt sesini mutelayamıyorsun. Dolapta onla takılırsan xenoş sesini duyup ne varmış bu dolapta bir bakayım diye  gelip....... Atmosferi o kadar güzel vermişler ki alien seni her yakaladığında o minik ağızcığı beynine girerken, kuyruğu sırtından girip karnından çıkarken dibine kadar hissediyorsun. Şu seslendirme karakterlerine bakarak oyunun ne kadar özenilerek yapıldığını görebilirsiniz. Çok diyalog ağırlıklı bir oyun olmamasına rağmen 1. filmdeki karakterleri olduğu gibi toplamışlar oyunun seslendirmesi için. Bu videoyu izlemeden önce Sig. Weaver'i biliyordum ama gerisini görünce gerçekten şaşırdım ve takdir ettim. :

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler içerir !

<spolier>

Arkadaş ben bir trainer kurup Alien Isolation da  alev makinasını full dolduruyordum her seferinde ve başladım bu bizim alyenciği kovalamaya , ne kadar yakarsam yakayım o eleman ölmüyor söyliyim.  :)    </spolier>

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alien: Isolation oynadığım en iyi Alien oyunuydu. Yani olması gerektiği gibi, Alien' ın aksiyon türevi oyunlarıda var ama ne hikayesini ne kurgusunu tam manasıyla yansıtmıyorlar. Bu oyunda Alien konseptini, kurgusunu ve korkusunu derinden hissettirtmeyi başarıyor. Alev silahı bu oyunda zaten Alien' ı öldürmek için değil kaçırmak için acil durum silahı gibiydi, zaten Alien ölmüş olsaydı; tüm serüveni en sona doğru gidene kadar yeni bir Alien' a denk gelmeden boş gitmek gibi olurdu. Buda kurguyu bozacak ve oyunun filmvari gerilim akışını etkilemiş olurdu, senaryo bakımından Alien sürekli bizi peşleyip takip ediyor bir nevi. Buda oyun süresince ne kadar zeki ve vahşi bir yapıya sahip olduğunu pekiştiriyor.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Deathknight +1000

Harika bir oyundu, parasını sonuna kadar hakeden temiz bir yapımdı, bende yaklaşık 3 ayda bitirdim film tadında bir hisle.

Şu sıralar Middle Earth ShadowOfMordor'u tadını çıkara çıkara tekrar eksiksiz ve derinlemesine bitirmesine oynuyorum, 2.ci oyundan sonra ilk oyun çok yavan hafif geliyor gelmesine ama tadında bir eksiklik yok. ilk oynadığımda 3-4 kez uğraştığım bossları eğlenerek tek seferde geçiyorum. STEAM'den indirdiğim bedava ek olan HD Content'le görüntü biraz daha tok ve renkli geliyor bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DooM Eternal'ı görünce (özellikle Archvile introsu heyecanlandırdı beni), gaza gelip DooM (2016)'yı tekrar indirdim. Arada sırada ateş etmelik, achievement kasmalı bir şey olarak düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

God Of War 'ın son oyununu bitirmek üzereyim, meret bağımlılık düzeyi yüksek,  geçenlerde  DLC duyurusu olmuştu hemde ücretsiz yayınlanacak, DLC'nin oynanabilmesi için oyunu bitirmiş olmak gerekiyor diyorlardı.

oyunun içinde detaylara yükleniyorum birde 5 valkür kaldı onlarıda hacamat ettim mi hikayenin son kısmını oynayıp finişi yapacağız öyle görünüyor. Oyun kendisine verilen parayı sonuna kadar hakediyor.:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vampyr i bitirdim geçen gün, gayet güzel oyundu ama bazı acemilikler vardı, zorluk derecesi hiç düzgün ayarlanamamış. Dialoglar öyle böyle değil saatlerce konuşuyorsunuz herkesle ve seslendirmeler falan harika. Oyunun atmosferide çok başarılıydı zaten. Oyunun sonundaki bazı bosslar komedi derecesinde zor. Zaten herkese göre bir oyunda değildi, sabırlı olmak gerekiyor.

O bitince psn de bedava dağıtılan destiny 2 ye başladım fena değil pew phew oyunu oynatıyor kendini.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç hafta önce Overwatch aldım, bu sıralar onu oynuyorum. Son bir senede iyice unutmuşum online FPS 'leri, gelen giden tokatlıyor pek iyi değil durumlar. :D

Onun dışında, bugün Remember Me 'yi bitirdim. Sonlara doğru iyice film gibi oluyor, özlemişim böyle oyunları. Şimdi We Happy Few 'a devam edeceğim, arada da kafa dağıtmak için For Honor veya Two Point Hospital. Yeni Diablo sezonuna kadar böyle devam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Destiny 2 iki günde bitti :) Zaten ana hikayeyi bitirdiğimde iyice sıkmıştı sürekli tezdüze kombat sıkıyor.

Last of Us a başladım yok böyle birsey.. İlk 15 dakikası o kadar iyiydiki 2 kere başladım oyuna..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teknoseyir'de LP surekli TITANFALL 2 diyordu, fiyati dusunce aldim... Hikaye modu bence de guzel, eglenceli, vurus hissi filan hosuma gitti... Cok uzun degil, aslinda bu tur bir oyun icin tadinda birakiyor diyeyim... Yalniz oyun bittiginde Credits kismini gorunce nasil "budget" bir yapim oldugunu goruyorsunuz... Bundan once Horizon Zero Dawn bitirmistim, orada Credits'te bile nasil bir ozen vardi... TITANFALL 2 bildigin fakir :D ... Bir de ilginctir; Mohammad Alavi diye bir eleman var, hem Programmer olarak hem Mo-Cap Artist olarak yer almis, ustune bir de Additional Writing kisminda adi var... :D

Sonrasinda PS Plus ile bedava gelen Black Ops 3'e basladim; TITANFALL 2 ile acayip benzer seyler var... Robotlar, duvarda yurumeler (wall run) vs. ... Bundaki vurus hissini begenmedim ama... Hikayesi de cok karmasik anlatiliyor gibi geldi... Gerci cok birsey beklemiyorum ama dur bakalim... 

Skyrim, Bloodborne ve Witcher 3 var sirada, onlara gelmeden bir temizlik yapiyorum... Beyond Two Souls'u da oynayip onlara gecerim sanirim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xcom 2.

Yeni bedava DLC cikti sali gunu.

Firaxis bence PC oyunculugunun yuz aki. Civilization, Xcom gibi kokeni tamamen PC olan ve cok iyi olan oyunlari devam ettiriyorlar, bir de bedava DLC ustune.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11.01.2018 at 09:16, Narcissus said:

Oynayan varsa alınmasın ama PUBG biraz kezban oyunu.. Zamanın ultima online, metin2ci tayfasının yeni aşk meyvesi.. 

Evet fena değil arada bi eğlenceli ve muhtemelen bağımlılık yapıcı ama iyi bir oyun deneyimi sunmaktan hem teknik hem mantalite olarak uzak.. 

50 dakikalık oyun süresince max 3 adam öldürebilmek için dakikalarca dolap karıştırıp sonra bir 30 dakika daha çalılıkların arasında yatmak benim ideal fps veya tps tarzım değil.. 

Önce şu yoruma bakıyorum, sonra Çağlar' ı Steam' da PUBG oynarken görüyorum, her seferinde gülüyorum. :D

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ama yazdığım herşey halen doğru ... :D

Nefret ederek oynuyorum çoğu zaman... Solo falan hak getire tamamen arkadaşlarla girmelik bir oyun ve şuan pek alternatifi yok..

Millet devamlı bunu oynuyo, geliyo musun diyolar .. tamam diyorum :D

BF V patlamazsa, kurtarıcak beni bu eziyetten.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi su asagida yazacagima has.tir cekenler olacaktir ama bi dusunun.

PUBG su anda oynanis mekanikleri, gercekligi simule etme yonunden piyasadaki en iyi FPS.

Kufur ede ede oynuyorum o ayri. Millet cok iyi oynuyor cok eziliyorum.

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beyond Two Souls

Ben hayatimda bu kadar sacmasapir bir PlayStation exclusive oynamadim... Quantic Dream kusura bakmasin ama bokum gibi oyun yapmis...

Kronolojik degil orjinal hikaye anlatim sirasina gore oynadim... Cok ahim sahim bir anlatim yok zaten, kronolojik oynayip gecilir... Grafik vs. girmiyorum, kontroller berbattan hallice... Zaten cok oyun oynadiginiz yok anca saga don sola don vs. ... Heavy Rain oynayali bayagi oldu, simdi tam hatirlamiyorum o nasildi ama oynanis tatmin etmiyor... Animasyonlar filan les, kosmaya calisiyorsunuz ama sanki surekli arkadan birileri cekiyormus gibi bir agirlik var... Ya da acele birseylere yetismen lazim ama bizimki parkta dolanir gibi yuruyo filan... Cok goze batiyor... 

Hikaye bir acayip; tamam paranormal olaylar vs vs ama bir bakiyorsun colde kizildireli bir aileyle (Navajo) macera, hop ordan Somali'de MGS style takilmaca, hop ordan neredeyse hicbir sey yapmadigin ve cocuklugunda gecen bir ani, hop ordan sallamasyon bir ulkede kar kis kiyamet arasindasin... Mantik hatalari cok... Navajo bolumunde kiyametler kopuyor, her gece turlu turlu paranormal olaylar, heryer toz duman ve CIA'in heryerde aradigi ana kahramanimiz olayin tam gobeginde ama gel gor ki bu olaylara ragmen bir tane bile polis/ajan oraya ugramiyor... Ya da Somali'de adamlarin 3 metre onunde binaya tirmaniyorsun, kimse gormuyor filan... En son bolumde Nathan ile ilgili kisim da acayip sacma filan...

Cok anlatacak da birsey yok, neresinden tutsaniz elinizde kalan bir oyun... Gamespot buna nasil 9/10 vermis anlamadim...

3/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar Battlefield 1 oynuyorum. Çok iyi geldi açıkçası. Akşam eve geç saatte varınca stress atmalık çok iyi gidiyor. 5 Euro + premium pass 0 euro kampanyası ile leziz oldu ve eşe dosta da aldırdım. Beraber oynuyoruz. 

Arada bazen @Narcissus da geliyor. @CandleGarden'ı da görüyorum. @TatanQa da var sanırım aktif oynayan. 

Oyunu düz mantık oynamaktansa weekly medal, service ve weapon assignmentları yapmaya çalışıyorum. Böylece oyunun tüm yönleriyle oynamış oluyorsunuz, bir süre sonra kendinize göre en ideal seçimlerle devam ediyorsunuz. 

Mesela shotgun bir BF oyununda kullanmayı düşünmezdim ama oldukça etkiliymiş, shotgunlarda da 2 alt tip var denilebilir falan. Oyun oldukça geniş.

Ayrıca Çanakkale savaşı haritalarını da çok beğendim. Kilitbahir kalesine gitmiştim, onun aynısını yapmışlar sanırım, bir de Achi Baba (Alçıtepe) de fena değil. Operations oynayınca baya gaz oluyor oralar :)

Narcissus and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok