Trafikte Yaşadığım Kural İhlalleri - Videolu Konu
0

Bu konuda 32 mesaj var

Merhaba,

Aracımda bir süredir güvenlik kamerası var ve sürekli kayıt yapıyor. Çok sık olmasa da trafikte görüntülediğim aşırı düzeydeki kural ihlallerini ve "hayvanlıkları" burada paylaşmayı düşünüyorum. İlk olarak bir taksici videosu geliyor:

Burada ne arasan var; tehlikeli hareket, diğer aracın üstüne kırma, ters yöne girme...

Tabii taksiciden önceki hanım ablamızın kırmızı ışık ihlali  ve bu ihlaldeki ısrarı de takdire şayan.

Şimdi ben bu ... çocuğunun ceza almasını istiyorum. Ne yapabilirim, bu videoyu nereye gönderebilirim?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Polis tanıdık ya da bununla ilgilenecek bir polis bulmadikca bana zor geliyor bunlara ceza yazdırmak. Ama bir yolu varsa ben de öğrenmek isterim.

Bu arada kamera nedir? Görüntü kalitesi oldukça iyiymiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kamera G1W-C kapasitörlü model, "halk arasında" dünyanın en iyi fiyat performans kamerası deniyor. Gerçekten katılıyorum, şiddetle tavsiye ederim. Pil olmadığı için de sıcakta şişme vb. derdi de yok...

Aslında görüntü kalitesi daha da iyi; youtube bir miktar kalite kaybına neden oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Polis tanıdık ya da bununla ilgilenecek bir polis bulmadikca bana zor geliyor bunlara ceza yazdırmak. Ama bir yolu varsa ben de öğrenmek isterim.

Bu arada kamera nedir? Görüntü kalitesi oldukça iyiymiş.

Polislere kestikleri ceza başına %5 verseler , milleti ceza manyağı yaparlar.

Bu arada diğer konuda verdiğim link :

Emniyet Müdürlüğü online ihbar hattı :

Ne kadar dikkate alırlar ve ilgi gösterirler bilmem ama belki işe yarar :

http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sayfa hiç bir işe yaramıyor, buradan yolladığınız resme, videoya bu tespitlerin polislerimiz tarafından yapılması gerekir diye cevap geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun 10 kat beterini trafikte her gün yaşıyoruz :) Ama ters yöne girmesi ayrı sorun tabi :)

Ben de benzer hayvanlıkları her gün yaşıyorum ama bu olayda beni en çok sinirlendiren şey olayın trafiğin boş olduğu bir saatte gerçekleşmiş olması. Kalabalık trafikte taksici denilen mahlukatların her türlü pisliği yapmaları artık hepimize sıradan geliyor ama boş bir yolda üstelik de ters yöne girecekken 1 araba arkadan dönmek yerine sağımdan geçip üstüme kırması o.ç.'luğu konusunda bayağı üst level'da olduğunu gösteriyor.

NOT: Argo için kusura bakmayın ama Can Yücel'in söylediği gibi; "Bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usulsüz..Lan bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz?'' diyorum...

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eryaman gibi yerlerde ışığa uyanı görmek daha zor. bu kavşakta da sizen başka ışıkta bekleyen olmamış gibi.

1.etap migros girişinden döndüğümde her seferinde ışığa uymayacağım dedirttiren birşey bu. yol boş oluyor bana yanan kırmızı ışıkta bekliyorum. tam yeşil yanıyor. o sırada mutlaka 4 yolun biryerinden kırımızı ışıkta geçen bir araç tehlike yaşatıyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

Trafik ışığının bir tarafında sadece vega için geçerlidir falan mı yazıyor? Senden başka ipleyen olmamış.

Hocam Angara'lılar sağa dönüşte kırmızı ışıkta zate durmaz, böyle geri zekalı bir kural var. Hatta durmak suç sayılır, ben bir kaç kez kavga edecek pozisyona bile geldim. Onun dışındakilerin de hepsinin acelesi var, bir tek benim acelem yok. Ondan öyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara'da bir kere araç kullanmıştım. Aman siz yabancısınız dikkat edin kırmızıda durursanız arkadan çarparlar veya korna, selektör yaparlar şaşırmayın demişlerdi. Angara böyle demek :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Angara trafiği İstanbul trafiğine göre çok daha tenha olduğu halde daha sinir bozucu bir trafik var diyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sabah da jackjoker'ın yaşadığına benzer bir olay yaşadım. o.ç.'nun biri Eryaman çıkışında neredeyse sürterek yanımızdan geçti. Ben ilk anda "sıradan bir o.ç." diyerek kendimi sakinleştirsem de, adamın bizi geçip normal bir hızda önümüzde seyretmesi üzerine tepem attı ben de aynısını ona yaptım, sonra bu o.ç. bana tekrar aynı hareketi yaptı vs vs... Sonra arkamızdan bir yerlere dönüp kayboldu... Bunun da videosunu paylaşırım unutmazsam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Güzel bir derleme yapmışlar 4 ayrı videoda. Ülkedeki sürücülerin ne kadar mal olduğunu gösteriyor. Kime, neye dikkat etmek gerektiği açısından iyi oluyor. Yolun ortasında bir anda durup, hiç aynaya bakmadan geri vitese takıp geri geri gelmeye başlayanlar, E-5'in ortasında duran dolmuşçular, en sağ şeritten bir anda sola dönmeye çalışanlar... Zaten kavşağa kontrolsüz girenler standart oldu memlekette. Ancak en çok karlı ve bembeyaz yolda son hız basıp gidenlerin cesaretini anlamıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu ile alakasız olacak ama "Videolu Konu" başlığını görünce aklıma ister istemez "Konulu Video" geldi. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bana motorsiklet tehlikeli diyenlere haklısın özellikle türkiyede daha tehlikeli ama türkiyede otobüs durağında beklemek de epey tehlikeli demekte ne kadar haklı olduğumu görüyorum.

hani şehir trafik tehlikeli falan diyebiliriz belki de https://youtu.be/0U_My9k3TxQ?t=190 şu uyuan şöföre ne demeli. köyün ortasında yol kenarında kesilmiş ağaç parçalarını toplayan teyzeleri ezdi geçti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aracımda kamera yok ancak , bayram tatili için  Samsuna gittim Antalya 'dan , önce Ankara ilk gün sonra Samsuna geçtim , dönüş de aynı güzargah ile geldim.

Yolda gerçekten araç kullanmayı bilmeyen trafiği okumadan "MAL" gibi araç kullanan çokçasına rastgeldim , dikkatli olmasaydım Allah korusun kaza olabilirdi.  

" Trafiği okumak ve ona göre hareketlerini belirlemek " olgusu kitabı yazılıp tüm sürücülere dağıtılmalı hatta simülasyona sokulmalı , ya da en güzel her önüne gelene ehliyet vermeyeceksin , ehliyet almak için sınavları da diresiyon sınavını da gerçekten zor yapacaksın arkadaş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

" Trafiği okumak ve ona göre hareketlerini belirlemek " olgusu kitabı yazılıp tüm sürücülere dağıtılmalı hatta simülasyona sokulmalı , ya da en güzel her önüne gelene ehliyet vermeyeceksin , ehliyet almak için sınavları da diresiyon sınavını da gerçekten zor yapacaksın arkadaş.

O dediğiniz olguyu kavrayabilmek belli bir zeka seviyesi gerektiriyor hocam. Öyle çok yüksek değil, ortalama zeka seviyesi. Ama ülkenin çoğu bu seviyenin altında.

Yahu kırmızı içindeki beyaz çizgili girilmez levhasının önünde benimle "ters yönde değilim, sen ters yöndesin" diye kavga eden gördüm. Adamın beyni o levhanın kendisine baktığını ve kendisinin ters yönde olduğunu bile kavramaya yetmedi.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bayramda Antalya'ya gidip geldim ve bol bol gece sürüşü yaptım. Şunu fark ettim ki uzunları kapatmama dalgınlığı/öküzlüğünde çok ciddi bir artış var. Eskiden karşıdan gelen 10 araçtan 1-2 tanesi uzunla geliyorsa, şimdi rahat 5-6 tanesi uzunlarla geliyor. Bütün yol selektörle uğraştım durdum; ufak da bir faydası oldu; sürücüyü meşgul ediyor ve bu sayede uyuya kalma olasılığı düşüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karadeniz tarafına gidip gelseydiniz senaryo biraz daha farklı olurdu. Bir süre sonra karşıdan gelenleri uyarmaktan, kısaya geçmekten tamamen vazgeçiyorsunuz. Özellikle Kastamonu tarafında herkes arabayı uzun farlarla kullanıyor ve kesinlikle kapatmıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bana motorsiklet tehlikeli diyenlere haklısın özellikle türkiyede daha tehlikeli ama türkiyede otobüs durağında beklemek de epey tehlikeli demekte ne kadar haklı olduğumu görüyorum.

hani şehir trafik tehlikeli falan diyebiliriz belki de

şu uyuan şöföre ne demeli. köyün ortasında yol kenarında kesilmiş ağaç parçalarını toplayan teyzeleri ezdi geçti.

Hcm dünkü dikimevinde ki otobüs faciası da hakliliginizi ortaya koyuyor. Hala o kaza nasıl olabildi anlayabilmis değilim. İnsan yapmaya calissa uğraşma 12 kişiyi öldürmez orda yahu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok