nVidia Shield TV
1 1

Bu konuda 10 mesaj var

Oncelikle sunu yazmak isterim, cok fazla android deneyimim yok, cogunlukla IOS kullaniyorum.

Son birkac aydir NAS uzerinden stream yapabilen, TV'ye baglanan kutulara bakiyor, deniyordum.

Son soylenecek sozu en basta soyleyeyim: Son 1 haftadir nVidia Shield TV kullaniyorum, ve inanilmaz memnunum. 

Almamdaki en buyuk etken 2.7K ve 4K videolari rahatca stream edebilmesi oldu.

Simdiye kadar Amazon Fire TV, Fire TV Stick, Roku 3, Apple TV,  Minix Neo X8H Plus, Element Ti4 Quad Core denedim. Hepsi bir noktada cuvalladi.

Bunlarin arasindan Amazon Fire TV ikinci tercihim, ama 4K videolar icin destegi bulunmuyor ve gelmiyecek. Roku 3 de sanirim ucuncu tercihim olacaktir.

Shield TV aslinda bir oyun konsolu, ama hemen hemen hic oyun oynamadim, medya destegi cok iyi, KODI (XBMC) ile gayet guzel ikili olusturdular. Hem ethernet hem Wifi uzerinde yeterli hizi sagliyor, digerleri bu konuda cok geride diyebilirim. Ozellike Minix, cok iyi donanim var ama stream yaparken tikanip kaliyor. Wifi testleri yerlerde surunuyor. 

Eger siz de boyle bir media streaming cihazi ariyorsaniz Shield TV yi muhakkak degerlendirin, fiyat $199 ama digerleri de bundan cok cok ucuz degiller, aradaki fark bence gozardi edilebilir rahatca.

Sorulariniz olursa yanitlamaya calisirim...  :)

KaraSinek and ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Denediğiniz ürünlerden sanırım sadece Apple TV satılıyor Türkiye'de, yurt dışından almak dışında hiç seçeneği olmayan ürünleri de fiyat 200$ + Shipping + Gümrük olarak düşünürsek riskli bir iş yurt dışından sipariş etmeye çalışmak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzer amaçla bir cihaz ben de alacaktım. Tv nin kendi yazılımı var ama çok kullanışsız. 

Definitive 'in söylediği gibi , $200 +shipping + gümrük , sadece video stream ve youtube oynatacak bir cihaz için fazla göründü bana.  

Android cihazlar var media player olarak satılan , onlar aynı işi görmez mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Denediğiniz ürünlerden sanırım sadece Apple TV satılıyor Türkiye'de, yurt dışından almak dışında hiç seçeneği olmayan ürünleri de fiyat 200$ + Shipping + Gümrük olarak düşünürsek riskli bir iş yurt dışından sipariş etmeye çalışmak.

Nvidia Turkiye'de satar diye dusunuyordum, piyasayi bilemiyorum. Minix ve Element Cin mali, nispeten kalitesiz urunler digerlerinin yaninda. Kolaylikla temin edebilirsiniz, hatta daha ucuza bile gelebilir...

Benzer amaçla bir cihaz ben de alacaktım. Tv nin kendi yazılımı var ama çok kullanışsız. 

Definitive 'in söylediği gibi , $200 +shipping + gümrük , sadece video stream ve youtube oynatacak bir cihaz için fazla göründü bana.  

Android cihazlar var media player olarak satılan , onlar aynı işi görmez mi?

TV deki yazilimlar sac bas yolduruyor bence, arti gereken guncelleme gelmiyor. Shield TV stream disinda cok daha fazlasini yapabiliyor, nvidia GTX 650 ve yukarisi kartiniz varsa oyunlari stream yapabiliyorsunuz. Android TV marketi epey yol almis gibi gozuktu bana, bircok guncel oyun satilmakta. Nvidia konsol pazarindan pay almak istiyor bence. 

Sansa bakin ki bugun Amazon Fire TV yenilendi, 4K destegi geliyor, ve $99 fiyati da cezbedici. Ekim 5inde teslim edilecek deniliyor. 

Diger cin mali cihazlar dediginiz gibi youtube ve stream yapabilirse yapiyor geri kalanda cuvalliyorlar, destek nerdeyse yok, guncellemeler size kaliyor vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuyu hortlatıyorum ama özellikle @KnightFall'un görüşlerini merak ediyorum. Shield TV 2017 aldım, kullandığın yazılım dikkat etmek gerekenler yazabilirsen çok sevinirim. Özellikle Media player konusunda tavsiyelerini bekliyorum; VLC kullandım ama altyazı yerini değiştiremedim. Plex kullandım ama sanırım server tarafında transcode ediliyor minik takılmalar olabiliyor hiç istemediğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/7/2018 at 0:11 AM, Vieri said:

Bu konuyu hortlatıyorum ama özellikle @KnightFall'un görüşlerini merak ediyorum. Shield TV 2017 aldım, kullandığın yazılım dikkat etmek gerekenler yazabilirsen çok sevinirim. Özellikle Media player konusunda tavsiyelerini bekliyorum; VLC kullandım ama altyazı yerini değiştiremedim. Plex kullandım ama sanırım server tarafında transcode ediliyor minik takılmalar olabiliyor hiç istemediğim.

Halen ShieldTV'den cok memnun yola devam ediyorum :) .

Gectigimiz 2-3 yildir Netflix ve Amazon Prime en buyuk iki video kaynagimiz. Daha sonra drone ve telefon videolarimizin yedeklendigi NAS uzerinden stream yapabilen KODI geliyor.

PLEX kadar gereksiz bir urun henuz gormedim, ShieldTV cok guclu bir konsol, neden baska bir bilgisayar (plex server) calistirip, onun uzerinde decode edip, televizyonda izlenmek istenir ki? 

KODI'yi denedin mi? Bence denemelisin, Android TV'ye cok guzel entegrasyon edilmis bir uygulama, altyazi destegi nasildir bilemiyorum, kullanmayi denemedik hic. 

Google Home ile de entegre oldugu icin direk mobil cihazlarinizdan da stream yapma sansiniz var...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eger ev icindeki ag uzerinden bir diskteki filmleri izlemekten bahsediyorsak, Amazon fire TV stick en ucuz alternatif.

Nvidia shield TV'nin tam olarak ne fonksiyonlari var bilmiyorum ama, network hizi konusunda fire tv stick ile aralarinda bir fark olacagini sanmam.

Yani pratikte, ikinsinin de uzerine kodi kurup 1080p filmeri kablosuz ag uzerinden izlemekten bahsediyorsak, bir fark olmaz. Sizin evdeki kablosuz router daha onemli bu durumda.

Plex'in transcoding ve web uzerinden stream etmek, bu sayede videolari ev agi disindan da izleyebilmek gibi birkac farkli fonksiyonu var. Bunlara ihtiyaciniz yoksa plex gereksiz denebilir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/31/2018 at 8:16 AM, KnightFall said:

Halen ShieldTV'den cok memnun yola devam ediyorum :) .

Gectigimiz 2-3 yildir Netflix ve Amazon Prime en buyuk iki video kaynagimiz. Daha sonra drone ve telefon videolarimizin yedeklendigi NAS uzerinden stream yapabilen KODI geliyor.

PLEX kadar gereksiz bir urun henuz gormedim, ShieldTV cok guclu bir konsol, neden baska bir bilgisayar (plex server) calistirip, onun uzerinde decode edip, televizyonda izlenmek istenir ki? 

KODI'yi denedin mi? Bence denemelisin, Android TV'ye cok guzel entegrasyon edilmis bir uygulama, altyazi destegi nasildir bilemiyorum, kullanmayi denemedik hic. 

Google Home ile de entegre oldugu icin direk mobil cihazlarinizdan da stream yapma sansiniz var...

Sen dönene kadar kurcaladım, baktım ettim sonra sattım :) Esas satma nedenim Shield'ın görüntü kalitesinin LG TV'nin kendi native player'dan daha farklı olmasıydı ve gözüm alışamadı. Beklediğim SmartDNS çözümleri de çalışmayınca aldığım fiyata yakın verdim :) Bu arada Plex server da shield üzerinde olacak şekilde çalıştıranlar vardı o anlamda sormuştum. Kodi'ye baktım arayüzünü bir türlü beğenemiyorum nedense :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok