Xiaomi Stereo Bluetooth Speaker incelemesi
0

Bu konuda 19 mesaj var

Bugün teslim aldım. Xiaomi'nin diğer ürünleri gibi basit bir kutuda geliyor.

Cihazın tasarımı basit ve kaliteli. Bunu almadan önce mağazlarda bluetooth hoparlorleri inceledim. Fiyatları 200₺-600₺ arasında değişen modellerin çoğunun malzeme, tasarım kalitesi bu kadar iyi değildi.

Üzerinde sadece bir düğme var. Açma kapama , pairing yapabiliyor. Çalnınan şarkıyı durdurup ,başlatabiliyor. İleri, geri , ses ayarlama tuşları yok.

Benzerlerinden en önemli farkı , iki driver olması. Benzerlerinde genelde tek driver var. Stereo ses , mono ya indiriliyor.

Farklı şarkılarla denedim. Örneğin Sting , Iglesias ta iyiydi denebilir . Aynı şartlarda denemediğim için kesin diyemem ama denediğim diğer modellerden iyiydi. Yine de bluetooth hoparlor olduğunu unutmamak lazım.
Nightwish dinledim. Pek tatmin etmedi. Ancak 1700₺ fiyata sahip, Marshall bluetooth hoparloru de beğenmemiştim Rock dinlerken.

Benim satın alırken önceliğim , podcast, radyo tiyatrosu , audiobook dinlemekti. Burda beklentimi aştı. Ses temiz ve yeterince güçlü.

Okuduğum incelemelerde , şarj ederken kullanılamadığı yazıyordu. Böyle bir sorun yok. şarj olurken sorunsuz çalışıyor.
Önceliği stereo ve ses kalitesine vermişler. NFC , ileri-geri, ses tuşları yok. Büyük kayıp değil bunlar benim için . Telefondan ayarlıyorum zaten. Handsfree konuşma desteği de yok.

Gearbestten , tracking dahil 61₺'e geliyor.

xiaomi-speaker-box.jpg?w=702

BoRa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun. Ben de geçenlerde Bluedio BS-2 aldım. Aşağı yukarı aynı fiyata geldi (20$). O da fena değil, ama Xiaomi biraz daha iyidir herhalde. Bluedio'yu Bluetooth 4.1 olduğu için özellikle tercih etmiştim. Xiaomi'de durum nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4.1 yok sanırım. Olan da görmedim baktığım modeller arasında. 

Tabletle twitter da ne var , ne yok bakarken , arka planda klasik müzik dinledim. Hiç fena değil. Yine arka planda doğa sesleri çaldırdım, fena değil. Ipad air 'in kendi hoparlörlerinden çok daha iyi tabii, kulaklık takmak istemediğiniz zamanlarda bunu kullanabilirsiniz. 

JBL 'nin bir modelini denedik. Müzik dinlemek için bundan iyiydi. Bundan iyi ama o da yeterli değil müzik için. Fiyatı bunun 7-8 katı .

Türkiye'de yaklaşık 400₺ ye kadar bulacağınız modeller yerine , bunu tercih edebilirsiniz.Bu daha iyidir büyük olasılıkla , üstelik 60₺ sadece.

400₺ nin üzerindeki modellerde de , şu soruyu sormak lazım. Gerçekten portable olması gerekiyor mu? Çünkü 2000₺ ye yaklaşan modelleri denedim. Onlar bile yeterli değil. O fiyata doğru dürüst Hi-Fi alınır .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Creative' in Roar ve Roar 2' si var güçlü ve taşınabilir olarak ama 1kg civarında ağırlığıyla pek çantaya atıp oraya buraya taşımaya uygun değil gibi sanki. Fiyatı da tabi ki Xiaomi' den kat kat fazla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Creative 'in o modeline ben de baktım. 5 driver var ama bunlar ufak bir kasa içinde , birbirine o kadar yakın olunca , etki çok azalıyor. Yine müzik keyfi verecek bir cihaz olduğu şüpheli. Zorunluluktan ancak. 

Bu Xiaomi 'nin yeni modeli tanıtıldı . Şu .

http://www.gsmarena.com/the_mi_bluetooth_speaker_is_xiaomis_next_bargain_price_tech_product-blog-14118.php

Pek olmazsa , olmaz birşey yok gibi . Mesela sd kart desteği var . ancak ekran olmadan , sd karttan şarkı dinlemek çok uğraştırır. Cep telefonu yanınızda zaten her zaman. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da böyle bir şey lazım, uykuya dalarken klasik müzik dinlemek çok hoşuma gidiyor. Kulaklığı yatağın başına koyuyorum, olmuyor haliyle :D. Bilgisayarla kullanacağım ben yani.

Teşekkürler incelemeniz için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı ortamlarda deniyorum. 

30m2 lik bir odada , bir kenara koyunca, ses odayı dolduruyor. Sesli kitap dinlerken , hatta ses çok yüksek bile olabiliyor sonuna kadar açınca, buna rağmen çatlama, bozulma olmuyor. 

Yine birşeyler okurken , arka planda, kuş , su vs sesleri olan playlist ler var spotify 'da . Bunları dinlerken başarılı. 

Dolayısı ile tavsiye ediyorum. 

Yeni modeli , görünmeye başladı gearbest gibi sitelerde , ancak fiyatı şimdlik xiaominin fiyatının üzerinde . Biraz beklenip, o da alınabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süre kullandıktan sonra bir güncelleme yapayım. 

"müzik dinlenmez bununla" yazmıştım. Aslında dinleniyor. Nightwish ,iron maiden dinlenmez , -ki hiçbir bluetooth speaker ile dinlenmiyor-  ama Editf Piaf , Carla Bruni keyif verecek düzeyde dinleniyor. Müzik türüne göre sonuç değişiyor yani . 

Bunu kesinlikle öneriyorum. Aldığımdan beri çok memnun kaldım. Bütün podcast, audiobook vs i bununla dinliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni modelde subwoofer gibi birşey var ortada. Eğer gerçekten o ortadaki şey az da olsa bass desteği verirse müzik konusunda da başarılı olur o alet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada, bendeki Bluedio BS-2'ye (Sizin Xiaomi ile benzer özelliklerde) önceden kullandığım Nokia MD-11'leri ekledim. Biraz amele işi oldu ama güzel ses veriyor keratalar. Tabii ki bir HiFi sistemiyle mukayese edilmez ama müzik de dinleniyor. Iron Maiden, Queen, Rolling Stones filan dinledim, öyle "bu ne ya, leş gibi ses" dedirtmedi bana. Elbette MP3 beğenmeyip FLAC arayan adamı memnun etmez ama oyun oynarken arkada ıvır zıvır dinlemek için ideal sistem oldu işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Inceleme icin tesekkurler. Ben de su yeni versiyonunu almayi dusunuyorum. Mutfakta yemek yaparken, yerken vs dinlemek icin yeterli olur diye dusunuyorum.

Bluetooth'un bant genisligi belli, o yuzden 400-500 para vermek cok gereksiz geliyor. Biraz basslari kuvvetlendirip milleti kandirmak kolay ama. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni modelde subwoofer gibi birşey var ortada. Eğer gerçekten o ortadaki şey az da olsa bass desteği verirse müzik konusunda da başarılı olur o alet.

Bu modelde de subwoofer olması gerek , bazı resimlerde subwoofer gibi birşeyler görünüyor . Elinizde tuttuğunuzda boyutundan beklenmeyecek sarsıntı veriyor. 

Bunda 1.8W lık (?) iki tane driver var. Yeni modelde 3W . Ancak bunda bile sesi açınca, dinlenmeyecek kadar yüksek oluyor, buna rağmen bozulma olmuyor seste. Çok başarılı o açıdan.

Inceleme icin tesekkurler. Ben de su yeni versiyonunu almayi dusunuyorum. Mutfakta yemek yaparken, yerken vs dinlemek icin yeterli olur diye dusunuyorum.

Bluetooth'un bant genisligi belli, o yuzden 400-500 para vermek cok gereksiz geliyor. Biraz basslari kuvvetlendirip milleti kandirmak kolay ama. 

Aslında sorun bildiğim kdarı ile bluetooth un bantgenişliğinden değil , codec lerdeki decode, transcode vs işlerinden kaynaklanıyor. Bluetooth un lossless için bile yeterli bantgenişliği olması lazım .

Yukarda yazdığım gibi burdan almak için farklı modelleri denedim. 400-500₺ lik modeller bundan kötüydü. Hem ses olarak, hem cihazın donanım kalitesi olarak. Dolayısı ile bu $18 'a , bedava denebilir. 

Yeni modeli de satılmaya başlanınca alacağım, buraya incelemesini yazarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Daha öncede gb' den trackingle kulaklık almıştım ama ne kadar sürede geldiğini unutttum şimdi. senin alışveriş biraz daha güncel ne kadar sürdü acaba ?

Sormamın nedenide Ağustos başları gibi araç için odb okuyucu almıştım, fiyat 5$ diye trackinge bu sefer 2$ fazla kaçmasın diye düşündüm ama 2.5 ayı geçti ürün gelmedi hala GB' de üzerinde postalama temsili adamın paketi gönderdiği resim varda tracking olmayınca durum nedir bilmiyorum. Bunları birde ptt getiriyordu değil mi ? Olmazsa bi pttden sorduracağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ana kadar hep 10-30 gün arası geldi. 2.5 ayı geçtiyse, bence o kaybolmuştur. 

Farklı senaryolardan , film trailer ı denedim. Star wars un yeni tailerı ile inanılmaz iyi sonuç verdi. Hatta önce sese inanamadım. Ufak bir home theater gibi bass lar ve ses derinliği vardı. Tablette izlerken ilgi çekmeyecek trailer ,etkileyeci hale geldi.

Dolayısı ile laptopta, tablette film, dizi izliyorsanız, bir bluetooth speaker mutlaka alın. Cep telefonunda oyun oyanyanlar da çok fayda görür. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni modelden almayi dusunuyorum, kaca alinir? Su anda 44$ civarina goruyorum, eski modelin 2 katindan fazla. Normal mi bu fiyat?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus Renkleri ben de beğenmedim. Gümüş olsa güzel olacaktı. Maviyi alacağım gibi, en alınabilir olan o. 

Aslında benim kullandığım model ,18 dolar gibi bir fiyata satılıyor Gearbest te. O da alınabilir, çok komik bir fiyat bu ürün için.

Bu aralar black friday vardı. Xiaomi yerine şunu da alabilirim. Tek eksiği micro usb ile şarj olmaması. 

http://www.amazon.com/AmazonBasics-Portable-Bluetooth-Speaker-Extended/dp/B00MJEYM5O?psc=1&SubscriptionId=AKIAJ7T5BOVUVRD2EFYQ&tag=cameltracker-20&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B00MJEYM5O

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok