Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Ben bu güncelleştirmeyi bilgisayara yükledim ancak install etme dedim. Sonra yap dedim, şimdi de başlatamıyorum. Güncelle dediğimde windows güncel diyor. Geçmiş güncellemelerde ise bunu yüklemek için restart atın diyor. Çözümü bulamadım internette.

Tekrar yükledim mecburen, ama halettim. Yükledik bakalım, başka yükleyen varsa deneyimlerini paylaşırsa iyi olur.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1706 versiyonunda boot suresi tam tamina 3.5 dakikaya cikti. Bende saniyorumki suruculerden falan ne zamanki 1709 a guncelledim duzeldi 5 saniyede falan aciliyor, aylarca her acilista 3.5 dakika bekledim deli oldum..

Hem 1709 hemde 1706 da asus rogue phoebus ses kartimda pop ve buzz sesleri var hala duzelmedi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall Ben aynı problemi 4 yıldır yaşıyorum tabi eğer sürücüleri yanlışlıkla driverpack sırasında ona yükletirsem, böyle olduğunda ne yaparsam yapayım sorunu çözememiştim arada sistem imajdan dönünce farklı bir şeyler deniyorum yine sonuç alamıyorum.:zuh: yok eğer pas geçip ben manuel olarak yüklersem yada windows'un tanıdığı haliyle bırakırsam sorun yok, tabi bu durumda ses kartına özel araçlar varsa onları olmayacağı için ben mecburen kendi sürücülerini yüklüyorum.

Not: OB ses çipini kullanıyorum, 2 defa çeşitli sebeplerle anakart değişti yine aynı durum var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, mehmetclk said:

@Squall Ben aynı problemi 4 yıldır yaşıyorum tabi eğer sürücüleri yanlışlıkla driverpack sırasında ona yükletirsem, böyle olduğunda ne yaparsam yapayım sorunu çözememiştim arada sistem imajdan dönünce farklı bir şeyler deniyorum yine sonuç alamıyorum.:zuh: yok eğer pas geçip ben manuel olarak yüklersem yada windows'un tanıdığı haliyle bırakırsam sorun yok, tabi bu durumda ses kartına özel araçlar varsa onları olmayacağı için ben mecburen kendi sürücülerini yüklüyorum.

Not: OB ses çipini kullanıyorum, 2 defa çeşitli sebeplerle anakart değişti yine aynı durum var.

Ben dikkat ettim ozellikle cpu ve hdd yuk altina girince oluyor anlik popping ve buzzing ve hatta kisa surekli distorsiyon..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1709'a geçiş yaptım ben de, windows update ile geldi. şimdilik herhangi bir fark ya da sorun göremedim, aynı tas aynı hamam... tek farkı ssd deki boş alanın fazlasıyla azalması oldu. (evet disk cleanup yapıp eski win backupını da sildim)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/21/2017 at 11:56 AM, Squall said:

1706 versiyonunda boot suresi tam tamina 3.5 dakikaya cikti. Bende saniyorumki suruculerden falan ne zamanki 1709 a guncelledim duzeldi 5 saniyede falan aciliyor, aylarca her acilista 3.5 dakika bekledim deli oldum..

Hem 1709 hemde 1706 da asus rogue phoebus ses kartimda pop ve buzz sesleri var hala duzelmedi..

Eskiden fast start up kapalı kullanıyorduysanız 1709 updateiyle beraber tekrardan kendini açarak geliyor (genelde her yeni sürümde oldugu gibi) ondan da olabilir ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Narcissus said:

Eskiden fast start up kapalı kullanıyorduysanız 1709 updateiyle beraber tekrardan kendini açarak geliyor (genelde her yeni sürümde oldugu gibi) ondan da olabilir ... 

Yok yahu herseyi denedim fast boot kapadim actim, ses kartini bile soktum ondanmi acaba diye hatta reset attim windows a gecmedi taki 1709 a gecinceye kadar 3.5 dakika windows penceresine bakarak boot bekledim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim su anki ana sorumum eski vistayi sildirmiyo esoglusu

yaklasik 10 saatimi falan yedi

turst installer bla bladan aldim yetkileri baska kullandim actik yettim yirtindim cik vermiyo izin silinmesine

kaldi 19gb oyle saatle ugrasip siliyorum diyo sonra hop yok olmadi

admin falan hic bisi sokmedi

yeni tb disk gelince el mecbur full copy diyip diske windows folder haric cakicam formadi demek ki.

programs files vs vs de boyle sanirimda onlara daha pek llesmedim hemde cok yer kaplamiyorlar nasil olsa diye

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows 10 'a dolaylı yollardan da olsa ücretsiz geçilebliyor, yalnız kısa kaldı. Son intel güvenlik açığının en az performans kaybı windows 10 'da olacağı söyleniyor. Dolayısıyla geçmek mantıklı.

Cortana'ya spotify desteği geldi. Çoğumuz kullanmıyoruz belki ama arada denerseniz işe yarayabiliyor. "play me a song from 70's " demek güzel bir playlist i başlatabliyor spotify 'da. 

yeni güncelleme ile sets özelliği gelecek. işe yarar gibi duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 için donanıma göre değişen 5 yeni sürüm geliyor. Bu nasıl bir saçmalık olacak bilmiyorum ama görünen o ki artık sistem donanımına uygun Windows 10 versiyonu yükelemek gibi salak bir yola gireceğiz.

http://www.guru3d.com/news-story/five-more-editions-are-coming-to-windows-10.html

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTeg Yok artık daha neler, MS'un "Koyunun olmadığı yerde keçi'ye abdurrahman çelebi derler" sözündeki keçi olduğunu kanıtlar nitelikte bir haber daha. yeni windowslara sürüm numarası koyarlar misal 1-2-3-4-5 olur, 6. çıkınca yakında 1.nin fişini çekiyoruz daha üst bir windows sürümüne geçmeniz lazım diye tuttururlar. Ulan MS'taki yöneticilerin yatacak yerin yok varya.:facepalm: :mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu nasıl bir saçmalık yarabbi...

heriflerin para için yapmadığı yok, uzun süre tek bir versiyon ile devam edince tabi para kazanamadılar o yüzden böyle saçmalıklara başvuruyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerzekce hareketler.

VM icin hangi surum onu yazmamislar. Ben windows 10'i VM uzerinde kullaniyorum, donanim konfigurasyonu o gunku ruh halime gore degisebiliyor onu napicaz?

Para verip almistim son surumu, gerek yokmus hic.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

update sonrası bilgisayarın açılma süresi uzadı ayrıca firefox da bazı yerli sitelere giremiyorum örneğin buraya, bomboş beyaz sayfa devamlı yükleniyor ancak chrome ile açabiliyorum, bu güncelleme bilgisayarımı alt üst etti ayrıca instagram windowsta açılınca ufak fotografları göstermiyor çözümü ne olabilir?

not: yerli sitelerin hiçbiri vpnsiz açılmıyor şu an bende, burası dahil

lazsa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o lokal bir sorunmuş, düzeldi. ama yine de son güncelleme yaramadı bana, bilgisayar normalden geç açılıyor açılışta disk kullanımı yüzde yüzlerde, task managerdan 3-4 tane program kapatıyorum ancak düzeliyor, mekanik hdd kullandığım için iyice çekilmez bir hal almaya başladı bu durum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mekanik hdd :icon_dead: ssd'ye geçin artık, hangi devirdeyiz.

update durumlarında bu tip sorunlar olabiliyor maalesef, temiz 0'dan 1709 sürüm kurmaktan başka çareniz yok maalesef. iş yerinde de karşılaşıyoruz böyle durumlarla. çözümü 0 kurulum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

April 10, 2018—KB4093112 (OS Build 16299.371) ile bir derdim var. Sürekli indirip kuruyor ve yeniden başlatmamı istiyor, ardından da 0x80070bc2 hatası verip kurulamadı diyor. Biraz araştırdım, manuel olarak indirip kurun, sorun geçiyor denmiş, denedim ama işe yaramadı. Çok fazla da şikayet var, çözüm olarak başka bir şey göremedim.

Bilen veya fikri olan var mı nasıl kurtulurum bu sorundan?

Şimdiden teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Rj0lnir said:

Selam,

April 10, 2018—KB4093112 (OS Build 16299.371) ile bir derdim var. Sürekli indirip kuruyor ve yeniden başlatmamı istiyor, ardından da 0x80070bc2 hatası verip kurulamadı diyor. Biraz araştırdım, manuel olarak indirip kurun, sorun geçiyor denmiş, denedim ama işe yaramadı. Çok fazla da şikayet var, çözüm olarak başka bir şey göremedim.

Bilen veya fikri olan var mı nasıl kurtulurum bu sorundan?

Şimdiden teşekkürler.

Spesifik olarak o patch mi bilmiyorum ama çalıştığım bölümdeki değişik PC'ler değişik yamalarla uyumsuz olabiliyor. Bir keresinde de kendi PC'im bir major update'i kabul etmeyip dediğin hatayı veriyor ve tekrar tekrar yeniden yüklemeye çalışıyordu. Ben de araştırdım ama maalesef bir çözüm bulamadım. Daha sonra yeni bir major update gelince, yeni ISO'yla direk onu kurdum ve o sıkıntı geçti.

Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de var böyle sorunlu bir update. MS 'nin feedback e yazdım, "bilinen bir sorun " diyerek update i gizlemek için bir programa yönlendirdiler. 

April update çıkacak yakında.Onun yükleyince hepsi yüklenmiş oluyor, sorun çözülüyor.

Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok