Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Dün yapılan tanıtıma bir göz attım. Bilinmeyen pek birşey yok gibi. 

Steaming üzerinde durulmuş. Pc'den xbox one a da streaming olabilirmiş. 

Cortana zaten biliniyordu. 

Var mı dikkat çekecek birşey?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 Technical Preview ISO Ocak Yapı (9926) indirmeye sunulmuş. Türkçe sürüm de mevcut:

Product key: NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

Windows 10 Technical Preview (x64) Ocak Yapı (9926) Türkçe

Download (3.86 GB)  

SHA-1 hash value: 748AEF5EA5DC09144560F1F41649418955A83740

Windows 10 Technical Preview (x86) Ocak Yapı (9926) Türkçe

Download (2.95 GB)  

SHA-1 hash value: 2C4BD390F500BFA2DE4F061F76C08E43936CFD2F

İndirmelerin bulunduğu resmi sayfa:

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/preview-iso

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hemen geçmeyi düşünüyor musunuz?

Tam 1 sene önce win8 ile aldığım notebook şu an win8.1 ve muhteşem çalışıyor.

Ben sene sonuna doğru anca geçerim.

Yazılımdı uyum sorunuydu uğraşmak istemiyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

d038eeaf2ec6.png

e2ebbccc93a6.png

780276224550.png

Görev çubuğu büyük düğmelerde search bölümü ve ''Görev Görünümü'' işlevi.

618e3d0ea0ef.png

c32a5a202930.png

Aero'dan bahsetsede hiç öyle win7, Vista'daki gibi bir aero göremedim.

Öyle vay be, bu çok iyi olmuş türünden bir değişiklik gözüme çarpmadı. Başlat, uyku, kapat seçeneğinin konumunu değiştirmişler. Sağ alt köşeye gidiyorduk, bu sefer eski stil başlat ksmına gideceğiz. Bu kadar alıştık şimdi sıfırla, yeniden alış. Metro arayüzüne 1. fotodaki gibi ulaşabiliyoruz. Başlat logosunu tıklayıp pencereyi büyütüyoruz.

Uyumsuzluk konusuna gelince; önceki preview sürümünde yabancı forumlarda bir liste oluşturmuşlardı. Bu sürümde henüz bir liste göremedim. Sıradan ev kullanıcılarına ciddi bir sorun çıkarmayacaktır.

Şimdiye kadar sorunsuz kurduğum programlar:
Firefox
Norton Security
Winrar
Ad muncher
Diskeeper
Revo Uninstaller
IDM

cfosspeed

serviio

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer metro arayüzünü ihmal edersek (ki ben şahsen çıkar çıkmaz ALT-F4 ile kapattım her seferinde) W8 iyi bir işletim sistemiydi benim gözümde ,ssd kullananlara ilaç gibi geldi. Masa üstünde tam ekran çıkması beni, masaüstü kullanıcıları çileden çıkardı. 

Masaüstünde Metro arayüzü hiç gelmesin diye bir ayar gözünüze çarptı mı  ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işyerindeki bilgasayara kurdum. gayet güzel olmuş bence. şu hali bile hiç bir sorun çıkarmadı bana. onenote ve onedrive sistem ile entegre olduğundan evernote ve dropbox'tan bunlara geçiş yaptım. artık uygulama mağazasına hiç bakmayan windows8 kullanıcıları bile kullanır diye tahmin ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iki önemli yenilik haberi var. 

- Biyometrik kimlik tanıma yöntemlerine destek artıyormuş. Bu çok iyi olacak . Masaüstü kullancıları için kaliteli parmakizi okuyucusu falan çıkacak mı bakalım. 

- DX 12 ile farklı üreticilerin gpu ları ile SLI yapılabilecek gibi bir haber var. Bundan pratik birşey çıkmaz gibi görünüyor gerçi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows 10 'un çıkış tarihi ile bir gelişme var. Yaz aylarında çıkacakmış. Biz sonbahar diye bekliyorduk. Güzel oldu. Pek birşey kalmadı. 

ilginç bir haber de, korsan Windows 8 ,7 kullanıcıları da , windows 10 'a ücretsiz güncelleyebilecekmiş.  Dolayısı ile W10 'u ücretsiz dağıtacak MS anlamına geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çin pazarını hedef alıyorlarmış daha çok.  Batıda zaten kopya kullanımı çok düştü herhalde. Zaten işletim sistemi laptop , tablet ile beraber geliyor. Çin de hala yüksekmiş kopya windows kullanımı. Bedava vermeseler ,zaten W10 'u da kopya kullanacaklar, dolayısı ile bir kayıpları yok. 

MS servislerden ve donanımdan kazancını arttırmaya çalışıyor. Bu Office 365 de tuttu gibi, çıkan haberler hep olumlu. 

Windows 10 'da biyometrik kimlik tanımlama ile ilgili yeni birşeyler geliyormuş. Pek anlamadım. Zaten bu tip şeyler genelde laptop a entegre oluyor. Bizim gibi desktop tan vazgeçemeyenler için fingerprint reader falan gibi usb den bağlanan bir çözüm yok mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Secure boot'u üreticiye kapattırtmayı zorlamak ta neyin nesi diyesim geldi, uzun bir süredir güzel win10 haberlerinin aralarına böyle cins cins gelişmeleride vermeleri klasik MS itelemesidir, sanalda uzun süredir kullanıyorum, bu hafta şu 10000li bir sürümü  indirebilirsem casper nb'a yükleyip ciddi ciddi işlerimin bir kısmını üzerinden deneyeceğim, şuana kadar çok memnunum ama illaki bazı işler için hala win7'ye dönmem gerekiyor, sözün özü dual boot benim için olmazsa olmaz bir seçenek, allahtan bahsedilen iteleme bundan sonraki ürünler için yoksa daha bir sinir edici gelişme olurdu.

Kaynak; http://www.donanimhaber.com/isletim-sistemleri/haberleri/Windows-10-ile-dual-boot-tarih-oluyor.htm

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10'un gelişimi daha önceki sürümlere göre çok daha iyi ilerliyor, MS'un kullanıcılardan her zamankinden daha fazla geri dönüş alıyor olması windows10'un gelişimine etkisini her sürümde değişim listesinde kendisini gösteriyor. zırt pırt çıkan sürümler biraz sinir bozucu olsada iyiymiş dedirtiyor. misal 10036'nın üzerine kısa sürelerle 10041, 10051, 10056 gelmişti (ben bunu kullanıyorum) şimdide  10061 sürümü yayınlanmış, 2gb/3gb'lık core2 NB'ta bile gayet akıcı kullanılabiliyor, donanım tanıma sorunu çok az, en azından denediğim sistemlerde sorun olmasını beklediğim noktalarda(wifi,Bt,intel,amd,nvidiaGPU) sorunsuz çalıştı, HP makinede ve casper notebook'ta eski win8 sürücüleriyle sorunsuz kurulum yaptım. Hepsi bir yana NB'larla gelen dandiri win7 basic,home gibi sistemlerin win10'a ücretsiz geçecek olması tüm bunların üzerine çilek gibi oluyor. umarım MS'un aklı bu hissi zedeleyecek işlere kaymaz. Şu secure boot zıkkımı gibi...

AMD'nin CEO'su ağzından kaçırmış, Win10'un temmuz 10'da duyurulması bekleniyormuş.

Kaynak: http://www.hardwaremania.com/haber/2015/04/21/windows-10-temmuz-sonunda-hazir-olacak/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spartan'ın adı resmi olarak edge oldu logosu'da int. explorer'a benzer bir tasarımla gelmiş, hem firefox hemde chrome için yapılan plugin'leri çalıştıracağı söyleniyor ki ilginç geldi, gelsin bir görelim bakalım..

Windows 10 Nisan güncellemesi  10074 kodlu olarak geliyor, geçtiğimiz hafta 10061'i indirip notebook'a kurmuştum daha 10 gün olmadan yenisi nisan güncellemesi olarak sunuldu, üstelikte türkçe iso olarak indirme seçeneğide var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk defa preview işletim sistemini sürekli kullandığım bir cihaza kurdum. Oyun amaçlı kullandığım MSI Notebook üzerinde Windows 10'un son preview build'ını ani bir kararla pat diye kurdum. Fena görünmüyor, herhangi bir driver problemi de yaşamadım. Windows'un tanımadığı bazı bileşenleri de MSI'ın 8.1 sürücüleriyle kurmayı denedim ve hiç sorun çıkmadı. EDGE'i kullanmayı da denedim ama Google hesabım ile entegre bir Chrome'un yerini tutmadı. Windows 10 oturduğunda tüm kullandığım ekosistemi telefon dahil geçirebilirim.

En önemli kriter Microsoft'un içerik, Cortana gibi Türkiye özelleştirmesi yapmadığı ve yapacağız diye kesin bilgi de vermediği servisleri yerelleştirmesi. Bu konuda zaten Apple çok önde gidiyor, Microsoft ise büyük sabıkalı..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok