Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Bugün birisi 1803 için aynısını yazmıştı  nerede okumuştum  hatırlayamadım, 1709'dan 1803'e geçerken çökme vakası çok fazla, birde güncellemelerde hata alıp servisin devre dışı kalmasa bile yüklemeyi yapmaması sinir bozucu, internette bu durumu tamir eden programlar var üstelik'te MS'un bu paralı programları cüzi'de olsa önermesi ayrı bir garabet. Elimde 2 adet HP Z620 var windows 10pro'ya geçirme hatasına düşmüştüm bu sefer win7pro olarak kalacaklar. eskiden güncelleme sistemini bypass edip yolumuza devam edebiliyorduk windows10'daki güncelleme servisi sinirlerime iyi gelmiyor.

düzeltme yapayım MS'a baktığımda build 1809 iso indirme listesinde görünüyor, bende ise hazırda hem 1709 hemde 1803 iso varmış şimdi gördüm, USB'lere 1709 basmışım 1803'e çevirmemişim, 1709 yüklü sistemlerde %40-50 oranda yukarı yazdığım güncelleme servisi mallığı yaşanabiliyor, aslında başka hatalarıda var fakat ben en çok bu hata ile kaşılaşıyorum.

1809 iso indirmede takılmış, inince test sistemime bir kuralım bakalım bir fark var mı.!

MS'un Denetim masasından her güncellemede birşey eksiltip onuda yeni sistem ayarları kısmına koyma sevdası ne zaman son bulur yada daha idel bir araç sunarlar merak ediyorum.  sistemin yanında adeta mecburu yüklü gelen tabletimsi oyun uygulamaları seçip yüklememize izin verse çok iyi olurdu.

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 ile sorun yaşamayan bir tek ben varım sanırım. Bir defa update ile savelerimi silmesi dışında çok çok ciddi bir şey olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ofisteki bilgisayara 1809 yüklendi geçen. Her büyük update sonrası niye masaüstü duvar kağıdı uçuyor bilmiyorum. Bir de fareyi takıp çıkartmam gerekti güncelleme sonrası. Ha bir de Delphi kısayolunu sabitleyemiyorum artık :facepalm:.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şirketten yeni bir bilgisayar geldi. Win 10 Pro olarak kurulu geldi notebook. 

Eski excel dosyalarımı açtığımda Arial narrow ile yazılan hücreleri göremiyorum maalesef. Hücrelerin fontunu değiştirdiğimde ise görünüyorlar. 

Aynı sorun word'de de var. Bu kez de yetersiz disk alanı, word istediğiniz fontu açamıyor diye uyarı alıyorum. 

2016 Office'i kaldırıp 2013 kurdum yeniden yine aynı sorunu yaşıyorum. 

Font dosyası indirip kurmayı denedim, fontun olduğunu söylüyor, yine de kur dedim ama yine sorun çözülmüyor. Font dosyalarına girdiğimde Arial Narrow'u göremiyorum ama kurmak istediğimde zaten var diyor. 

Başına gelen veya çözüm bulabilen var mı acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 minutes ago, cherqes said:

Şirketten yeni bir bilgisayar geldi. Win 10 Pro olarak kurulu geldi notebook. 

Eski excel dosyalarımı açtığımda Arial narrow ile yazılan hücreleri göremiyorum maalesef. Hücrelerin fontunu değiştirdiğimde ise görünüyorlar. 

Aynı sorun word'de de var. Bu kez de yetersiz disk alanı, word istediğiniz fontu açamıyor diye uyarı alıyorum. 

2016 Office'i kaldırıp 2013 kurdum yeniden yine aynı sorunu yaşıyorum. 

Font dosyası indirip kurmayı denedim, fontun olduğunu söylüyor, yine de kur dedim ama yine sorun çözülmüyor. Font dosyalarına girdiğimde Arial Narrow'u göremiyorum ama kurmak istediğimde zaten var diyor. 

Başına gelen veya çözüm bulabilen var mı acaba?

Bilmem bir alakası var mıdır ancak aklıma bölge ve dil ayarları geldi. Orada her şey olması gerektiği gibi mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de başımda benzer sorun var , divx altyazıları notepad ile açınca resindeki gibi görünüyor fakat izlerken sorun yok?
Altyazı düzenlerken bazı Türkçe karakterleri yazarken problem oluyor haliyle.
''yetersiz disk alanı'' sorunu bende de oluyor , harici hdd'den masaüstüne ya da dökümanlara kopyalayınca text dosyasını o hatayı vermiyor.

ıScreenshot_15.jpg

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, MilesTeg said:

Bilmem bir alakası var mıdır ancak aklıma bölge ve dil ayarları geldi. Orada her şey olması gerektiği gibi mi?

Maalesef bu ayarları değiştirmek (ingilizce - Türkçe) işe yaramadı. 

cherqes tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şirketteki sistemleri mecburen yapıyoruz 1809 , bir tanesi yüklerken çat diye tüm wifi + ethernet kartlarını sildi , ne yaptıysam geri gelmediler . Mecbur 1809 build sıfırdan kurdum hepsi düzeldi.. BS !

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben genelde tertemiz en son major update'i format atıyorum. Sonra major update'leri kapatıyorum 365 günlüğüne (tamamen kapatabilsem daha iyi olurda baya kurcalamak gerekiyor sanırım, pratik bir yolu yok).

Kafalar rahat oluyor. 

Fakat sanırım bu yaz sonu şu eski nlite'ın yeni sürümüyle bişeyler yapacağım. Windows 10 Pro Obi Edition şeklinde düşündüm. Baya gereksiz özelliği atıp, default bir kaç ayarla birlikte gelecek. 

Malesef XP'den beri hiç yapmaya ihtiyaç duymadığım bir şeyi Windows 10 sağolsun batıra batıra yaptırmak zorunda bıraktı. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sadece oyun oynamak icin  windows 10'u arada bir kullanmak zorunda kaliyorum 

gerizekalinin evladi 1803 update'i yapmaya kalkti (update ayarim *kapali* olmasina ragmen). yapamadi. bosu bosuna dunya update dosyasi indirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1803 ve 1809'e update hayli sinir bozucu oluyor.

Son 5-6 aydır .net arızalarıyla uğraşıyorum, en olmayacak sistemde dataları bol ayarı bol olan sistemlerde bu hata yüzünden sıkıntı yaşıyorum. .net uninstall-install süreci sıkıntılı ve windowsla daha bir entegre olduğundan MS'a şu güncelleme politikasından ne kadar giydirsem azdır. client tarafında ciddi bir alternatif olsa bazı senaryolarda kullanmayı düşünüyorum. MS bu noktada hatalı ama herkes biliyor 'dan kullanıcıyı/piyasayı tavlıyor.:facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, mehmetclk said:

1803 ve 1809'e update hayli sinir bozucu oluyor.

windows update assistant mi ne oyle birsey indirdim microçükün sitesinden.

1809 update'ini yapti *basariyla* arkadas bu sefer sonunda. kurban olarak pikachu kesmeye gidiyorum simdi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abi sizin windows'lar ne yaşıyor da bu hale geliyor bilmiyorum cidden :lol:

3 sene önce 1507 sürümü (ilk sürüm) çıktığında kurmuştum, hala ellemedim. her major update çıktığında direkt kurdum, şu anda 1809 versiyonundayım ve her şey olması gerektiği gibi mükemmel çalışıyor. bir kere bile format atma ihtiyacı hissetmedim. hiç bişey olmasa bile insan 3 senede sıkılır yine format atar ama yok, stabilitesi muazzam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1803'den sonra mikrofonla alakalı sorun yaşamıştım. Bazen mikrofon kafasına göre çalışmıyordu. Daha sonraki güncellemeler ile sorun ortadan kalkmıştı diye hatırlıyorum. 

Bir update'den sonra Windows dosya uzantılarına özel program seçimine izin vermiyordu ama güncellemeler ile çözüldü. 

Daha öncede konusunu açtığım kısa süreli zırıltı sesi duyma olayı da güncellemeler ile çözüldü.

Bunlar dışında sorun yaşamadım. Bence her sorunda format atılmamalı. Format yaptıktan sonra yazılımları kurmakla, sistemi konfigüre etmekle uğraşıyorum uzun süre. Hiç çekemem format felan.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 01.03.2019 at 23:09, TiesTorN said:

abi sizin windows'lar ne yaşıyor da bu hale geliyor bilmiyorum cidden :lol:

Artık hangi sitelerde gezip alete neler bulaştırıyorlarsa  :zuh:

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN Kurumlarda öyle kullanıcı tipleri var ki yazsan 2 cilt sadece ana konuya girizgah olur, bilgisayar kullanma cahili kalmakta ısrar eden fasa fiso tüketimi hak gören bir toplum içinde yaşıyoruz, şirketlerde çalışanlarda bu toplumun içinden çıkıyor,  10sekme chrome 30civarı acrobatPDF bir okadar excel vb ofis dosyası açık halde çalışan update'leri yapmayan yada toplu yapıp sistemi sapıttıran, sekmelerde ne olduğunu hatırlamayıp kapatmayıda düşünmeyen, sistemini uykuya geçirip kapatmadan öyle çalışan bir kısım kullanıcı kitlesi var, DB'e sorgu atıp diğer sayfada ciddi birş yaptırıp .net java pluguin hatasına sebep olan kullanıcılarda var. ben aslında kendi sistemimde acronisi aktif kullandığım 2007'den beridir nasılsa hızlı geri dönüyorum diye kullanıyorum,yaşlanma belirtisi değilde izleri sıfırlayıp toplu temiz halin imajına geri dönüyorum. müşterilerimde de böyle yapıyorum. windows 10'la bu biraz değişime uğradı çünkü bazı sistemlerde ana güncellemelerde sıkıntı oluyor haliyle insan beziyor. altımızdaki arkadaşları yönlendirerek işleri hızlı yapsakta sistemi çalışması doğası gereği aksaklıklar çıkıyor.  normal ev yada oyuncu profili kullanıcının bu yazdıklarımı anlaması için bizim yanımızda olması lazım.

Birde bazı müşterilerimizde sistemin domain'e girmesi, log ve güvenlik yazılımları vb uygulamalarda önyüklü olmak zorunda haliyle windows denen meretin yaşlanma süreci bu şekilde başlıyor, bilinçsiz kullanıcıların her hareketi aslında kuruluma giden süreyi azaltıyor.

Siteleri girip birşeyler bulaştıranlarda var fakat genelde kimin ne yaptığının loglandığını bildirdiğimiz için kullanıcılar istemeselerde yola geliyor. arıza kullanıcıların kültürsüz olması ve amacını aşan kullanımı hak görmeleri.

Yukarıda yazdıklarımı destekleyecek o kadar örnek veririm ki ohoooo.:zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, mehmetclk said:

normal ev yada oyuncu profili kullanıcının bu yazdıklarımı anlaması için bizim yanımızda olması lazım.

:lol: 3000 kullanıcılı kurumsal bir firmadaki IT çalışanı olarak dediğini benden iyi anlayan yoktur emin olabilirsin, birebir aynı durumları hatta daha da saçmalarını yaşıyoruz.

ben yukarıdaki yorumu zaten o gerizekalı kullanıcıları düşünerek değil, bu forumdaki elit ve pc kullanmasını bilen kesim için yazmıştım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok