HDMI çıkışı Vga monitöre bağlamak
0

Bu konuda 5 mesaj var

Merhaba;

5 sene sonra laptop ımı değiştirdim. Fakat tek sorunum AOC bir monitörümün sadece VGA girişi olması yeni laptopımda ise sadece hdmi çıkışı olması. Bu monitör de 23" ve iş yaparken çok işime yarıyordu. Tabi hemen çakal gibi 50 tl ye Kadıköyden çevirici aldım. İlk taktığımda baktım fena değil sanki olacak fakat ısınmaya başladı ilk olarak görüntü dalgalandı sonra da tümden gitti. Bu konu hakkında siz sevgili forum arkadaşlarıma aşağıdaki soruları sormak istedim.

- Bu tip çevrimlerde kaybım ne kadar olur. Tabi dijitalden analoğa kayıpsız dönüşüm yapılamaz ama tatmin edici bir sonuç alınır mı?

- Bu işlemler için çok pahalı adaptörlü dönüştürücüler var. Acaba bunları almaya değer mi (yeni monitör almak gibi bir maliyet çıkarmayalım da :)) burada kullanmış yada kullanan arkadaşlar var ise deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Slink marka bir dönütürücüyü bende latopuma projeksiyon cihazı bağlamakta kullanıyorum. Birkaç saatten fazla kesintisiz hiç kullanmadım ama ısındığınıda hatırlamıyorum. Üstünde ek güç girişide var ama yanında adaptör falan gelmediği için hiç bağlamadım. Bu şekilde 1 yıldan fazladır kullanıyorum sıkıntı çıkarmadı bana. Görüntü kalitesi olarakta çok rahatsız edecek yada fark edebildiğim bir kayıp görmedim ben ama sadece sunum yapmak ve kalitesi zaten yerlerde olan birkaç video oynatmak dışındada kullanmadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada HDMI girişli ultrabook'ların bir çoğunda Display Port olabiliyor. Benimkinde öyle en azından. Bende Display Port -> VGA dönüştürücü var, hiç sorun yaşamadan kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada HDMI girişli ultrabook'ların bir çoğunda Display Port olabiliyor. Benimkinde öyle en azından. Bende Display Port -> VGA dönüştürücü var, hiç sorun yaşamadan kullanıyorum.

nasıl bir dönüştürücü kullanıyorsun? Ben direk oyunları büyük monitörde oynamak istiyorum ama pahalı bi çevirici almaya değer mi ona da karar veremedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok