Bilgisayar masası önerileri
2 2

Bu konuda 419 mesaj var

16 saat önce, BronzeAim said:

Selamlar,

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masalari/49932670/linnmonadils-calisma-masasi.aspx

şu ikea masasını almayı düşünüyorum ama, hem malzemesi kalitesiz duruyor, biraz da internetden bakınca çok sallandığını yazanlar olmuş.

aklıma ortaya 1 bacak daha takma fikri geldi, üstüne pc kasası monitör ve 12 kg lık ağırlık daha koymayı düşünüyorum, speakerlar amfidir ıvır zıvır. Bide kollarımı yaslarım masaya, acaba aranızda böyle bişey alıpta deneyen oldumu, yoksa hiç uğraşmayıp marangoza sipariş mi versem.

Bende var bundan, bir ara ufak alet masası gibi kullanmak için aldım ama hiçbir işe yarayacak sağlamlıkta değil. Bilgisayar koymak için de çok sakat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

marangoza sordumda 1.5 milyar fiyat çekti 170 cm uzunluk 75-80cm genişlik 65-70cm arası yükseklikteki sağlam masaya.

şöyle bişey olabilirde, benim istediğim ölçülerde nasıl yaparım hiç bilmiyorum.

On 22.12.2017 at 11:11, ResetButton said:

pek gözüm tutmadı o masayı. 

Genelde ikea'dan şu masa kullanılıyor . Sadece tabla da satılıyor. Ayak olarak sehbaları kullanıyorlar. Daha sağlam duruyor.

d1xuvc0tvb501.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ikea'nin 150x75 linmon adils masasini kullaniyorum ben de satilan o ince ayaklarla. Gercekten cok sallaniyor. Duvara sabitlenirse ancak durum degisecektir.

Su tarz bir urun isi cozer.

https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/duvara-montaj-aparati-stor-ve-kornis-l-ayak-7-cm-galvaniz-306883530?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232250847*22324007847*58375858047*{type}*306883530*pla-438577452157&gclid=EAIaIQobChMI3uHRpIuh2AIVij4bCh0xLgnbEAQYAiABEgKrJfD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

15140651272051461427728.jpg

immo tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, immo said:

Kışın kaloriferi peteği bilgisayarı fazla ısıtmiyor mu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, BronzeAim said:

marangoza sordumda 1.5 milyar fiyat çekti 170 cm uzunluk 75-80cm genişlik 65-70cm arası yükseklikteki sağlam masaya.

O marangoz bi sittirsin affedersiniz. Kazık fiyat çekmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, hakancez said:

Kışın kaloriferi peteği bilgisayarı fazla ısıtmiyor mu

Hocam genellikle kapalida o petek o yuzden sorun olmuyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tek başına masa değil, odanın genel atmosferi önemli. 

Penceleri kasaları çok sevmem ama bu güzel kullanımlarından.

zjk9pamp5s501.jpg

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/24/2017 at 2:07 PM, immo said:

Hocam genellikle kapalida o petek o yuzden sorun olmuyor :)

O yerdeki tekerlekli dikdörtgen pofuduklu obje nedir? Ne için kullanılıyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayak koymaya yarıyor o tekerlekli nesne. Evde kedi varsa gelir üzerine yatar o ayrı.

Erwin tarafından düzenlendi
pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o pofuduktan nerden alırız? Biraz daha yüksek olan daha iyi olur. Arkaya yaslanıp kitap okurken ,youtube vs izlerken iyi olur.

Bu da bir yöntem.

Böyle temiz tasarımları daha çok seviyorum.

s8jkalq14h601.jpg

rQHEpAd.jpgrQHEpAd.jpg

atmosfer

dyyaal67uc601.jpg

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayak pufu olarak geciyor. Esimin teyzesi antika isi yapiyor, o hediye etti. :)

Ikea'da ayak uzatma tabureleri bolumunde benzer urunler olmasi lazim.

Hic ihtiyacim oldugunu bilmedigim bir urundu, hakikaten cok rahat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@immo  birşey merak ettim , masadaki cihazlara baktım ama UPS görmedim , kullanmayı tercih etmiyor musunuz ?  Ya da kulandığınız prizin sigortalı olması size yeterli mi geliyor ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, TatanQa said:

@immo  birşey merak ettim , masadaki cihazlara baktım ama UPS görmedim , kullanmayı tercih etmiyor musunuz ?  Ya da kulandığınız prizin sigortalı olması size yeterli mi geliyor ?

Acikcasi UPS cok uzun zamandir kullanmiyorum, elektirik kesintisi de yasamadim bu evde; eski evimdeyken de kullanmadim hic. Auto save ozelligi cikti mertlik bozuldu :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

UPS siz bilgisayar kullanmam . Kesinti sık olmuyor ama birkaç saniyelik kesintiler olabiliyor. Bilgisayarın aniden kapanması hoş olmuyor. Hatta bu mesaja cevap yazarken elektrik kesildi, atamadım :)

bu da güzel olmuş. Hoparlörlerin arkasına ses emen süngerlerden koyuyorlar, bu durumlarda faydalı mı?

4cbxoqaikv601.jpg

jed8d7uzjd601.jpg

ResetButton tarafından düzenlendi
Narcissus and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Masa ikea da da satılan yemek masalarına benziyor ama genel atmosfer  hoş. Hoparlorlerin çok tutulan JBL 305 olması gerek.

FoQBZkj.jpg

https://imgur.com/a/drUlC

Masayı kendisi yapacak olanlar veya bir mobilyacıya yaptıracak olanlar bence düz bir masa yerine şöyle özel tasarımlar düşünseler daha güzel olur. Diğerinin benzeri mağazalarda satılıyor zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir sonraki videoda stress test sırasında en yükse 65 derece gördüğünü söylemiş CPU'nun... grafik kartı en çok ısınan komponent demiş, onu da sıvı soğutmaya geçirmeyi düşünüyormuş, vs...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sistemi istedğin gibi tasarlayacak olduktan sonra yaratıcı fikirler eklenebilir. Mesela @Najaz'ın kullandığı bir su soğutma vardı. Kule biçimden kasanın dışında duran blok iile soğuyordu sıvı. Misal masanın bacaklrından birinin arkasına böyle bir büyük radyatör saklanıp bütün sistem su soğutma yapılabilir. Hatta o büyük blok masanın parçası olabilir vs vs. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız arkadaş yanlış boy perçin kullanmış, bir ay sonra teker teker atmaz inşallah o perçinler.

Ben yeni eve geçerken çalışma odamın dekorasyonuna karar verirken bu tarz birşey mi yapsam diye düşündüm önce. Ama PC kasalarını ve kasa içinde donanımların gözükmesini sevdiğimden bu tarz saklı bir tasarım istemedim. Üst tablası komple cam olan bir masa düşündüm ama onda da çok hantal bir yapı olacaktı. Ayrıca sisteme giren toz da çok göz önünde olacağından o tip kullanım hoşuma gitmeyecekti. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok