Fırsat ürünü : Sandisk 480 GB SSD
0

Bu konuda 13 mesaj var

N11 sitesinde 480 GB SSD için uygun fiyatlı bir ürün var.

%5 yada %10 gibi indirim kuponu kullandığınızda 515 TL ile 500 TL arasında bir fiyata almak mümkün.

Son 9 adet kalmışken kaçırmayın.

Internette ki yorumlarda kullanıcılar genelde memnun olduklarını dile getiriyorlar. 

Link : http://urun.n11.com/hard-disk/sandisk-480-gb-ultra-ii-sdssdhii-480g-g25-P60065718

9966478802.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzer bir kampanya hepsiburada da var. 549tl aynı model. Hepsiburadadan almayı tercih ederim açıkçası N11 den almak yerine. Bu arada SSD TLC. SLC cache sistemi ile TLC nin ömrünü uzatmaya yönelik çalışıyor. Onu da hatırlatalım. Alanlar neden MLC değil bu demesin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hafızası daha düşük indirimde olan bir ürüne denk gelirseniz haber verin lütfen. Win, Office ve birkaç program kuracağım o kadar. 120GB yeter sanırsam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

480gb iyimiş aslında, 256gb zamanında almamış olsam 2. disk olarak alırdım bunu. Belki zamanla 120gb agility 3 geberirse o zamana 256yı sistem yapıp böle bi atılımlar yapılabilir.

Yeni oyunlar mübarek 3 tanesini kuruyosun hop bakıyosun diskte nerdeyse yer kalmıyor, AE içinde working areyı burdan 50 koymuştum büyük olsa öyle koy babalar gibi diskcache hiç uğraşma sonra. Hoş artık eskisi kadar çok uğraşmaya vakit yokta :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün bir ara 532 TL ye inmişti fiyat sonra talep gelip satılınca son kalan 1-2 üründe fiyata abandı vatandaş.

Şimdilik 549 TL'ye hepsiburada ve Kliksa 'da var.

İstanbul Bilişim'de nakit 498 TL'ye satılıyor ama paralel ithalatçı diye biliyorum İstanbul Bilişim'i garanti konusunda yarın birgün ne olur bilmiyorum.

3526206477.jpg

Bu arada ürünün testleri bu linkte :

http://www.tweaktown.com/reviews/6790/sandisk-ultra-ii-480gb-ssd-review/index.html

Ürün birçok konuda Samsung ve diğer rakiplerden geri kalmıyor ancak yük altında yazma konusunda diğer rakiplerinden geride kalıyor (200 Meg. ortalama yazma hızı gibi)

Eğer video editing yapmıyorsanız ve büyük ISO türü dosyalar transfer edilmeyecekse, büyük arşiv dosyaları açılıp, sıkıştırılmayacaksa günlük kullanımda diğerleri ile fark görülmemesi lazım.

Eğer yazma konusu önemli ise o zaman Samsung 500 GB EVO veya Kingston HyperX 3K 480 GB mevcut 600 TL - 700 TL bandında.

Ama Kingston HyperX 3K 240 GB kullandım sonra OCZ Vector 240 GB kullandım, testlerde belli kalemlerde farklar olmasına rağmen gerçek kullanımda bu testlerde ki farkları hiç hissetmedim, belki oyunlarda

yüklemelerde 1 sn. fark etmiştir.Ama bu fark için 100 - 200 TL fark verip Samsung EVO almaya değer mi ?  Bence gerekmez.

Ürün kargoya verilmiş geldiğinde sistem kurup testlerini burada yayınlarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

120 gb ssd kullanıyorum kesinlikle büyük ssd alın kafanız rahat etsin verdiğiniz parayı bir süre sonra unutuyorsunuz da ucuz / eksik, düşük kapasiteli vs.vs. bir ürünün cefasını çekmeye değiştirene kadar devam ediyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürünü taktım , test ettim.

uu6ncciv.jpg

Burada ki Sandisk 480GB versiyonun sonucu :

x6futqge.jpg

Burada ki yine aynı sistemde önceki Sandisk 240GB versiyonun sonucu :

462uhqqd.jpg

Arada dişe dokunur farklar yok, tabii 480 GB olan 240'lığa göre seri yazmada bir miktar geride, bu testlerden belli oluyor ama ben bu farkı genel kullanımda hissetmedim.

Bence bugün Sandisk 480GB fiyat/kapasite kategorisinde şimdilik 1.cidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün harddiskte gereksiz veri ve çöp temizliği yapıp düzenledikten sonra tekrar CrystalMark testi yaptım.

Sağdaki 2 . resim hdd temizliği ve optimizasyondan sonra ki durumdur.

ürünün potansiyeli bence gayet iyi fiyatına göre.Herkese öneririm.

Seçimlerden sonra siyasi durum yüzünden döviz tırmanırsa bugünkü fiyatlara bulmak zor olabilir.

2g99yj5a.jpg

ve testin yapıldığı sistem Haswell Chipsetlidir , en güncel sürücüler mevcuttur.

dwa939ih.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok