Star Wars VII: The Force Awakens
2 2

Bu konuda 152 mesaj var

Bunun nasıl konusu olmaz ya ? :D

Trailer'lara göre kendi spekülasyonlarımı yazacaktım, baktım konusu yok. İnanılmaz :D

şıpoylırs ! Ama filmle değil EU (expanded universe). EU okurum diyorsanız bunu atlayın ;)

şimdi, skywalker'lar genelde 2şer 2şer çoğalıyorlar. Anakin tek olmasına rağmen, Luke ve Leia çift. Expanded Universe'de (EU) aslında Luke ve Mara Jade (taş hatun !) nın Ben Skywalker adlı oğlu ile Leia ve Han'ın Jacen ve Jaina Solo adlı ikizleri oluyor. Sonra Anakin solo oluyor, fazla yaşamıyor, kahraman olup, gidiyor kendisi. Ben geç oluyor ve Jacen&Jaina'dan yaş olarak ufak.

Leia, bu maceracı jedi hayatı sevmiyor ve dışında kalmak istiyor. Buna karşın Luke Jacen, Jaina daha sonra Ben ve Anakin ile bayağı bir vakit geçiriyor. Jacen bir ara sapıtıp, Sith oluyor. Luke'un sevgili karısı Mara'yı öldürüyor. Sonra Jaina, Jacen yani Darth Cadeus'u öldürüyor. Bir ara imparator'un klonları geri geliyor, Luke arada bir dark side falan yapıp geliyor.

EU hikayeleri, İmparatorluk yıkıldıktan sonra kalan artıkların ve Sith'in temizlenmesiyle dolu.

Bunlar film

Bunlar hep, aşağı yukarı o 30 sene içinde oluyor. Film 30 sene sonrasından başlıyor. Şimdi, Bu durumda Luke ya ölü, ya da Han Solo gibi 60'larında. EU'da Luke yaşlıyken de aktif şekilde savaşmaya devam ediyor. Ama bir ara sürgün edildiğinden (her türlü güç kullanıcısı tehlikeli diye karar veriliyor) ortalarda olmaması normal. EU'da ortada bir Jedi Academy var, muhtemelen burada da olacak. Finn(zenci, stormtrooper ve mavi ışın kılıcıyla gözüken eleman) ve Rey (speeder'lı, top droid BB8'in sahibi, star destroyer dan parça çalan, scavenger hanım kızımız) kim belli değil. Skywalker'larla bağlantılı olmaları zor ama bir şekilde Akademiyle bağlanacaklar gibi duruyor. Boyega'nın Jedi olduğunu veya olacağını sanmıyorum çünkü Trailer'da yeni gelinin tuttuğu gibi tutuyor ışın kılıcını.. Öte yandan Rey için benim tahminim, akademiye gidip, orada bir trajedi sonucu eğitimini tamamlayıp veya yarım bırakıp force işlerinden elini eteğini çektiği.

JJ'in bir şekilde Kyle Katarn'ı dahil etmesini bekliyorum. Hatta bilerek trailer'lar da göstermediğini düşünüyorum.

The-Force-Awakens-IGN_10.jpg

Bu sahneden sonra bir geminin gittiği gözüküyor. Kyle Katarn'ın gemisine silueti benziyor. Hatta Rey Katarn çıkarsa tam adı hiç şaşırmam. Kyle, star wars'ın pc oyun dünyasının Jedi olmuş, Luke'dan eğitim almış, Han Solo'su dur. Bu filmde o da yaşlı olacaktır. Hatta gene Rey birinin üzerine kapanıp ağladığı sahnede ki Katarn veya eski akademi arkadaşlarından biri olabilir.

The-Force-Awakens-IGN_56.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O gemiyi ne Raven's Claw'a, ne de Moldy Crow'a benzetemedim açıkçası, ama fragmanlarda gösterilmeyen şeyler üzerinden gidersek Luke ve Max von Sydow'un oynadığı karakter de muamma henüz. Filmi EU'ya bir şekilde bağlayacaklarından şüpheliyim. Fragmanlar gelmeden çok önce "Senaryoda EU üzerinden gitmeyeceğiz" de demişlerdi. Fakat bir noktada ters köşe beklemiyor da değilim. :)

EK: Bir de Vader'ın yanmış kaskı, Kylo Ren'in elinde mi? Elindeyse nasıl ele geçirdi? Çünkü Luke, babasının bedenini Endor'da yaktığında geriye ne kaldığı belirsiz. Ayrıca o kaskı bir yerlere bağlayacaklar mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuçta eğer Luke yeni Jedi Düzeninden bahsedilecekse, Katarn'dan da bahsedilmesi muhtemel. Ayrıca, ışın kılıçlı bir Han Solo konsepti iyi bir satış noktası olur. Katarn'ın zamanının üzerinden de bayağı bir süre geçmiş durumda. Belki yeni bir gemi edinmiştir :P

Benziyor yahu...

Resim ekleyemiyorum, önce bu uzantının kullanılmasına izin verilmiyor dedi sonra içerik ekle falan...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu filmin ismini gordukce aklima belki de milyonlarca insanin Episode 7 olacak/olmayacak tartismalarina harcadigi bos zaman geliyor direkt. Oysaki Lucas ne kadar da kesindi "sadece 6 film" olacak konusunda...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

simdi de satmasam 7.yi ben yapacaktim diyor. Buyuk konusmamak lazim su hayatta.

2. üçlemeyi bile yaparken çok yıprandığını ve aslında kendisi ve sağlığı açısından baktığında yapmaması gerektiğini defalarca söyledi Lucas. Yeni bir üçlemenin daha çekilmesi, LucasFilm ve Star Wars hakları kendisindeyken, bu işi başkasına bırakmayacağı için mümkün olmayacaktı. Öldükten sonra belki olabilirdi. Onun da yerine başkası geçince fanların ne büyüklükte bir tepki vereceğini kestirmek mümkün değildi. Hayattayken eserini birine emanet etmeliydi.

Disney'e satmasının nedeni de tam olarak bu;  bu evrenin kendisiyle ölmesini de istemiyordu. Ama aynı zamanda geçelim filmi yönetmeyi, en tepeden bütün olayı yönetmeyi bile istemiyordu ve bunu dile getirmekten çekinmiyordu. Bu ikilemden kurtarmak adına çocuğu olarak gördüğü Star Wars'ı, güvendiği Disney'e emanet etme yoluna gitti. İyi mi etti, önümüzdeki 5 yılda göreceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendisi icin cok iyi etti, yemedigi laf kalmadi ikinci ucleme yuzunden ne gerek var. En azindan simdi patlarsa herkesin anlasabilecegi bir laf var "Bi George Lucas degil ne yapsin".

iyi veya kotu her turlu izleyecek herkes, altin madeni SW :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni nesillere sw yi asılamak için en kökten baslayıp clone wars u disneye cartoon olarak yaptırması zaten hem süper zekice birşeydi hem de disneyi tecrübe etmesine olanak sağladı lucas amcanın..

Bu yeni film cok cok iyi olmasa bile 77de baslayan bu seriyi 9 yasındaki kuzenim bile biliosa disney hareketiyle 2-0 önde demektir SW..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmden cikip simdi eve geldim. Bence guzel bir filmdi. Disney o kadarda kotu bir is cikarmamis. Muzikler zayif geldi bana oda Imperial March olmadigi icin olabilir. 6 dan sonra gorsel (filmin icindeki teknoloji olarak) olarak iyi baglamislar. 1-2-3 fazla teknolojikti ki bence guzeldi. Bu film 6 dan parcalar da vardi yeniliklerde vardi "teknoloji" konusunda.

Han Solo ve Leia yi tekrar gormek oldukca guzeldi. Duygulandim desem abartmam sanirim.

Kylo Ren hakkinda birsey yazmiyim. Ne yazsam spoiler olur. Telefondan simdi spoiler ekleyemedim. Kisaca ben begendim. Seriyi sevenler disneye kil olup gitmemezlik yapmasin bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

JJ Abrahms yönetecek dendiğinde tüylerim diken diken olmuştu. Star Trek'in içine ettiği gibi bunu da top edecek diye çok korkmuştum.

Empire Strikes Back'in senaristinin kadroda olması beni tekrar umutlandırmıştı.

Film güzel. Film ÇOK güzel. Öyle böyle değil. Belki bunun sebebi benim bekletilerimin JJ ve EP 1 yüzünden yerlerde gezmesi olabilir. Ama.. neyse, gidin mutlaka izleyin :)

Bağımsız bir Film olarak 8.5/10

SW serisinin devamı olarak; 12/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yav İmax'a gidecektim ben Cumartesi gününe ama bazı şerefsizler yüzünden bu akşam gideceğim gibi duruyor. Büyük puntoyla foruma başlık açmış herif Spoiler için herkes okusun diye. Anasına sövdürmeyi çok seviyor herhalde. :icon_crash:  (turuncu forum)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight valla mantıklı esasında ama ben bekleyemedim. Bizim seansta han solo yu görünce lightsaberlarını açanlar falan vardı. Bir anda salon aydınlanıyordu.

CİDDİ ANLAMDA SPOİLER VAR AÇMAYIN İZLEMEDİYSENİZ.

Şimdi kafama takılan bir kaç soru ve film hakkındaki yorumum.

Filmde Republic gezegenleri patlatıldı. Fakat sonra C3PO Republic Fleet e ihtiyacımız var tarzı birşey söylüyor filmin sonlarında. Acaba gezegen gitti ama fleet olarak duruyorlar mı ? Birde bu rebellion ve republic neden ayrı iki oluşum ? Rebeller neden republic e katılmıyor ki ?

Jedi'ların şu başarısız olunca exile a gidicem allahım ben çok başarısızım tribine sinir oluyorum. Ne güzel kurmuşssun temple'ı. Tabikide birisi dark side a geçicek güçte denge olması lazım. Ne kapatıp gidiyorsun kur yenisini. Fakat filmin sonunda Luke'u görmek çok güzeldi.. Obi Wan gibi giyinmiş birde valla duygulandım.

Rey büyük ihtimal bence Luke un kızı. Force sensitive, kılıcın onu çağırması vs. Fakat hiçbirşey bilmiyorken jedi mind trick yapması ve iyi bir şekilde lightsaber kullanması biraz fazlaydı sanki. Kötü değildi asla ama fazlaydı :).

6. filmden sonra geçiş filmi olarak baktığımız için neredeyse hiç şehir göremedik. 1-2-3 bu açıdan oldukça doyurucu idi. Umarım devam filmlerinde biraz gezegen evren şehirler hakkında daha doyurucu olur.

Star Killer anladığım kadarıyla bir gezegen'e monte edilmiş bir istaasyon peki atıyorum uzak yerdeki bir hedefi bulmak için nasıl gidiyor oraya ? filmi izlediğim arkadaşlar istediği yeri vuruyor işte dediler ama o kadarda olamaz heralde.

Snoke sith mi ? Bir bilgi var mı ? Dünden beri araştırıyorum internette ama bulamadım. Umarım Snoke un yüzünün deformasyonunu Luke yapmıştır :)

Han Solo'nun ölümü ben geliyorum dedi gümbür gümbür fakat gözlerimle görünce ciddi anlamda üzüldüm. Babam ölmüş gibi hissettim resmen. Leia gaz vermeseydi uğraşmazdı. Keşke ölmeseydi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk salı bile gitmek bazen mantıksızlaşıyor zaten böle ilgi gören filmlerde. Müthiş bi uğultu, çıtırtı, pıtırtı, gülüşler vs oluyor böyle durumlarda. Yapcak bişi yok tabi çıkınca oturup filmi sakin kafayla izlemek gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben cuma 21.30 ya da Cumartesi 24.00 seansı düşünüyorum. Zamanında LOTR'a salon kapattıydık, burda gidecek adam bulamıyorum, üzücü resmen...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok