Star Wars VII: The Force Awakens
2 2

Bu konuda 152 mesaj var

O kadarda fanteziye kaçmamak lazım. Tabi film izleyebilmek için zaman yaratılamama gerekçesi başka neden varsa bilemicem.

Ben cuma 21.30 ya da Cumartesi 24.00 seansı düşünüyorum. Zamanında LOTR'a salon kapattıydık, burda gidecek adam bulamıyorum, üzücü resmen...

Bu muhabbeti bende çok özlüyorum, hele ki can arkadaşım Kaan (burda bazıları Malachi olarak bilir) Ordu' ya taşınınca (işi gereği) iyice koptu bu olayımız. Hayat böyle birşey işte özellikle iş hayatı vs girince işin içine herkes savruluyor bi yana geçim derdi, aile derdi vs derken. Toplasam şimdi yine eski grubumuzdan 3 5 kişi toparlanabiliyor bazen ama eski havası kalmaması üzüyor nerde o topluca gitmeler...

Bu arada geç seans muhabbeti çoğu durumda en mantıklısı, tabi ertesi gün çalışma günüyse üzücüde olabilir. Aslında güzel bahane olur öyle iş yerine falan filan işim var 2 saat geç gelicem diyip geceden seansa girip sora gelip yatmak. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumda ilk izleyen olabilirim =)

Film olmus, sevdim. Spoiler'lardan kacinin, ben IMDB sayfasina bile bakmadim filmin sirf spoiler gorebilirim diye. Merak edenler icin, puani 9.0 olarak baslamis, tabii ki duser, ama tahminim 8,5 falan kalir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben spoilerın kralını yedim çoktan açıkçası film bok oldu benim için. ekşideki hayvanlar sağolsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmde concept tasarım yine 1970-80'ler gibi mi yoksa biraz modernleşme var mı ? 

Bunu spoiler içinde yazacaktım ama bulamadım. Müslüman mahallesinde salyangoz satma türünden o yuzden negatif şeyler okumamak isteyen bakmasın aşağıya derim : 

Zamanında ilk filmden çok etkilendim ancak sonraki filmlerden bir coğu vasat kukla gösterisi gibiydi benim için neyse bunu geçeyim. Angry Birds'ten tutunda süt ambalajlarına kadar bu konseptin güzüme gözüme sokulmasından son derece bıktım artık. Bunu öylesine yaptılar ki benim artık Star Wars denen meretten midem bulanıyor. Heleki  bir oyun yaptılar konstept ucube 1970 'li yılların konsepti. Ha bu değişsin modernleşsin belki o zaman yeni seriyi takip ederim. Ama 0 varak robota ve androide, ucube robotlar ve askerlere hiç tahammülüm kalmadı. Çocukken bunların oyuncakları ile bayağı oynadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ruh olarak ilk filmlere yakin. JJ Abrams guzel tutturmus bence. 

Bu arada hazir Star Wars muhabbeti varken yazayim, Episode I-II-III icin spoiler olacak, ona gore okuyun, yeni filme spoiler yok :

Bir iddiaya gore, ilk filmdeki dandik karakter Jar Jar'i aslinda saklanan Sith Lordu olarak planlamis Lucas. Ama karakter o kadar kotu tepki almis ki bundan vazgecmis :

https://www.reddit.com/comments/3qvj6w

Bu gercek olsaydi sanki 2. seri daha iyi olurdu. O kadar goze batirdigi karakterin bir amaci olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight valla mantıklı esasında ama ben bekleyemedim. Bizim seansta han solo yu görünce lightsaberlarını açanlar falan vardı. Bir anda salon aydınlanıyordu.

CİDDİ ANLAMDA SPOİLER VAR AÇMAYIN İZLEMEDİYSENİZ.

Şimdi kafama takılan bir kaç soru ve film hakkındaki yorumum.

Filmde Republic gezegenleri patlatıldı. Fakat sonra C3PO Republic Fleet e ihtiyacımız var tarzı birşey söylüyor filmin sonlarında. Acaba gezegen gitti ama fleet olarak duruyorlar mı ? Birde bu rebellion ve republic neden ayrı iki oluşum ? Rebeller neden republic e katılmıyor ki ?

Jedi'ların şu başarısız olunca exile a gidicem allahım ben çok başarısızım tribine sinir oluyorum. Ne güzel kurmuşssun temple'ı. Tabikide birisi dark side a geçicek güçte denge olması lazım. Ne kapatıp gidiyorsun kur yenisini. Fakat filmin sonunda Luke'u görmek çok güzeldi.. Obi Wan gibi giyinmiş birde valla duygulandım.

Rey büyük ihtimal bence Luke un kızı. Force sensitive, kılıcın onu çağırması vs. Fakat hiçbirşey bilmiyorken jedi mind trick yapması ve iyi bir şekilde lightsaber kullanması biraz fazlaydı sanki. Kötü değildi asla ama fazlaydı :).

6. filmden sonra geçiş filmi olarak baktığımız için neredeyse hiç şehir göremedik. 1-2-3 bu açıdan oldukça doyurucu idi. Umarım devam filmlerinde biraz gezegen evren şehirler hakkında daha doyurucu olur.

Star Killer anladığım kadarıyla bir gezegen'e monte edilmiş bir istaasyon peki atıyorum uzak yerdeki bir hedefi bulmak için nasıl gidiyor oraya ? filmi izlediğim arkadaşlar istediği yeri vuruyor işte dediler ama o kadarda olamaz heralde.

Snoke sith mi ? Bir bilgi var mı ? Dünden beri araştırıyorum internette ama bulamadım. Umarım Snoke un yüzünün deformasyonunu Luke yapmıştır :)

Han Solo'nun ölümü ben geliyorum dedi gümbür gümbür fakat gözlerimle görünce ciddi anlamda üzüldüm. Babam ölmüş gibi hissettim resmen. Leia gaz vermeseydi uğraşmazdı. Keşke ölmeseydi

Benim gittigim salonda yas ortalamasi 30 uzerindeydi, salonda cit cikmadi, herkes filmi efendi efendi izledi.

OYLE BOYLE SPOILER DEGIL, IZLEMEDEN ACMAYIN

Temple var madem, baska ogrencisi hic mi yoktu acaba Luke'un? 1-2 Jedi daha ucundan gosterseler iyiydi.

Rey, bence de Luke'un kizi, force cok guclu, ergen kylo'dan guclu oldugu belli, sifir egitimle (yarali halini) yendi. Ama Kylo gercekten de tam bir ergen olmus. Kilici bir artist, sinir krizine girip sagi solu parcalamalar, maskeyi de zaten tipini kapatmak icin takmis belli. Dedenin maskesine konusmalar falan. Karakter dogal olmus bence bu acidan.

Snoke muhtemelen Sith, cunku sonlarda komutana ergen sith'i de kap gel, onun egitimini bir tamamlayalim dedi.

Han beni de cok uzdu, aynen bekliyordum, ama yine de icime oturdu =).

Bu arada eksi sozluge girdim, sol frame'de 2 baslik film hakkinda agir spoiler. Bence girmeyin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben spoilerın kralını yedim çoktan açıkçası film bok oldu benim için. ekşideki hayvanlar sağolsun.

Ben de instagramdaki yorumlarda yedim bir tane ama ne kadar büyük bilemiyorum. Web ortamından uzak durmaya çalışıyorum o yüzden. Hatta burayı bile korkarak okuyorum. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu başlıkta bile yusuf yusuf okudum yorumları. Daha da okumam. Yarın Marmara Park Imax'den 15:00 seansına biletimi aldım. O seanstan sonra gelip okuyacağım. Görüşmek üzere :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler verenler yüzünden eksiye girmem bir daha fimi izleyene kadar. 

ilk iki hafta gidilmez. Elinde ışın kılıcı ile filme gelenler oluyor. Sonra biraz rahatlayınca Imax yaparız.  

3d mi izleyelim, 2d mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam 3D lik 2 sahne vardı. Bir tanesini söylemiyim çok küçük spoiler ama ikincisi spoiler değil. İkinciside Star Destroyer ın gösterildiği bir klasik sahne vardı. Orda ciddende sinemanın içinde gibiydi destroyer : :D Benim elimde olsa 2D giderdim. @@ResetButton

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

JJ Abrahms yönetecek dendiğinde tüylerim diken diken olmuştu. Star Trek'in içine ettiği gibi bunu da top edecek diye çok korkmuştum.

Empire Strikes Back'in senaristinin kadroda olması beni tekrar umutlandırmıştı.

Film güzel. Film ÇOK güzel. Öyle böyle değil. Belki bunun sebebi benim bekletilerimin JJ ve EP 1 yüzünden yerlerde gezmesi olabilir. Ama.. neyse, gidin mutlaka izleyin :)

Bağımsız bir Film olarak 8.5/10

SW serisinin devamı olarak; 12/10

@@kronus ne zaman gitmişsin :D

Spoiler'İn içine cevaplarını yazdım. Artık içinde hem Atrin'in şıpoyleri hem benimki var :D

CİDDİ ANLAMDA SPOİLER VAR AÇMAYIN İZLEMEDİYSENİZ.

Şimdi kafama takılan bir kaç soru ve film hakkındaki yorumum.

Filmde Republic gezegenleri patlatıldı. Fakat sonra C3PO Republic Fleet e ihtiyacımız var tarzı birşey söylüyor filmin sonlarında. Acaba gezegen gitti ama fleet olarak duruyorlar mı ? Birde bu rebellion ve republic neden ayrı iki oluşum ? Rebeller neden republic e katılmıyor ki ?

---Republic fleet'in havada veya gezme durumunda olanlarını kastediyordur. Veya o boyutta bir ordu demek istiyordur. Republic tehdit altında ve eziliyor. Sanırım karşı koyamıyor. Republic'e katılabilecek güçte değil ama toplama ve destek amaçlı bir oluşum resistence. belki ele geçirilmiş gezegenlerin tekrar republic'e katılması için çalışıyorlar.

Jedi'ların şu başarısız olunca exile a gidicem allahım ben çok başarısızım tribine sinir oluyorum. Ne güzel kurmuşssun temple'ı. Tabikide birisi dark side a geçicek güçte denge olması lazım. Ne kapatıp gidiyorsun kur yenisini. Fakat filmin sonunda Luke'u görmek çok güzeldi.. Obi Wan gibi giyinmiş birde valla duygulandım.

---başarısızlık olan kısmı bence şu; bütün padawanların baskın yapılıp öldürülmesi. Bütün öğrencileri öldürülen Luke bunu kendi varlığına bağlıyor. Çok güçlenen light side'ın dengelenmesi olarak görüp, kendini geri çekiyor ki, light side olmazsa, dark side da olmasın... Öyle yürümüyor tabii

Rey büyük ihtimal bence Luke un kızı. Force sensitive, kılıcın onu çağırması vs. Fakat hiçbirşey bilmiyorken jedi mind trick yapması ve iyi bir şekilde lightsaber kullanması biraz fazlaydı sanki. Kötü değildi asla ama fazlaydı :).

---o kesin gibi zaten. bizim ailede force çok güçlüdür diye trailer vardı. babamda vardı, bende var, kız kardeşimde var, sende de var deniyordu. Ben kastedilmiş olabilir ama bana Rey gibi geliyor.

6. filmden sonra geçiş filmi olarak baktığımız için neredeyse hiç şehir göremedik. 1-2-3 bu açıdan oldukça doyurucu idi. Umarım devam filmlerinde biraz gezegen evren şehirler hakkında daha doyurucu olur.

---Biraz şehir iyi olurdu.. görünen 1-2 şehirde yok edildi zaten

Star Killer anladığım kadarıyla bir gezegen'e monte edilmiş bir istaasyon peki atıyorum uzak yerdeki bir hedefi bulmak için nasıl gidiyor oraya ? filmi izlediğim arkadaşlar istediği yeri vuruyor işte dediler ama o kadarda olamaz heralde.

---olduğu yerden vuruyor. bütün güneşi emince sanırım bayağı uzağa ateş edebiliyor :D

Snoke sith mi ? Bir bilgi var mı ? Dünden beri araştırıyorum internette ama bulamadım. Umarım Snoke un yüzünün deformasyonunu Luke yapmıştır :)

---bilemiyorum. muhtemelen.

Han Solo'nun ölümü ben geliyorum dedi gümbür gümbür fakat gözlerimle görünce ciddi anlamda üzüldüm. Babam ölmüş gibi hissettim resmen. Leia gaz vermeseydi uğraşmazdı. Keşke ölmeseydi

---özellikle uçak kazasından sonra bozulan sağlığı nedeniyle ne yazıkki gerekliydi. Leia'nın da ölmesini bekliyordum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de az önce gördüm filmi. Ciddi bir SW fanı olmadığım için Spoiler bir sorum olacak.

CİDDİ ANLAMDA SPOILER VAR AÇMAYIN İZLEMEDİYSENİZ.

Kafam karıştı. Kylo Ren Darth Vader'dan büyükbaba diye bahsediyor ancak babası Han Solo. Kafasını fena karıştırdıkları için mi öyle düşünüyor yoksa kafası karışık olan ben miyim? :)

Genel olarak görsel anlamda iyi kotarılmış bir film elbette. Devam hikayesi olarak da hem eskilere sadık kalmak, hem de yeni bir hikaye üretmek konusunda başarılı.

Bir geri dönüş filmi olduğu için de bolca klişe var. Zaten böyle olmasaydı SW fanları topa tutardı JJ'i.

Yine de Star Trek'in devam filmlerinde hissettiğim o yapaylığı bunda da hissetmekten kurtulamadım. Eski dostları görmek, ışın kılıcı ve X-Wing lazerlerinin sesleriyle Tie Fighter'ların çığlıklarını duymak çok iyi geldi tabii ancak yeterli olmadı sanki.

Birşey eksik...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@MilesTeg

Hocam Kylo Ren, Han Solo Ve Leia Organa (Skywalker esasında)'nın oğlu. Darth Vader (Anakin Skywalker) Luke ve Leia nın babası. Yani Kylo Ren in dedesi Darth Vader (Anakin Skywalker), Dayısı Luke Skywalker

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@MilesTeg

Hocam Kylo Ren, Han Solo Ve Leia Organa (Skywalker esasında)'nın oğlu. Darth Vader (Anakin Skywalker) Luke ve Leia nın babası. Yani Kylo Ren in dedesi Darth Vader (Anakin Skywalker), Dayısı Luke Skywalker

Ehhehee Dallas'a benzemiş olay :) Demiştim çok iyi bir SW izleyicisi olmadığımı, çok teşekkürler @@Atrin :beer2:

Öyleyseee... BB-8, R2-D2'nun nesi oluyor?

Ciddi bir soru değildir... :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin kendi expanded universe olayi kitaplarla insa edilmeye başlıyor. Bakalim ne sacmalamislar....

Cizgi romanlarda gelecekmis

post-32-0-75108400-1450393576_thumb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İki sağlam diyalog yok. Her şey, her konu, her karakterin geçmişi geleceği havada kalmış. Bol aksiyon sahnesi ama çoğunlukla karambol ne oluyor anlamıyorsunuz.

Ergen liseli kıvamında kötü karakter

En güzel şey BB8

Eski karakterleri görmek iyi olmuş o kadar.

Beklentiyi yüksek tutmayın.

MilesTeg and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Film olarak 8/10, Star Wars filmi olarak 6,5/10 veriyorum. Pek de Star Wars filmi gibi olmamış hatta. Bir "Bölüm III" bile değil.

Filmle ilgili fikirlerim şöyle (izlemeyen varsa uzak dursun):

- Kylo Ren, diğer filmlerdeki kötü karakterler gibi bir "kötü" karakter olmamış. Büyük ihtimalle 8. ve 9. filmde daha net şekilde anlaşılır ne olacağı ama şu anki durumu "istediği olmayınca ağlayan küçük çocuk" veya "atarlı ergen" tadında olmuş. Bir Dooku değil mesela. Hatta Grievous bile sağlam kötü karakterdi. Karşılaştırmak ne kadar doğru bilemiyorum gerçi.

- Fragmanda Luke o kadar konuştu "Güç bende var, babamda vardı, kız kardeşimde de var" diye (evet, o replik Bölüm VI'daki replik zaten), ama burda ne tek kelime etti ne de başka bişey gördük. Bir eli robotik, tepede durdu öylece. Tamam, Jedi olunca başarısızlıktan sonra çekip gidiyosun o diyarlardan (exile meselesi) ama ne bileyim, bir değişik olmuş. Sonraki filmlere demek ki...

- Kylo, Han'ın oğlu çıktı ama Rey, Luke'un kızı çıkmayacak bence.

- Işın kılıcı dövüşleri de eksik olmuş sanki. Hadi Rey ve Finn daha önce ellerine kılıç almamış ama Kylo Ren'den daha çok atraksiyon bekledim açıkçası.

- Han'ın ölüp filmlerden çıkacağını bekliyordum, çok şaşırmadım. Harrison Ford zaten Star Wars ve Han Solo'dan hiç hoşlanmayan biri (üzerine yapıştı kaldı çünkü bu rol).

- Captain Phasma niye var hiç anlamadım ayrıca. Havalı yürümek dışında hiçbir faaliyeti yok, fazladan karakter olsun diye koyulmuş sanki (zaten basmışlar kromajı zırhına, başka bişey yok).

- BB8 güzeldi ama. :)

- Bir de filmin müzikleri, önceki 6 filmi aratıyor kesinlikle. Akılda kalıcı neredeyse hiçbir tema müziği yok. John Williams'tan daha başka şeyler bekliyordum.

@@nart'a katılıyorum. Beklenti çok olmasın. Benim öyleydi.

Definitive and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

spoiler içinde cevaplar ;)

- Kylo Ren, diğer filmlerdeki kötü karakterler gibi bir "kötü" karakter olmamış. Büyük ihtimalle 8. ve 9. filmde daha net şekilde anlaşılır ne olacağı ama şu anki durumu "istediği olmayınca ağlayan küçük çocuk" veya "atarlı ergen" tadında olmuş. Bir Dooku değil mesela. Hatta Grievous bile sağlam kötü karakterdi. Karşılaştırmak ne kadar doğru bilemiyorum gerçi.

--- Anakin ep1-2-3 de farklı değildi. Adam ergen. özellikle 2 ve 3 te obiye tavırlar falan bildiğin ergendi. JJ tam olarak anakin'in huysuz ergen torunu yapmış.

- Fragmanda Luke o kadar konuştu "Güç bende var, babamda vardı, kız kardeşimde de var" diye (evet, o replik Bölüm VI'daki replik zaten), ama burda ne tek kelime etti ne de başka bişey gördük. Bir eli robotik, tepede durdu öylece. Tamam, Jedi olunca başarısızlıktan sonra çekip gidiyosun o diyarlardan (exile meselesi) ama ne bileyim, bir değişik olmuş. Sonraki filmlere demek ki...

--- Film aşırı derecede konsept olarak epIV. o filmde de fazla birşey açıklanmıyordu.

--- Bence kesinlikle Luke'un kızı.

- Işın kılıcı dövüşleri de eksik olmuş sanki. Hadi Rey ve Finn daha önce ellerine kılıç almamış ama Kylo Ren'den daha çok atraksiyon bekledim açıkçası.

--- Rey'in sopayla olayı var. BB-8i almaya gelen adamlara karşı çok iyi derecede o sopayı kullanabiliyordu. Işın kılıcı ile saldırıları da hep o sopayla kullandığı saldırılardı (direk, ileri doğru itiş/saplama hareketi). Finn mutlaka sopayla eğitim almıştır. ama onun da yetersiz kaldığını diğer stormtrooper'dan görüyoruz. Ama belki o batonlu trooper girse Ben'e en azında 2-3 çakabilirdi.

- Han'ın ölüp filmlerden çıkacağını bekliyordum, çok şaşırmadım. Harrison Ford zaten Star Wars ve Han Solo'dan hiç hoşlanmayan biri (üzerine yapıştı kaldı çünkü bu rol).

- Captain Phasma niye var hiç anlamadım ayrıca. Havalı yürümek dışında hiçbir faaliyeti yok, fazladan karakter olsun diye koyulmuş sanki (zaten basmışlar kromajı zırhına, başka bişey yok).

--- diğer filmlerde çok rolü olacak diye bekliyoruz..

- Bir de filmin müzikleri, önceki 6 filmi aratıyor kesinlikle. Akılda kalıcı neredeyse hiçbir tema müziği yok. John Williams'tan daha başka şeyler bekliyordum.

eklemeler, feci spoiler

Film bildiğin tribute hatta cover. Episode IV den olduğu gibi alınmış yerler var. Anahtar sahnelerin hepsi aynı mantıkla Ep IV'de var. Luke'un ışın kılıcına dokununca dark side ile karşılaşma (öngörü, luke'da vader'i görmüştü), kaçmak için çaktırmadan imperial base de o bu vanayı indirme, han - ben karşılaşması (obi-vader karşılaşması gibi), cantina band, aynı bar mantığı ve BB8'e herkesin bakışı, Finn'in smuggler'a gitmesi... gibi.
Ben beğendim. Star Trek gibi hoşaf etmemiş, ona daha çok sevindim.

Film olarak 8/10, Star Wars filmi olarak 6,5/10 veriyorum. Pek de Star Wars filmi gibi olmamış hatta. Bir "Bölüm III" bile değil.

Filmle ilgili fikirlerim şöyle (izlemeyen varsa uzak dursun):

@@nart'a katılıyorum. Beklenti çok olmasın. Benim öyleydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Film beklediğimden iyiydi. Rahat rahat spoiler yeme korkusu olmadan her siteye girip çıkabilirim artık :)

Fİlm hakkaten de IV'ün küçük oynamalar ile yeniden çekilmiş hali gibiydi.

Han Solo, Harrison abimizin "son kez oynarım, ben artık oynamak istemiyorum bu karakteri" dediği için mi öldürüldü?

Ben'in güneş(aydınlık) gittiği anda karanlığa teslim olmak gibi bir durumu mu oldu? Bir ilgisi var mı bu karanlık aydınlık olayının?  "güneş altında savaşırken jedilar, karanlıkta savaşırken sithler güçlü" gibisinden bir durum yoktur heralde.

Film tamamen yeni bir "alternatif evren" mi yaratıyor? Yoksa önceden oluşturulmuş alternatif, genişletilmiş evren ile örtüşen noktaları var mı? Buna göre beklentilerimiz olabilir mi?

Sonraki film ne zaman :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok tutmadım maalesef, yaşım kırkın üzerinde, ilk filme(Episode 4) gittiğimde 7-8 yaşlarındaydım, o yaştaki ve tarihteki tadı beklemiyordum bu yaştan ve bu saatten sonra ama ne bileyim ben dediğim gibi çok beğenmedim filmi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok tutmadım maalesef, yaşım kırkın üzerinde, ilk filme(Episode 4) gittiğimde 7-8 yaşlarındaydım, o yaştaki ve tarihteki tadı beklemiyordum bu yaştan ve bu saatten sonra ama ne bileyim ben dediğim gibi çok beğenmedim filmi.

Sanırım bizim yaştakilerin sıkıntısı bu. Bu tür filmler için "yaşlı" olmak. Çocukluğun naifliği kalmayınca hayata olduğu kadar eğlence unsurlarına da farklı bir gözle bakıyoruz. Öyle feleğin çemberinden geçtik falan demiyorum, en azından kendim için. Ama yine de yaşanmış yıllar birşeyleri değiştiriyor kaçınılmaz olarak.

Ciddi bir Star Wars filmi hiçbir zaman yapmayacaklar sanırım. Karanlık tarafın koyu karanlığını, aydınlık tarafın fark yaratan asaletini görmek istiyorum. Aile ilişkileriyle basite indirgenmiş bir çocuk filmi artık kesmiyor beni.

Star Wars'un da herşey gibi değişmesi, ilk izleyicileriyle birlikte büyüyüp olgunlaşması gerekiyor bence. Biz büyüdük, Star Wars büyümemiş.

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
....

.... Karanlık tarafın koyu karanlığını, aydınlık tarafın fark yaratan asaletini görmek istiyorum. Aile ilişkileriyle basite indirgenmiş bir çocuk filmi artık kesmiyor beni.

....

Biri kaşemi getirsin!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok