Dyson V8 (şarjlı süpürge)

TiesTorN
Son yazan: TiesTorN in Satın Alma Önerileri - Deneyimler - Uyarılar,
  Hayatım boyunca en çok nefret ettiğim şeylerden birinin süpürge makinelerinin olması dolayısıyla kendi kendime çok öncesinde kesinlikle düzgün bir şey alacağım diye söz vermiştim. Peki niye nefret ediyordum? Çünkü cihazlar kocaman ve sürekli bir kablo derdi var + sesli. Evde bir odadan bir odaya geçerken sürekli priz değiştirme derdi, kabloların hortumların birbirine dolanma derdi vs bana çok büyük külfet gibi geliyordu.   Durum bu olunca ve teknolojinin de gelişmesiyle birlikte şarjlı süpürge makinesi bakar oldum. Yorumlara ve deneyimlere bakılırsa aralarında açık ara en iyi olarak görünenler Dyson'lar idi. Evlendikten sonra 1 ay boyunca herkesle çatıştım, genel olarak argümanları "bir süpürge makinesine bu kadar para verilir mi?" şeklinde oldu. Ben ise kesinlikle taviz vermeyerek, eve başka herhangi bir süpürge makinesi de almayarak bu cihazı amazonda takip ettim  fiyat dip nokta yaptığı anda siparişi çaktım, 2 gün gecikti diye kargo parasını da iade ettirdim, bana 2400 TL'ye mal oldu. Şu anda 2800 gibi bir şey. (TR'de 3200 TL)   https://www.amazon.com/gp/product/B01IENFJ14/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1   Her neyse, gelelim cihazın kendisine. 2 haftadır kullanıyorum, ben hayatımda böyle bir rahatlık görmedim arkadaş. Çeşit çeşit başlıkları var, özellikle döner başlı motorlu başlıkları koltukları & yerleri efsane temizliyor. Şunu çok içtenlikle söyleyebilirim ki gördüğüm bir çok elektrikli süpürgeden daha iyi temizliyor bu alet. Sessiz de çalışıyor. Haznesine kısa sürede o kadar çok toz + pislik topluyor ki resmen oha diyorsunuz, bu kadar şey nereden nasıl geldi?   Tam şarjda motorlu başlık kullanılmazsa 40dk, kullanılırsa 25dk gidiyor. 25dk kesinlikle kısa bir süre değil, tüm evi baştan sona süpürüp + koltukları ve sehpaları vs. de süpürdükten sonra hala şarjı kalıyor (ev 110m²) Çalıştırma tuşu tetik gibi olduğu için açık bırakamıyorsunuz, sadece gerektiğinde basıldığı için boşa enerji harcamıyor, bu yüzden 25dk fazlasıyla yeterli geliyor. Oyuncak gibi bir şey, süpürmek o kadar basit ve eğlenceli ki 2 günde 1 alıp tüm evi dolaşıyorsunuz hızlıca. Uzun boru çıkarılıp el süpürgesi niyetine de kullanılabiliyor. Parçaları çıkarıp takmak aşırı basit, lego gibi 5sn lik iş. Kapıp gidiyorsunuz arabanın içini falan süpürüyorsunuz mesela. O kadar basit ki   Eşim başta olmak üzere şimdi gösterdiğim herkes cihazın hastası oluyor. İyi ki almışsın diyorlar. Şarjlı süpürgeler iyi çekmez, düzgün süpürmez diyorlardı, şu an görenlerin hepsi mest olmuş durumdalar    tl:dr cihazdan aşırı memnunum, imkanınız varsa kesinlikle alın, hele ki hiç elektrikli süpürgeniz yoksa direkt bunu alın, elektrikliye gerek kalmayacak. Parasının hakkını kesinlikle veriyor.  
  • 180 yanıt