TiesTorN

~Black Angel~
 • Content count

  3,061
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  60

TiesTorN last won the day on April 8

TiesTorN had the most liked content!

1 Follower

About TiesTorN

 • Rank
  King of the Road
 • Birthday 01/28/1986

Recent Profile Visitors

1,358 profile views
 1. farklı marka bobinlerde sıkıntı olacağını sanmıyorum yaptıkları iş birebir aynı çünkü; buji'ye gerilim sağlamak.
 2. rpg mi olacak acaba
 3. umarım bi multiplayer saçmalığı değil de adam gibi bir SP görürüz...
 4. fiyatların boku çıktı artık...
 5. gerizekalı o kadar para kazanıyosun o kadar arabalarla da ilgiliyim diye geçiniyosun daha 3.20d'ye çip bile yaptıramadın. yarım saatlik işi üşengeçliğinden 6 yıldır yapamadın. velhasıl kelam benle dalga geçiceğine git kendi arabanla ilgilen biraz
 6. o tarz bişeyler aklımızda var ama daha biraz vakti var iyice adam edelim...
 7. konu nerden 120hz'in en iyisi olduğuna geldi ki... 120hz'in yukarısı net şekilde farkedilemiyor demek daha doğru olur.
 8. aracım zamanında banker bilo spec alındığı için ses sistemi olabilecek en üstü koyulmuş ancak bugüne kadar çok bir farkını görememiştim. nedeni her elektroniğe olduğu gibi onun da eskimesiymiş.... amfisi, hoparlörleri, tizleri, woofer'ı; hepsinin bütün kapasitörleri, filtreleri, körükleri, süngerleri baştan aşağı orjinalliği korunarak yenilendi, böyle bir ses olamaz. sanki arkaya subwoofer taktırmışım gibi hayvani ve tertemiz bir ses çıkmaya başladı... demek ki orjinali buymuş dedim. inanılmaz değişti ses. şimdi de aracın tüm kapılarına ve ön konsolun altına 60 dns ses izolasyonu döşüyoruz. araç içeriden zaten sessizdi, maybach sessizliğine dönüşecek heralde bununla. bu araçtaki amacımız her zaman için orjinalliğini bozmadan olabilecek en iyi hale, hatta orjinalinden bile daha iyi getirmek oldu çünkü kullandığımız malzemelerin çoğu orjinalden daha iyi. o yolda devam ediyoruz yakında kullanmaya kıyamıcam diye korkuyorum.
 9. 144hz'in üstünü anlamak çok mümkün değil. hz yükselmeye devam ettikçe görülen farkın dramatikliği azalıyor. 120hz - 165hz arasında pek bir fark gördüğümü söyleyemicem şahsen mesela.
 10. tam 1 salaksın...
 11. baya zorlayarak elde edilmiş görüntüler. yukarıda 2 ekranı alt alta karşılaştırmış mesela black crush göstermek için ama orda bile üstteki yani oled olan çok bariz daha iyi görüntü ve renk kalitesine sahip. 40 yılda bir 2 pikseli göremicem diye gidip de siyahlara gri olarak bakmamın bir anlamı yok, olamaz da. ki bu bahsettiğiniz sorunların oluştuğu durumların da çözümsüz olduğunu sanmıyorum ya brightness açarsın ya da bu durumlar için özel geliştirilmiş modları kullanırsın. bizim kullandığımız LG monitörde "black stabilizer" özelliği var mesela, muhtemelen bu durumlar için ama hiç ihtiyaç hissetmedim. son videodaki de abartı bir örnek, kim bilir hangi ayarlarda kullanıyor monitörü. aynı testi kendim de açtım hepsi olması gerektiği gibi gözüküyor.
 12. tamamen yanlış. bir monitörün siyahı ne kadar iyi verebildiği, karanlık sahnelerdeki detayı direkt olarak belirliyor. insanlar boşuna oled istemiyorlar en üst düzey siyah ve detay kalitesi için. VA bir OLED değil ama en yakını. competitive gaming için evet TN'dir, onda değişen bir görüşüm yok ki. bu forumun yaş ortalaması 35, kimsenin hayatsızca competitive oyun oynadığını sanmıyorum. ayrıca o sözü söylediğim zamanlar 120-144hz'lerin yeni yeni çıktığı, TN'lerin tepki süresi olarak diğer teknolojilere bariz fark attığı dönemlerdir. şu anda çok ciddi farklar yok.
 13. körler sağırlar birbirini ağırlar hesabı, eski zamanlarda kullanmadan 120-144hz'e ne gerek var ne farkı var diyenlere benziyorsunuz farkı gören görüyor hem de çok net görüyor, daha fazla inandırmaya çalışmaya gerek yok. benim gözlerim o konuda hassastır ve çok bariz farkı hissediyorum. sizleri bilemem.
 14. kutusunu napacan yaw başka bişey demedim ki stardust'tan aldım dedim sadece. ikimiz de çok fazla kullanmadık zaten. istanbulda değilsen olmaz tabi.