• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

TiesTorN

~Black Angel~
 • Content count

  3,129
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  65

TiesTorN last won the day on June 23

TiesTorN had the most liked content!

1 Follower

About TiesTorN

 • Rank
  King of the Road
 • Birthday 01/28/1986

Recent Profile Visitors

1,478 profile views
 1. "takmam ben abi gaming" durumu ryzen 2000 serisi için geçerliydi, 3000'lerde öyle bir durum yok. gayet 9900k ile başabaş gidiyorlar. kimisinde amd önde, kimisinde intel. bugün pc toplayacak olsam intel almak enayilik. amd daha ucuz ve genel anlamda daha performanslı şu durumda.
 2. eğer bu şekilde ilerlerlerse ryzen 4000 serisini düşünemiyorum... athlon 64 zamanlarına geri mi dönüyoruz yoksa ekran kartı tarafında da atak yapabilseler keşke.
 3. testler gayet olumlu gibi, i7-9900k ile başabaş hatta geçiyor 3700x ve 3800x. linus incelemesinde athlon 64'ten beri ilk defa böyle sonuçlar görüyoruz, amd is back diyor.
 4. dizeli bilmiyorum ama benzinde hissettiğiniz "fark" tamamen placebo etkisi zira premium diye satılan benzinlerin tek farkı içindeki deterjan katkı miktarının fazla olması dolayısıyla yakıt sistemini temizlemesi. yani aslında yakıta enjektör temizleyici katkı katmışsınız gibi bir etki yaratıyor başka bir şey değil.
 5. kartal babamın boşta duran arabalarından biri, garajda çürüyeceğine ben aldım sürüyorum olay bundan ibaret gidip de para verip alcak halim yok
 6. iyi de ekran görüntüleri pcden çekilmiş, neyin kafası bu bende istiyorum pc varken ordan girmeyip telefondan girmeyi mi tercih ediyorsun? neyse, tercih meselesi ne diyim.
 7. @Hamso snipping tool'dan haberin yok heralde.
 8. lpg'li kartal sürdüğümü daha önce de yazmıştım zaten gizli bir şey değil ki günlük 4.4 araba mı sürcektim trafikte şöyle dolu yağarken çekilen uyduruk bi resmi var elimde, idare eder işte alın resmi
 9. o anlattığın şey benim için bir hobi aslında. arabayı tamir etmekten sorun çözmekten zevk almıyor olsam neden bu kadar tutayım bu aracı? arabanın neredeyse her vidasına kadar ezbere biliyorum her noktasını, çıkan sorunların sebeplerini de biliyorum. bugüne kadar her şeyi de çözdüm&çözdük, çözemediğim bir şey olmadı. bu araba benim elimde patlamaz ama başkalarının elinde patlayacağı kesin zayıf kalplilerin ve teknik bilgisi zayıf insanların kullanabileceği arabalar değil.
 10. sizdeki de nasıl mantık be kardeşim, zaten yaklaşık 100k harcayıp baştan aşağı yenilemişim, yenilenmedik bir kaç noktası kaldı diye arabayı satayım da benden sonra alan mı sürsün sefasını?
 11. bela gibi araba amk bizim garajdan dik rampa ile çıkılır. tam her şey bitti dedik bu sefer de soğukken ilk çalıştırmada garajdan çıkarken rampada şanzıman boşa düşüyor 1-2 saniyeliğine sonra toparlıyor. o sırada "transmission fail" hatasını basıyor tabi. ben sorunu direkt tahmin ettim zaten, selenoid. şanzıman komple revize oldu ama valf gövdesindeki selenoidler hiç değişmedi, en eski parçalar, kesin bunlar ölmeye başladı dedim. gittim benim ustaya çıkma başka selenoid buldurdum onları taktık denemek için ve sorun düzeldi. bozuk olanlar şimdilik idare eder (ısınınca sorunsuz) ama seneye kıçıma bir 5000 tl daha kaçacak gibi görünüyor. hatta döviz fırlarsa daha da fazla. buradan çıkarılacak ders: eski lüks araba alırım tamir ettiririm ne olacak diye düşünmeyin, 9823164982379847298749823 tane şeyi var tamir edilecek, bitmiyor. gerçi biraz da bizim pimpirikliliğimizden oluyor. sanayideki adamlar diyor başkalarının çöp durumundaki arabaları bile bu kadar sorun çıkarmıyor, siz bebek gibi bakmanıza rağmen sürekli bi sorun var anlamıyoruz... sakınan göze çöp batar misali
 12. beyin takviyesi keşfedildiğinde ilk sende deneyelim bence...
 13. acı ama gerçek, elinizde 2600k bile olsa hala daha upgrade için bir sebep yok, performansları fazlasıyla yeterli sadece fazla çekirdek ihtiyacı varsa upgrade edilebilir, yoksa gereksiz.
 14. saçmasapan bi konudaki tartışma yüzünden çocukça küstü gitti çok önce... lüzumsuz tripler serisi vol 35 kendisi bu mesajı görürse alınmasın ama gerçek bu, lüzumsuz bi konu için gitmemesini rica etmiştim ama dinlememişti...