TiesTorN

~Black Angel~
 • Mesaj sayısı

  2.951
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Days Won

  57

TiesTorN last won the day on Ocak 13

TiesTorN had the most liked content!

1 takipçi

TiesTorN hakkında

 • Rank
  King of the Road
 • Doğum tarihi 28-01-1986

Son profil ziyaretçileri

1.251 kez ziyaret edildi
 1. tamam da, mahkemeye verilemez mi? limitsiz adı altında kota dayıyorlar diye?
 2. burda vodafone kullananlar gerçekten fiber olanı mı kullanıyor yoksa vdsl olanı mı? @[email protected] ben vdsl 50mbit limitsiz olanı kullanıyorum 85 TL mi ne fiyatı var, ocakta sözleşmeyi yenilediler. şimdi bunlar limitsiz dese bile bir limit var mı yani?
 3. konu nereden nereye gelmiş G19'u buldum bu arada, dolapların tozlu raflarından çıktı tozunu alınca tertemiz oldu. almak istiyorsan haberleşelim.
 4. öyle bir şey yok, run flat'in diğer lastiklerden tek farkı biraz daha sert olması, süspansiyon sisteminin ayarıyla, abs ile falan bir ilgisi olmaz. babamın mercedes'i de dahil etrafımdaki bir çok kişi run flatleri atıp normal lastik alma yoluna gidiyorlar sertliği yüzünden. herkes değişimden sonraki farktan çok memnun... ki burdan @stardust da aynı değişimi yaptı mesela, o da memnun.
 5. AOC'nin f/p namına uymayan fiyatlar olmuş...
 6. küçük hacimli motorlardaki kadar farketmiyor, günlük sürüşte zaten motor gücünün %20si falan kullanıldığı için zorlanmadan gidiyor...
 7. bu aracın elektroniğini hakkıyla yaptırabileceğiniz bir usta ya da mağaza yok zaten, en ünlülerinden olan "mert elektronik" gibi yerler bile yarım yamalak, çöp kalitesinden hallice yapıyorlar, o da sadece bazı modüller için. bir çoğu için bunun tamiri yok git yenisini al diyorlar. aracın fabrika standardına yakın bile değil yaptıkları şeyler, hep dandik mal kullanılıyor, lehimleme yöntemleri tamamen yanlış vs. piyasadaki diğer e39'lar nasıl hala yürüyorlar diye sorarsanız çoğu 2. el çıkma parçalarla (modüllerle) idare ediyorlar. onların da ömrü fazla değil. sonuçta bir gün tamamı bozulacak ve piyasada e39 kalmayacak, zaten şu anda bile baya bir azaldı. benim geçen sene sanayide şans eseri tanıştığım 2 arkadaşım var, önce elektronik sorunlar muhabbetiyle tanıştık (onlarda E38 var, elektroniklerimiz ve yaşadığımız sorunlar %90 aynı), sonrasında kafalarımız aynı olduğu için baya baya kankaya bağladık. adamların mesleği normalde apayrı bir şey ama elektroniği hobi amaçlı yapıyorlar. elektronik konusundaki bilgileri o kadar aşmış ki, piyasada ben bu işi yapıyorum diyen ve kendini profesyonel sanan elektrikçilere 10 basarlar. param oldukça ben yenilemek için gerekli olan komponentleri (genellikle kondansatör) alıyorum, onlar da modülleri teker teker fabrikadan yeni çıkmış gibi sıfırlıyorlar. hatta fabrikanın kullandığından daha iyi komponentler aldırdıkları için, orjinalinden daha uzun süre dayanacak şekilde oluyor (20+ yıl) yaptıkları işin mükemmeliğini şöyle komik bir hikaye ile anlatayım sanayide ikimizin de gittiği iyi bir usta var, çok iyi işçiliği vardır. çok da büyük bir yer önünde her daim 10 araba var baya tanınmış. maslak askar kadar hatta daha da iyilerdir. orjinal bmw diagnostic GT1 makinası var. ilk gittiğimiz zamanlarda bizim arabaları makinaya bağlayıp en ince ayrıntısına kadar test ederdi. elektronik dalgalanmalar vs. o zamanlar durumu bilmiyor tabi. sonradan öğrendik ki bizim arabalardan sonra adam cihazı servise kalibrasyon için göndermiş, bozuk bu doğru ölçmüyor düzeltin şunu diye, servis de hiç bir sorunu yok diyip geri göndermiş sonradan anlatıyor bize soruyor ya siz ne yaptınız arabalara, ikinizinkinde de bütün değerler mükemmel sanki daha dün mağazadan yeni alıp gelmişsiniz gibi tek bir sorun ya da en ufak bir elektronik dalgalanma bile yok diyor. arkadaşlar durumu anlatınca adam aklını kaybetti, bana da yapar mısınız diye yalvardı resmen. bunu yapabilen başka yer yok çünkü gerçekten, bugüne kadar bu kadar iyisini görmedim dedi. velhasıl kelam bu adamlarla tanışmamış olsam bu arabanın altından kalkamaz satardım muhtemelen. misal bir modülün komponent alarak tamiri 2000 TL tutuyor, bu modülü çöpe atıp yeni 0 bir modül alayım derseniz fiyatı 15.000 TL. farkı burdan anlayabilirsiniz.
 8. benim araç 19 yaşında, bir zahmet yeni çıkan modellerde olsun artık
 9. sanırım bende atıl duran bi tane vardı annemlerin evine geçince dolaplara bakmam lazım
 10. sık kullanırım. benim araçta park lambasının ilginç bir versiyonu var. yani istenirse normal park da yakılabiliyor ama mesela diyelim ki yolun sağına park ettiniz, gelen arabaların farketmesini istiyorsunuz vurmamaları için. sinyal kolunu sola yatırdığınızda aracın sadece sol tarafındaki lambalarını yakıyor, sağa yatırırsanız sağı yakıyor. sağda beklerken sola yatırıyorum böylece gelenler görmüş oluyor. tek taraf yandığı için de akü kullanımı yarıya düşüyor.
 11. kondisyon olarak benimkinin daha iyi olduğuna %100 eminim m5 almamış olmamın 3 sebebi var; 1- aracın fiyatı direkt 540 x2 idi. nadir bulunduğu için 120-140k gibi fiyatlara satıyorlar. saçmalık. 2- 120k verip aldınız diyelim, benim 540 gibi şu anki haline getirebilmem için 1.5 kat daha fazla para gerekiyor, parçaları daha pahalı. 3- ve benim için en önemlisiydi, otomatik vites seçeneği yok. istanbul trafiğinde kesinlikle manuel külfetini çekemem. bonus: headers & m5 dif (3.15 LSD) ve yazılım oynamalarıyla bununla da aşağı yukarı M5 performansına erişiliyor zaten. ilerideki hedefim o.
 12. keşke kotor gibi olsa...
 13. mantıklı düşündüğünde pahalı değil... elektronik & konfor olarak bugünkü arabalardan pek farkı yok. model olarak bugün güncel 530-540i almaya kalksan (ki ikisi de V8 değil, sesi bile yok) 600K'dan başlıyor fiyatlar. ben toplamda 150k gibi bir paraya (aracın kendi fiyatı dahil) fabrikadan çıkmış haline yakın temizlikte ve sorunsuzlukta bir 540i sahibi olmuş oldum. tip olarak da güncel kasalardan daha çok beğeniyorum. ortamdaki insanlar G30 5 serisi geldiğinde dönüp bakmıyorlar ama buna mutlaka bakılıyor, hatta 1-2 kişi gelip mutlaka inceleyip araç hakkında soru soruyor.
 14. şu arabanın sırf elektronik tamirine 50k harcadım amk... sadece mekaniği yenileyerek iş bitmiyormuş bunu anladım, elektronik de çok önemli 15+ yaşındaki (bmw&mercedes gibi elektroniği de gelişmiş olan) araçlar için. şöyle de bir resim koyayım artık son halinden... araç zaten fabrikasyon M paketti. bende M Paralel jantlar (arkalar 275/35/18, önler 245/40/18) ve M katlanır aynalar ile kozmetiği tamamladım. piyasadaki tek örnek haline geldi... diğer tüm e39lar dökülüyor (özellikle elektronik anlamda). orjinal cihaza bağlanıp taratıldığında tek bir hata kodu bulamazsınız. artık proje gibi bişey oldu bu 25 yaşına kadar el bebek gül bebek bakıp, klasik envanterine kaydettirip (25 yaşında klasik olunuyor) sonra da hayvani bir fiyata satarım belki. gerçi kendimi biliyorsam satmam, kullanırım. zevk işi.
 15. konu aynı zamanda konsolların düşüşü.