• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

TiesTorN

~Black Angel~
 • Content count

  3,373
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  71

TiesTorN last won the day on October 6 2019

TiesTorN had the most liked content!

1 Follower

About TiesTorN

 • Rank
  King of the Road
 • Birthday 01/28/1986

Recent Profile Visitors

1,767 profile views
 1. valla yöntem doğru... artık bozulursa da şansına kötü pil denk gelmiş diyeceğiz napalım aynı yöntemi kullanarak (%70 şarj) cep telefonumu kullanıyorum (huawei mate 10 pro) 2 senenin sonunda pil kapasitesi %95'e düşmüş. kısacası ilk günkünden neredeyse farksız. standart şekilde full şarj ederek kullansaydım kapasite şu an en iyi ihtimalle %70-80'e düşmüş olacaktı. accubattery uygulaması var, pil ile ilgili çok detaylı bir uygulama. %70'e geldiğinde beni uyar dedim, uyarı geldiği anda çekiyorum fişten. velhasıl kelam dyson'da da durum aynı olacaktır. hatta daha da uzun dayanacaktır çünkü telefon gibi sürekli şarj olması gereken bir cihaz değil.
 2. forumda böyle şeyler görmeyi özlemişiz
 3. söz konusu firma cdpr olduğu için ben üzülmedim açıkçası. cilalasınlar iyice.
 4. arada bir önemli değil ya, çok da takılmamak lazım yoksa insan kafayı sıyırır kadın geleceği zaman geceden şarja bırakıp sabah alsan bile olur, kadın geldiğinde kullanır. önemli olan bunu sürekli yapıp ömrünü törpülememek. imamın yaptığını değil dediğini yap hesabı ben kendim bile bazen siklemeyip bıraktığım oluyor ama genellikle dikkat ediyorum. 1-1.5 senede pili yiyenler sürekli şarjda bırakanlar. zaten onlara göre kıyasladığında bizimkinin şarjda durma süresi onların 1/20 si falandır. o hesapla 10 sene dayanır.
 5. neredeyse hiç bir cihazda yok ki... bu konuda bilinçli kullanıcı sayısı yok denecek kadar az çünkü.
 6. evet bekleme durumu için ideal şarj değeri %40-50 arasıdır, %70'e kadar çıkabilirsin. daha üstü pili içten içe yemeye başlar. unutup %100 şarj ettiğin durumlarda da eğer kullanılmayacaksa öyle bırakma, 5dk falan kullan fazla şarjı atsın üstünden. %100 şarjı lityum pil ömrünü hesaplarken 1 cycle olarak düşünebilirsin. (toplam işe yarar ömür genelde 500 cycle'dır) ama burdaki hesap düz değildir. yani sen %70 şarj edince ömründen 0.7 cycle gitmez, sadece 0.1 cycle gider. şarj yüzdesi arttıkça pilin zorlanma oranı katlanarak artar. %90'dan %100'e şarj etmek 0.5 gibi saçma sapan bi cycle ömrüne tekabül. tok karna kendini yemek yemeye zorlamak gibi aslında. lityum bir pil sürekli %70'e şarj edilerek kullanılırsa 500'lük ömür olur sana 5000. bunu takip etmek zordur ama karşılığını verir. mesela benim model rc arabamın lipo pillerine forumlarda falan hep 1-2 senede pert olur yazarlar. benimkiler 7 sene oldu ilk günkünden farkı yok. kullanmasını bileceksin.
 7. toz haznesi küçük gibi geliyor da hiç bir problem yaratmıyor çünkü boşaltması 2sn sürüyor. zaten tüm evi süpürmeye yetiyor tek hazneyle. yalnız o alet temizlikçiye falan verilmeye uygun değil, ağzına sıçar.
 8. bende de aynı mouse padden var (goliathus) bi insan bu padi nasıl eskitir bilemedim 7 yıldır kullanıyorum hiç bir eskime belirtisi yok.
 9. gayet arada kalmış, açıp izledin mi inceleme videosunu? V8'den neredeyse hiç bir farkı yok hem pil ömrü hem çekiş gücü olarak ama fiyatı daha yüksek. asıl fark V11'de.
 10. V10 arada kalmış bir model, alınacaksa V11 alınmalı... ya da V8'i al geç.
 11. doğru link verdiğine emin misin...
 12. vurmayın artık tamam öldü... (intel)
 13. ingilizce terk bi cümle olmuş.
 14. ne diyonuz olm bi bok anlamadım greta kim aq