TiesTorN

~Black Angel~
 • Content count

  3,750
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  88

TiesTorN last won the day on June 6

TiesTorN had the most liked content!

1 Follower

About TiesTorN

 • Rank
  King of the Road
 • Birthday 01/28/1986

Recent Profile Visitors

3,724 profile views
 1. gerizekalı... arabada hasar yok ki. adamla ne diye boş yere tartışayım.
 2. bu soru gerçek mi
 3. konuyu görünce aklıma geldi, buraya yazmamışım. bende 2020 ekim ayında 2019 model nmax 155 aldım, hayatımda ilk motorum oldu motora binmek, özellikle de trafikli durumlarda, gerçekten çok zevkli. trafik varmış yokmuş pek umrunuzda olmuyor, aralardan devam edebilmek çok iyi. ama şu her motora binerken ritüel gibi üstünüzü başınızı giyinmek gerçekten çok sinir bozucu. güvenlikten ötürü hiç bir zaman tam donanımlı giyinmeden çıkmıyorum, bu da her seferinde 10dk kaybettiriyor. araba gibi üstüne atlayıp gitme lüksü en azından benim için yok. trafikte şort tişörtle motor süren kekoları görünce hayret ediyorum açıkçası. ağır acemilik dönemlerimde sıkışık trafikte (köprü trafiği, sıkışıklığı düşünün) sağıma bakarken önümdeki arabayı görmemişim 10km/s gibi bi hızla yanından çarptım darbenin çoğu bacağıma geldi ama hiç bişey olmadı korumalıklar sağolsun, düşmedim bile. motorda veya arabada çizik dahi yok zaten. ama çarptığım arabanın sahibi doğal olarak sinirli bi şekilde söylenip el kol yapmaya başladı. zaten acemiyim ne diyeceğimi de bilemedim, motor olmanın verdiği rahatlıkla emniyet şeridinden bastım kaçtım... bu da böyle bi anı oldu.
 4. resim çektim de, dandik gri ile füme arasındaki renk farkını yok etmiş kamera ışığı ayarlayacam derken olmamış... tekrar düzgünce çekmem lazım.
 5. kötü usta adamı meslek sahibi yapar diye boşuna dememişler arabanın içindeki trimleri kaplamak için (gri renkli trimlerim, milenyum grisi hiç sevmem) fırçalı füme renkli folyo aldım. 2 tane folyocuya trimlerimi söküp götürdüm kaplar mısınız diye, hepsi bahane üretti. yok aldığım folyo çok kalınmış, yok kaplanmaz atarmış. ulan en kalitelisi olsun diye paraya kıyıp gerçekten fırça hissiyatı veren kalın folyo alıyorum etmedikleri laf kalmadı. bende hepinizin aq diyip getirdim dükkana oturdum kendim kapladım, tecrübesiz olduğum için uzun sürdü ama çok da güzel oldu. param da cebimde kaldı. aptal herifler. götürüp gö(z)lerine sokucam alın buyrun hani olmuyodu diye.
 6. ya sonuçta her yiğidin bi yoğurt yiğişi var diye boşuna dememişler... video çekmeye kafası olan becerebilen adam çeksin, ben çekemiyorum. sonuçta bende video ya da foto olayı olmadı ama benide meslek sahibi yaptı. bugün kendi yaptığım işte bu kadar iyiysem ve bir gelecek görüyorsam 5 yıldır bu arabayla uğraşmam sayesindedir.
 7. çok klişe olacak ama ne varsa eskilerde var diyorum... yeni araçların hepsi planlı eskitme üzerine kurulmuş araçlar, bazen bu planlamanın dozunu kaçırıyolar ortaya böyle şeyler çıkıyor.
 8. sorunu buldum... alternatör soketine giden tesisatın üzerindeki diyot patlamış... yenisini lehimledim düzeldi. bunun için ustaya gitsen arabanın değişmedik parçası kalmazdı bulana kadar, yeni alternatör de dahil
 9. ya bu araba yeminle dert sahibi yapar adamı... geçen sefer yazdığımda da alternatör düzelmemiş zaten söktüm yeniden tüm parçalarını değiştirdim (elimde 2. set yedek vardı) o zaman düzeldi. bu sefer de kadrandaki akü ışığını motor ısındıktan bir süre sonra yakıyor sanki şarjı kesmiş gibi ama aslında şarjı kesmiyor voltajda sorun yok, sadece ışık yanıyor nedense. ulan gel de bul şimdi sebebini... kimbilir tesisatın nerelerinde nasıl bi korozyon çıkacak. çok da kızamıyorum aslında, amk arabası sayesinde meslek sahibi oldum abidik gubidik ne kadar sorun varsa bilirkişi olduk resmen.
 10. fiyata ve markaya bakıyorum... benim için mobil önceliklidir, motul 2. sırada, castrol 3.
 11. 12v'luk sıradan bir adaptör iş görecektir. havalandırma fanı olur, biz dükkanda ilk bir kaç ay parasızlıktan duvardaki soba bacası giderine 14cm lik pc fanı takmıştık boya kokusunu/tozunu çeksin diye, çok da güzel işe yarıyordu
 12. kafayı yemiş bunlar... yıllardır akaryakıttaki vergi oranı çok fazla deniliyor bunlar gidip daha da arttırıyorlar. bu neyin kafası.
 13. oyun daha çıkalı 10.5 saat oldu mu oha aq
 14. bugün benim için tarihi bir an... steamde birikmiş tüm singleplayer oyunlarımı sonunda erittim. yıllardır ucuz diye toplayıp köşeye attığım tüm oyunlar bitti, içim rahat