Reply to Otomobil Hakkında Her şey

TiesTorN
By TiesTorN,
arkadaş bu usta milleti niye bulduğu her vidayı cıvatayı somunu hayvan gibi sıkması gerektiğini düşünüyor anlamıyorum. birinin bu heriflere cıvatayı koparacak kadar sıkmasının gereği olmadığını anlatmalı. aynı şey bijon için de geçerli. tork anahtarı denen şeyin icadından haberleri yok. açmak gerektiğinde açamıyoruz, kırılacak diye korkuyoruz. ha bi de; tampon, çamurluk, davlumbaz gibi parçalarda fabrikanın koyduğu orjinal cıvata yerleri dururken niye götten uydurdukları yerlere akıllı vida atarak parçaları tutturmaya çalışırlar o da ayrı bi muamma... orjinalde arka tamponu içindeki tampon demirine sabitleyen 10 tane klips var, bizim hayvan evlatları 1 klips 1 de akıllı vidanın yeterli olduğunu düşünmüşler, tampon jöle gibi oynuyordu vurunca. ön arka tamponu, farları ve stopları söktüm 4 gündür düzeltiyorum. etmediğim küfür kalmadı. toplamda 20 tane orjinal cıvata ile takılan parçalardan 50 tane akıllı vida çıkardım, delik deşik olmuş. o. çocukları. bundan sonra arabayı kendim dışında elleteni siksinler... bi de lift alırsam daha da ustaya falan ihtiyacım yok.