Reply to Bilgisayar masası önerileri

TatanQa
By TatanQa,
Tekrardan selam

Yaklaşık 1 haftadır çalışmalarım sonucunda 100 x 33 cm lik alan için minimalist bir çalışmayı bitirdim. Resimler halinde olmasını düşündüğüm şekli ile tasarladığım masa ve kapalı bölüme nasıl pc 'yi koyacağımı da anlatmaya çalışacağım. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum zira bu akşamüstü ya da yarın parçaları banio yapı markette kestireceğim.

Bu arada malzeme olarak MDF mi ? SuntaLam mi yaptırayım ? komple beyaz olacak. MDF metrekaresi 45TL Suntalam 35TL.

Şimdi bittiğinde olması gerektiğini düşündüğüm şekil şu: (çok iyi değil photoshop olarak ama fikir vermesi açısından)

Pc yi yerleştireceğim ve sabitleyeceğim iskeleti eski bir atx kasadan işaretleyip kestik sipiral ile :

boyanmış hali:

Masa ve detayları da projelendirdim kağıt üzerinde :

Olayı özetleyeyim :

Anakart ve iskeleti dolabın üst sol tarafına ters şekilde ( cpu altta , vga üstte , usb vs çıkışlar arkada ) , PSU en alt rafda olacak şekilde tasarladım. Hem hava akımı hem de kablolamanın içeride düzgün olması açısından.

masayı 2 adet raf desteği ve pc dolabının altından 1 adet geniş ayak ile sabitleyeceğim.
Kağıt üstündeki ilk resimde malzeme listesi de mevcut ve tüm montajı kendim yapacağım.

Görüş ve yorumlara %100 açığım

Edit1. Gerekli ölçüleri verdim yarın sabaha hazır olacak. Diğer ekipmanları da aldım . Mdf 60tl diğer ekipmanlar 75tl tuttu. Şimdi geri kalan 2 adet fan ile fan ızgaraları. Bu ızgaraları nerden bulabilirim? Vatanda var mıdır acaba ?   Edit2.  Dün gece 01:30 'a kadar kaptırmışım kendimi , yaparken de birkaç resim çektim.  Şu anki durum resimlerden daha da ötede , kilidi , bilyalı sürgüyü ve tamamladım. Nasipse bugün eve gidince duvara ölçü alıp montajı tamamlamayı düşünüyorum. İnce işçilik kaldı ;  fanlar , düzgün kablolama , anakart - psu konumlandırma , masaüstüne power-reset butonları , usb çıkışı , power ve hdd led (son resimdeki siyah malzeme kasanın ön kapağını delerek aynen aldım : :           Ayrıca anakarta dolap içinden ulaşmakla uğraşmamak için USB3 ve USB2 çıkışlarını da masaüstündeki kapağa sabitlemek için şunları sipariş ettim :       Edit - 3 :  Dün akşam yine devam ettim , duvarın ölçüsünü gönye ile yapıp kolları sabitledim , sonra giriştim kasanın ince işçiliğine. İnşallah bu akşam anakartı vs söküp buraya koyacağım. Gerçekten çok zaman istiyor :     Kasa içi düzenlemesi (kablo tutucularla)