• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

TatanQa

CHW
 • Content count

  882
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

TatanQa last won the day on October 3

TatanQa had the most liked content!

About TatanQa

 • Rank
  Cursed Soul
 • Birthday 12/15/1979

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Kendi Dünyası
 • İlgilendikleri
  Hayat: Rutin Dışılıklar --- Müzik , Oyun , Film ,

Recent Profile Visitors

894 profile views
 1. Kesinlike şahane bir karar vermişsiniz !! Gerçekten EIS olmaması büyük bir eksiklik . Eğer elinizde dolaşıp aksiyonumsu şeyler çekecekseniz Eken çok iyi-keyifli. Ama bisiklet , koşu , titreşimli olaylarda malesef EIS olmayan kamera almayın . Cep telefonuyla çekin daha iyi Vallahi Gopro hero7 1800TL civarına falan inse veya DJI Osmo Action , gözümü karartırım . Fibabank 12 ay faizsiz kredi veriyor alışverişte Şimdi FireFly 8se alasım var zira kaç gündür incelemelerin baktım , 105$ gibi bir rakama çok iyi bir cihaz. EIS gayet başarılı , Gopro7 olamaz elbette ama çeyrek fiyatına neredeyse başarılı bir cihaz. Ona alternarif Akaso V50x stabilizasyonuyla çok başarılı ama gece çekimleri vasat ve mikrofon çok sıkıntılı. Fiyatı 99$ !
 2. Ben orjinal H7 halojenleri Philips Extreme Vision %130+ gibi bişiyle değiştirdim çiftini , evet daha parlak ve stok ampulden beyaza daha yakın , memnunum.
 3. Beni de aradılar 10 gün önce sözleşme bitiyor diye... Önceki 50Mbit / 100GB kotalıydı içinde Turkcell TV de dahil 79TL ödüyordum . Şimdi yine 50Mbit / 100GB kotalı ve full kanallar abonelik süresince açık 99TL oldu , tek sorun kotayı aşarsam interneti kesiyorlar. Eskiden 3mbit/s iniyordu hiç yoktan çalışırdı. Ancak kararımı eski kotalarıma bakarak verdim , baktım ki hiç 100GB dolduramamışım. Bunu seçtim geçtim . Zaten istenilince upgrade seçeneğim var online aplikasyonda. 50Mbit sınırsız da 129TL gibi bişiydi , kafam atarsa ona geçerim. SOL 'dan memnunum
 4. Ceed çok iyi seçim olur . Ben RIO 'dan Ceed 'e geçince epey gömlek atlamış gibi hissettim . Oturaklı ve sağlam bir araçtır. Temizini denk getirirseniz kaçırmayın. 6 ileri şanzuman , 115hp CRDI motor harika bir araç. Neden sattım ? Ev almak için , yoksa hayatta düşünmezdim.
 5. Vaziyet alalım , birkaç haftada tekrar tam randımanlı çalışıp tekrar indirim gelene kadar (bizde %20 zam yapıp %5 indirirler o da ayrı dal..raklık) depoyu fulluyelim
 6. Ben de KIA Rio 'mu 54k km 'de satmıştım gri renkli 07 COP 72 gibi bir plakası vardı o olmasın Dizel - benzin performansı ciddi farklı hele ki GDI motor vs turbo yoksa eziyet olur. Sakin biriyseniz sorun olmayabilir , ama ben 3 tip aracı çok farklı modellerini kullandıktan sonra dizel diyorum , hem yakıt hem performans. En kötü turbo benzinli almak lazım , hiç olmadı yaksa da gidiyor abi derdim istediğimde. RIO 'yu sattığımda aldığım araç yine CRDI KIA Ceed olmuştu yenilenen 2011 kasa çok iyiydi. 115HP 6 ileri manuel motion paket. Onlara da bir bakın derim.
 7. Eken H9R Aksiyon kamerası aldım. 2 amacım var ; birincisi bisikletime yaptığım(ız) gezileri vs. vlog olarak kaydedip yayımlamak , ikincisi ürünleri tanıtırken telefon lensinin düşük açısından kurtulmak. Hatta ilk ürün kurulumunu yaptığım videoyu dün akşam çektim ufaklık okula başladığından , masasına IKEA 'dan aldığım sandalye kurulumu gibi. Hakikaten 170 derece açı epey geniş. Kamerayı fiyatı göz önüne aldığımda çok beğendim. İnceleme videomu da şuraya bırakayım... Kanalıma hoşgeldiniz arkadaşlar youtube video bağlantısı
 8. BF1 halen şahane . BF V de çok güzel . İkisinin de farklı dinamikleri ve stilleri var seri olmasına rağmen , ikisini de beğeniyorum ama BF1 'de daha çok eğleniyorum. BF V daha ciddi oynamak gerektiriyor sanki , ölmek kolay gibi öldürmek zor Ama şurası bir gerçek BF V , 1 kadar bağımlılık yapmadı.
 9. Hahahahah koptum ... İnceleme yaptım ama telefonla olmuyor artık . Eken h9r alacağım. https://youtu.be/pHHlNKCWE0k
 10. Xlc delta pu-s04 pompa aldım . Yol bisikletime artık evden çıkmadan rahat 110psi basıyorum. 84,5₺ fiyatı bonusla 77₺ ye geldi.
 11. İşte bu noktada sizi de anlıyorum ama işin içine girdikçe tamamen beklentiyle doğru orantılı. Sırf bütçe düşünülerek yapılan bisiklet sporu çoğunlukla sonunda hüsran oluyor. Ben tecrübe ettim , baştan doğru adımlarla , biraz bütçe zorlanınca ilerde daha doğru iş yapıldığı anlaşılıyor . İş katlanır bisiklete gelince değişir , çünkü kadro boyu vs çok önemli değil. Her türlü ayarlanabiliyorlar. Bikefit , eğer hibrit veya "özellikle" yol bisikleti için olmazsa olmaz derim. Sonra çok dua edersiniz.
 12. Hocam selamlar , uzunca bir süredir bisiklet dünyasıyla yakından ilgiliyim. 2 sene önce Salcano City Sport 40 şehir bisikletiyle başladığım bu hobiye bu yıl o bisikletimi satarak Triban 500 başlangıç yol bisikletiyle devam ediyorum ki daha yeni aldım . Şehir bisikletinin hantallığından sonra daha akıcı ve hızlı bir bisiklet istediğime karar verdim ve kararımdan memnunum. Burada önemli olan ne amaçla süreceksiniz önce buna karar verin. Bildiğiniz gibi MTB , Şehir/Hibrit bisiklet ve Yol bisikleti olarak 3 ana kola ayrılabilir bisiklet türleri. Daha çok şehirde sürecek ve dağa taşa gitmeyecekseniz sıklıkla , MTB almayın derim. www.bisikletforum.com sitesine göz atmanızı da tavsiye ederim. Edit1. Alabileceğiniz en iyi bisikleti almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Bütçenizi zorlayın mümkünse , zira sonrasında mutlaka yetmeyip 'keşke' biraz daha koyup şu marka/modeli alsaydım diyeceksiniz. Acele etmeyin ve mutlaka boyunuza göre kadro boyunu en uygun olanını seçin. Bu iş aslında ciddi bilimsel birşey şakası yok . Spor yapayım derken zamanla sakatlıklar çıkmasın. İstanbuldaysanız mutlaka BikeFit yaptırın , benim Antalya'da böyle şansım olsa hiç durmazdım.
 13. Hocam , itleri adam edemeyiz, siz kendinize ve sağlığınıza bakın. Kimse üstüne alınmasın, trafikte hepimizin öküz/şımarık pç karışımından bahsediyorum. Adam etme trafiğin işi. Sallamayın bu kadar
 14. Kendim kullanıyorum işlemciyi , gayet performanslı bir yamuğunu görmedim . Anakarttan mutlaka vcore voltajını ve mhz x çarpanı elle yapın , yoksa auto ayarda fazla güç veriyor anakartlar. (en azından bende öyle) Bu yüzden gereksiz ısınıyor işlemci. Hayırlı olsun.