hdd sorunu
0

Bu konuda 18 mesaj var

ya bi seyler oldu calisiyordu bisi ariyim dedim bi index erorlar falan verdi ulan du silmiyim o salak sacman binlerce c64 sidlerine eror vermisti.

neyse chkdisk falan ibi bisi yaptim hdd fulden sapitti.

12 saatir falan bogusuyorum.

once bitiriyordu checkdisk i windows onlarca defa bastan baslattim falan

en son saat 9 gibi chkdsk /r yaptim

ondan sonra artik saatler gecsede ilerlemiyo surec illada restart edince bakmak istiyo ayni yerde takiliyo

o kadar uzun zaman gecti ki

gectgimiz seneler bir diski tamamen kaybetmistim

ama bunda durum su an icin oyle gozukmuyo

1.5 tb 2 bolunmus disk diger bolum en azindan ulasiyo

ilk partion ise direk rawa donustu

chkdsk ilerlemiyo

sneler once partion mount diye bisi kullanmistim onu deniyim dedim antika programmis 64 bitte calismiyo

baska bi sekil datalara bakarim belki de

direk partionu duzeltme diske bakma yada hdd taramasi icin ne ediyim

program kullanmadim yaptigim sadece command promtan girip 6-7 saat falan chkdsk /f ile computer resetler windowns un kendi kendine taramasi oldu

ama artik takiliyo

index file bilmemnelere bakiyim derken

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

getdataback ile 8 kusur saat taradim

kafay cizim diger hddeki 300-400gb total dizileri ucurdum

hala yer yok

10-15 dk once geberiyordum az kalsin o derece ruhen fecilerdiler bi anxiete bi icim ikildi bi alisverise ciktim giderken hadi dedim montoru bi kapadim

bi geldim ki acilmiyo

10dk ucrastim tekme tokat yok bi onceki montorumde boyle gitmisti.dugmeden degil beslemese devresidnen demislerdi ilkinde tamir ettiristim epey paraya bidaha bozulunca

sonra su anki acer 23" monoturumu almistim

simdi bide onumuz bayram 10 gun yer yer kapali .bi halt olursa direk ortada kaldim

simdi pc shutdownda etsem sleepte etsem monotru kapatmacam

bu acerin acma sapanmasi dokunmatik degil ama switchli de degil

ittiriyordun altan yukaki seffaf koca bisi led var isin veriyo

ama dugme degil

yani dogme bozulsa ortada kalirsin

montorlerin hepsi boyle mi meckanik acma kapama yok mu

soyle ki bu tusta bi temasizlik bile olsa ortada kalirsin

%90 degildir

kesin guc devre knonrastor bi haltlardir

ha eskisi 4/3 olan philips 19" antikam kalindi adapotu icindeydi simdi aklima geldi

ee bu acer iincecik disardan adapturlu yani demek ki dugme ile alakali sorun olma olasaligi buyuk

ymein millah nerdeyse ugra smam ben nete gitsem cursede giremem sifremi bile bilmem hic bir yerin bilmedigim yerlerdende mailere log olucak degilim

param yok bisi yok ama delirip gidip vatana monotr alicamtim ter icinde kaldim elim ayagim bosatl icok feci oldum

bilgisayarsiz yasamam ben artik hele su anlar

durmadan sorun hep sorun yeter ulan

peki bu monitoru ne edicez

elinde adil dandik bi ise yaramayan urunu olan dedigin sinifta bisi degil ki monoturu soralim bi kenarda tutalim arkadaslara hdd degil hatta eski ekran karti degil

hic iyi degim

19 dk tekme tokat dahil hic bir sekilde acilmayan monotor tama bu sonr diyip kocagimda vatana gidicez mecburen kacigi d a iyiycez ne edicem allahim derken yandi isik acildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bayilmisim pc karisinda bi telefon geldi oyle kalktim kapatmiyorum monotoru ne olur ne olmaz

bi bilgisi olan var mi bu monitor kac sene oldu bilmiyorum ama dhw zamani aldigima gore 3 seneyi kesin gecti
oyle eskisi gibi olsa aliyim bi servise goturuyim baksin alip getirip desem ne olucagi belli degil

ben bu aptal sisteme gicigim niye boyle nette bakinca bunu degil ama baska monotorlerin power tuslarinin kirildigi temas etmedigivs sorunlari gordum

altaki resim gibi bunu tusu

massive bu ne halt olucak bilmedigimden bisi olduguna bu websitesine ulasmama imkan olmadigindan heralde alamam

ben istanbul sislideyim

zamaninda dhw de forumdan ahmet abi vardi bana bi gun ekran karti verdi 2011 mi 2009 mu ne defalarca aradim da abi bulusalim geri al falan dedim

yani kullandim kartli bi sure sonra kendim bisi satin alim o sirada senelerce kaldi bende kartlar halada duruyo

oyle cocuklugumuz gibi ayni cevrede oturdugumuz insanlar arkadaslar olsa hani al odunc ver geri kisa surede gibi bisi de degil monitor pek onu demek istemistim

sinirlerim cok harap oldu

hddin de icindeki bilgileri alip alip silip silip hic bu kadar silme yapmamistim grey anatomy 12 sezon su bu derken ki bu sene bidaha bastan sonra izlemistim 3. kere full izlemis olmustum

hic bu kadar silis yapmadim.

hafta ici icindeki almayi bitirebilirsem o zaman partiona format aticam ozaman hdd basina ne gelicek belli olucak

bundan onceki ayni model su meshur sorunlu 500gb 2mb cacheli antika seagate firlmware sorunlu denilen serilerdi diger 500luk su an system discim degistirmistim oncesinde sorun yaptiginda.bunda da olmustu

ama simdi bu gocmus olan disc 1.5 tb lik model yine eski

power_button_on_acer_s_series_monitors.p

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bayram syeran ustelik dogru duzgun bi servis numarasida bulamadim herifler parali telefon hatti kurmus.

servislerin minumum ucreti nedir

ben bu monotru bugun az kalsin kapatiyordum

eninde sonunda bisi olucak

%1 ihtimal degil bence buyuk ariza olmasi

ama minumum ucretleri var belki dugmelerini bi duzenleyip kurtabilir yada altaki monotorun onemsiz bisilerini degstirebilirdi

sadece baksa bile servis ucreti istiyecektir kesin

bu kac para acaba tecrubelesi olan var mi

cok cok eskiden dolar ucuzken 35 dolar + kdv falan derlerdi. kucuk sorunlar parca degisimi tamirler bunun icinde olurdu .

yok parca degisitirip buyuk is yapiyorsa yok besleme devresi falan gibi 75dolar falan derlerdi misal

garantide iken bile pek bisiyim bozulmadi uzun zamandir.

bzulan ufak tefek parcalarla ugrasmiyorum bile

o yuzden hic bir fikrim yok

bilgisi rtecrubesi olan var mi

cok para ise bi acip calismazsa elimden hic iste gelmez alet edavatimda yok bu cok ince bi garip monotur tuy gibi adaptoru disardan oldugundan tekme tokat girer parcalarim belki coksa servis parasi oldu oldu olmadi

calisiyo olsan param olsa senelerdir aile iflas etmemis olsa parami lan derim 350-450 bandinda bi monotor alirdimda

simdi is olmus oluyo para olmayinca.

bu is bitincede belki monotor tavsiyesi sorarim bide nerden alicaz isine vatana gitsem kazik yiyicem .1.5 sene once ordan aldim bisiler ugrasacak halim yoktu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

baslik nerden degisitiriliyo bulamadim bunu hort ediyorum zati burdan yazmistim

1 ayi aski monotoru kapatmadan yartiyorum pc kapatsamda ki %99 zamanda eger bayilmayin normal uyucaksam pc sleep moda sokarim.

bugun bi kalktim ki monotor kapatli ve acilmiyo

bu sefer adaptorunun isinin yanip sondugunu farkettim

mucize eserdi evde 10 dk kafayi yemis halde iken canon tarayicinin adaptoru oynadi wonra birden  aklima kablo motorolo 5-6 senelik modemim geldi

her ne kadar monitorun adaptoru kablo modeme girmeede tersi oluyo(igneli kismi daha genis monitorun lackada olsa modemin adptoru yani monitore girdi.

ve cat monotor acildi dugmede de calisiyo.

sonra aklima gecen sefer fisi cekip epey bi kurcadigim aklima geldi adapotru 5 dk da fiste degildi taktim calisti

bundan yola cikarak kablo modemin adapturu sorunsuz calisiyo monotor cunku acilip kapaniyorda

intetsiz olmacagi icin su an normal setuptayim adaptor monotrun 5 dk fisten cekili kalinca calisti.

daha once isigi monotora takinca yanip sonuyorken simdi yaniyo ve monitor calisiyor

yani uzun lafin kisasi bende bi halt bozuksa sizlere omur yolunca ilerleyen bu external adaptor bu tipo bi adaptur zamaninda evde vardi extreanal hdd icin mi ne ama benim degildi oldu gitti yada toptan kutulandi gitti bulamadim

boyle bi adaptor tuy gibi bisi .isigini yanip sonuyo dedigimde buz gibi idi isinmis falan degil

ama belli ki 3-5 senelik oygun kullanim sonucu belkide sizlere omur yollunda

boyle bisi kac paradir nerden alinir.

bu monitorun icinde olsa guc besleme devresi zzirt pirt denip montorun yari parasi yada daha cok masraf cikartabiliyo

aa boyle dandini universal olmasa genel kullanisi olan tipde bi adaptur atla deve degildir.

nasil anlayacam bu nedir nasildir diye

bunu nerden bakmak lazim

kac paradir bi fikir verebilcek var mi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yan sanayi laptop adaptörleri 25-30TL gibi bir fiyata satılıyor, monitörlerinki de harhalde o kadardır en fazla, n11, gittigidiyor gibi sitelerde vardır bence, marka model olarak aratın bu 2 sitede.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://urun.n11.com/adaptor/acer-s23hl-23-monitor-adaptor-sarj-ucretsiz-kargo-P136941511

arayinca bu cikti n 11 den kalsin 40 lira bayilmam tamamen olsunde bakariz

belki aklima simdi geldi mkoy e gidersem orda bisiler cikar etraftan

1 yadir mi evden cikmadim zati pc falan boumasa semtimin disina bile cikmiyorum

Mecidiyeköy' ü bilmiyorum ama Perpa' da bu tür adaptörlerden satan birkaç yer var, etrafımdakiler laptop adaptörlerinde sorun olunca bana aldırıyorlar, şimdiye kadar hep Perpa' dan aldım. Almaya giderseniz mutlaka orjinal adaptörü de yanınızda götürün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

perpayida hic bilmiyorm olmadi oraya bakarim sorun olursa

ya evde boyle eski adaotrler vardi bi turlu bulamadim

kablo modemin bile adapturu calistirdi.

19v luk herhangi bi adaptor girisi bu monotoru uydukca sorun olmaz diye dusunuyorum

o eski adptorleri ne ettik acep.

arkadaslar hibe olsun falan 5-10 sene extral disk yok externat hdd kutusu zirt pirtlar vermislerdi onlarin bi kisminda bu tarz adaptlrer ve girisler vardi.

tesskurler

bu araa acaba kimsenin bi fikri vardi bu adaptor neden boyle yapiyo diye

tuy gibi de bisi.

su an calisiyo teklerse cikartip 5 dk bekleyip yine taksam calsiacak gibi duruyo su an icin

neyse sorunu fullden gitmis degil 1-2 ayda bir tekliyo arada gibi duruyo.

monoturu kapatirken  adaptorun fisini de mi ceksem 6-8 saat yatarim yatmam bazen cogu gun 2-4 saatlik bayilma uyuklama pc i bile kapatamiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sabah yatiyim dedim hastayim ustelik evde mini bi is vardi .

bi salaklik edip kapadim monoturu neyse simdi calistirabildim

bi kucuk ihitmal acaba adaptorun disi monotitorun baglanti noktasinda da sorun olabilir mi

bidaha kapatmacam gece degil gunduz olurse artik tamamen emin olursam oldugune gidip 30-40 lira vericem

parasini gectim sogaga cikip zebil zebil aranmak cok zul geliyo

cevrede bi yerde oldugunu falan bilsem atla cik al

perpaya nasil gidiyorduk onu bile hatirlamiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sgi kardesin senden baska falan bakan eden yok zati olmadi burasimi senin gitigin yer

elden satisimiz yoktor falan diyor ama

https://www.tumsarf.com/iletisim

Tumsarf.com

Perpa Tic. Merkezi B Blok Kat:11 No: 1824
Posta Kodu: 34400 Şişli / İstanbul
isik tekno bilisim mis ana isim
su an oglen uykusuzluk hastalik bi ariyim 20 dk sonra
daneryeye baksam hep laptop adapoturu ama gorunuste voltaj ve girisi ayni gibi gozukuyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

msg ustune msg atmis oldum

kapatmayacam monoturu de dunde de kapatmamistim ama sizlere omur olmus kapanmisti

powerden kapatmayip sleep mode a pc veritim standbyda dayanmasini umucam

aradim bu elemanlari sonunda oglen arasi bittigi icin

ben buyutecle adaptore baktim

19 v 1.2 a

bu hep pahali ustelik bu dukkanda yok bile

18-20liraya tonla adaptor var ama hep laptop icin yuksek amperli misal 19v 4.3a mi oyle bisi olsa ortalikta zebil

bu sirkette yokmus zati direk monotur diye satan yok et

girisi ayni

girisi farkli olmasina ragmen ustelikte simdi baktim 14 v 1..7a

ama follos gibi olmasina ragmen adaptur tipi farkli olmasina ragmen voltaj ve amperi de cok lakasiz olmaina ragmen monitoru calisiyor

intentsiz monotorun %10 ise yaricagi icin kullanmiyorum

niye u yuksek amperli tona adaptor 17-30 liralar gibiyken bu dusuk amperli daha pahali?

az satiyo ondan mi .

laptop bu kadar adaptor olduruyo demek ki ama disardan adaptorlu monotrler azmi

ishal yetmedi bide bitkin dusunce grip falan oluyorum sanirim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben burdan alıyorum, yalnız son gittiğimde adresleri değişmişti, bir üst kata taşınmışlardı, telefon numaraları aynıdır ama hala, sitede 11. kat görünüyor ama 12. kattalar şuanda.

http://c3.com.tr/iletisim.aspx

Adaptörün ucunun aynı olması lazım, voltajının aynı olması lazım, amperi de en az orjinali kadar olmalı, yani sizdeki 4 amperse 4 ve yukarısını alabilirsiniz, monitör ihtiyacı kadarını çeker adaptörden, ama daha düşüğünü almayın orjinalinden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abi sorun o simdi geberiyorum uykusuzluktan offtopike actim ki bi bilgi tam aliyim

acer turkiyeyi aradim size 2 gunde donulur varsa dedi ben bi soru sormak icin aradim agaz etti isim telefon seri nosu istiyim kayit olusturuyo falan

i semin veridigin yere bakiim 20 kusur senedir gitmedim buralara 20li yaslarda bi yere gitmis 35 dolara crt monitorumu mu ne tamir ettirmistim 14"

perpaya nasil gidilir bi fikrim bile yok

basim agiryo burnum akmaya basladi karin grul grul su akim isinden emin olursan lapto adaptoru alip geciciem uyuyursa

orjainalin ustunde output 19 v 1.2a diyo

ucuz o bulduklarin 19v ama 3.4a

girisi ayni ise alicam gecicem resimdeki halleri bezniyorda laptopada acep monitorlere ayni giris mi yapmislar

delide isiniyo aslinda

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi ucu uyduktan ve voltajı da aynı olduktan sonra yüksek amperli adaptör alınabilir, monitör yine 1.2a çeker yeni adaptörden, bir sorun olmaz yani o bakımdan. Nereden gideceksiniz bilmiyorum ama ben metrobüsle gidiyorum, metrobüste direkt perpa durağı var. Yalnız sadece adaptör için gidecekseniz vereceğiniz yol parasıyla neredeyse aynı fiyata gelmiş olacak adaptör, yukarıda n11 linkindeki ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pek oyle gozukmuyo iste senin verdigin inkledi dukkanda fiyat yok ama bunlar fiyat koymus

http://www.tumsarf.com/notebook/notebook-adaptor/acer-adaptor/acer-aspire-1400-notebook-adaptor.html

kargoda 3.5 lira diyo

yani kabaca 2 kat fark var

ama direk satisimiz yoktur diyor perpa yada mecidekoye gidersen ucun ayni olmasin emin olmak icin

o ucunun itip ile alakli bisi varmi isim falan gibi

igneli olmasi yetmiyo bunda bide yatay cizik bisi var

ben kurtulus sislideyim osmanbeye 5 dk yuruyme mesafesindeyim

genc olsam amanim olsa yolu bilsem tahminen heralde perpaa yuruyebilirdim

sisliden sisliye bi yolculuk icin metrobus olmaz otobus geciyo sanirim da nedir hangisidir nedir bilmiyorum

nereye dair bi yol alicagimi bile bilmiyorum

edit buyutecle baktim adapturon ustunde 2.1 amper yaziyormus 1.2degil

aliyim bu adaptorlerden bi tane olsun bitsin bi arada ne zaman nasil bilmiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok