Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 06/15/2024 in all areas

 1. 8 likes
  2018 Tucson'u da Carvak'a sattık bugün. Vavacars, Arabam.com, BorusanNext ile Carvak arasında en yüksek teklifi Carvak yaptı. Sahibinden ..vb satmaya çalışsam belki 30-40 bin TL daha pahalıya satma ihtimalim olurdu ama uğraşmaya değmezdi. En kötü teklifi Vavacars verdi. Onların 970 bin TL dediği ortamda Carvak 1.1M 'a alırız diyince hemen verip geçtik. Temmuz sonuna kadar zamanı olmasına rağmen Temmuz MTV'sini ödemek zorunda kaldım. Ağustos'ta bitecek kaskodan kurtulmuş oldum.
 2. 8 likes
  Kart dün geldi. Kutusu da kendisi de ufacık Gözümüz kallavi kartlara alıştığı için ilk başta garip geliyor tabii. Akşam 3070Ti'ı söküp kartı sisteme taktım. Hemen MSI Afterburner ile undervolt işine giriştim. 950mv ile 2.7GHz çalışacak şekilde bir voltaj eğrisi oluşturdum. Bellek hızlarına dokunmadım. Kart bu haliyle azami 150Watt güç tüketiyor. Kapalı kasada GPU sıcaklıkları 60-65 derece arasında; fanlar ise 1500 rpm'in üzerine çıkmıyor. Fanların döndüğünü görmezseniz, kartın çalıştığını anlamıyorsunuz bile. Benim gibi mini-ITX sistem kullananlar için biçilmiş kaftan olmuş bu kart. 150Watt güç tüketimi ile 3090 performansı veren ve bunu yaparken neredeyse 200Watt daha az güç tüketen bir kart yapmış NVIDIA; bu gerçekten takdire şayan. DLSS ve Framegen de işin içine dahil olunca, 2K oyunculuk için bundan fazlasına ihtiyaç duyan pek az kişi olacaktır diye düşünüyorum. Şöyle ki, Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanan Senua's Saga'da 2K çözünürlük, tüm ayarlar High, DLSS Quality ve Framegen açık iken, 120FPS framecap'in sınırına dayandı; sabit 120FPS veriyor diyebilirim rahatlıkla. 5000 serisinin çıkışının eli kulağındayken, 4000 serisine terfi edeyim ama cebimden fazla para çıkmasın, 5000 serisi çıktığında da elimdeki kartı daha az zararla elden çıkartayım, o 6-8 aylık dönemde de 2K'da en yüksek ayarlarda rahat rahat oyun oynayabileyim diye düşünen arkadaşlar, 4070 Super kartları ciddi ciddi düşünsün derim.
 3. 8 likes
  motor son zamanlarda (bir kaç aydır) çok zayıf marş basmaya başlamıştı. uzun zamandır nispeten zayıftı ama son zamanlarda boku çıkmıştı artık. hele soğuk havalarda, akü de yatmaktan ötürü biraz zayıflamışsa soğuk marşlarda o kadar yavaş marş basıyordu ki elimle çevirsem daha hızlı döner yani. 3 olasılık vardı; zayıf akü, marş motoruna giden kablonun oksitten ötürü direncinin artmış olması veya marş motoru kömürlerinin artık bitmiş olması. aracın 284k km'de olması dolayısıyla zaten marş motorunun elinin kulağında olduğunu tahmin ediyordum artık. çok kafaya takmadım bakarız bir ara dedim hep. arabayı salı günü hidrolik hortumlarından birinin değişmesi için tamircime bırakmıştım, dün telefon geldi -biraz da stresli bir ses tonu ile- "abi senin araç marş basmıyor, tık diye kaldı. marş motorun gitti galiba" dediler. benden acaip bir tepki bekliyorlar tabi siz bozdunuz falan dememi... dedim ki "hadi ya iyi bari sizdeyken olmuş.. bekliyordum zaten böyle bir şey." acaip rahatladılar "abi işten anlayan adam bir başka oluyor ya gereksiz stres yaptık burda" falan dediler. her neyse. ama gerçekten iyi oldu yani, garajdayken bozulsa ne bok yiyeceğim? olabilecek en iyi yerde hakkın rahmetine kavuşmuş. neyse, ben zaten arabayı aldığımdan beri marş motorunun bozulacağını tahmin ettiğim için ve orjinal marş solenoid'inin de TR'de bulunmadığını bildiğim için bir kaç sene önce yurtdışından kampanyalı bulup çöp parasına getirtmiştim. yıllardır rafta yatıyordu, kısmet düneymiş. kömür her yerde bulunuyor o sorun değil ama bu bulunmuyor. standardı bulunuyor ama bendeki sadece 540'a özel olan otomatik (bas bırak) marş solenoidi olduğu için bulunmuyor. zaten bulamayanlar standardı takıyorlar o zaman da otomatik özelliği gidiyor. tofaş gibi anahtarı basılı tutarak çalıştırıyorsun. ne anladım o işten. sanayide bu parçaya marş taşşağı diyorlar hemen ustamı tekrar aradım ve eğer marş taşşağında sorun varsa boşuna aramamalarını bende sıfır olduğunu söyledim. tamam dedi kapadı, yarım saat sonra tekrar telefon geldi "evet abi taşşak da bozulmak üzereymiş getirebilir misin" dedi. atladım kartala götürdüm, sıfır kutuyu açıp çıkardılar parçayı... bir parçaya baktılar bir bana, abi sen çatlaksın dediler evet dedim çatlak olmasam bu kadar orjinal kalır mı bu araba? değişen parçalar şunlar; çıkan kömür yatağı (kömürler bitmiş ve uçları parçalanmış, bu kadar dayanması bile mucize) bu da bahsettiğim solenoid; marş motorunun komple halini nedense çekmedim ama baya büyük. normal araçların 2 katı boyunda falan. işlem bittikten sonra arabaya takıldı, usta kontak başına geçti. nasıl basıcak diye merakla dinliyorum. kontağı çevirdi, araç öyle bir marş bastı ki ağzım kulaklarıma vardı aldığım günden beri bu kadar hızlı basmamıştı hiç. ışık hızında bastı resmen. tamam dedim demek ki başından beri derdi buymuş bunun. bir sorunun daha üstü çizildi.
 4. 7 likes
  Kendime ait ilk kasetcalarimi (walkman ama Sony olmayan) 40'li yaslarimda yeni aldim ve almisken de benle olabildigince yasit ama aykiri bir model olsun dedim Karsinizda Toshiba KT-AS10, kasetten daha ufak kasetcalar 2 adet AAA pille calisiyor. 80'li yillarda AAA pil bulmak, cölde su bulmak gibi olmali. Walkmanin FM/AM modülü de kaset seklinde icine takiliyor ama kasetten daha ufak tabii. Bu japonlar gercekten manyak adamlar
 5. 6 likes
  Eğer doğrudan bilimsel bir makale/çalışma değilse, içinde Quantum geçen her şeyde mutlaka bir dolandırıcılık vardır
 6. 6 likes
  retrofit günlükleri #35 arka yan camları perdeli yapmak için gerekli olan parçaları buldum ama hepsi çöp durumundaydı. (kapı kartonu, perdeler, kancalı kapı çıtaları vs) doğru düzgün bir para da vermedim zaten o yüzden sorun değil. hepsini ben toplarım/düzeltirim diye düşündüm. 2 aydır bunu toparlamakla uğraşıyorum, her şeyin durumu o kadar kötüydü ki 80 parçaya ayırıp tamir edip tekrar toparlamam gerekti. fotoğraf çekme özürlü olduğum için foto çekmedim ama en azından son halini koyayım; şu an çok muntazam görünüyor çünkü hepsinin üzerinde 2 aylık emek var. ilk halini görseniz direkt çöpe atardınız eh bu işi yapınca tabi öğrendik bütün tamir yöntemlerini. çıtaların piano black kısımlarının before afterlarını çekmişim neyseki parlatmasyon... 5. sn'de itibaren after. çıta.mp4 şunlar da kelebek perdeleri. dışardan bakınca sorun yok gibi ama bi tanesinin içinde perde bile yok, diğeri de toplanamayacak halde yırtılmış dağılmış; kelebek camı perdeleri maalesef toplanamayacak durumda olduğu için onları araca takamayacağım. borusanda çalışan bir arkadaşım var, ona sıfır fiyatı sorduğumda geçen sene tanesinin 169€ olduğunu söylemişti, 2 tane sipariş vermek istedim. tabi ki şans yine yüzüme gülmedi ve bir tarafa 430€ fiyat diğer tarafa 800€ fiyat geldi. üretimi bittiği için stokta da kalmadığı için özel fabrikadan sipariş ile geliyormuş. hassiktir lan öyle fiyat mı olur dedim vazgeçtim. artık 2. el olarak kovalayıp günün birinde bulursam takıp geçicem gibi görünüyor. şimdilik kelebek perdesiz devam. daha 2 avuç dolusu vida segman klips vs var da onları çekmedim. aracı perdeliye çevirmek büyük külfet.
 7. 5 likes
  12binlik samsung klima aldım. Çok sessiz çalışıyormu çalışmıyormu anlamıyorum.
 8. 5 likes
  Yapay zekanın geldiği müthiş noktanın iyi örneklerinden biri Suno'yu daha önce konuşmuştuk. Ama bence ayrı başlık açıp burada herkes yaratıcılığını konuşturmalı. Ben epeydir kendi sözlerimle yaptırdığım şarkıları devamlı dinler oldum. Son 3.5 versiyonu ile önceki versiyona göre epey gelişme de var. Son versiyonla bizim oyun ekibine bir sitem şarkısı yaptım. Birçok versiyonu var, hemen hemen hepsi birbirinden güzel ama ben favorim iki tanesini sizle paylaşayım dedim. @Executioner grupta yorum alamadım senden burada kaçamazsın. https://suno.com/song/9ce9bda4-2a0d-422b-9129-43dccd92ee29 Bu da Metal versiyonu; https://suno.com/song/e239a2b0-494f-4bd8-bd48-1471d1d50f82
 9. 4 likes
  Bu sabah n11'de kartın fiyatının 27.980 TL'ye çıktığını görünce 4070 Super sevdasından vazgeçmek üzereydim ki, Amazon'da satılan çift fanlı MSI 4070 Super Ventus 2X fiyatının 23.600 TL'ye düştüğünü farkettim. Kredi kartına da yine peşin fiyatına vade farksız 6 taksit yapıyordu. Amazon'dan siparişi geçtim ben de. Böylesi daha iyi oldu, en azından muhattabımız Amazon TR olacak bir sorun çıkarsa. Yine benzer şekilde 4070 Ti Super Ventus 2X fiyatını da 34.300 TL'ye indirmiş Amazon. Aradaki fark 10.700 TL. Aklım Ti Super'de kalsa da 330 dolares fazla vermeye elim gitmedi vallahi Ek olarak, benim sistemdeki anakart da MSI olduğu için, Niyazi bey amcamızın dediği gibi ekran kartı daha bir uyumlu, performanslı çalışacak...
 10. 3 likes
  amerikada blackstone labs diye bir kuruluş var biliyorsunuzdur, gönderdiğiniz motor yağlarını analiz edip size yağınızın değişme vaktinin gelip gelmediğini veya motorda herhangi bir sorun olup olmadığını bildiriyorlar. analizde içine karışan metal partikülleri, su oranı, deterjan oranı, yağın yağlayıcılık özelliğinin kaybolmasına vs. bakılıyor. reddit'te merak edip bir sürü konu okudum, millet sırf şu "xx km veya 1 yıl" şehir efsanesinin gerçekliği var mı anlamak için az kullanılmış olan ama motor içinde uzun süredir bekleyen yağları göndermiş buraya analiz için (içlerinde 10 senedir değişmeyen yağ bile var) ve tam da tahmin ettiğim gibi neredeyse tamamı "sorun yok kullanmaya devam edebilirsiniz" şeklinde sonuçlarla geri dönmüş. sadece 1 tanesinde su oranı yüksek çıkıp değiştirilmesi tavsiye edilmiş ama o araç zaten sürekli çok kısa mesafelerde yağı tam olarak ısınmadan kullanılıyormuş dolayısıyla yağı temizleyemiyor. uzun lafın kısası araçtaki yağ değişiminde sürenin hiç bir önemi yok. eğer motor sağlıklı çalışıyorsa tek kriter yapılan km.
 11. 3 likes
 12. 3 likes
 13. 3 likes
  Evet öyle oldu. Hatta ben zamanında uyarmıştım, "Fiyatlar uygunken 5-6 yıllık alın; yarın 1 senelik aldığınız fiyata 1 aylık alamayacaksınız" diye. Dediğim gibi oldu; 250 TL'ye 1 yıllık abonelik alabiliyorken şimdi aylık aboneliğe 210 TL istiyor EA.
 14. 2 likes
  Furiosa - A Mad Max Saga malum yerlere düşmüş, yumulun!
 15. 2 likes
  5 metre Displayport kablo aldım: Ugreen 4K 60Hz Displayport to Displayport Kablo, 5 Metre Kablo 4K@60Hz olmasına rağmen, 4K@120Hz 10-bit HDR görüntü aktarımı yapabildim. Burada esas olan nokta, hem grafik kartının hem de monitörün DP girişlerinin DSC (Display Stream Compression) desteğine sahip olması. Bu sayede, normalde bu çözünürlükte desteklenmeyen yüksek tazeleme hızlarında görüntü aktarımı mümkün oluyor. Kutusunda da görebileceğiniz gibi, kablo 21.6Gpbs bantgenişliğine sahip ve bu bantgenişliği, DSC ile birlikte 4K@120Hz görüntü aktarımına imkan tanıyor. Eğer uygun fiyata uzun DP kablo ihtiyacınız varsa bu kabloyu öneririm. Amazon şu sıralar her 200 TL üzeri alışverişe 40 TL kupon veriyor. Benim önceden kalan kuponumla birlikte kablo 385 TL'ye maloldu ve bir sonraki alışveriş için yine 40 TL kupon tanımlandı.
 16. 2 likes
  sırf bu yüzden almadım, almam da. 10 sene önce bile 60 fps cap olayı saçma bir durumken, artık bugün saçmalığın da ötesinde bir saçmalık. fps cap olayı kırmızı çizgim. witcher 4 gibi bir oyun 60 fps cap'le gelse onu bile oynamam...
 17. 2 likes
 18. 2 likes
 19. 2 likes
  Biraz geç bu haftaki oyunları yazıyorum foruma. Bazıları geldi, dikkatinizde olsun. BU HAFTA GELECEK OYUNLAR Avatar: Frontiers of Pandora Steam / Bu haftaki AAA sürümü / 17 Haziran Pazartesi (Dün geldi) Konusu: Western Frontier'da geçen birinci şahıs, aksiyon-macera oyunudur. BKA tarafından kaçırılan siz, bir Na'vi, onların amaçlarına hizmet edecek şekilde şekillendirildiniz. On beş yıl sonra özgürsün ama doğduğun yerde kendini bir yabancı olarak buluyorsun. Kaybolan mirasınızla yeniden bağlantı kurun ve Pandora'yı korumak için diğer klanlara katılırken Na'vi olmanın gerçekte ne anlama geldiğini keşfedin. Steam: https://store.steampowered.com/app/2840770/Avatar_Frontiers_of_Pandora/ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=14ENVfsXFAw El Dorado: The Golden City Builder / 17 Haziran Pazartesi /Dün geldi) Konusu: Jukatan'ı fethetmek ve Altın Şehir unvanını kazanmak için yerleşiminizi planladığınız, inşa ettiğiniz ve geliştirdiğiniz bir strateji şehir kurma oyunudur. Tanrıların bile önünde eğileceği bir lider olun. Onların lütfunu kazanmak için Tanrılara kurbanlar sunun, ancak dikkatli olun ve kendinizi zenginlikleriniz içinde kaybetmeyin. Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=YLNEcd5qAJI Steam: https://store.steampowered.com/agecheck/app/1451470/ Pax Dei / 18 Haziran Salı (Bugün Geliyor) Konusu: Orta çağ efsanelerinden ilham alan geniş, sosyal bir sandbox MMO'ya hoş geldiniz. Burada efsaneler gerçektir, hayaletler vardır ve sihir sorgulanamaz. Araziyi keşfederken, evinizi inşa ederken, itibarınızı artırırken ve kendi hikayelerinizi yaratırken binlerce oyuncuya katılın. Hangi dünyayı yaratacaksın? Steam: https://store.steampowered.com/agecheck/app/1995520/ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=5Bp1gbcZ5N4 Sandwalkers / 19 Haziran Çarşamba Konusu: Roguelike sıra tabanlı bir keşif oyunudur. Ekibinizi oluşturun, çeşitli düşmanca ortamlardan geçin, sayısız tehlikeyle yüzleşin ve Ana Ağaç Umama'yı bulup diriltmenize yardımcı olacak bilgiler edinin. Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=lVtfoWXtkmk Steam: https://store.steampowered.com/app/1639080/Sandwalkers/ Aska / 20 Haziran Perşembe Konusu: Bozulmamış topraklarda hak iddia edin ve şiddetli bir Viking kabilesinin yolunu açın. En iyi yerleşimi tek başınıza veya en fazla 3 arkadaşınızla birlikte oluşturun. Tanrılara ve Odin'in Gözü'nün gücüne güvenin ve dostluğu sağlamak ve hayatta kalmanın zorluklarından kurtulmak için akıllı NPC köylülerini çağırın. Steam: https://store.steampowered.com/agecheck/app/1898300/ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=K-aLqR4JO6U Elden Ring Shadow of the Erdtree / Bu haftanın DLC'si / 20 Haziran Perşembe Konusu: Shadow of the Erdtree genişletmesi, Land of Shadow'da geçen, gizemlerle, tehlikeli zindanlarla, yeni düşmanlarla, silahlarla ve ekipmanlarla dolu yepyeni bir hikayeyi içeriyor. Keşfedilmemiş bölgeleri keşfedin, zorlu düşmanlarla yüzleşin ve zaferin tatmin edici zaferinin tadını çıkarın. Dram ve entrikanın iç içe geçtiği, tadını çıkarabileceğiniz sürükleyici bir deneyim yaratan karakterlerin sürükleyici etkileşimine dalın. Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=qLZenOn7WUo Steam: https://store.steampowered.com/app/2778580/ELDEN_RING_Shadow_of_the_Erdtree/ Dystopika / 21 Haziran Cuma Konusu: Siberpunktan ve hiç uyumayan şehirlerin yolculuk tutkusundan ilham alan küçük bir şehir kurma oyunudur. Çevre, trafik ve ışıklar için prosedürel üretimle uyum içinde çalışan binaları, dev reklam panolarını ve yüksek hologramları yerleştirin ve titreşim ve ambiyans açısından zengin, gelecekteki kendi metropolünüzü yaratın. Kendi küçük distopik rüyalarınıza (veya kabuslarınıza) kaçın. Steam: https://store.steampowered.com/app/2379910/Dystopika/ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=U2CqUuszLzk
 20. 2 likes
  benim bildiğim aslan besleyen yemini düşünmez
 21. 2 likes
  Bu arkadaşlar problemsiz geldi, Değirmenin üzeri jelantinliydi zaten; moka pot da tüm unbox videolarındaki gibi kutu içinde kağıda sarılı ve kitapçığı da üst kısmın içinde geldi. Bariz kullanım izi yoktu, kabın içinde üretim kaynaklı mikro sürtünme izleri vardı. Kullanılsa alt su haznesine kahve sızıyor oranın iç yüzeyi mat, taşlanmış gibi bir yüzey, kabarcık oluşumunu engellemek için böyleymiş, orada muhakkak kahve izi olurdu, güneş ışığında inceledim tek bir iz yoktu. Amazon cermanya sıfır bir ürünü düzgünce göndermiş özet olarak. Tabi ilk denememi de yaptım moka pot'u dolduracak kadar (~20gr) ve moka pot'a göre çekilmiş kahveyle ve bayağı koyu oldu, net espresso tadı verdi. 3 neskafe (100-120ml falan) fincanına bölüp sulandrıp süt ve bir çay kaşığı silme şekerle denedik, gayet tok bir tadı oldu, cappuccino, flat white ve latte güzel olacak belli oldu. Moka pot'un temizliği biraz zahmetli ama bir kibrit çöpü yardımıyla kolayca halledebildim, evde espresso için o kadarcık zahmete girmek çok da sorun değil, ben memnun kaldım sonuç olarak.
 22. 1 like
  B650E Aorus Stealth Ice, Gigabyte'ın AMD CPU'lar için yaptığı bağlantı noktaları kartın arkasında olan ilk anakart. Gigabyte'ın yeni Stealth serisi anakartlarında bugüne kadar yalnızca tek bir ürün vardı: Z690 Aorus Elite Stealth, ancak şimdi Gigabyte, AMD CPU'lar için ilk Stealth anakartını ekledi. B650E Aorus Stealth Ice'ın tüm konnektörleri kartın alt kısmında yer almakla kalmıyor, aynı zamanda benzer renkte üst ve alt kapaklı beyaz/gümüş bir PCB'ye de sahip. DIMM yuvalarının yanı sıra, tüm konektörler de bir şekilde uyumlu renklerdedir, ancak resimlere bakılırsa renkler tüm konektörlerde ve yuvalarda tam olarak eşleşmemektedir. Bunun yanı sıra, B650E Aorus Stealth Ice, sıfır ek PCIe genişletme yuvasına sahip olduğundan, grafik kartı ve bazı NVMe SSD'lerden başka bir şey eklemekle ilgilenmediğiniz sürece oldukça yetenekli bir anakart yapmış. Gigabyte'ın oldukça cesur bir hamlesi ancak aynı zamanda çoğu oyuncu ve tüketici, bugünlerde ek depolama alanı dışında bilgisayarlarına PCIe cihazları ekleme eğiliminde değil. Özellikleri: PCIe 5.0 x16 yuvasının yanı sıra, CPU'ya bağlı iki M.2 soketi, kendine ait daha büyük soğutucuya sahip bir PCIe 5.0 ve bir PCIe 4.0'ın yanı sıra yonga seti aracılığıyla üçüncü bir PCIe 4.0 M.2 soketi. Daha fazla depolamaya ihtiyaç duyulursa dört adet SATA 6 Gbps sürücü desteği de mevcuttur. kullanılması amaçlanan, 1080p30 ile sınırlı dahili bir HDMI 1.4 bağlantı noktası ekledi Gigabyte ayrıca , Gigabyte'ın LCD Kenar Görünümü ekranıyla . PCB'nin altındaki diğer bağlantılar arasında bir USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gbps) bağlantı noktası, bir USB 3.2 (5 Gbps) pin başlığının yanı sıra bir bilgisayardan bekleyeceğiniz olağan USB 2.0, fan başlıkları ve LED başlıkları bulunur. modern anakart. VRM tasarımı, CPU ve GPU'ya yönelik 12+2 faz için 60 Amp DrMOS konfigürasyonuna sahip 12+2+2 tasarımıdır.
 23. 1 like
  BU HAFTA GELECEK OYUNLAR - 07.07.2024 Once Human / 9 Temmuz Salı Konusu: Kıyamet her şeyi değiştirdi. İnsan, hayvan, bitki… hepsi uzaylı bir yaratık tarafından istila edildi: Stardust. Bir Meta-İnsan olarak kirlenmeden kurtulabilir ve Stardust'ın gücünü kullanabilirsiniz. Tek başına oynayın veya savaşmak, inşa etmek ve keşfetmek için başkalarına katılın. Dünya kaos içindeyken, sen bizim son umudumuzsun. Hiçliğin ortasında uyanıyorsun. Kendinizi doğanın zulmüne (canavarlardan yiyecek kıtlığına kadar) hazırlamanız gerekecek; ancak Stardust'ın etkisi canlılarla sınırlı olmayıp, toprağa ve suya da etki etmektedir. Kirli yiyecekler yemek ve kirli su içmek Akıl Sağlığınızı azaltır. Akıl Sağlığınız düştüğünde, maksimum HP'niz de buna göre düşer. Yemek ya da yememek bir sorudur. Steam: https://store.steampowered.com/app/2139460/Once_Human/ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=XTwOAAGhLCk Anger Foot / 11 Temmuz Perşembe Konusu: Kapıları tekmeleyerek ve kıçları tekmeleyerek yıldırım hızında sert bir bas patlamasıdır. Bok Şehri'nin kafein dolu ateşli rüyasını çarpıp, acımasız gangsterlerden oluşan tehditkar bir hayvanat bahçesine son verin. Antropomorfik düşmanlardan oluşan renkli bir kadronun üzerine dünyanın en ölümcül ayaklarını serbest bırakın. Yeni silahlar alırken, yeni spor ayakkabıların kilidini açarken ve güçlerinizi absürd ve harika şekillerde yükseltirken gecekondu mahallelerini, kanalizasyonları ve gökdelenleri temizleyin. Arkanızda parçalanmış kapılar, kırık kemikler ve buruşmuş enerji içeceklerinden oluşan için için yanan bir iz bırakırken çıkışa doğru tekmeleyip ateş edin. Steam: https://store.steampowered.com/app/1978590/Anger_Foot/ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=XbW4873OPZo Nimoyd / 9 Temmuz Salı Konsu: 2702'de Dünya'ya zorunlu iniş yaptınız. Harikalarla, oluşturulmuş şehirlerle, zindanlarla, uzaylılarla, mekanizmalarla ve yeraltı dünyasıyla dolu geniş ve renkli bir kıyamet sonrası açık dünyada zanaat yapın, kazın, savaşın. Aşkı bulmak. Veya nihai Underlord'u yen! Steam: https://store.steampowered.com/app/1313210/Nimoyd__Survival_Sandbox/ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=fbGOsU4qE2U The Last Alchemist / 12 Temmuz Cuma Konusu: Simyanın harikalarına hakim olun! Özleri dönüştürüp birleştirerek simya bulmacalarını çözün. Eşyalar, aletler ve makineler üretin. Büyüleyici dünyayı keşfedin, tuhaf kaynaklar toplayın ve gizemli hastalığınıza çare bulmanıza yardımcı olacak sevimli mantar halkı Agari ile arkadaş olun. Steam: https://store.steampowered.com/app/1536570/The_Last_Alchemist/ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=kafQBZTOtyE Litha and the Sunhouse / 9 Temmuz Çarşamba Konusu: Gösterişli, hızlı bir dövüş sistemine sahip rogue-lite bir zindan tarayıcısıdır. Canavarları yenerken, hazineleri toplarken, tuzaklardan kaçınırken, sırları keşfederken ve yol boyunca karşılaştığınız şanssız arkadaşlara yardım ederken, kudretli Güneş Gaspçısının karmaşık sığınağını keşfedeceksiniz! Steam: https://store.steampowered.com/app/2152300/Litha_and_the_Sunhouse/ Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=lp14q2SZYls
 24. 1 like
  Masa üstü uygulaması yok.
 25. 1 like
  Android ve apple uygulaması olan forumda da ismi geçen 2FA uygulaması Authy hacklenmiş. Cep numaraları ve kodlar çalınmış. Uygulamayı güncelleyin, geçen aylarda masaüstü uygulamasına son verip mobilden çalışıyordu. Ben de kullanıyordum artık çıkış yaptım başka programa biraz geç ama kullanıyorsanız önlemini alın. https://www.twilio.com/en-us/changelog/Security_Alert_Authy_App_Android_iOS?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
 26. 1 like
  Hellblade II de UE5 sanırım, o da benzer performans veriyor benim sistemde, 100 üzeri FPS değerleri frame generation sayesinde. Kapatınca 70-80 civarı. Edit: Ama bu Nvidia 'nın FG implementasyonu benim için hissedilir bir lag oluşturmuyor, gayet tepkisel, ben farkı anlayamıyorum en azından, belki yüksek hızlı kameralarla falan tespit edilebilir, ona birşey diyemem.
 27. 1 like
  MTV leri ödemeden satış işlemi yaptırmıyorlar pek. Ben lineayı satarken de temmuza çok olmasına rağmen ödemek zorunda kaldım Martta. Kendi arabanın arızasını kendin tespit etmek gibisi yok. Emisyon enjeksiyon hatası verdi. Tanıdık bir ustada bilgisayara bağladık turbo dedi. Abi gazı verince hortumdan bir yerden suratıma sıcak bir üfleme gelince fıss diye borunun çatlamış olduğunu farkettim. Farketmesem ve arabayı öylece renoya teslim etsem ne kadar sokarlardı artık düşünemiyorum. Bu arada Ankarada 8 tane reno servisi aradım tamamı 2 haftadan önce aracınızı kabul edemeyiz dediler. Bayram sonrası inanılmaz bir yoğunluk var bahanesi.
 28. 1 like
  BenQ MOBIUZ EX321UX 4K Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=5iIVhbfaSJg Teknik Özellikler: https://www.benq.com/en-us/monitor/gaming/ex321ux/spec.html
 29. 1 like
  BU HAFTA GELECEK OYUNLAR - 01.07.2024 The First Descendant / 2 Temmuz Salı tam sürüm. / Şu an oynanabiliniyor. Konusu: The First Descendant, yüksek kaliteli grafiklere sahip ücretsiz bir üçüncü şahıs ortak aksiyon RPG nişancı oyunudur. 4 oyunculu kooperatif ve çeşitli benzersiz karakterler, heyecan verici silah oyunları ve yağma yoluyla stratejik boss dövüşlerinin eğlencesini deneyimleyin. Büyüme için çeşitli ekipmanlar gereklidir ve bunları oyun içindeki senaryo görevlerini tamamlayarak veya işbirliğinin çok önemli olduğu ve büyük patronlarla yapılan savaşlarda Dünya Görevlerinde elde edebilirsiniz. Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=UdmgmufAd9Q Steam: https://store.steampowered.com/app/2074920/The_First_Descendant/ Kingdom, Dungeon, and Hero / 1 Temmuz Pazartesi Konusu: Kingdom, Dungeon, and Hero bir fantastik strateji ve macera oyunudur. Masa oyunu hissi veren altıgen tabanlı bir haritada kendinizi korku, sihir ve stratejik fetih diyarına bırakın. Ordular kurun, ekonomiyi genişletin, anlaşmalar yapın, kahramanları görevlere gönderin, zindanları keşfedin, oyunu kazanmanıza yardımcı olacak sihirli eşyaları ve eserleri bulun. Youtube:https://www.youtube.com/watch?v=t3uMzO50EAs Steam: https://store.steampowered.com/app/2572400/Kingdom_Dungeon_and_Hero/ Final Fantasy XIV: Dawntrail / Bu haftanın DLC'si / 2 Temmuz Salı Konusu: Eleştirmenlerden tam not alan FINAL FANTASY XIV Online'ın en yeni genişletme paketi Dawntrail'de mavi denizler, berrak gökyüzü ve sınırsız olanaklar sizi bekliyor! Yeni kabileler keşfederken, zorlu tehditlerle yüzleşirken ve umut ışığı bir kez daha doğarken ufkunuzu genişletirken, tanıdık yüzlerle keşfedilmemiş bölgeleri keşfedin. Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=VWi6yNXG02Q Steam: https://store.steampowered.com/app/2649240/FINAL_FANTASY_XIV_Dawntrail/ Spartan Firefight / 4 Temmuz Perşembe Konusu: İtfaiyeye hazır olun! Spartan Runner'ın yaratıcılarından aksiyon dolu yeni bir oyun geliyor: Spartan Firefight. Çeşitli oyun modları ve haritalarda beş dakikadan kısa sürede düşman dalgalarına karşı savaşın. Görevinizde size yardımcı olacak güçlü silahların kilidini açın ve bunları yükseltin. Benzersiz Spartalınızı yaratmak için görünümler, kasklar, omuzlar ve daha fazlasını satın alın ve toplayın. Steam: https://store.steampowered.com/app/3066090/Spartan_Firefight__Free_Edition/
 30. 1 like
  Of of ng+9 da düşünemiyorum. ben ng+1 ile girdim o kadar zorlamıyor gibi. dlc değil resmen oyun olmuş dediğin gibi. bende pis sardım. dlc'yi bitirip 2 farklı sonla oyunu bitirince %100lenmiş olacak.
 31. 1 like
  Islands of Insight Steam'de ücretsiz https://store.steampowered.com/app/2071500/Islands_of_Insight/
 32. 1 like
  BU HAFTA GELECEK OYUNLAR - 25.06.2024 Riven / 25 Haziran Salı (Bu oyunu deneyin.) Konusu: Yoğun ormanlar, hayranlık uyandıran mağaralar ve yekpare yapılar arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Kendini bir tanrı olarak gören bir adamın kaprislerine bağlı olan ve her köşenin sizi başka bir dünyaya ait bir maceraya sürükleyeceği bir dünyayı keşfedin. Riven'ın sırlarını açığa çıkarmak için karmaşık bulmacaları çözerken entrika, ihanet ve çöküşün eşiğine gelen bir uygarlığın öyküsünü ortaya çıkarın. 1997'de piyasaya sürülen ödüllü orijinal oyun temel alınarak geliştirildi ve genişletildi. Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=LN1TQm942_U Steam: https://store.steampowered.com/app/1712350/Riven/ Victoria 3: Sphere of Influence / Bu haftanın DLC'si / 24 Haziran Pazartesi Konusu: Sphere of Influence'da diplomatik becerilerinizi nihai teste tabi tutun. Diplomatik beceri, ekonomik nüfuz veya doğrudan rüşvet yoluyla diğer ülkeleri kendi yörüngenize çekin. Benzer düşüncelere sahip hükümetlerden oluşan dayanıklı bir uluslararası hizip oluşturmak, ortak çıkar ve gücünüzün şerefi için ortak hedefler peşinde koşmak. Youtube:https://www.youtube.com/watch?v=I9yae-7XGqA Steam: https://store.steampowered.com/app/2411231/Victoria_3_Sphere_of_Influence/ NeoSprint / 27 Haziran Perşembe Konusu:Heyecan verici Atari yarış klasiği "Sprint" serisi geri dönüyor! NeoSprint, 8 oyuncuya kadar tek ekranlı bir atari yarış oyunu olarak hayata geri dönüyor, sağlam bir pist oluşturucu ve sezgisel paylaşım araçlarıyla eşleştirilerek hem hız iblislerini hem de mimarları tatmin eden bir yarış deneyimi sağlıyor. Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=i6jXTy0_99I Steam: https://store.steampowered.com/app/2217910/NeoSprint/ Outbrk / 28 Haziran Cuma Konusu: Amerika'nın kasırga sokağının kurgusal bir yeniden üretiminde PC için geliştirilen bir fırtına kovalama simülasyon oyunudur. Kendinizi gerçek hayattaki hava olaylarına dayalı rastgele senaryoların içine sokarak doğa harikasını deneyimleyin ve diğer avcılara karşı yarışın. Kasırgalarla rahat karşılaşmalar için çok yakın olmaya hazırlanın, şiddetli sağanak yağışlarla mücadele ederek aşırı hava koşullarının tehlikelerinden kaçının. Youtube: https://www.techpowerup.com/323818/this-week-in-gaming-week-26 Steam: https://store.steampowered.com/app/1107320/OUTBRK/ Guncho / 25 Haziran Salı Konusu: Bu küçük ölçekli, sıra tabanlı taktik oyununda, mermilerini düşmanlara doğru hizada tutmak için Guncho'nun tabanca silindirini döndürüyorsunuz. Rastgele oluşturulmuş çatışmalarda savaşın. Mermilerinizi yükseltin ve düşmanlarınızı yenmek için taktik yeteneklerinizi kullanın. Eşeğinize binin ve en iyi Pistolero olun. Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=4ksVCB6pEvU Steam: https://store.steampowered.com/app/2736220/GUNCHO/
 33. 1 like
  @infestor Aynen böyle yapıyorum.
 34. 1 like
  Çılgın necromun oynanış videosunu paylaşayım. Daha zor pit seviyeleri yapılabiliyor ama 80+ den sonra hâlâ tam oturtamadığım bi defansif sorunum var ölebiliyorum, şöyle video çekerken aksın diye akışana çektim https://youtu.be/Tq1qcH_Fu9M
 35. 1 like
  Atasun'da adını sanını daha önceden duymadığım markalar var. Muhtemelen kendi markaları. Ben onlardan alıp dereceli yaptırıyorum. Baya uyguna geliyor.
 36. 1 like
  Kaç yıldır kullanırım güneş gözlüğü. Hep numaralı. Pahalı bir çerçeve alacam diye uğraşmam nasılsa orjinal camlar çıkacak. Aynı ucuz çerçeveyi epeydir kullanıyorum camları kaliteli alıyorum.
 37. 1 like
  Sen özel yapım gözlük mü istiyorsun fabrikadan paşam? Bu kısım zor işte. Numaralı güneş gözlüğü alan kitle yüzdeye vurduğunda 25 bile etmez bence. olredi, o şekilde satan yerler vardır da Türkiye'de hiç sanmıyorum doğrusu.
 38. 1 like
  Bu konuda benim de problemim var. Lens takmıyorum araba kullanırken de lazım oluyor güneş gözlüğü. Ama şimdi gidip ray-ban'a para verip camları çıkartıp, ki zaten o paranın %90'ı o camlar , herhangi bi güneş gözlüğü camı taktırmak bana anlamlı gelmiyor. Turp da söylemiş zaten, ben Ray-Ban klasik çerçevesini istiyorum ama numaralı camlı mesela. Tam paraya gözlüğü alıp, camlara ek para vermek yerine Oakley gibi camsız alabilsem, çok iyi olacaktı
 39. 1 like
  hadi ya ciddi misin sen? vay be... ben de diyorum ki bu işin bir standarda oturtulması lazım. bir gözlük üretilirken üzerinde camlarıyla beraber gelmesi gerekmiyor, oakley gibi markalar gözlüğün tüm bileşenlerini ayrı ayrı satıyorlar mesela. sadece çerçeveyi beğenip numaralı olarak özel ürettirebilmelisin diyorum.
 40. 1 like
 41. 1 like
  Samsung'un her b*ku çok iyi. Belki TV'leri olmayabilir ama özellikle çamaşır makinaları ve programlarının esnekliği efsane.
 42. 1 like
  Evet sayfayı kaydırınca varmış sözler de keşke okumasaydım beynim yandı. 🤯
 43. 1 like
  Sözler tabi grup içinde gerçekleşmiş olaylar ve esprilere dayandığı için anlamamanız normal
 44. 1 like
  Ties haklı. Belli bir yaşın üzerindeki araçları kasko yapmıyor firmalar. Bir iki çakalot da zaten eşşek yükü fiyat çekiyor ama karşılık yok. Yani pert olsa araç zaten birşey ödemeyecekler rezillik dizboyu olacak. Öyle araba olacaksa el altında sakin sakın tırım tırım kullanıp geçecen boş yol bulursan da bir iki tek attıracan başka yolu yok. Kaç sene 2000 model civarı araçlara bindim. Sigortam.net in kasko tacizlerinden bir ikisinde denedim acaba ne çıkacak diye Hıyar çıktı. Yapamayacakları kaskonun reklamını yapıyorlar.
 45. 1 like
  Bence de bu çok iyi. Şu an kullandığım HP Victus'dan önce Dell Gaming serisi bir laptop kullanıyordum, kesinlikle Dell alınır. Daha yeni haberi çıktı, HP, 2022 HP ProBook serisi cihazlara hatalı firmware yayınlayıp milletin laptopunu tuğla etmiş. Daha önce de aynısını sanırım 2020 veya 2021 HP Omen laptoplar için yapıp yine milletin cihazını tuğla etmişlerdi. Bu adamlar bir de bufirmware'leri Windows Update'e de veriyorlar, otomatik alıyor sistem. Ben local group policy ile windows'un donanım sürücü ve firmware almasını engelledim. Bioslar yayınlandıktan sonra 2 ay bekleyip, henüz geri çekmemişlerse öyle yapıyorum. Bir de CPU fanı ıslık benzeri bir ses yapıyor, HP'lerde çok da yaygın bir durum, ama kulağım alıştı ve custom fan profili yaptım bir şekilde iadare ediyorum. Benim HP Victus cihaz AMD r7 7840HS, 16 GB DDR5, 512 GB Samsung pcie 4 x4 SSD ve RTX 4070 konfigli bir cihaz, 39K ya vade farksız 9 taksit almıştım geçtiğimiz kasım sonu ve 6000₺ de geriye alışveriş çeki iadesi oldu, onunla da 2TB SSD ve bir sürü ıvır zıvır (SSD kutusu, HDD kutusu, vs vs almıştım) Efektif olarak cihaz 33k'ya geldiği için yukarıdaki Dell'den 10k daha ucuza bulunursa düşünülebilir ama fan sesi, bataryanın max %80 şarja sınırlandırılamaması ve HP'nin dengesizlikleri düşünülürse hiç de gerek yok. Tabi bu fan sesi düşük devirlerde bunu yapıyor, yüksek devirlerdeki fan sesi diğer bütün gaming laptoplar gibi hatta cihazın soğutması gayet yeterli, düşük devirdeki ses en büyük problem beim için. rtx4060 ile 4070 arası fark da yaklaşık %10-15 gibi, illa 4070 olsun diye kastığıma değmezmiş. Bir de ben alırken bu Dell'ler acayip pahalıydı. 🤷🏻‍♂️
 46. 1 like
  Sozlerin manasini anlamadim hic ama, metal versiyon iyi olmus
 47. 1 like
  Geçen iki gün elime Walking Dead'ın birinci kitabı geçti(sanırım 1. kitap) fakat dizi ile çok alakasız bir yerden başka kişilerin maceraları ile başladı. Fakat zaten çıtır çerez okunduğu için boş vakitlerde iki günde bitti 280 sayfacık. Dizideki "Vali" denilen karakterin geçmişini anlattığını sonradan fark ettim.
 48. 1 like
  "Hızlıca bir girip çıkıcaz, ne olduğunu bile anlamayacaksınız" demek istiyorlar galiba.
 49. 1 like
  Vodafone aciklama yapmis. Ek ucret alinmayacak diye. Fiberde de turkcell deli etti beni simdi sabit hat sektorunde de. En kisa zamanda gecicem bende vodafone a. Cekim kalitesi harbiden turkcell kadar iyi degil ama baslarim bu turkcell in vampirliklerine. https://www.ntv.com.tr/ekonomi/vodafonedan-hotspot-aciklamasi,xliAbK_4I0a2MJKk0jbKrA
 50. 1 like
  Kuran kurslarında 10 yaşındaki oğlanları s.ken hocalara sponsorluk yapan Turkcell'in, gözünü kulak arkamıza da dikeceği belliydi.