Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 12/25/2021 in all areas

 1. 8 likes
  Dostlar selamlar, Hatırlayanlar olacaktır, iki ay önce Amerika'dan dönecek olan bir arkadaşımdan delid için temin ettiğim birkaç malzemeyi getirmesini rica etmiştim. Parçalar dün elime geçti: BoArt CPU Delid Tool Phobya Liquid Metal Thermal compaund 1g (Linkteki 0.5g'lık olan, 1g satışta yok şu an) Permatex Ultra Black Gasket Maker (Sıvı conta) Sabah uygulamasını yaptım. Tahminimden kolay oldu. Özellikle BoArt Delid Tool'u sanırım 5 saniye falan kullandım. Çok kolay açıldı kapak. Temizliği biraz zaman aldı çünkü biraz detaylı yaptım işlemi. Ardından Phobya uygulaması için bantla çekirdeği maskeledim, kapağın iç kısmına da uygulama yaptım ve contasını sürüp 1 saat kadar kurumasını bekledim. Az önce de ilk testlerimi yaptım. Sonuçları paylaşıyorum. Delid öncesi overclock ve benchmark değerleri: 4.5 GHz, 1.22v. Maks sıcaklık: 75 derece... 5 GHz, voltaj otomatik bırakıldı. Maks sıcaklık: 81 derece... Delid sonrası overclock ve benchmark değerleri: 4.5 GHz, 1.22v. Maks sıcaklık: 56 derece... 4.5 GHz, 1.22v. Maks sıcaklık: 55 derece... 5 GHz, 1.35v. Maks sıcaklık: 66 derece... 5 GHz, 1.35v. Maks sıcaklık: 63 derece... Kısacası 4.5GHz'te de, 5 GHz'te de 20 dereceye yakın bir düşüş oldu sıcaklıklarda. Macun( işlemciye uyguladığım Arctic Silver 5) biraz daha oturunca, küçük bir düşüş daha olacağını tahmin ediyorum. Önümüzdeki günlerde 5 GHz'in üzerini denerim yüksek ihtimalle. Artık o noktadan sonra silicon lottery'ye kalıyor iş.
 2. 5 likes
  Televizyonu nemli bir bezle aralarında 2 metre olacak şekilde aynı ortamda bir süre bekletiyorum.
 3. 5 likes
  herifler ülkede vatandaşın yararına tek bir şey bile kalmaması için sürekli uğraşıyorlar.
 4. 5 likes
  Spoiler Free yorum: 2160p HDR olarak izledim. İzlemeyin gibi bir şey demiyorum, tabii ki izlenecek bir film. Ama sinemaya gitmeye, özel bir plan yapmaya değecek bir şey yok maalesef. "Matrix'in adını kullanarak son bir vurgun nasıl yaparız" denemesi olmuş. Trilogy ile uzaktan yakından alakası yok. Boş vaktinizde bakabileceğiniz, çıtır-çerez ayarında eğlencelik bir pop-corn movie olmuş. Sinemaya para harcatacak, riske girmeyi gerektirecek bir film değil. şaşırtan ya da düşündüren herhangi bir olay kesinlikle yok. üzgünüm, acı ama gerçek.
 5. 4 likes
  Hediyeleşmek, Peygamber Efendimizin sünneti ve tavsiyesidir. Sahâbîleri tarafından çok sevilen Rasûlullah Efendimiz hem gelen hediyeleri kabul etmiş, hem de bizzat hediyeler takdim etmiştir. Hattâ ihtiyaç ve taleplere binâen kendisine gelen hediyeyi, hemen bir başkasına hediye ettiği görülmüştür. Hadîs-i şerîflerde şöyle buyrulur: “Hediyeleşiniz ki, birbirinize olan muhabbetiniz ziyadeleşsin!” Adresimi KM olarak gönderiyorum
 6. 4 likes
  bugün bu işlemi dyson'a değil ama iş yerinde kullandığımız şarjlı matkaba uyguladım. bataryalardan biri bozulmuştu, içini açtım multimetre ile bozuk olan hücreyi buldum, hb'den en ucuz ve en iyi yorumlu olan bir 18650 aldım taktım geçtim mükemmel çalışıyor şu anda. 1000 liralık batarya 50 liraya tamir oldu. dyson için de muhtemelen yakın zamanda aynı işlemi yapacağım. dyson alsın o stoğa girmeyen bataryalarını g.tüne soksun.
 7. 4 likes
  Adamlar çok güzel kart yapmış bu arada egzoz çıkışındaki emme fanına kadar düşünmüşler. Yandan cam panel kasalar içğnde hem destek görevi gören hemde rgb led efekti veren bir aparatı var. Ben böyle şeyleri kullanmıyorum ayrı mesele 😛TTabi kartın soğutma 4x bunuda ekleyince 5x bi alan kaplar gibi oluyor 😅
 8. 3 likes
  Hadi benim ki şahsi bir durum idi ama hafta sonu alkol reyonunun önünde rakı fiyatlarını görünce aynı şeyleri söyledim. Yazıklar olsun gerçekten. Bu mazot zamları varken, nakliyesi olan hiç bir malda indirim beklenmesin. Bu daha iyi günler, ekim yapmayan çiftçilerden dolayı, kuraklıktan dolayı çekeceklerimiz var.
 9. 3 likes
  bu yönetime oy veren, uzağından yakınından sandığa "evet" oyu atmış, bunca yıl her türlü olaya rağmen halen destekleyen, bireysel ya da ailesi ve/veya yakını olup da bunları desteklemiş her kim varsa, burası dahil; hepiniz beter olun daha beter olun. umarım daha fazla zam gelir daha fakirleşir, ağzınız kokar, sokaklara düşer ve açlıktan suratınıza bile bakılamayacak kadar batarsınız. AMEN ben arabamla gidiyorum ve alacak gücüm var. aracına yakıt alamayan her kişi veya kişiler varsa hepsi için şükürler olsun daha fakirleşin beter olun diyorum. not: Bugün mazota 52 kuruş ( kesinleşti ) , bu hafta içinde de benzin ve lpg ye 1-1,5 lira civarında zam bekleniyor ( kesin değil sadece beklenti )
 10. 3 likes
  Epic'te ücretsiz. https://www.epicgames.com/store/en-US/p/rise-of-the-tomb-raider https://www.epicgames.com/store/en-US/p/shadow-of-the-tomb-raider https://www.epicgames.com/store/en-US/p/tomb-raider
 11. 3 likes
  Geçen gün ki vakadan sonra RTX3060' ı iptal etmiştim. Henüz provizyondan düşmedi ama birkaç gün sürüyor zaten bu işlem. Derken daha öncede alışveriş yaptığım yerel bir kart al-sat yapandan kart denk getirdim. Yeni bebeğim Hoş bunlar pek mining için efektif değil LHR konusundan ötürü ama GDDR6X ' in piyasada pek bilinmeyen bir açığını yakaladım 3070ti ' da yakaladığım ayarlarla bunda da verim alırsam 3080' deki 100mhs kadar olmasada 80mhsye kadar dayayabileceğimi umut ediyorum, yarın gelir muhtemelen oynaşmaya başlarım.
 12. 3 likes
  Don't Look Up benim beklediğimden daha net bir şekilde sistem, insan ve zihniyet eleştirisi yapmayı becermiş bir film. Özetle ben keyif alarak izledim, konuları gerçek hayatla da ilişkilendirebildim. İnsan oğluğunun kendi sonunu hazırlamak için gösterdiği yoğun çaba konusunda keyifle zaman geçirmeyi sağlayan bir film olduğunu düşündüğüm için izlenmemesi gereken filmler listesine atıp göz ardı edilmemesi şeklinde fikrimi paylaştım.
 13. 3 likes
  evet az önce izledim filmi, her zamanki gibi itin götüne fazlasıyla sokulmuş. tabi ki bir şaheser değil ama 7.5/10 diyebilirim. keyifli zaman geçirtti bana şahsen. insanlar ne bekliyorlarsa şu filmlerden...
 14. 3 likes
  kesinlikle... star gibi altyazısız direkt izliyorum diyenler de bence sallıyorlar, altyazısız her cümleyi anlamanız mümkün değil, bazen çok hızlı konuşup aşina olmadığınız şeyler söyleyebiliyorlar, mutlaka anlamadığınız bazı sahneler oluyor.
 15. 3 likes
  Aynen İngilizce altyazısız bir film izlerken bazen 3-4 kere geriye alıp hâlâ ne diyor bu yahu şeklinde kaldığım olabiliyor. Tabi cockney aksanı, iskoç aksanı, redneck aksanı vs. ve en sevdiğim (!) olan hintli aksanında zaten bu iş banko oluyor. Aksanlar haricinde bir durum olursa da suçu tinnitus'uma atıyorum En güzeli İngilizce altyazı ile izleyip, anlamadığım yerde gözü altyazıya kaydırıvermek oluyor ki çok rahat bir şey. Zamanında İngilizce altyazı ve İngilizce metinli CRPG oyunları sayesinde İngilizcemi çokça ilerlettim ( şu an CEF C1). Herkese tavsiye ederim.
 16. 3 likes
  Almanya fiyatı € 1.029 iken dünkü fiyatla €650 seviyelerine gelen Mac Mini M1 16gb siparişini verdim. Dün gece de kallavi zam gelmiş tüm Apple ürünlerine, demin baktım bu model de 17.499 TL olmuş. Bakalım gönderilecek mi?
 17. 2 likes
  Sony gerizekalıca fiyat politikasından dolayı umarım satılır. PS Türkiye'nin batmasını görmek istiyorum.
 18. 2 likes
  Ben bunu uzun yıllardır söylüyorum. OC yapan kullanıcıların çoğu bu hataya düşüyor. Bu hataya düşmemek için oc yaptıktan sonra işlemcinin tükettiği watt değerini kontrol etmek gerekiyor. Atıyorum işlemciyi 5ghz'e oc ettiniz. Stress testi yaptınız işlemcinin tükettiği watt değeri olması gerekenden ya da şöyle söyleyeyim 4.8ghzdeki default değerinden düşükse o işlemci 5 ghz'de 4.8 ghzdeki nominal performansından daha kötü performans verir. İşlemci 5 ghz'de stabil gözükse bile!!!! O yüzden internette bir işlemci için bir frekans değerinde diğer kullanıcıların forumlarda vs paylaştığı voltaj değerlerine kullanıcı herhangi bir test skoru ya da watt değerini gösterir ss falan paylaşmadıysa dikkate almayın. Çünkü çoğu kullanıcı oc yaptığında en düşük voltajla en yüksek mhz değerine ulaşma motivasyonuyla hareket eder ve stress testlerle de stabiliteyi yakaladıysa işlemciyi o şekilde kullanmaya devam eder. Ama günümüz anakartlarında stabiliteyi sağlayan birçok ayar olduğundan herhangi bir çökme olmadan işlemci çalışmaya devam eder ama perfomansı hedeflenen frekans için düşüktür. Bunu anlamanın tek yolu başta da dediğim gibi watt değerlerini takip edip bol bol kıyaslama yapmaktır.
 19. 2 likes
  Yeni bir konu başlatmamak için bu mesaj dizisinden devam edeyim dedim. Teknoseyir’de bu ikiliye ve başka taşınabilir projeksiyon cihazlarına değindiğim bir inceleme yazdım. Okumak isterseniz linki: https://teknoseyir.com/inceleme/philips-picopix-max-one-ile-tasinabilir-projeksiyonlara-bakis
 20. 2 likes
  Bu halk böyle koyun olduğu sürece bir si.im olmaz. Biri gider, biri gelir. O yüzden gidin bu ülkeden.
 21. 2 likes
  Tamam ekonomi çok rezil durumda ama bir yanda da maksat milleti patlatıp sokağa dökmek. Patlatma noktasına kadar gerecekler. Patlamadığımız, sineye çektiğimiz her gün de onların yanına kar kalacak. Bu bataktan kendilerini kurtarmalarının tek yolu çok ama çok radikal şeyler yapmak. Senaryolar havada uçuşuyordur şimdi sarayda. Deli gibi hazırlık yaptıklarına eminim birşeyleri tetiklemek için. Başka çıkışları yok artık.
 22. 2 likes
  Son mesajı editleyemediğim için yeni bir mesaj daha yazıyorum. Yatak odasına TV almak yerine yatağın başına koyup karşı duvara yansıtacağım ufak bir projeksiyon cihazı arıyordum. Philips Picopix Max One’da karar kıldım. Avuçiçi kadar boyut, 800 lümen led ışık, 1080P native çözünürlük, 5 saate çıkabilen pil süresi ile geliyor. Cihaz akıllı olmadığı için, smart özellikleri için yanında Google Chromecast with Google TV aldım. İkisi toplamda 290 Euro gibi oldukça uygun bir rakama geldi. Sorusu olan varsa, cevaplamaya çalışırım.
 23. 2 likes
  Bakalım, nohut kadar kameranın soba gibi ısınması çok dert çıkaracak mı.
 24. 2 likes
  Superonline mevcut müşteriler için kampanya yapmış, 244TL ilk altı ay / 254 tl sonraki 6 ay olmak üzere 500/20mbit diye. Bu kampanyaya geçtim, geçtiğimden beri hızım 1Gbps/100mbit şeklinde devam ediyor. Kampanyaya katılırken operatör ilk 100 içindesiniz diye belirtti, acaba bundan kasıt mı hediye tadında birşey yaptılar yoksa bir hata mı var anlamadım.
 25. 2 likes
  amazon prime gaming ve epic games'in verdiği bütün oyunları -vakit bulup oynayacağımdan da değil ama- ekledim. bedava oyuna burun kıvırmak neyin kafasıdır hala çözemedim. yeni tomb raider serisinin 3 oyununu da bedava veriyor şuan epic. oynamayanlar için büyük nimet.
 26. 2 likes
  Geçen aldığım bisikletimin bazı eksikleri vardı. Yeniyıl öncesi bisikletçiye bakım için verdikten sonra zildir lambasıdır fiyat sormuştum; tabi absürt rakamları duyunca daha öncesinde araştırma yaptığım şekliyle online çözüm bulmak daha mantıklı geldi. N11 ' de cepten 75+ üzeri 20lira kupon vardı. Pratik işimi görecek bir zil, ön led lamba ( arka zaten geçmişten vardı diğer bisiklete alırken annemde hediye mahiyetinde almıştı üstünde var diye kullanmamıştım ) , birde bisikletin selesi yıpranıktı ve ilk sürüşlerde zaten hantallıkta olunca kıçımı biraz acıtınca bitanede geniş sele aldım güzel bir güncelleme olmuş oldu bu vesileylede. Bugün hava oldukça güzeldi, bende gerekli montajları halledip sahile inip bir turladım, bu sanırım aldığımdan beri 5. binişimde olunca birazda alıştım haliyle ama yeni selede bir miktar farkettirtti rahatlık olarak.
 27. 2 likes
  Amazon Prime, Origin'de Jedi Fallen Order; Epic'te de Total War Hammer veriyor.
 28. 2 likes
  @Altan Yoklar hayırlı olsun, ben Nintendo Switch için şu zımbırtıyı almıştım. Switch’de PS4 ve Xbox One X controllerlerini kullanabiliyorum bu zımbırtı ile. https://www.amazon.com.tr/8BitDo-Wireless-Adapter-Nintendo-Switch/dp/B07HG4WPC2/ref=sr_1_3?crid=W23H5B90YEAW&keywords=8bitdo&qid=1641139349&sprefix=8bit%2Caps%2C76&sr=8-3
 29. 2 likes
  Altancığım yanlış anlama ama.. Elimize alıyoruz bunu, bir sıkıntı çıkmasın?
 30. 2 likes
  Book of Boba Fett çıkmış. https://www.imdb.com/title/tt13668894/ Zıtar Vorsçular bi izlesin de, izlemeye değer mi ona göre izleyelim.
 31. 2 likes
  XLC sele borusuna kolay montajlı (tak-çıkar) portbagaj (862 gr) (Pannier çantamla denedim, tekere sürtme vs. sorunu yok. Sabit montajlı olmadığı için ihtiyacım olmadığında yanıma almayıp ağırlık etmeme avantajı var ancak sadece 10kg taşıma ağırlığı limiti var) Moon Sirius 200 lümen bisiklet arka ışığı (gündüz kullanımı amaçlı aldım, eğer siz de alırsanız modları kaynak gözlüğüyle deneyin; şaka değil, sarı gece lambasını 3 dk boyunca yeşil gördüm, sonra düzeldi :)))) Eastpower ebl-3211 50 lümen bisiklet arka ışığı (Bunu Moon Sirius'dan önce, @TatanQa 'nın video incelemesinde görüp, almıştım; kuvvetli güneş ışığında, şehirlerarası yolda yeteri kadar güvenlik sağlamadığı fikri oturunca Moon Sirius'u da aldım. Bunu da 180 dereceyi aşan geniş açısından dolayı gece sürüşlerinde daha önceden mevcut olan kare şekilli başka bir COB LED çakar ışığımın altına takıp sürekli/sabit açık modda kullanacağım, çakarla uzaktan gelen araçların dikkatini çekerken bununla da yakındaki araçlar konumumu rahatça görüp mesafelerini (umarım) ayarlayabilecekler, Sirius'da gece kullanımı için mevcut olan "steady flash" modunu manuel olarak elde etmiş olacağım, Sirius'un pili de cycle yapmayıp daha uzun yıllar (kendi ömrüm vefa ederse tabi) bana hizmet edebilecek.) 2 tane 750 ml btwin marka matara (Decathlon fiyatını roketlemeden, tanesi 45₺'den kaptım) Decathlon modüler sahara arazi koşusu şapkası (Alt kısım cırt cırtlı, ayrılabiliyor; bisiklet şapkası olarak kullanacağım, kask altı) 2 tane Decathlon spor kamerası sabitleme aparatı (go pro montaj aparatlarıyla uyumlu Guee Sol 700+ bisiklet ön farım için aldım; iki bisikletime de takacağım, ışık montaj aparatını birinden sök diğerine tak derdi olmayacak)
 32. 2 likes
  Mosso katlanır bisikletim çalındıktan sonra epeydir bisiklet için boşta kalmıştım, zaten pandemi ötürüsüyle evdende pek çıkmıyordum; tarla bahçe işleri bir süredir yormaya yetiyordu. Derken kışa giriyor olmamıza rağmen bisiklet kaşıntım geldi İzmir'de bir öğrenciden oda eğitimini yapacağı için Kron XC150 denk getirip tekrar sahalara döndüm İzmir Karşıyaka Bostanlı sahile çıkıp sürüş yapmak çok keyifli oluyor vesselam. Haftasonları falan güzel hava yakalarsam yine bir arada Sasalı doğal yaşam parkına kadar sürüp gelmeyi falanda planlıyorum.
 33. 2 likes
  İlgilenen olursa Control, bir günlüğüne Epic'te yeniden ücretsiz.
 34. 2 likes
  Dün sinemada da izledim (filmin karanlık ve bulanık gösterilmesini yok sayarsak) cık, yine olmamış. Ağır çekim yapılmış bazı sahneler çok gözüme battı bu sefer. Hani TV'de uyduruk "TruMotion" vb. açık olur da film pembe diziye döner ya, kimi sahne cidden öyleydi.
 35. 2 likes
  Rezaletti bence. Film ne anlatiyor anlayan var mi? Hic bir bok anlatmiyor. Gereksiz yere sirf para icin cekilmis bir film. Kafam guzel izledim o yuzden mi anlamadim diye kendimi sorguladim ama yok. Bombos bir film.
 36. 2 likes
  Yaaaaani... izlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz izleseniz de hayatımdan 2.5 saat çalındı demezsiniz.
 37. 2 likes
  valla ben mis gibi bedava oyunları topluyorum gördükçe. Control'ü de asla para verip almazdım ama epic sayesinde bedava oynayıp bitirdim. Aynı şekilde çeşit çeşit norlmalde para verip almayacağım bir kaç oyun daha oynadım. Ayrı platform olsa ne olmasa ne. Zaten steamde bile artık ubisoft oyunu açıyorsun ubisoft launcher açılıyor, ea oyunu açıyorsun ea desktopmış yok originmiş onları istiyor. Ben epic'i oyun aktive etmek için açıyorum. Oynayacağım oyun olursa oynayıp kapatıyorum. Arkaplanda da ıvırı zıvırı yok. kapattın mı kapanıyor. o yüzden yok ayrı platformmuş vs, o iş zaten çok önce buralara geldi.
 38. 1 like
  https://www.youtube.com/watch?v=YDj2lwfb_Eg Şu videoda rx580' in 2022 yılına rağmen başarısı hala çok iyi yansıtılmış aslında. İçinde RDR 2, Cyberpunk gibi güncel oyunlarada yer verilmiş.
 39. 1 like
  Yok kızacak bir durum yok ben kaç ay önce daha istiyordum iyice bi fiyatlar diplere yığılsın diye. Hoş şu son düşüş biraz zamansız döngüde yakalanınca hoş olmadı ama bakalım yinede fiyatların kırılmış olması benim gibi bakanlar açısından zorluğunda düşeceği öngörüsüyle hoş olabilir gibide bakıyorum. Yukarıda ki yorumu çok iyi katılıyorum. 6k para veripte belli bir fps kazancı olacak diye bu devasa para farklarını vermeye değecek durum olmaz. İdare edebildiği kadar idare etmek lazım.
 40. 1 like
  "Microsoft Sony'yi satın aldı" haberini okumamız da yakındır bence...
 41. 1 like
  Netspeed avantajlı @cherqes 35Mbit 81 lira veriyorum. Aranızda yeni üye olacak varsa ref kodum:H8N9KA bu kodu abone olurken iletirseniz hem size hem bana indirim yapıyor. Net hızlı tatminkar.
 42. 1 like
 43. 1 like
  Dün bende bir tarife değişikliği yaptım. eski tarifem superonline'da 25 mb, akşam 6 sabah 6 arası 100 mb şeklinde idi. 115 TL ödüyordum. ağustos ayında da 2 yıllık taahhütüm bitiyor. Dün aradılar, sabit 100 mb olacak şekilde 2 yıl sabit ücretli, yanına da galaxy buds 2 kulaklıkla birlikte 159'a geçtim. erken mi davrandım bilemiyorum ama zamlarla birlikte ağustos ayında fiyatlar nerelere gelir bilemediğimden dolayı garanti olsun dedim. Kulaklık da kullanacağım bir kulaklık değil, onu satsam dahi yaklaşık aynı fiyatlara gelmiş oluyor tarifem, en azından 2 yıl sabitlemiş oldum.
 44. 1 like
  Normalde 100mbit'te iş görüyor tabiki ama işten arta kalan sınırlı vakitte tayfa ile hadi şunu oynayalım dedikten sonra oyunu kısa sürede indirmesi, şunu izleyelim dedikten 5dk sonra yüksek kalite filmleri indirmesi vs. çok cezbetti beni.
 45. 1 like
  XBOX alınacaksa harici medya oynatıcıya gerek olmayacaktır. XBOX'ta Kodi, VLC gibi birçok uygulama var işinizi görecek.
 46. 1 like
  Benim oturduğum sitedeki altyapıları 100 Mbit'in üstünü desteklemediği için daha önce 200 Mbit olarak yapılan benzer bir kampanyaya giremedim. Bir de buna bakayım girebiliyor muyum şansımı deneyeyim. Nasıl bir fibere denk geldiysem 100 Mbit'in üstüne çıkamıyorum.
 47. 1 like
  Quantum Dot OLED. 3 yil garantisi burn-in’i kapsiyor. Bu boyutun ustu pratik degil. Bu boyut icin curve makul, yoksa masada otururken kenarlarin goze uzakligi ve acisi goruntunun en uclarini biraz oksuz birakiyor. Yuksek tazeleme hizi, onu surebileceginiz cozunurluk. Pixel response time super. Bu renk/contrast/goruntu kalitesinde bu hiz harika. https://youtu.be/gKQPvCeETKw “4K 16x9 27-30” flat tercih ederim” veya “aldim mi 5-10 yil degistirmem” denmiyorsa bu teknolojiye daha iyi alternatif bulmak zor. Ayni teknolojiyi kullanan alternatifler 3440x1400 yerine 3440x1440 olabilir. Bir de markaya alternatif bulunabilir tabi ama 3 yil garanti falan iddiali. Rekabet Samsung’dan gelirse musteri hizmeti itibari dusuk oldugu icin dusundurebilir. DisplayPort uzerinden hizli calisiyor ama HDMI 2.1 koymamislar, konsolu da baglarim diyeni uzer. 4K 16x9 falan da gelsin de senlensin ortalik. TV’lere geliyor zaten: https://youtu.be/Piteu5gyKq0 Alienware ile Dell'in 3 yil garanti verebildigi oyun monitorunde kullanilan QD OLED panelin de Samsung'dan geldigi dusunulurse burn'in sorununun bu TV'lerde de eskisinden daha az gorulmesi olasi denebilir. 4K 144hz falan da oldugu icin monitor olarak iyi is gormeleri lazim. Benim "4K 120hz gorelim", "bunlar oyun ekrani icin de iyi olacak", "bu OLED'leri biraz gelistirebilirler" beklentilerim yavas yavas gercek oldu. Cok pahali olmasa microLED gibi cozumler daha iyi olabilir tabi, burn-in endisesi olmadan kullanilir ama onlari yakin zamanda evimizde goremeyecek gibiyiz. O zamana kadar en iyi kalite icin bunlar, yakin kalite, uzun omur ve nispeten iyi fiyat icin miniLED'ler iyi secim olacak. Henuz fiyat gormedim. Muhtemelen ilk yilinda aglatirlar adami. Bugun nasil 32 inch ve alti TV'ler "mutfaga koymalik dandik urun" olarak gorulup ona gore fiyatlandiriliyorsa bunlarin da 32 inch'lerinin makul fiyatli oldugu, monitor olarak da gayet iyi is gordugu gunler elbette gelecek. O zamana kadar komple VR'a tasinmamis olursak kiloyla aliriz.
 48. 1 like
  En iyisi elektrikliye gecip benzin alma derdinden tamamen kurtulmakmis :-)
 49. 1 like
  Ve kufredilen Matrix 2 ve 3 badem gozlu olur. Simdi ihtiyar insanlarin neden huysuz oldugunu anliyoruz. 4KB hafizayla aya gidiliyor, 8GB hafizayla Windows cokuyor. Sunun ustune ne .icildi zamaninda: https://www.youtube.com/watch?v=YBQLEhzlYX8 (It ends tonight) Ayni estetik bu filmde olsa "hem kapitalizm elestirisi, WB'a giydirmis, hem de onlara usakligini yapmis, aslinda sistemin bir parcasi" diye giydirilecekti. Gerci film cok daha guzel olurdu, keske oyle olsaydi. Ama yillar gecip her sey degisse de sabit kalan tek sey her eserin uzerine s.cilmasi. 4KB ile aya gidiyorsun, "studyoda cekmistir" diyorlar. Tufan gelsin de bitsin bari. Tegrity lazim.
 50. 1 like
  Sinema'da ve evde seyrettikten sonra notum 6/10. Detaylar spoiler içinde