Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 09/18/2021 in all areas

 1. 9 likes
  Her şey devamlı pahalanıyor, en iyisi aracımı yenileyeyim diye düşündüm ve geçen hafta Hyundai'ye gittim. Tucson'un (2017 modeli var bende) yeni kasası çıktı bu sene, onu almaya karar verdim. Bayi, aracım temiz ve boya, kaza vb. olmadığı için 285'e sayarız takasta dedi. Özel bir takas desteği kampanyası falan yoksa çok ölü fiyat veriyorlar bayiler, o yüzden kendim de bir bakayım dedim. Ama çok vakitte yok, araç gelir yakında dediler. Daha önce sahibinden üzerinden araç sattım ama bu sefer uğraşacak pek vaktim de yoktu, o yüzden bu aralar sık sık TV ve youtube'da reklamlarını gördüğüm Vavacars'ı bir deneyeyim dedim. (bu arada, arabam.com, otoeksper ve dod üzerinden de form doldurdum). Sahibinden'de benim aracın muadillerine sahipleri 315-350 arası değerler biçmişler. Neyse, Vavacars benim araca 317.5 ön teklif verdi (bilgileri eksiksiz ve hatasız doldurdum, çakallık vs yapmadım) final teklif ekspertiz sonrası ortaya çıkar yazıyor sitede. Randevu oluşturdum ve bazı bilgileri konfirme etmek için aradılar o bilgileri de verdim. Çok uzattım ama fikriniz olsun diye yazıyorum. Bugün sabah 9'da gittim, araç ekspertiz yapılırken oradaki arkadaşla sohbet ettik. Saat 9:45 gibi araca ufak tefek çizik, göçük vb olduğu için 315 fiyat verdiler. (bu arada takas aradı abi 290 veriyorlar en son dedi, bir galeri de 295 demişti) Ben de uzatmadan kabul ettim. Ödeme nasıl oluyor dedim, biz satışı gerçekleştirdikten sonra size parayı gönderiyoruz ama isterseniz takasbank üzerinde de yapabiliriz ama onların sistem bazen gecikme yapabiliyor, noterde bekleyebilirsniz bilginiz olsun dedi. Güvenli bulduğum için sizin dediğiniz gibi olsun dedim. Ufak bir sözleşme imzaladık, bu arada araç ve kimlik bilgileri notere gitti. Notere gittik, işimiz 5 dakika sürdü, 10:30 gibi noterden çıktık. 11:30'da da para hesabıma geldi. Ben Türkiye'de bu kadar düzgün işleyen az sistem gördüm. Eğer araç satacaksanız bence bir şans verin derim.
 2. 9 likes
  Sony'nin flash bellek kullanan ilk Walkman'i hangisiydi hiç merak ettiniz mi? Merakınızı hemen giderelim! 1999 yılının Aralık ayında Japonya'da piyasaya çıkan NW-MS7, firmanın Walkman ailesinde bir dönüm noktasını temsil ediyor. Zira Sony ilk defa, flash bellek tabanlı bir medya oynatıcı tasarlıyor. NW-MS7 depolama için, yine Sony'ye ait olan MemoryStick hafıza kartlarını kullanıyor. Ancak kullanacağınız MemoryStick'in aynı zamanda MagicGate şifreleme/kopya koruma teknolojisini desteklemesi gerekiyor. Sadece ATRAC3 olarak kodlanmış müzik dosyalarını çalabilen bu cihaz, dahili bir Li-Ion pile sahip ve elimdeki cihazın pili de doğal olarak ölmüş durumda; 5.5v harici adaptöre bağlı iken çalışabiliyor. NW-MS7'nin, klasik WALKMAN logosunu kullanan ilk ve tek flash bellekli Walkman modeli olduğunu da belirteyim. Bu modelden sonra üretilen tüm cihazlarda, firmanın yeniden tasarladığı Walkman logosu kullanıldı. Sony'nin NW-MS7'den 1 yıl sonra, tamemen yeni bir tasarımla piyasaya sürdüğü NW-MS9 değilse de, ondan 1 yıl sonra, Ekim 2001'de piyasaya çıkan ve aynı kasayı kullanan NW-MS11 elimizde! 1.2v ciklet (gumstick) pil kullanan bu cihaz, yine sadece ATRAC3 olarak kodlanmış dosyaları çalabiliyor. Magnezyumdan üretilmiş fütüristik kasası, yenilenmiş Walkman logosuna da ev sahipliği yapıyor. NW-MS7 gibi sadece MagicGate özellikli MemoryStick'leri kabul eden NW-MS11'in en fazla 128 MB kapasiteli MS'leri desteklediği üzülerek deneyimledim. Bana gelen cihazın yanında 32 MB MS Duo vardı ve elimdeki 256 ve 512 MB kapasiteli MS'leri cihaza taktığımda "Format Error" hatasıyla karşılaştım. Neyse ki "New Old Stock" olarak tabir edilen, açılmamış paketinde ve MagicGate destekli bir 128 MB MemoryStick'i 2. elde 70 TL'ye bulabildim. Sanırım bu karta ödediğim ücret ile, son 5 yılın megabyte/maliyet rekorunu da kırmış olabilirim Eskisi, yenisi birarada diyeyim ve elimdeki flash bellek depolama kullanan diğer Network Walkman modellerini de ekleyeyim konuya:
 3. 5 likes
  2 klavye lazımdı, ilk olarak bunu aldım, fena değil, ışıklandırma ayarları basit, yazılımı falan yok. membran konusunda pek yorum yapmaya gerek yok, ben sevmiyorum. komedyen bir lavuğun dediği gibi vosvos kaplumbağa da gideceğiniz yere götürüyor, ferrari de. önemli olan varacağınız yer ise iş görür, ama nasıl gittiğiniz de önemliyse benim çok tavsiye edebileceğim bir klavye değil. razer ya da logitech'in de bundan çok farklı olacağını sanmam yazma hissi olarak. ama sonuçta sessiz, yumuşak, parasını hakeden, derli toplu bir klavye olmuş. bu fiyat seviyesinin daha da altına indiğiniz andaki markaların hepsi çöp. en nihayetinde babam memnun kaldı, önemli olan da oydu. hep benim eskilerimi kullanıyor adam bi kez de sıfır bir ürün ona almış olayım
 4. 5 likes
  TDP limitini patlattım Şşşşt Nvidia duymasın. RTX 3050 80w 30/60/80 watt karşılaştırma Uzun vadede sonucunu bilmiyorum, 150watt'lık harici adaptör sıkıntı çıkarabilir.
 5. 5 likes
  Eveeett sonunda faili buldum Sistemin kendi kendini "soft" bir şekilde shutdown ediyor olması beni sorunun yazılımsal olduğu ihtimaline yaklaştırması yüzünden yanıltmış meğer. Aslında olay yine donanımsalmış. Yok öyle PSU falan da değil, çok daha basit. Kasam CoolerMaster Cosmos S. Kullananlar bilirler, açma düğmesi kapasitiftir. Yani bildiğiniz düğmelerden değil, dokunma algılayarak anakarta açma sinyali gönderiyor. Yine bilfiğiniz gibi açma düğmesine Windows açıkken bastığınızda shuıtdown sürecini başlatıyor. Görünen o ki bizim düğmemiz kafasına göre basılmış gibi hareket ederek "kapat" komutu gönderiyormuş sisteme. Büyük ihtimalle sensör arızalı veya araya toz falan girdi, bilemiyorum. Açıp bakacağım içeride durum nedir diye ama tüm sistemi sökmem lazım bunun için. Şimdilik o biraz bekleyecek. Problemi geçici olarak ortadan kaldırmak için Windows'un power settingsinde"düğmeye basıldığında nasıl davransın" komutuna hiçbir şey yapmaması yönünde telkinde bulundum Sorunun çevresinden dolaşmak oldu ama en azından şimdilik problem kalmadı. Eğer sensör arızası var ise iyi bir elektronikçi bulmam gerekecek. Güzelim kasayı bir buton yüzünden gözden çıkartmaya değmez. Tabii bu noktaya gelene kadar denemediğim şey kalmamıştı. Çıldırmak üzereyken ilahi bir ses kulağıma fısıldadı ve dedi ki "Çok pahalı". İşte o an sorunun düğmeden kaynaklı olduğunu anladım. Sanırım çıldırma konusunda çok da iyimser olmamam gerekiyor. Geç kalmış olabilirim
 6. 4 likes
  190-200 bir çok araba için her yolda yüksek bir hız sayılır. Hele bizim gibi yeni yapılmış otobanlarda bile yama , çukur , birleşim yeri patlaması gibi sorunlar ve ne halt ettiği belli olmayan sürücülerin bol olduğu bir ortamda..
 7. 4 likes
  Once su yavsak ne demis bakiyoruz; https://t24.com.tr/haber/oyder-baskani-mersin-arzi-kendileri-yonetemiyorlar-galericiler-uzerinden-satis-yapildigi-yonundeki-ifadeler-sektor-geneline-atfedilemez,979656 Ve simdi de bizim arayip da bulamadigimiz Pololarin kimlerde olduguna bakiyoruz; Daha tek arac icin ilan acan galericileri saymadim, 53 adet ilan var rahat 30-35 tanesi galerici... Bir de Ekim'de gelecek zammi bekleyip de ilana koymayanlar vardir kesin...
 8. 4 likes
  şirkette ki insan kaynaklarında ki kız evde ki masamı gördü ve kardeşin kaç yaşında dedi. o an dank etti ve masayı değiştirmem gerekli dedim. Adore Gaming Profesyonel Oyuncu Bilgisayar Masası Karbon Çeli öncelikle bunu aldım. oldukça kaliteli malzeme ve kurulumu zor değil. gayet güzel oldu. sonrasında koltuk arayışım başladı. ilk olarak Nurus'a baktım ama rahat gelmedi. istediğim şekilde olmadı. tabi vereceğim para da çok olunca vaz geçtim ( 4500 lira civarı istiyorlar ) MSI MAG CH120 Vatanda indirime girmiş. bir de 130 X modeli vardı. Baktım daha büyük ama daha sert. Hoşuma gitmedi. gittim 120 modelini aldım. İnanılmaz rahat ve malzeme kalitesi çok hoşuma gitti. O kadar rahat etti ki sırtım, belim. Oyuncu koltuğu arayanlara ve bilgisayar başında uzun süreler vakit geçirenlere tavsiye ederim.
 9. 3 likes
  Lens envanterine bir tane daha prime lens kattık; Sony 35mm f/1.8 (SEL35F18) a6000'de ekseriyetle Sony'nin 50mm f/1.8 lensini (SEL50F18) kullanıyorum. Birçok açıdan işimi görse de, 1.5 çarpanıyla 75mm'ye denk gelen odak uzaklığı, kadraja istediğim kareyi sığdırmakta bazen yetersiz kalabiliyordu. Uzun zamandır aklımda olan Sony'nin 35mm bu lensini, 2. elde Sony Eurasia garantili olarak uygun fiyata denk getirince çok fazla düşünmem gerekmedi. Lensle ilgili ilk deneyimlerim çok olumlu. 50mm kardeşine göre bariz bir şekilde daha hızlı odaklıyor. a6000 zaten hızlı odaklamasıyla bilinir, ancak bu lens, 50mm lensin nadiren kaçırdığı durumlarda bile şak diye odaklıyor. Bu açıdan oldukça memnun kaldım diyebilirim. Lenste optik görüntü sabitleme (OSS) özelliği de var. Lensin ebatları 50mm'den daha ufak ve 50 gr. kadar daha hafif (200gr vs.154gr.) Bu yönüyle de, makine ve lensi her zaman yanınızda taşımanız gerektiği durumlarda daha avantajlı. Ah bir de unutmadan, 50mm lensim gümüş renk; 35mm ise siyah. Siyah gövde - siyah lens çok daha güzel duruyor
 10. 3 likes
  logitech'den kurtardığım her insan için, morpheus'un matrix'den kurtardığı her insan için sevindiği gibi seviniyorum.
 11. 3 likes
  eveeeet yine @stardust ın yoğun övmeleri sonrası oyuncu kulaklığı seçimini yaptım. kullandığım Logitech'in kulakları kaplayan alanı bir süre sonra kafamı yoruyordu. uzun süreli kullanım yapamıyordum ekran başında. Önce Steelseries Arctic 5 aradım ama bulamadım. Uygun fiyata Corsair VOID Elite USB RGB 7.1 kulaklık aldım. ama küçük bir değişiklik yaptım uygulamasında. Hiç Corsair uygulamasını kurmayıp Microsoft Marketten Dolby Atmos uygulamasını aldım. Ciddi şekilde efsane oldu. Zaten kullananlarda kesinlikle Corsair'in uygulamasını kullanmayın diyorlardı. Böylece müzik için Sennheiser HD600 Hi-End, Oyun ve Diğer her şey için Corsair VOID Elite USB RGB7.1 almış oldum.
 12. 3 likes
  Satılmazsa bana gönderebilirsin, ben her türlü değerlendiririm onu
 13. 3 likes
  Şayomi projeksiyon aldım gariban işi: Tripod dandik olduğundan kütüphanein üstüne koydum 120 inch görüntü verdi duvardaki çivi delikleride ölü pixel oldu yarın boyayacağım becerebilirsem
 14. 3 likes
  Dizüstü bilgisayarımda anakarta gömülü olarak 16 GB DDR4 bellek, boşta da 1 tane bellek yuvası vardı. Amazon'da uygun fiyata denk getirince bir 16 GB daha ekledim, toplamda 32 GB RAM oldu. İlk defa dizüstü bilgisayarımda, masaüstü bilgisayarımdan daha fazla bellek var. Belleklerin dual channel çalışması dışında da pek bir işe de yaramayacak ama olsun Eli-yüzü düzgün markalar arasında, piyasadaki en ucuz 16 GB DDR4-3000 SODIMM RAM bu: Patriot Viper Steel DDR4 16GB 3000MHz CL18 SODIMM Memory Module PVS416G300C8S
 15. 3 likes
  kobay olmak isteyen buyursun yüklesin. En azz 1 sene dokunmam valla.
 16. 3 likes
  benim hanım android ile mutlu olacak gibi gözükmüyordu, yine kıyamadım gittim iphone 13 aldım. aldım da ya arkadaş... bu apple nasıl bir çingene firmadır. tez zamanda batar inşallah. ulan şarj aleti koymuyorsunuz anladık. kulaklık koymuyorsunuz sineye çektik. ulan adamlar şeffaf koruma jelatini bile koymamış. kağıda kaplamışlar telefonu. yuh yazıklar olsun be. jelatini çıkarmadan açar bakarım diyordum ama şimdi bu kağıdı çıkarsam ekranı kaplatmadan her yeri parmak izi olacak, öyle mi vereceğiz telefonu. neyse merak da etmiyorum zaten, lanet olsun, elmasını kurtlar, solucanlar yesin.
 17. 3 likes
  her şey iyi güzel de şu dizi sezonlarının bölüm sayısını 6-8 gibi rakamlara düşürmenin iyi bir fikir olduğunu kim düşündüyse onun ben amk. eskiden bir sezon 20 bölüm çıkardı keyifle izlerdik... artık bitmesin diye gözüne bakıyoruz. 2 sene 1 sezon bekliyorsun 2 günde bitiyor. saçmalık. zorlarsan 1 günde de biter. ben her gün 1 bölüm felsefemi bozmadığım için daha uzun gidiyor ama yine de saçma.
 18. 3 likes
  Telefon çok fazla değişmediğinden isimlendirme 12s olmalıydı bence ama fiyat çok değişmediğinden bence iyi ve alınabilir görünüyor. Aynı kapasite için 500 TL fark görünüyor. Çok söylenmiyor ama RAM 4GB'den 6GB'ye çıkmış. Ülkemizdeki alım gücü çok düştüğünden bu haberler artık kimsenin ilgisini çekmiyor o ayrı bir konu. Telefon pahalı değil biz fakirleştik.
 19. 2 likes
  3. gün üst üste oyunu oynayamıyoruz, hep bu saatlerde bozuluyor, sonradan düzeliyor. artık CİMER'e şikayet ettim blizzard'ı. bu işi çözerse Reis çözer.
 20. 2 likes
  mesela file explorer'ın memory leak neticesinde rami sürekli şişirip bir süre sonra sistemin yavaşlama sorunu da varmış... 6 ay beklenmesinden kastım böyle şeyler işte...
 21. 2 likes
  @Atrin, @Pablo 'Definitive' Vader Şarj aleti geldi. Boyutları sandığımdan çok daha ufakmış. Spigen'in 30 Watt'lık şarj aletiyle neredeyse aynı boyutlarda. Dizüstü bilgisayara bağladığımda "60 W şarj cihazı bağlı" şeklinde bilgi veriyor. Hızlı şarj olayını denemedim ancak Lenovo'nun kendi şarj cihazını bağladığımda, tam şarj için gereken süre ile aynı süreyi gösteriyor bu Trust. Amazon TR'de fiyat birazcık daha düşmüş, 164 TL olmuş. Bu fiyata pek düşünmeden alınası bir ürün bence.
 22. 2 likes
  kurmayı başarsanız bile güncelleme vermeyeceğini açıklamıştı MS. win11'e geçmek istemenizin bir sebebi var mı ki? yani neden bu inat? güncel sistemim olmasına rağmen umrumda değil, bana ekstra görsellik dışında ne katacak ki..?
 23. 2 likes
  Bu vesileyle kendime güzelinden bir iPhone 11 (128GB) aldım, 6S+ 'ı değiştirdim. Önceden aklımda bir model olmadan Apple Store 'a gittim, 11 ve 13 'e baktım, 12 'nin fiyatı saçmaydı çünkü, Pro/Max modellere de zaten bakmadım, çünkü telefona €1k üzeri vermek istemiyorum. 13 'ün ekranı daha güzel, fontlar falan daha keskin, kamerasının da daha iyi çektiğini benim gibi fotoğraftan anlamayan bir adam bile 2 fotoğrafta söyleyebilir. Başka da dikkat çekici bir farkını göremedim. Telefonda oyun oynamıyorum, Switch var, App Store oyunları da dandik. Diyeceğim o ki smartphonelarda bir süredir ciddi yenilik pek yok, özellikle Apple tarafında daha iyi kamera, daha iyi SoC, onu da benim gibi telefonu WhatsApp/Telegram için, en fazla Safari/Maps için taşıyan adamlar pek hissetmez. Ancak iki sene öncenin modellerine Apple ciddi indirimler yapıyor, zaten 6S 'lerde bile hala updateler geliyor, parça/pil bulunuyor. Şöyle bir düşündüm, 900€ 'ya 13 alacağıma gittim 600€ 'e 11 aldım. Telefonu uzun süre değiştirmiyorum zaten, olur da 14 ve sonrasında çok sağlam modeller çıkar, dünya değişirse 300€ cepte. Benim gibi telefondan pek beklentisi olmayıp, Android almaya da cesaret edemeyenler için 11 çok cazip bir alternatif.
 24. 2 likes
  Apple ürünlerini kullanırken rahat etmek suçmuş gibi bir durum mu var? Apple ekosisteminin tamamını kullanıyorum. iPhone, Macbook Pro, iPad, Apple TV, iCloud hepsi bir arada gayet uyumlu çalışıyorlar. Bu uyumu Android - Windows ..vb kurmak için bir yöntem varsa bile çaba gerekiyor. Bu ekosistemde tüm cihazlara aynı Apple hesabıyla giriş yapmam yetiyor. Teknolojiyi seviyor ve kurcalıyor olsam bile özellikle iş yaptığım platformun böyle kapalı ve "Just Works" formatında olması beni çok memnun ediyor. Beni memnun etme seviyesi ile şerefsizlik seviyelerini karşılaştırarak kullanmaya devam etme kararı veriyorum ama Apple müşterisini sever ve korur falan diye romantik bir yaklaşımım yok. Paramı alıyor ürün ve servislerini veriyor ben de rahat ettiğim, en önemlisi de ödediğim para çok fazla canımı yakmadığı için kullanmaya devam ediyorum. Genelde telefonu 1 nesil arayla değiştiriyordum ancak bu kez 11 Pro Max'ten 13'e geçmek için bir neden görmüyorum. Sanırım bir nesil daha beklerim.
 25. 2 likes
  İtopya'nın CHW'de hesabı var mı?
 26. 2 likes
  şerefsiz bu apple... kendi samsung telefonuma hangi güçte şarj aleti bağlarsam, çektiği watt'a göre kaç dakikada şarj olacağını gösteriyor telefon... iphone 13, hızlı şarj ediyor mu, etmiyor mu, kaç dakikada şarj olacak, öğrenmenin tek yolu zaman tutmak. yahu bu kadar basit bir fonksiyonu nasıl koymazsın. şarj aleti zaten vermiyorsun, iyi bari kablo çıktı içinden dedim, kablonun bir ucu lightning, diğer ucu USB C... ulan şerefsizler hangi şarj aletinin girişi USB C... USB C çıkışı olan şarj aletlerinin bile alete bağlandığı nokta USB 3.0 formatında. 3. kez olacak ama şerefsizsiniz. mecbur bırakıyorlar yeni şarj aleti almaya ama hızlı şarj almış olsan bile hızlı şarj olup olmadığından emin olamıyorsun... bu küstahlığın daha çok uzun süreler hayatta kalması imkansız. nasıl apple, nokia'yı kendine en güvendiği zamanda birden alaşağı ettiyse, biri çıkacak ve bu apple'ın zülmüne son verecek.
 27. 2 likes
  +1 yeni windows sürümlerine geçme taraftarıyımdır her zaman ama en az 1 sene oturmasını beklerim hep. salak saçma sorunlarla uğraşacak vaktim yok.
 28. 2 likes
 29. 2 likes
  Yıl olmuş 2021, hala file explorer'da tab koymadılarsa başka bir şey demiyorum...
 30. 2 likes
  https://youtu.be/xVX63KHO-c8 Bu arada Karsu kim?
 31. 2 likes
  Bunu battle.net'ten daha uygun fiyatla almanın bir yöntemi var mı? 39.99 yada 59.99 EUR mu bayılmak gerekiyor mutlaka?
 32. 2 likes
  gençliğine yanıp ağlamak isteyenleri buraya alalım: https://www.youtube.com/watch?v=HOi5p1UDppc
 33. 2 likes
  Örnek vereyim, Mersin/Adana tarafından Ankara'ya gideceğiz. Yolun belli bir kısmı (Pozantı'ya kadar olan kısım) ücretli otoban olmak zorunda, 20 TL civarında bir şey alınıyor ve alternatifi yolun zaman/yakıt maliyetine değiyor. Pozantı'dan sonra eskiden olduğu gibi normal devlet yoluna dönülebiliyor, süresi de makul. Ama navigasyon Pozantı'dan sonra Niğde Ankara YİD'ine sokuyor, km olarak uzuyor, süre olarak sadece 8 dakika fark ediyor ve 125 lira gibi bir ücreti var. Trafiği kolaylaştırmak için değil gerçekten deli dumrul vergisi almak için yapılmış. Ücreti geçişleri kullanma dersen ilk baştaki kısma da sokmuyor, kullan dersen de o kazığı yemen için elinden geleni yapıyor. Yolu bilirsen kurtulabiliyorsun ama zaten navigasyonu da bilmediğin yerde açıyorsun, biz Mudanya-Foça yaparken toplamda 15 dakikalık bir "kazanç" için 128 lira gibi bir para ödedik, dahası yolda görmek istediğimiz yerleri de gezemedik, erkenden gitmiş olduk.
 34. 2 likes
  Ben harman seven tayfadanım... Earl Grey tarafı olarak Twinnings Metal Kutu (Kilosu 450-500 bandına geliyor) ve Ahmad Tea seviyorum. Mecbur yurt dışından getirdiğim / getirttiğim çaylar, tabi pandemi söz konusu olunca artık o kanallardan getirtmek de zorlaştı. Nadir miktarda Darjeeling koyuyorum, zaten hem çok baskın bir çay, hem de "çayların şampanyası" adını fiyatı ile de hak ediyor. Çok koymaya gelmez yani. Rahmetli babamın zamanında yurt dışından getirdiği Rabea Tea'den her harmanıma bir tutam koyarım, tada bir etkisi yoktur ama manevi yönünü seviyorum. Türk Çayı için vazgeçilmezim Tirebolu 42 , Çaykur'un mavi kutu olanını seviyorum. Eskiden getirtmesi baya zordu, şimdi altımdaki markette bile bulunabiliyor. Sanki bulunabilirliği artınca kalitesi de biraz bozuldu gibi geliyor, o denli büyük hacimde kaliteli çay üretebilecek kapasiteleri olduğunu düşünmüyorum, biraz markaya güvenip alt kalite çayı dayadılar gibi. Gene de damak tadıma en yakın olanı hala o. Earl Grey'e yakın bir demi olduğu için biraz da "normal" Türk Çayı koyuyorum, gene Çaykur'dan metal kutuda organik çay yahut Nadidem diye bir çay fena olmuyor. Bir defasında "noolacak lan" diyip hediye gelen bilmediğim bir çaydan koymuştuk, zulüm olmuştu. Resmi görebiliyorsanız o sarı yapraklar da imza olsun diye koyduğum şeyler. Kimse görmüyor ama ben harmanda olduklarını biliyorum, bence güzel.
 35. 2 likes
  2009 Jazz için hava-yağ-polen filtresi aldım 166 tl, Bosch diyor ne gelecek göreceğim. Hepsiburada'dan. Bir de Filips hue aydınlatma ürünü. Avize lambader aplik vb. karar veremedim. Gidip görmek dokunmak lazım internetten olmayacak anlaşılan. Ben de hue dünyasına giriş yapayım dedim. Nedir ne değildir çok net bilmiyorum göreceğim. 2 hue play lamba + hue bridge 948 lira.
 36. 2 likes
  Hayırlı olsun diyelim demesine de... Şöyle bir tipin inceleyip önerdiği bir ürünü almadan önce 10 kere düşünürdüm
 37. 1 like
  benim imax kendi salonumda, hayatım boyunca bir daha sinemaya gideceğimi düşünmüyorum.
 38. 1 like
  Şöyle ki ; kasamın olduğu yer dar bir alan ve daha uzun vga güncellemesi yapmayı planladığımda bu masa yapısı içine sığmıyor çoğu. Kısa olan vga lardan bulmam gerekiyor bu durumda . Beni bu limitlemeden kurtaracak çözüm arayışındayım.. Bu masanın solundaki kasa görevi gören yerine uygun kasa gelecek ancak çıkışarı üstte olacak... Aslında normal kasaları da nasıl uydurabilirim çözümlerini kağıt üzerinde çiziyorum bu ara.. çok acil değil tabii.. Resim ilk kurulum sonrasındaki resim... şu an hali biraz daha farklı tabii..
 39. 1 like
  MMO'ya 1 saatte puan vermek... bilemedim Ben 2-3 saat video izledim, daha fazlasını oynayan arkadaşlarla konuştum. Benim alacak veya almayacak kadar fikrim yok
 40. 1 like
  ben kullandığım windows 10 sistemimin Snapshot imajını alarak windows 11'e geçtim. şuan için bir sorun yok. makina daha hızlı çalışıyor. ya da psikolojikdir bilemedim. görsellik ama cidden güzel olmuş. daha kullanışlı geldi. özellikle pencereleri bölümlemek harika olmuş.
 41. 1 like
  Nickleri karıştırmışım. Olsun sen de al bir masa bu vesileyle.
 42. 1 like
  Silverstone kasalara bak benim hatırladıklarımdan Raven RV01 ve Raven RV03 kablo çıkışları üstte olan kasalardan. Ama hâlâ bulunuyorlar mı bilemiyorum.
 43. 1 like
  Şunu yedek klavye olarak kullanıyorum yıllardır ve bütün kriterleri sağlıyor. https://www.amazon.com/LOG920001771-LOGITECH-INC-Wireless-Keyboard/dp/B002MUYP3E Logitech K340 Eski bir model olduğu için sıfırı bulunur mu bilmiyorum ama cidden tavsiye ederim.
 44. 1 like
  ya 5-6 sene onceki i5 falan bile desteklemiyo deniyo yepisyeni sistem bile kurulsa sanki bklemek daha iyi degil mi misal 10 ciktiginda ben vistaydadim bi suru insan 7 kullaniyordu 8 e gicik olan tonla adam vardi ama 10 tamam epey surdu oturmasi ama o 10 un degil programlarin ozellikle ms in isi. yani 10 tan kacmak 11 e gecmek icin 8 den 10 gectim rahatladim durumu kadar olmaz diye dusunuyorum ozellikle donanim istemesinden onun icin sistem gunceliyim desen hop donanim degisti lisanslar haci ettim de olasi dimi bu random generator guvenlik bla blasi bi yerlerde bvi lserde acmasin basimiza yya windows lazim oldugu icin cikmiyo yoksa 10 sene daha win 10 kullansak bi haltimiz eksilmez eksikleri patche bile yapilirda thustu gardas bill gates das mi yesin yeni, cikartacak ki sattsin kazansin vistanin destegi bitti icin blizard beni zor etigi icin gecmistim ben win10 ilacli surum win 10 resmi destegi 2025 ekime kadar yani full 4 sene var onumuzde kim ole kim hala yarin loto bile ciksa yarin yeni pc kuraririm 11 e 2 sene daha gecmem
 45. 1 like
  Kingston Hyperx Alloy Core RGB HX-KB5ME2-TU Kablolu Oyuncu Klavyesi - Bu klavyeyi yeni aldım öneririm güzel. Bölgesel ışık atama yok. Kablo koruması ve işlemesi güzel. Razer da bölgesel ışık atama var. Kablo kısmı uyduruk.
 46. 1 like
  MMORPG'ye vakit ayıracak kim kaldı burada?
 47. 1 like
  Oyunda sadece animasyon ve grafik yenilemeleri var. şu ana ekranda senelerce uğraştığım karakterleri D3deki gibi tam boy görmek bile inanılmaz. Ki, açıp açıp farklı act'leri oynuyorum sırf ortamları yeni halleriyle görebilmek için. Sadece ortamlar atmosfer değil, monster, bina, ağaç, toprak bunların animasyonları falan silme yenilenmiş durumda. Ha, şunu anlarım, madem 40 dolar diyorsunuz, hiç olmazsa yeni runeword, item hatta act belki hero ekleneydi mesela. bence bunlar olmadan da 40 dolara değer ama tabiiki yeni bir act falan olabilirdi
 48. 1 like
  oled artık early adopter olunabilecek bir teknoloji değil
 49. 1 like
  Dredd (2012) güzelmiş, olması gerektiği gibi filmlerden biri. Ne fazlası, ne azı.
 50. 1 like
  Kartın canı kalmamış, torchlighta nasipmiş son nefesleri.