RASPBERRY PI kullanan varmı ?
0

Bu konuda 7 mesaj var

Hayır kuramazsınız. 

Raspi'de düşük güç tüketen Arm mimarili bi işlemci olduğu için bildiğimiz Windows 10'u kuramazsınız. Geliştiriciler için bi sürüm çıkardılar ama windowsla alakası yok diyebilirim. Kendi işletim sistemi Raspbian gayet güzel çalışıyor, ayrıca raspiye kurabileceğiniz farklı linux sürümleri var.

Bu arada pc olarak kullanmak için gerçekten çok yavaş ama kodi kurup medya center olarak kullanmak (ya da gerçek amacı olan üzerinde birşeyler geliştirmek) için gayet güzel bi cihaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Standart Windows 10 kurulmaz, ama Windows 10 iOT sürümü kurulur. Bunu normal masaüstü bilgisayar gibi kullanmayı pek beklemeyin, ecoderat'ın dediği gibi. KODI media center, RetroPie ile emulatör makinası vs. gibi DIY projelerde kullanılabilir. 

Ayrıca bu verdiğiniz eBay fiyatından ucuza Türkiye'den satın alınabilir, hatta az bir farkla Raspberry Pi 3 alınabilir.

(Google : Robotistan, SAMM)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

emülatör gibi kullanılıyormu diye merak ettiğimden sormak istedim, teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Bende var pi kullanıyorum, OSMC kurup televizyona bagladım direk, media center olarak gayet güzel işimi görüyor.

Arka planda transmission kurdum, bitane 320 lik notebookdan cıkma hdd yi bagladım daimi olarak.

Aynı zamanda samba kurdum, torrentin indirme dosyasını networke actım, kendim evdeki herhangi bir aractan torrent ekleyip, cekebiliyorum.

Yani windows kurmak yapılacak en kötü şey diyebilirim :)

Saygılarımla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pi2 aldım televizyonla kullanırım diye düşünerek; ama tarayıcı içerisinden video oynatmaya gücü yetmedi. Bu konuda farklı deneyimi olan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası ben de aynı sorunla karşılaşmıştım.

Sanıyorum tarayıcıdayken rpi3, üzerindeki video hızlandırıcısını (adı herneyse) kullanamıyor bu sebeple işlemciye fazla yük biniyor. Yabancı forumlarda çözüm için bazı programlar yazmışlardı ama çalışanına denk gelemedim. KODI media center vs kurup youtube eklentisi yüklerseniz -filmleri torrentden çekmek durumundasınız ama h265 olmasın- her türlü hd videoyu rahatlıkla oynatabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok