5W-40 yerine 5W-30 yağ kullanmak?
0

Bu konuda 6 mesaj var

Merhaba,

Aracım Renault, 1.5 DCI 105 ps motor. DPF yok. Km 80.000 ve bugüne kadar hep standart 5W-40 kullanıldı. (Tabii servis habersiz farklı bir yağ kullanmadı ise)

Bir önceki bakımdan bu yana 8.000 km geçti ve bakım aralıkları 20.000 km olduğu halde ben genelde 16.000 km gibi bakıma giriyorum. Yani bu yağ 7-8.000 km kullanılacak ve sonra yüksek kalite yağa geçiş yapacağım.

Aracın yağ kapasitesi 4.5 litre olduğundan ve ürün 4 litre olarak satıldığından internet üzerinden alışveriş seçenekleri kısıtlı, sanayide zaten fahiş fiyat istiyorlar. Hepsiburada'da çok uygun fiyata satılıyor, ELF Evoluiton 5W-30 yağın 5 litresini kargo dahil 74 liraya alabiliyorum.

Acaba 5W-40 yerine, 5W-30 kullansam bir zararı olur mu?

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha ince yağ kullanmanın yıpranmış veya rodajı iyi yapılmamış motorlarda zaman içerisinde yağ eksilmesi yapabileceği söylenir. Sizde sorun olacağını sanmıyorum. Kullanın bence.

Bu arada, bizim yağcının elemanı tatildeymiş, o yüzden cevap veremedim size. Patronu da ters bir adam, uğraşmak istemiyorum. Pazartesi cevap vereceğim bir sıkıntı olmazsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha ince yağ kullanmanın yıpranmış veya rodajı iyi yapılmamış motorlarda zaman içerisinde yağ eksilmesi yapabileceği söylenir. Sizde sorun olacağını sanmıyorum. Kullanın bence.

Bu arada, bizim yağcının elemanı tatildeymiş, o yüzden cevap veremedim size. Patronu da ters bir adam, uğraşmak istemiyorum. Pazartesi cevap vereceğim bir sıkıntı olmazsa.

Yanıt için teşekkürler; 5W-40 bulmaya çalışıyorum. Bulamazsam mesajınıza istinaden 5W-30'u alırım.

Yağ için acelem yok, 7-8.000 km daha Elf kullanıp, sonra sizden alacağım yağı kullanacağım. Yani bir kaç ay sonra bile alsam olur. İlginize teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5W-30 için hiç Renault onayı (RN0700 veya RN0710) göremediğim için içim rahat etmedi ben de biraz daha fazla verip Mobil Super 3000 X1 5W-40 sipariş ettim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mobil yağlar geldi, sanırım Türk malı değil. Ama emin olamadım çünkü hiç bir yerinde üretim yeri yazmıyor... Türk malı değilse kesinlikle bundan böyle standart yağ olarak Mobil tercih ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok