Paypal yeni para gönderme hizmeti: paypal.me
0

Bu konuda 11 mesaj var

Paypal, paypal.me adında yeni bir para gönderme hizmeti başlatmış. paypal.me/"alıcının seçtiği isim" bağlantısını kullanan gönderici karşısına çıkan sayfaya sadece miktar girerek (paypal.me/isim/miktar şeklinde bağlantıyla miktar bile girmeye gerek kalmadan) paypal hesapları arasında para aktarabiliyor. Aynı ülke içinde alıcı ticari hesap değilse ve alıcı koruması istenilmezse para göndermek ücretsiz.

Paypal hesabınız varsa yeni çıkmışken kısa bir isim alıp kenara koyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biri size böyle para gönderdiğinde, kesinti olmadan bankaya aktarabiliyor musunuz?

Bazen "refund " yapıldığında , paypal da para kalıyor. Bankaya aktarmak isteyince bir kesinti yapıyor, bazen refund paypal üzerinden olduğu halde, doğrudan ,kesinti olmadan,kredi kartına geri dönüyor. Neden iki farklı uygulama var anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SSS içinde kesinti olmadan banka hesabına aktarılabileceği yazmış, büyük olasılıkla kredi kartı için paypal çekim ücreti ve minimum çekim miktarları geçerlidir.

Ben banka kartı ve hesabı kullandığım için kredi kartı prosedürü hakkında emin değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SSS içinde kesinti olmadan banka hesabına aktarılabileceği yazmış, büyük olasılıkla kredi kartı için paypal çekim ücreti ve minimum çekim miktarları geçerlidir.

Ben banka kartı ve hesabı kullandığım için kredi kartı prosedürü hakkında emin değilim.

SSS den anladığım , hesap bağlamışsanız, kesinti olmadığı. Banka kartı da bağlasanız bir kesinti yapıyorlar. 

Hesap bağlayınca nasıl oluyor? Gerektiğinde hesaptan nasıl para çekiyor? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kartlar (kredi veya debit) kullanılarak paypal tarafına para gönderiliyor. Paypal bakiyesi hesaba ücretsiz veya kredi kartına ücret ödenerek aktarılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tam anlamadım, zaten paypal adresine para yollanabiliyor, ne farkı var ki?

paypal.me/isim/paramiktarı linkini gönderdiğiniz kişi açılan sayfada tamama basarak parayı gönderiyor. Yani farkı sadece kolaylık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kartlar (kredi veya debit) kullanılarak paypal tarafına para gönderiliyor. Paypal bakiyesi hesaba ücretsiz veya kredi kartına ücret ödenerek aktarılıyor.

Onu anladım. 

Banka hesabı bağlamak nasıl oluyor , onu soruyorum. Denediniz mi? 

çünkü banka hesabı bağlamamak için debit kart veya debit karta bağlı sanal kart kullanırsanız, ondan da yüzde kesiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Banka hesabı bağlamak nasıl oluyor , onu soruyorum. Denediniz mi?

Ana menüden Bankalar ve Kartlar > Banka Tanımlayın, açılan menüde banka adı ve IBAN giriliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ana menüden Bankalar ve Kartlar > Banka Tanımlayın, açılan menüde banka adı ve IBAN giriliyor.

Onu denedim zaten ama hata verdi.Garanti bankası hesabını bağlayan var mı?

Bir de yurtdışında kullanımı farklı herhalde , ondan sordum. Yani yurt dışında paypal , banka hesabından para çekebiliyor (gibi anladım.) . B,zde bankadan para çekemez.

Bu tip , kayıtlarda , adresileri , isimleri nasıl giriyorsunuz? Türkçe karakterleri kullanarak mı?

Yabancı siteler, postaya adres yazarken tuhaf karakterler çıkması diye Türkçe karakter kullanmıyorum genelde ama bu sefer de başka sorun çıkıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Paypal 'a banka eklemede sorun yaşıyorsanız , boşuna uğraşmayın. Email attım, sistemlerinde sorun varmış. Destek deki görevlinin yardımı ile ekledim.

Bankadaki isimle tutmadığından , paypal da ismimdeki Türkçe karakterleri düzelltim. Şimdi de , yabancı sitelerde sapıtmaya başladı. Basamıyorlar o karakteri, bu sefer boş bırakıyorlar veya tuhaf  karakterler yazıyorlar. 

Şu kadar zamandır , bu kadar basit bir sorunu çözemediler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok