Pablo 'Definitive' Vader

CHW
 • Content count

  2,374
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

Pablo 'Definitive' Vader last won the day on January 14

Pablo 'Definitive' Vader had the most liked content!

About Pablo 'Definitive' Vader

 • Rank
  Doomed
 • Birthday 06/28/1976

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Istanbul
 1. "Kardeşlik" olarak tanımladıkları o sistem 2'den fazla konsolla ve hesapla yapılmıyor diye biliyorum. Detayları turuncu forumda uzun uzun yazılmış şimdi oradan buraya taşımakla uğraşamadım ama 5 hesabı öyle paylaşarak takılmak mümkün değil bildiğim kadarıyla.
 2. @stardust o USB portlarına kamera, kulaklık veya kablosuz kulaklık alıcısı ..vb envai çeşit farklı aksesuar bağlanabilir. Neden birden fazla USB disk bağlanacak şekilde yazmamışlar işletim sistemi desteğini o başka konu tabi. PS5'in olayı SSD ile hızlı yükleme olduğuna göre zaten harici bağlanan depolamanın ssd olması gerekmez mi?
 3. 700 Dolar bildiğin Polonya'daki asgari ücret gibi görünüyor. Brüt asgari ücret 2600 Zloty görünüyor o da yaklaşık 692 USD falan yapıyor.
 4. Borderless Full Screen yaparak denediniz mi?
 5. Incehesap birkaç Cuma’da bir satıyor böyle fiyatlara , 3090 da vardı ama çok inmemişti.
 6. Bir hesabı PS5'e tanıtınca sanırım PS4'den de o hesapla "cliam" (niye tırnak içerisinde yahu bu kelime?) edilebiliyor. Sen benimkileri "claim" (bak yine) ettiğin için açıp denemedim, güzel oldu bu PS5-PS4 hesap olayı galiba.
 7. @Altan Yoklar hesabını bir kez PS5'e tanıtmak yetiyorsa ve bir PS5'e birden çok hesap tanımlanmasında sorun yoksa çevreden PS5 sahibi birisinden rica edip hesabı ekleterek alabilir misiniz? Benim hesabı @stardust PS5'e eklediği için bu collection PS5 aldığımda geçerli olacak mı bilmiyorum ama eğer öyleyse bu yöntem sizin de işinizi görebilir.
 8. @stardust Sanırım hem PS4 hem de PS5'i olanlar PS4'deki hesaplarında da Collection'a sahip oluyormuş, tam bakamadım nedir detayı ama bakacağım. Eğer ilk bakışta anladığım gibiyse benim hesabı senin PS5'de tanımladığımız için ben collections'a PS4'de sahip oluyorum. Öyleyse bir bakayım eksik kalmış bir oynasam dediğim oyun var mı içerisinde kontrol edeyim.
 9. Resmi ithalatçılar için konuşmak gerekirse her ülke için önceden belirlenmiş bir sevkiyat programı var. Türkiye'de alım gücünün gelişmiş ülkelere göre düşük olması nedeniyle muhtemelen daha az stok sevk edilse bile eritilemiyor. Avrupa ve Amerika gibi pandemide evinde zaman geçirecek eğlence ürünleri arayan ve alım gücünü daha az zorladığı için de oyun konsolu ve bilgisayar bileşenleri alanlar yüzünden o ülkelerde daha zor stok bulunuyor. Hollanda ve İngiltere'deki arkadaşlarım benim ödediğim fiyata yakın fark ödemeyi göze almasına rağmen RTX 3080 yada 3090 bulamadılar. Mevcut olan bir iki ürün de Türkiye'deki fahiş vergili fiyatın bile oldukça üstünde satıldığı için alamıyorlar. Amerika'da kart alabilen iki arkadaşım oldu ikisi de aynı script ile Amazon'a sipariş girdiler günlerce uğraşarak. Şunu da ekleyeyim. Biz Türkiye'de iki kişi incehesap'ta 15 bin TL'ye 6 taksitle PNY 3090 aldık , kaç adet sattılar bilmiyorum ama indirime girdiği anda ikimiz de sipariş verdik ve fiyatı anında 19 bin TL olarak revize oldu. Bize o gün yuh diyen arkadaşlar neredeyse bu fiyatla kart bulsalar göbek atacaklar. Şimdi baktım da incehesap üzerinde RTX 3080 'i 14.999 TL fiyatla satıyorlar. İnanılmaz..
 10. 3060TI ile zaten 4k gereksiz bir fantezi olacakmış.
 11. Günde 12 saate yakın PC başındayım, bir tek o kişisel zevkim kaldı elimde, hiç acımadım topladım yeni PC'yi ve durum daha da kötüye gitti ben aldığımdan beri. PS5'e de oyunlar düşsün onu da alırız artık ne yapalım.
 12. Ben şifreyi değiştirmediğim sen de hesabı kaldırıp yeniden kurmadığın sürece bir daha 2FA sormaması lazım ama sorarsa veririm dert değil. Bu durumda ben PSN+ oyunlarını takip etmiyorum hesap sende de kurulu olduğu sürece, unutursan plus'tan gelen oyunları aldırırım sana haberin olsun. TV almam artık evde 65" ve 49" iki tane TV var zaten üçüncüsü çok lüzumsuz olur. Monitör niyetine de C9 kullanınca zaten evin her tarafında bir ekran desem abartılı olmaz. Daha da 27" Asus ve 24" AOC de çalışma odasında duruyor. AC Valhalla ve Cyberpunk için yama bekleme olayından sonra ilk defa giriştiğim Pre-Order kariyerim çok erken bitti, bir daha ne olursa olsun Pre-Order yok.
 13. @stardust artık her ay 1 kez benim hesaba da girip PSN Plus oyunlarını da claim edersin. Gerçi ben genelde PC'den yapıyorum o işi ama hesabı da verdim diye unuturum kesin. İyi eğlenceler.. Beni kim konsol belasına bulaştırmıştı hatırlamıyorum ama DHW'den birisiydi, senin de aldığın zehire biraz katran kattım eski günlerin hatırına kötü mü oldu bilemiyorum.
 14. Oyun Epic Store'da ücretsiz dağıtılmaya başladı, kaçırmayın.
 15. Bu fiyattan 10 tane 3080'in bitmesi 10 dakika bile sürmemiştir. Muhtemelen şu anda en az yarısı 13000 civarından ikinci el ilanlarına bile düşmüştür.