Pablo 'Definitive' Vader

CHW
 • Content count

  2,532
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

Pablo 'Definitive' Vader last won the day on October 12

Pablo 'Definitive' Vader had the most liked content!

About Pablo 'Definitive' Vader

 • Rank
  Doomed
 • Birthday 06/28/1976

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Istanbul
 1. Mayıs 2020'de İncehesap'tan Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro aldım ve çok memnunum. Biz evde halı kullanmaktan pek hoşlanmıyoruz, eşyaların yoğunluğu ve tipi de genel olarak bu tip süpürgeler için engel yaratmadığı için çok işimize yarıyor. Evdeki köpek cihaza alışana kadar gezerken nasıl müdahale eder bilemiyorum ama o kısmını çözebiliyorsanız ve eşyalar/halılar büyük sorun yaratmıyorsa problem olmayacaktır. Bu arada halı olsa bile eğer çok ince ve kolayca makine tarafından emiş kısmına sıkışacak birşeyler değilse yada ek olarak püskülleri falan sorun yaratmıyorsa bendeki model halıya da çıkıp iniyor rahatlıkla. Salonda sadece dekor amaçlı ufak bir halı var ve cihazı çalıştırırken kaldırmıyorum onu da süpürüyor gayet düzgün bir şekilde. Toz haznesini kendi boşaltan cihazın da sonuçta o boşalttığı hazne temizlenecek. Haftada 1-2 kez cihazın kendi haznesini boşaltmak 3-5 saniyelik iş olduğundan ben o tip bir model düşünmedim. Haritalı bir model olmasının faydası uzaktan sadece istediği odayı süpürmesini sağlayabilmek. Bir kez haritalama yaptıktan sonra benim çok kullanışlı bulduğum bir özellik. Mop özelliğini çok sık kullanmıyoruz. Zaten haftada 2 yarım gün eve bir yardımcı geldiği için mop işini ona havale ediyorum. Süpürge ise her gün evi bir tur atıyor ve yardımcı kadın evi temizleyip gittiğinde bile mutlaka yeni silinmiş yerlerde bile haznesine birşeyler topluyor. Evin toz miktarını da ciddi derecede düşürdüğünü görüyorum hergün çalıştırmanın. Cihan'dan farklı olarak ben bu cihaza verdiğim paraya hiç acımıyorum ve yaptığım en iyi alışverişlerden biri olarak görüyorum. Eğer evdeki köpekle sorun yaşamayacağına ve eşyalar yüzünden çok az alan süpürebileceği gibi endişeler yoksa biraz araştırıp güncel bir model almak faydanıza olur.
 2. 190-200 bir çok araba için her yolda yüksek bir hız sayılır. Hele bizim gibi yeni yapılmış otobanlarda bile yama , çukur , birleşim yeri patlaması gibi sorunlar ve ne halt ettiği belli olmayan sürücülerin bol olduğu bir ortamda..
 3. Uçuşlara ek ücret vermeyen bir şirket için uçuyormuşsun gibi düşünüp kendini avut.
 4. Yeni işletim sistemine mecburen geçmek gerekmiyorsa 6-12 ay beklemek mantıklı, Microsoft Windows 10'dan ücretsiz geçiş konusunda sınırlı bir süre tanımıyorsa dert etmeye gerek yok. Windows 10 şu anda gayet yeterli, şahsen yeni işletim sistemi varken önceki sürümlerde kalmayı tercih etmiyorum ama biraz beklemek daha mantıklı.
 5. Hemen her MMO'nun ilk 3-5 saati zaten gathering ..vs öğretme amaçlı o görevleri veriyor. Dungeon'lar, PVP savaşlar ..vb bir çok farklı mekanik var oyunda. Savaş mekanikleri de oldukça keyifli. 1 saat bu oyun türü için karar vermeye yetmez diye düşünüyorum. Biz 4-5 arkadaş birlikte oynamaya başladık gayet keyifli gidiyor.
 6. Sistemim Windows 11 gereksinimlerini karşılıyor mu onu bile merak etmedim. Hele biraz güncellensin, bug'ları biraz azalsın sonra bakarım herhalde kurabiliyorumdur.
 7. Teşekkürler @Najaz Şimdi 163,84 TL'ye verdim siparişi, iyi oldu kablosuyla birlikte bir set daha şarj aleti lazım oluyordu. Evdeki kurulumu bozmak istemediğim için genelde yanımda adaptör ve kablo taşımıyorum, ofiste zaten bir kaç Macbook kullanıcısı var, bir tane kablo da orada duruyordu bu iyi oldu boyutlarını düşününce çantada durabilir.
 8. Macbook Pro'nun adaptörüne ek bir tane daha adaptör almak istiyordum bir süredir, bu işimi görür sanırım yapıştırayım 1 adet bari. Trust falan ama iş görür herhalde.
 9. Apple ürünlerini kullanırken rahat etmek suçmuş gibi bir durum mu var? Apple ekosisteminin tamamını kullanıyorum. iPhone, Macbook Pro, iPad, Apple TV, iCloud hepsi bir arada gayet uyumlu çalışıyorlar. Bu uyumu Android - Windows ..vb kurmak için bir yöntem varsa bile çaba gerekiyor. Bu ekosistemde tüm cihazlara aynı Apple hesabıyla giriş yapmam yetiyor. Teknolojiyi seviyor ve kurcalıyor olsam bile özellikle iş yaptığım platformun böyle kapalı ve "Just Works" formatında olması beni çok memnun ediyor. Beni memnun etme seviyesi ile şerefsizlik seviyelerini karşılaştırarak kullanmaya devam etme kararı veriyorum ama Apple müşterisini sever ve korur falan diye romantik bir yaklaşımım yok. Paramı alıyor ürün ve servislerini veriyor ben de rahat ettiğim, en önemlisi de ödediğim para çok fazla canımı yakmadığı için kullanmaya devam ediyorum. Genelde telefonu 1 nesil arayla değiştiriyordum ancak bu kez 11 Pro Max'ten 13'e geçmek için bir neden görmüyorum. Sanırım bir nesil daha beklerim.
 10. New World'e sarmamış olsaydım biraz oynardım sonuçta AMD Rewards ile gelmiş beleş oyun için yeterince eğlence ve keyif verir gibi duruyor. İndirip biraz grafiklere falan baktım beğendim sayılır ama epey bir süre bekler. Zaten muhtemelen Ubisoft klasiği bug temizlemesi falan filan 6 ay sonra adam olur diye düşünerek kenarda kalsın diyorum.
 11. Amazon Games'in geliştirdiği yeni MMO oyunu yılan hikayesi gibi oldu ve sonunda çıktı. Forumda oynayan yok sanırım. Web Sitesi : https://www.newworld.com/en-us Twitter Hesabı : https://twitter.com/playnewworld Steam : https://store.steampowered.com/app/1063730/New_World/
 12. Far Cry serisi diyince hep aklıma LP'nin aynı arabadan inen oduncu gömlekli aynı 4 adam betimlemesi geliyor.
 13. Modem tavsiyesi olarak değil ama epey uzun bir süredir TP-Link Archer C9 Router kullanıyorum. Önce Kablonet'in brige yaptığım cihazına hizmet verdi şimdi Superonline fiber bağlantısıyla çalışıyor ve çok memnunum. Arıza , stabilite azalması hiç sorun yaşamadım. Çok uzun süre boyunca da yazılım güncellemeleri de çıkarttılar, son dönemde sadece çalışma odası ve evin arka tarafına hizmet verdiği için artık güncelleme var mı kontrol etmiyorum.
 14. Aldığım bir PC parçası bunu hediye vermişti eklemiştim bir yerlere ama nerede duruyor hiç hatırlamıyorum. Çıksın da bulurum herhalde bir şekilde.
 15. Bunu battle.net'ten daha uygun fiyatla almanın bir yöntemi var mı? 39.99 yada 59.99 EUR mu bayılmak gerekiyor mutlaka?