Pablo 'Definitive' Vader

CHW
 • Content count

  2,592
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

Pablo 'Definitive' Vader last won the day on October 12 2021

Pablo 'Definitive' Vader had the most liked content!

About Pablo 'Definitive' Vader

 • Rank
  Doomed
 • Birthday 06/28/1976

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Istanbul
 1. İstanbul trafiğini en fazla 1 bilemedin 2 hafta rahatlatır. Sonrasında insanlar alışır ve yine trafiğe çıkarlar. Seçim zamanı da kömür, makarna ..vs devam eder diyeceğim ama o konudan çok emin değilim. Artık insanlar iliklerine kadar fakirleşti ve bunu sadece dış güçler (dıj güçler ağğğbiii) diye açıklamakta zorlanıyorlar. Benzin 2 Dolar'a doğru şeklinde başlık güncellemesi öneriyorum.
 2. @stardust @TiesTorN Önce ziyaretçilerin şehvetli mesajlarını silip sonra birbirinizi dövün.
 3. TV+'ı iptal etmeyeceğinizi, mevcut paketle devam edeceğini ve ödeyeceğinizi sabırla tekrar tekrar anlatınca çözüm üretiyorlar o konuda. Ben daha önce 200 Mbit'e geçmek istedim ama sitede kurulu cihazlar 100 Mbit üstünü desteklemiyor çıktığı için geçemedim. Şimdi bir de 1000 Mbit ile zorluyorum muhtemelen yine aynı saçmalık olacak ama şansımı deniyorum. Cihaz kampanyası yoksa TV+ için çözüm bulunabiliyor zorlayın müşteri temsilcisini mutlaka.
 4. Bende bir tane hiç kırılmamış, orjinal bir iki oyunu da bulunan oldukça az kullanılmış bir Vita var. Kutusunda duruyor, bulayım hangi rafta olduğunu önce bir de ne kadar ödemeyi düşünüyorsun? Çok ucuz bir bedelle sırf yer kaplamasın diye elden çıkarmayı düşündüğüm bir cihaz değil o yüzden soruyorum.
 5. 100 Mbit elbette standart olarak iş görmeye yetiyor ancak @TiesTorN'un yazdığı gibi sürekli bilgisayar başında ve Internet'e bağlı bir hayat olunca hızın daha fazlası diye bir kavram olmuyor. En yüksek hız ve karşılanabilir fatura tutarı olduğu sürece daha hızlısı daha iyidir. Başvuru yaptım ama geri dönmediler.
 6. Benim oturduğum sitedeki altyapıları 100 Mbit'in üstünü desteklemediği için daha önce 200 Mbit olarak yapılan benzer bir kampanyaya giremedim. Bir de buna bakayım girebiliyor muyum şansımı deneyeyim. Nasıl bir fibere denk geldiysem 100 Mbit'in üstüne çıkamıyorum.
 7. Tüvtürk'e geleneksel muayene soygunumu da yaptırdım rahatladım. 4x4 araçları teste sokarken merdane kullanmaları gerektiğini söylemeyi ve kullandıklarından emin olmayı unutmayın. Adama sürekli 4x4 ayırmaz diye anlattım ikna da olmadı abi bu model 4x2 diye tutturdu. Mecburen altına baktırdım aaa değilmiş tamam abi dedi gitti merdaneleri getirdi.
 8. Benim Vavacars'a sattığım araç hiç Vavacars'ta listelenmedi, sahibinden üzerinde buldum Balıkesir'de bir galeriye düşmüş. Benim sattığım fiyatın %15 üstünden ilanda görünüyordu.
 9. @wazzapbana sert yazmışsın gibi bir izlenim uyandırmadı ama katılmadığım bir görüş olduğu için fikrimi yazdım. Sonunçta öznel bir değerlendirme olduğu için aynı fikirde olmayı beklemiyorum. Sadece bu başlıkta görüp filme bir şans verilmemesini engellemeye çalışıyorum.
 10. Don't Look Up benim beklediğimden daha net bir şekilde sistem, insan ve zihniyet eleştirisi yapmayı becermiş bir film. Özetle ben keyif alarak izledim, konuları gerçek hayatla da ilişkilendirebildim. İnsan oğluğunun kendi sonunu hazırlamak için gösterdiği yoğun çaba konusunda keyifle zaman geçirmeyi sağlayan bir film olduğunu düşündüğüm için izlenmemesi gereken filmler listesine atıp göz ardı edilmemesi şeklinde fikrimi paylaştım.
 11. Katılmıyorum. Bence güzel bir hiciv filmi olmuş. Derinlik falan aramaya gerek yok elbette ama izlemeye değmeyecek çöp denecek kıvamda da değil.
 12. @Deathknight Amazon.jp'den falan alışveriş yapmadım ama yurt dışından USD/EUR bazlı alış veriş yapacağım zaman doğrudan döviz ekstresi çıkartan kredi kartlarımı kullanıyorum. Kredi kartı ekstresi döviz olarak çıkıyor ödemeyi de döviz hesabımdan o para birimiyle yapıyorum. Kur çevrimleri hem Amazon gibi platformlarda yüksek hem de bankalarda da yüksek çevrim kuru olabiliyor o yüzden en temizi bu şekilde yapıyorum. Eğer Amazon.jp 'de doğrudan USD/EUR seçerek ödeme yapılabiliyorsa ve kredi kartında da döviz ekstre varsa o şekilde yapmak en mantıklısı olabilir.
 13. Bunu çekeceklerine Trinity , Morpheus ..vs karakterler için filmler yapıp devam etselermiş. Sinemada izleme riskine kesinlikle değmez. Matrix artık tabutuna son çivi çakılıp rafa kaldırılmış.
 14. Mining yapanlar anlık gaza gelip aldım falan diyorlar. Benim 2070'i de bu şekilde 5-6 kişi aldım yarın geleceğim falan dedi sonunda istediğim fiyata sattım gitti. Döviz de düşmüşken acemi miner'lardan birisine kitleyip geçmek lazım yakında değeri düşer.
 15. Döviz kuruna endeksli TL mevduat faizi garantisi için gerekli parayı çıkartacak. Asgari ücret zammı olarak verdikleri parayı geri alacak. Emekli ve memurlara yapılacak zammı geri alacak. Bir şekilde fakirleşme seviyesini arttıracak. E nasıl olacak?