Definitive

CHW
 • Content count

  3,474
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  90

Definitive last won the day on December 16 2023

Definitive had the most liked content!

About Definitive

 • Rank

 • Birthday 06/28/1976

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Istanbul
 1. Aslında Dubai'de bazı noktalarda (AVM içleri vb) Tax Free Otomatları var. Boarding Pass, Pasaport ve fatura ile işlemleri yapmak mümkün. Havaalanı çıkışında Tax Free ofislerinde ürünü görme isteği Dubai'ye özel değil, bir çok havaalanında yapıyorlar bu uygulamayı. Ben de bagajımla birlikte ürünleri göndermiştim , iade için işlem yapan kadın ürünü görmem lazım dediğinde de düzgün bir şekilde durumu anlattım ve işlemi yaptırdım.
 2. 31 Ocak son tarih. Arabalardan birisini inat edip 2023 ikinci taksidi de ödememiştim. 3 tane birden ödeyince epey küfür ettim. Ek vergiler gelecekse bile seçimlerden önce ayak seslerini bile duyurmazlar. Sonrasında asıl parti başlar.
 3. @ZvAnA'nın yazdıklarından aklıma gelen, artık pil ve şarj teknolojisinde bir devrim gerekiyor. Bu devrim sadece elektrikli araçlar için değil Internet bağlantılı cihaz ve hayatın her alanı için gerekiyor.
 4. Evde veya iş yerinde problemsiz bir şekilde şarj imkanı olmadan elektrikli bir araç almayı düşünmezdim. 300 km menzil değeri de kağıt üzerindeyse klima .vs derken çok daha kısalır muhtemelen. Elektrikli araçlar beni ikna etmeyi beceremiyor henüz, araba konusuna zevk için bakmadığımdan olsa gerek benzinli ve standart bir SUV bana fazlasıyla yetiyor.
 5. Torunları da çıtayı daha yükseğe taşıyor. Artık sokabildiği bir delik olması yetiyor, canlı olmasına da gerek yok.
 6. Ben böyle ahlaksız atanın da ne bileyim yani.. Damacanaya kadar herşeyi sikiyor bu ataların torunları hiç utanmadan sıkılmadan.
 7. Bazı kişi ve şirketlerin vergi borçlarının, işletme payı ödemelerinin ertelenmesi yada iptal edilmesi için enayilerin soyulması gerekiyor.
 8. Ben fiyatlar alıştım. 1 yıl önce 1000 TL olan ürünlerin 5-6 bin seviyesinde olması normal görünüyor gözüme.
 9. Yurt dışına göndermek ve geleni de gümrükten alabilmek dert oluyor Corsair'in RMA süreçlerinde, o garantileri buradaki distribütör üstünden yapın dediğimde de sonuç alamadım. O yüzden klavyenin bir ledi pırpır modda bozuk kaldı.
 10. iPhone 11 Pro Max'ı hakkın rahmetine kavuşturdum saçma bir şekilde, telefonsuz kalınca gidip iPhone 13 aldım. 3-4 yıl da bununla idare edelim bakalım.
 11. Düzgün ayarlar ve ortamda mining yapılmış ekran kartından çok fazla korkmaya gerek yok.
 12. https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/restore-old-right-click-context-menu-in-windows-11/a62e797c-eaf3-411b-aeec-e460e6e5a82a
 13. Arabasına kendi çapında bakım ve temizlik yapanların @TiesTorN'un yaptıklarından esinlenip çalışmamaları kendi yararlarına olur. Bu adam göründüğü üzere zaten arabayı denize sokup çıkartsa bile yeniden toplayabiliyor. Boşuna elinize almayın motorları .vs
 14. Züğürt tesellisi diye buna deniyor ama tam da bizim ülkenin vatandaşlarına uygun bir yaklaşım olduğunu inkar edemiyorum.