Definitive

CHW
 • Content count

  3,293
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  77

Definitive last won the day on September 5

Definitive had the most liked content!

About Definitive

 • Rank

 • Birthday 06/28/1976

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Istanbul
 1. BluTV'de MAGARSUS 'a başladık. İlk 4 bölümü gayet güzel aktı gitti. Toplam 8 bölüm olacakmış, 7 bölümü mevcut son bölümü de 21 Eylül'de yayınlanacakmış. Türk dizilerine alerjiniz yoksa bir şans vermeye değer.
 2. Bir süre önce Tapo C310 Dış Mekan Güvenlik Kamerası almıştım. Apartman dairesinde oturuyorum ve kapı dışını merdivenleri ve asansörü görecek şekilde montaj yaptırdım. Bugün biraz hasta olduğum için evden çalışınca evdeki Synology DS220j ile entegre ettim. Kamerayı kendi uygulaması ile iPhone üzerinden ağa dahil ettim. Storage üzerine ücretsiz Surveillance Station uygulamasını cihazın Package Center'ı üzerinden yükledim. Kamera ile aynı ağda çalıştıkları için kamerayı bu yazılıma ekledim. Hareket algılandığında kayıt yapıp storage üzerinde tutacak şekilde ayarladım. Kamera üzerinde herhangi bir SD-Card yada farklı bir dahili depolama kullanmıyorum, kamera hareket algıladığında hem storage üzerine kayda başlıyor hem telefona bir notification gönderiyor. Kamerada hem mikrofon hem de speaker mevcut. Dış ortam sesini oturduğum yeriden dinleyebiliyorum ve kapıdaki kişiyle gerekirse kamera üzerinden sesli iletişim kurabiliyorum. İstenirse belirli saatlerde hareket algılanırsa otomatik sesli kayıt edilmiş mesajları çalma gibi fonksiyonları da var. Kurulumu kolay, görüntü kalitesi her ışık ortamında gayet iyi ve storage'a kayıt edebildiği için de yer sıkıntısı yaşamadan çalışan bir sistem oldu. Böyle bir ihtiyacı olanlara bu ikiliyi rahatlıkla tavsiye edebilirim.
 3. Şunların oyunun ilk günü olmaması büyük saçmalık zaten. Bir kaç ay daha geçsin yamalanmaya devam etsin sonra yeniden açarım. Mod yükle takip et işlerini oyun iyice oturmamışsa zaten sevmiyorum. Bu arada modlar da oturmuş olur 2-3 ay sonra oynarım artık.
 4. Oyunu merak ediyordum, indirdim açtım ve 5120x1440 çözünürlükle 32:9 ekran formatı desteği olmadığını görüp hiç başlamadan kapattım. Orta çağda mı oyun yapıyorsunuz kardeşim.
 5. @Forgottensağolsun üşenmeyip test etme ricamı kırmadı. Test sonuçları aşağıdaki gibi çıkmış ama ben daha önce bu online testleri kullanmadığım için sonuç 6 keys anti-ghosting anlamına mı geliyor yoksa klavye ghosting free 'dir ve oyun amacıyla da alınır mı çözemedim. Sizinle de sonucu paylaşıp yorum almak istiyorum.
 6. Bütün sistemi tek marka yapmadığında da bir ton üreticiden gereksiz yazılımlar yüklemek gerekiyor. Sırf o yüzden klavye + mouse + PSU + Sıvı Soğutma + Kasa Fanları aynı markadan aldım. Hatta yetmedi üstüne kulaklık ve kulaklık standı bile Corsair aldım. Asus anakart fanlarını da iCUE yönetebildiği için onda da problem yaşamıyorum. Hepsini ayrı marka yapsam bir sürü yazılım yüklemek lazım.
 7. O cihazla ilgili çok fazla "key spamming" problemi şikayeti var. 5 bin TL para verip öyle bir sorunun kucağına atlanmaz diye düşünerek eledim. Bir diğer konu da bilgisayarda tüm bileşenler Corsair olduğu için hepsini iCUE ile yönetiyorum, başka marka alınca bir de onun yazılımını yüklemek gerekecek. Corsair neden kablosuz düzgün bir klavye yapmıyor anlamıyorum. (Ek . Türkiye'ye getirmiyor anlamıyorum)
 8. Dell klavyenin bir kaç incelemesini de izledim. En önemli garipliklerinden birisi şarj etmek için kablo takınca tüm kablosuz bağlantıları iptal etmesi gibi görünüyor. Yani bilgisayar dışında bir kaynaktan klavyeyi şarj ederseniz aynı zamanda kullanmak mümkün olmuyor. Bu klavyeyi oyun oynamak için kullanan sanırım yok. Hiç bir yerde ghosting ile ilgili bir yorum ve değerlendirme bulamadım.
 9. @Forgottenherhalde oyun oynamıyorsundur ofiste kullanıldığına göre ama yine de bir umutla sorayım oynuyor musun? :)=
 10. @SEP İngilizce tuş dizilimini çok dert etmem ama %60 boyut beni bozar. 2 metrelik bir masada kullanıyorum zaten yer problemim yok, tam boy klavye kullanma alışkanlığımı değiştirmek için 3-4 klavye birden satın alıp hepsinde ona geçmem lazım ki çok anlamsız olur benim için. O yüzden TKL olabilir ama ufaltılmış olmamasını düşünüyorum. @SkyWarrior Anti-Ghosting ile ilgili durumu bilmeden klavye mi alınır hocam yapma artık. Bu işin sonu galiba bir kez daha kablodan ölmem ya devam işte elimdekilere doğru gidiyor.
 11. Bu Dell cihazlarda anti ghosting falan var mı?
 12. Selamlar, Uzun süredir Corsair mekanik klavye kullanıyorum. Masadaki kablodan sıkıldığım için yeniden kablosuz klavyelere baksam mı diye düşünüyorum. Rekabetçi oyunlarla çok fazla işim yok, keyif için casual Overwatch oynuyorum sadece, o yüzden oyun oynarken sorun çıkartmasın, tuş algılama sorunları yaratmasın gibi çok temel oyuna yönelik beklentilerim var. Mekanik olursa tadından yenmez, olmuyorsa membran rezilliğine de dönmeyi düşünebilirim. Var mıdır kablosuz klavye kullanan ve memnun olup marka ve model önerebilecek olan?
 13. Oyunun grafiklerini beğenmediğini anladı herkes sanırım. iki mesajda bir ortalığa bok çöp saçmana gerek var mı?
 14. Spoiler vermesene arkadaşım. Zevkler ve renkler tartışılmaz.
 15. Switch ve kablolar yeterli, sunucu falan gerekmez ağ kurmak için.