Definitive

CHW
 • Content count

  2,958
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  49

Definitive last won the day on December 29 2022

Definitive had the most liked content!

About Definitive

 • Rank
  Doomed
 • Birthday 06/28/1976

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Istanbul
 1. 10 saat yok mu Gamepass ile birlikte gelen EA Play içerisinde? Ek : Baktım, yokmuş.
 2. Türk Telekom yada Turkcell'in fiberi olan yerde macera aramaya zaten gerek yok. Ancak tek çözüm VDSL oluyorsa taşeron falan fark etmez gibi geliyor bana. Temmuz'a kadar Superonline Fiber kullanmaya devam edeceğim, oturduğum site tam bir huzurevi gibi, 100 dairenin yaş ortalaması muhtemelen 60+ civarında, zengin ve Internet nedir anlamayan hanzo yaşlı topluluğu ile birlikte yaşıyorum. Üniversite sınavını atlattıktan sonra yeni eve taşınacağım, binada Türk Telekom'un fiber kutusu var ama dairelere VDSL çekmişler anladığım kadarıyla, altyapı sorgusunda TT dolabına mesafe 0 metre yazıyor. Mecburen VDSL eziyetine geçeceğim yıllar sonra sanırım, eğer TT Fiber veririz derse fiyatına bakmam 200/20 Mbps alır geçerim yoksa taşeron mudur nedir demem en ucuzuna yapıştırır geçerim.
 3. CGN IP'si mi veriyorlar hizmetle birlikte?
 4. RTX 3090'ı incehesap.com 'dan almıştım. Kartı kasaya takıp 4 gün kullandım ve excel de çalışırken çat diye kat gitti durup dururken. Garantiden değiştirmek kargo süreleri dahil 8-10 günümü aldı. O yüzden bu seviye bir kartı yurt dışından almak konusunda pek iyi düşüncelere sahip değilim.
 5. 2021 model Suzuki Vitara Hybrid'in kaskosu bitmiş, çalıştığımız acente uyarmayınca aylardır kaskosuz geziyormuşum. 3 ayda bir poliçeleri ve ödemeleri bir gözden geçiririm o sırada fark ettim ve kasko yaptırdım. Ethica, Doğa ve Neova Sigorta fiyat vermemiş. En ucuz Ankara Sigorta , 9160 TL ancak hasar durumunda ikame araç falan sağlamıyor. İkinci sırada Ak Sigorta var 9900 TL full kasko ve şartları gayet yeterli. Sonrasında fiyatlar 11000 TL ve üzerine devam ediyor. En pahalı üçlü 16377 TL ile HDI, 19215 TL ile Groupama ve 27333 TL ile Türkiye Sigorta çıkmış. Diğer sigorta şirketleri 10655 - 13574 TL bandında fiyat vermişler. Bir önceki kasko da Ak Sigorta olduğu için ondan devam ettim. Aracın trafik + kasko sigorta maliyet toplamı önümüzdeki yıl muhtemelen 20 bin TL'yi çok aşmış olacak.
 6. Ultra lux, açık büfesinde aklına gelebilecek en kaliteli yiyeceklerin ve aklına gelmeyecek envai çeşidin olduğu herşey dahil otellerinde yemek ve içki için sıra beklemekten nefret ettiğim için yıllarca gitmedim. Bu araba mevzusu da iyice bu hale geldi. Paramı alıp bana araba verin diye geziyorsun. Aslında kullandığın kadar ödediğin araç kiralama modellerine bir bakmak lazım. İstanbul'da yaygınlığı, araç bulunurluğu yeterli durumda mı fikrim yok. Eğer mantıklı durumdaysa arabayı satıp hem yıllık ciddi bir elde tutma giderinden tasarruf edilir, hem parası değerlendirilebilir. Buna bir bakayım ben ilerleyen günlerde.
 7. Araba alınır mı bilmiyorum, stoklar sapıtmaya başladığında o konuyu kapattım. İki arabada 3 yaş sınırında 10 yaşına gelene kadar açmam. Ev konusu az da olsa farklı, nakit para varsa ev alınabiliyor. Önemli olan sabırlı olmak, sıkı aramak, teklifte bulunmaktan çekinmemek. Özellikle ikinci el konutlarda kredi oranları yüksek, bankalar da çok zor kredi verdiği için ev satmaya ihtiyacı olan nakiti olana muhtaç olabiliyor. İşte o evi yakalamak için sabırla deneyince bulunuyor. Tam 2 ay boyunca ev aradım, bu arada belki 50'den fazla evi gördüm, 20'den fazlasıyla pazarlık yaptım sonunda hafta sonuna ödeme yapmak zorunda kalan bir satıcı evini sattığı adamın kredisi son anda patlayınca emlakçısına aratıp hemen nakit alıyorsa istediği fiyata vereceğim demiş. Bugün gittik tapu devrini yaptık. Ev almak isteyip nakiti de olan varsa güzel fırsatlar var, al-yap-sat için bile bulursunuz.
 8. Uzun süredir 49" ekran kullanıyorum ama hiç full screen outlook falan kullanmak aklıma gelmemişti. Windows Power Toys içerisinde Fancy Zones var, en azından ona bir bakmanı tavsiye ederim.
 9. Playstation'ı sattım, PC'de oynarım. belki. Diziyi de sonra izlerim, acelem yok.
 10. Ben sakin bir dönemde oynarım diyerek erteleye erteleye oyunu oynamamıştım. Diziyi önce izlemek oyunu bozar mı? Gerçi bozsa da çok umrumda değil, muhtemelen yeniden PS5 almak yada PC'ye oyunu satın almak gibi bir durum olmayacak.
 11. Ben de burada gördüm diye hatırladım ama arama fonksiyonu ile bulamadım, başlığa da bir kaç sayfa bakıp göremedim. Alıntılayamadım o yüzden.
 12. Disney Plus'a Kaçış diye bir dizi yapılmış, ben görmemiştim. 8 bölüm ama bitiyor mu yoksa ikinci sezona mı sarkıtıyor fikrim yok, henüz 5 bölümünü izledim. Radikal islamı daha fazla sevmek (!) için sebep arayanlar kaçırmasınlar.
 13. Savaş ve özellikle deniz savaşı severler için Greyhound 'u izlemelerini tavsiye edebilirim. Filmi Tom Hanks taşıyor, muhtemelen başka biri oynasa bu kadar iyi olmayabilirdi. Filme denizaltı içerisinden de bir kaptan dahil edip iki taraftan savaşı izleten bir film olsaydı muhteşem derdim ama bu haliyle de izlenmeye değer.
 14. Ayak İşleri ilk sezonu beğenerek izlemiştim,, ikinci sezonda biraz sıktı ve devam edemedim, akmadı bir türlü. Kenarda duruyor, içerik bittiği bir dönemde geri dönerim.
 15. Tamam anladık adamı sevmiyorsun ama insan bu kadar yıldır tanıdığı düşmanını bile böyle kazıklamaya çalışmaz. @TiesTorN'u kazıklayacağına Amazon'a verdin işte mis gibi.