Fixnet - Nasıl bilirsiniz?
1 1

Bu konuda 8 mesaj var

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, Fixnet adlı İnternet servis sağlayıcısını araştırıyorum. Geçenlerde bir yerde tarifelerini gördüm ve TTNET'e göre uygun geldi. 16MBit Limitsiz ADSL 129TL, 32GBit VDSL 159TL görünüyor ve taahhüt/kota yok. Şuan TTNET 8Mbit limitsiz (kotasız) kullanıyorum ve 120 TL civarı ücreti var (Taahhüt ile). Ancak firma nasıldır, nedir hiç bilmiyorum. Nette de çok fazla bilgi yok. Buradan kullanan eden var mıdır?

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Fixnet hakkında yorum yapamayacağım fakat TTNET mevcut müşterilere kampanya yapmış.

Taahütünüz yoksa 24 ay taahüte 16Mbps'e kadar limitsiz 50GB AKN olan paketi 51.90TL yapmışlar. 

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/Tam-Zamaninda-Kampanyasi-Mevcut-Musteri.aspx

Veya taahüt vermeden 100GB kotalı "NETLİMİTSİZ Plus" pakedini 8Mbps 77TL-16Mbps 79TL'den veriyorlar.

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/NETLIMITSIZ-Plus-Kampanyasi.aspx

Veya taahütünüz devam ediyorsa ek 24 ay taahüte 16Mbps'e kadar limitsiz 50GB AKN olan paketi 54TL paket var.

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/hafifleten-kampanya.aspx

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşın mesajına bakılırsa kotalı ve akn'li tarifelerle ilgileneceğini pek sanmıyorum. Fixnet'i de ilk defa duydum bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, Fixnet adlı İnternet servis sağlayıcısını araştırıyorum. Geçenlerde bir yerde tarifelerini gördüm ve TTNET'e göre uygun geldi. 16MBit Limitsiz ADSL 129TL, 32GBit VDSL 159TL görünüyor ve taahhüt/kota yok. Şuan TTNET 8Mbit limitsiz (kotasız) kullanıyorum ve 120 TL civarı ücreti var (Taahhüt ile). Ancak firma nasıldır, nedir hiç bilmiyorum. Nette de çok fazla bilgi yok. Buradan kullanan eden var mıdır?

Teşekkürler.

Sizin şu anda kullandığınnız pahalı gibi bu arada. 

Uydunet 10mbit limitsiz, kotasız , akn siz , 77 ₺ ödüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sizin şu anda kullandığınnız pahalı gibi bu arada. 

Uydunet 10mbit limitsiz, kotasız , akn siz , 77 ₺ ödüyorum.

Fiyat güzelmiş, ancak bizim mekanda kablo internet olduğunu sanmıyorum (Türksat'ın sitesinden de baktım, yok görünüyor). Bu fixnet gibi bir kaç firma daha var ve anladığım kadarıyla TTNET'ten toplu hat satın alıp, perakende millete satıyorlar ve TTNET'in artık vermediği tarifeleri verebiliyorlar. Örneğin şuan kullandığım kotasız 8Mbit artık satılmıyor, ancak ben eskiden kullandığım için iptal edemediler.

Aslında ADSL'den pek şikayetçi değilim, ancak hız artık yetersiz gelmeye başladı. Aynı bağlantıyı 3-4 kişi kullanıyor. Her ne kadar tüm bağlantıyı kontrol etsem de (IP bazlı bant genişliğini modem ile ayarlayabiliyorum), özellikle takip ettiğim erken erişim oyunlar vb. yüzünden epeyce download yapıyorum. Netflix, Youtube sürekli kullanılıyor sonuçta. En azından 16Mbit hiç fena olmazdı. Dediğim gibi VDSL ile 32Mbit'e kadar imkanım var sonuçta. Ama işte hiç bilmediğim firmaya da ne kadar güvenilir. Çünkü eğer böyle bir firmaya geçersem ve sorun olursa, elimdeki 8Mbit'te gidecek büyük ihtimal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası benzer servisleri biraz araştırınca, problem olması durumunda Türk Telekom'un, arıza çözümü konusunda "isteksiz" olduğunu gördüm. Sonuçta bu firmalar telekomdan hizmet alıp, müşterilere satıyorlar. Problem olduğunda da telekoma yönlendiriyorlar. Bakalım belki 16Mbit'e geçmeyi düşünürüm, mevcut ADSL hat değerlerim oldukça iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok