• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

ZvAnA

CHW
 • Content count

  1,918
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

ZvAnA last won the day on August 10

ZvAnA had the most liked content!

2 Followers

About ZvAnA

 • Rank
  ZvAnA
 • Birthday 09/24/1978

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

2,337 profile views
 1. Dremel ve döküm! maalesef biraraya pek gelmeyecek şeyler. Dremel, ayda yılda bir iki defa ufak tefek iş görsün, mümkün olduğunca da ucuz olsun zihniyetinde ürünler yaptığı için malzeme kalitesi çok iyi olmuyor, ve ürünlerinde aslında metal vs olması gereken yerlerin çoğu plastik oluyor. Bu yüzden de fiyatları daha uygun oluyor. O yüzden uzun kullanım için dremelin sadece el motorlarını tavsiye ediyorum. İşin içine aksesuar ve diğer ürünler girdi mi dremel tercih etmemek lazım. Ben epey sıkıntı çektim dremelin malzeme kalitesi yüzünden. Hobi işleri için sağlamlık ve uzun kullanım için Proxxon ürünlerini tavsiye ederim. Askı aparatı yerine ben kendim masa mengenesi ile birşeyler uydurup kullanıyorum, işimi görüyor.
 2. Optimizasyonda bir sıkıntı olduğu belli. En düşük low ayarla max ayarlar arasında alınan fps farkı oldukça az. 7700k(4600mhz) 1080Ti ile 2560x1440 çözünürlükte en düşük ayarlarda 60 fps anca tutturuluyor. Oyunun kendi önerdiği ayarlarla ya da gf experienceden seçilmiş optimum ayarlarla 30-55 fps en fazla. İşin garip yani ben aynı ayarlarda performans artsın diye geçtiğim eski 120hz 1080p monitörümü kullandığımda performans açısından kayda değer hiçbir değişme olmuyor. 3-4 fps ya farkediyor ya farketmiyor. Advanced settings'de vulkan mı, dx12 mi kullanmak istediğinizi soran bir seçenek var. Ben dx12 kullanıyorum, vulkan yaptığımda oyun hep çöküyor. Ancak oyun, uzun zamandır oynadığım grafikleri en güzel oyun diyebilirim.
 3. Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile Peugeot ve Citroen markalarının bağlı bulunduğu Fransız PSA Grubu birleşme kararı aldı. https://tr.euronews.com/2019/10/31/fiat-chrysler-ile-peugeot-ve-citroen-grubu-birlesme-karar-aldi?utm_source=newsletter&utm_medium=tr&utm_content=fiat-chrysler-ile-peugeot-ve-citroen-grubu-birlesme-karar-aldi&_ope=eyJndWlkIjoiYzA0NWM2ODczY2QwZjZhZGUzNWQ1OGU0Nzg4ZTg0MGQifQ%3D%3D
 4. Oyunun başındaki o yavaşlık tamamen o dünyayı oyuncuya yansıtmak amaçlı bence. Derinden ve yavaşça karakterleri işleyip oyuncuyu konunun içine çekmek için yapılmış diye düşünüyorum. Valla ben 300 değil, 397tl verip rockstar'ın kendisinden ultimate sürümünü aldım. Oyuna belli ki çok uzun saatler harcayacağız. O yüzden bence rdr2'ye tam oyun parası vermekte sakınca yok. Özellikle online modunun da oldukça keyifli olduğunu düşünüyorum.
 5. Geçen hafta amazon.de'den beyerdynamic kulaklığım için yedek kulak earpad siparişi vermiştim. Bugün geldi. Ulan herşey o kadar pahalı ki kulaklık süngerine bile 240 lira para verdik.
 6. Geçmiş olsun hocam, umarım canını daha fazla sıkmadan sorunu çözerler.
 7. ankara vodafone fiberde ben hissetmedim bir yavaşlık. Yalnız bazı araya cihaz sokma gibi altyapı çalışmaları olduğundan şüphelenebiliriz. Çünkü Ankara'da 2019 içerisinde 7-8 ay önce falan benim pingler speedtestte hangi ankara içi suınucuya ping atsam 19-20'den aşağı ping çıkmıyordu, buna rağmen yurtdışı normaldi. Zaten o testte vodafone ankara sunucusu da ortadan kaybolmuştu. Daha sonra ankara vodafone sunucusu tekrar testte belirdi ve pingler yine ankaradaki diğer yerlere 1-2 ms civarına düştü. Fakat bundan sonra da son iki haftadır nordvpn vodafone'da çalışmıyor. VPN'ler için bir çalışma yapıyor olabilirler diye düşünmüştüm.
 8. Sittirsinler, tabiki kapalı kutu geliyor da iade edilmiş ürünü niye gönderiyorlarmış şerefsizler. Aynı ürün 1 ay kargoda debelendikten sonra Çinden sapasağlam gelmişti bana tertemiz. En son hepsiburada'daki satıcılardan birinden Xiaomi Mi Box S almıştım, açılmış kutu gönderdiler şerefsizler. Ürün çalıştığı ve de kozmetik olarak da bir şey görmediğim, uğraşmak istemediğim için de iade etmedim ama bu ülkedeki mağazaların hepsinin ticaret ahlakına ....m.
 9. Tüm dünyada beğenilen Philips Oled804'ler 55" olarak 2-3 hafta önce 15bin liradan çok abartı fiyatla girdi piyasaya. 65" henüz yok. Bir de 854 ve 984 modelleri var ama onlar da henüz Türkiye'de yok. 804 modelinin 65" fiyatını merakla bekliyorum. Panel özellikleri ve önceki senenin modeli 803'deki sorunların düzeltildiği ve düzgün iş yapan P5 işlemcisiyle şuan piyasadaki en iyi oled tv'lerden biri.
 10. Bu aralar tv almak isteyen olursa teknosa ve vatan indirimlerinde gözleri olsun. Daha önce ekim-kasımı bekleyin dediğim dönemler geldi. Ekim-kasım ayından sonra artık bir sene boyunca tv alınmamalı. Oledler için konuşursak ki ben daha çok onları takip ediyorum; Mesela normalde bütün sene 15-16.000 lira civarı olan LG 65c8 oled geçen hafta çarşamba 13.500TL ye satıldı vatanda. 55 inçlerde de 10k'nın altına indi C8 serisi. İndirimle 55" C9'da 10 bin liraya satıldı geçen hafta. Normalde her yerde 25-26k olan 65C9 şuan yukko da 18.999TL. Duyurulur.
 11. Turknet sınırsız mı? Sınırsızsa turknet düşün derim. Vodafone kendi altyapısından değil de superonline ya da türk telekom altyapısı üzerinden verdiği durumlarda sıkıntı olabiliyor. Donanımhaberde çok fazla şikayet vardı. Ben vodafone'un kendi alt yapısı üzerinden hizmet alıyorum. Kendi modemlerini bridge moda aldıramama konusu dışında başka bir sıkıntı yaşamadım.
 12. Şu arkadaşı aylardır takip ediyorum. Her ay burnin vs herhangi bir sorun var mı diye video çekiyordu. Biz burnin falan beklerken adam tv'yi ölü piksel nedeniyle garantiye yollayacak. https://youtu.be/bwbk8PYl_hI
 13. En az iki senelik bu kasa, beyazı çok rağbet görmüştü, custom sıvı soğutma açısından ama ben pek beğenmiyorum.
 14. Ben takip eetiğim vodafone'dakini anlattım ama diğer iss'lerde de gizli bir kota mevcut bildiğim. Melela superonline 1tb mı 5tb mı neymiş sanırım. Türk Telekomda da var deniliyordu ama ne kadar bir bilgim yok.