ZvAnA

CHW
 • Content count

  2,272
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  60

ZvAnA last won the day on January 18

ZvAnA had the most liked content!

2 Followers

About ZvAnA

 • Rank
  ZvAnA
 • Birthday 09/24/1978

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

5,657 profile views
 1. Hayırlı olsun hocam. KAzasız belasız binin. Şaşırdım valla, bu devirde amortisörsüz kaputu olan araç kaldı mı yahu.
 2. wi-fi kameralarda elektriğin sıkıntı olacağını düşünmüyorum, çünkü kablolularda da kablo döşüyorsunuz zaten. Ama sd kart olayı belki sıkıntı olabilir. Ama onda da şu kadar gün sonunda otomatik olarak eskiden başlayarak sil gibi ayarlar var. Atıyorum kontrol edilecek görüntü 30 günden sonraki bir görüntü olmayacaksa bu konuda da bir sıkıntı olacağını sanmam.
 3. Dört gözle bekliyoruzz bakalım. Eğer gamepass ile call of duty'ler vs gelirse müthiş olur.
 4. Ben bunu uzun yıllardır söylüyorum. OC yapan kullanıcıların çoğu bu hataya düşüyor. Bu hataya düşmemek için oc yaptıktan sonra işlemcinin tükettiği watt değerini kontrol etmek gerekiyor. Atıyorum işlemciyi 5ghz'e oc ettiniz. Stress testi yaptınız işlemcinin tükettiği watt değeri olması gerekenden ya da şöyle söyleyeyim 4.8ghzdeki default değerinden düşükse o işlemci 5 ghz'de 4.8 ghzdeki nominal performansından daha kötü performans verir. İşlemci 5 ghz'de stabil gözükse bile!!!! O yüzden internette bir işlemci için bir frekans değerinde diğer kullanıcıların forumlarda vs paylaştığı voltaj değerlerine kullanıcı herhangi bir test skoru ya da watt değerini gösterir ss falan paylaşmadıysa dikkate almayın. Çünkü çoğu kullanıcı oc yaptığında en düşük voltajla en yüksek mhz değerine ulaşma motivasyonuyla hareket eder ve stress testlerle de stabiliteyi yakaladıysa işlemciyi o şekilde kullanmaya devam eder. Ama günümüz anakartlarında stabiliteyi sağlayan birçok ayar olduğundan herhangi bir çökme olmadan işlemci çalışmaya devam eder ama perfomansı hedeflenen frekans için düşüktür. Bunu anlamanın tek yolu başta da dediğim gibi watt değerlerini takip edip bol bol kıyaslama yapmaktır.
 5. öyle temizlik mi olur. Bez hafif nemli olsa ne olacak sanki. Hafif nemli bez ve çizmeyecek bir bezle temizlenilir geçilir.
 6. şarjlı matkap, dyson vs bu tür cihazların bataryalarının içindeki lion pilleri değiştirmek çok zor değil. Abartı rakamlara batarya almayın zaten. Ama aldığınız lion pilleri iyi araştırın. Cihaza zarar verebilecek sahte piller dolu piyasa.
 7. Green Book. 2019 filmi daha önce önerildi mi bilmiyorum ama izlemeyen varsa klişe bir konusu olmasına rağmen güzel film.
 8. İkinci sezon oldukça iyi. Öyle ki ilk sezonu, ikinci sezonu bitirdikten sonra tekrar izlemek istedim. İkinci sezonda belli ki bütçeyi epey artırmışlar, görsel olarak ucuz bir dizi görüntüsünden uzaklaştı.
 9. Fiyat iyiymiş. Bunun renklilerinde de böyle avantajlı fiyat var mı ki? Gerçi yaklaşık 2015'den beri evin aydınlatması neredeyse tamamen philips hue ekosistemine emanet. Ayrı ampullerin kullanımı zor olabilir.
 10. valla ben mis gibi bedava oyunları topluyorum gördükçe. Control'ü de asla para verip almazdım ama epic sayesinde bedava oynayıp bitirdim. Aynı şekilde çeşit çeşit norlmalde para verip almayacağım bir kaç oyun daha oynadım. Ayrı platform olsa ne olmasa ne. Zaten steamde bile artık ubisoft oyunu açıyorsun ubisoft launcher açılıyor, ea oyunu açıyorsun ea desktopmış yok originmiş onları istiyor. Ben epic'i oyun aktive etmek için açıyorum. Oynayacağım oyun olursa oynayıp kapatıyorum. Arkaplanda da ıvırı zıvırı yok. kapattın mı kapanıyor. o yüzden yok ayrı platformmuş vs, o iş zaten çok önce buralara geldi.
 11. Hangi kronik sıkıntı? 3080'lerin belleklerinin az oluşu dışında ben bir sıkıntısı olduğunu görmedim, duymadım. Bazı markaların bazı modellerinde de memory junction sıcaklığı normalin üzerinde oluyordu thermal padler tam temas etmediği için vs. Onu diyorsanız düzeltmişlerdir mutlaka. Alınır mı mevzusuna girince 12k'ya mâl olacaksa neden olmasın. Yalnız 1080Ti'da ne değerlenmiş be. 3500'e sattıydım benimkini 3080'i alınca.
 12. epicte vermişti niye eklemediniz ki
 13. Ben de 3080'i aldıktan sonra 1080Ti kartımı sattığıma pişmanım. Keşke satmasaymışım. Yedekte tutmak çok işime gelirdi. 4xxx serisi çııkmasına az kaldığında 3080'i iyi fiyattan satar 1080ti ile idare ederdim.
 14. Yani şu haliyle utanmadan nasıl çıkardılar bu oyunu inanılır gibi değil. https://www.youtube.com/watch?v=AnGjRul89sA&ab_channel=GameSprout