• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

ZvAnA

CHW
 • Content count

  1,935
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  40

ZvAnA last won the day on November 29 2019

ZvAnA had the most liked content!

2 Followers

About ZvAnA

 • Rank
  ZvAnA
 • Birthday 09/24/1978

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

2,505 profile views
 1. Ülkede yapılanlara, yapılamayanlara siyasi olarak bakıldığı sürece bu ülkede hiç bir bok olmaz.
 2. bazıları da kamera bataryalarını falan sahte hoparlör kasası içinde gönderiyorlar.
 3. Türkiye'de anca uzatma kablosu bulursun. Direk anakarta takılan satan yok. Bunun için yurtdışından bakman lazım. Ama istedikleri fiyatlara asla değmez onu da söyleyim. Ben hep kendi kablomu kendim sleeleveledim. Biraz uğraştırıcıdır ama işlemci parasınapsu kablosu da alınmaz yani.
 4. Akşam tostumu hazırladım, oturdum witcher'ın başına ve ilk bölümün ortalarında uyuklamaya başladım. Uzun zamandır bir diziye başlayıp daha ilk bölümün ortasında uyumaya gitmemiştim. Gerçi biraz yorgunlukta vardı ama yavanlık konusunda Onur da haklı yani. Tüm bölümleri izleyecez o ayrı tabi, umarım ilerleyen bölümlerde toparlar. Bizim hatuna da witcher şöyle witcher böyle deyip dururum yıllardır. Kızın sesi soluğu çıkmadı
 5. netflix 6. sezonu veriyor mu acaba?
 6. Daha önce Xiaomi Mi box s aldığımda yazmıştım forumda belki onu okumuşsundur. Hocam netflix ve youtube'da çözünürlük sorunu yaşamıyor musunuz? Androdi box'larda youtube ve netflix', 1080p ve yukarısı izleyemiyorsunuz. Açıkçası ben aynı iş için lisanslı olduğu için son sürüm Xiaomi mi s aldım yaklaşık 3 ay önce gayet memnunum. Şimdiye kadar ben usb'den film izlemeyi denemedim. Ama cihazı almadan önce incelemelere baktığımda sorunsuz deniyordu.
 7. işte ona ben de katılıyorum. O yüzden dedim zaten komple kaldırılması saçma olmuş diye.
 8. İyi de dyson'ın itirazı ek turbo başlık vs takılmasıyla ilgili değil habere bakılırsa. Diğer süpürgelerin etiket değerleri torba ve filtreler çıkarıldıktan sonra yapılan testlerle alınıyormuş. Oysa biz kullanırken torba da filtre de takılı oluyor. Dolayısıyla gerçek kullanımdaki değerleri yansıtmadığı için o etiket değerlerinin bir anlamı kalmıyor gözüküyor. Ha komple iptal edilmesi saçma olmuş. Bunun yerine diğer süpürgelerin torba ve filtre takılı değerleri alınıp etiket sistemi devam etmeliydi bence. Niye komple iptal edilmiş anlamadım.
 9. Yaklaşık bir sene nordvpn üyeliğim olmasına rağmen aylardır çalışmıyordu(vodafonefiber). Üstelik mart 2019'da kredi kartımdan otomatik uzatmayı kapatmış olduğumu hatırladığım halde 69 dolardan yenileyip beni sinir etmişlerdi. Bugün yine lazım oldu. Birkaç haftadır pc'de yaşadığım bir sorun için yabancı forumlarda dolaşıyorum. Adamlar konuyla ilgili aldığı bir ss'i paylaşıyor, hep imgur falan. nordda çalışmıyor deli oldum kaç gündür.Ben de yurtdışından bir sunucu kiralayarak kendi vpn sunucumu kurmaya karar verdim. Mis gibi oldu. Hızlı olsun diye de bağlantımı frankurt olarak seçtim. Canavar gibi çalışıyor. Kendi vpn'im üzerinden nordvpn açınca o da çalışıyor. Böylece en azından mart 2020'e kadar başka ülke üzerinden bağlanmam gereken bir durum olursa onu da o şekilde kullanırım artık.
 10. https://forum.donanimhaber.com/oled-burn-in-acil-brazzers-logosu-kaldi-ssli-edit-geldi--140985140
 11. Oldum olası büyük kasaları sevdiğim için şu ana kadar yapılmış bana göre en iyi kasa olan Phanteks Enthoo Elite'i iki sene boyunca takip ettim. Mevcut kasayı değiştirmeme değecek tek kasa oydu. Ama araba parasına satıldığı için sahip olma şansımız olmadı. Şimdi onun kadar olmasa da daha uygun fiyatlı (189 $) daha fazla kitleye hitap eden bir modeli çıkıyor. Phanteks Luxe 2 (Phanteks Enthoo 719). 10 yılı aşkın süredir aynı kasayı kullanıyorum(Lian-Li PC-V2010). Bir değişiklik olsun diye bu luxe 2'yi almayı düşünüyorum. https://www.youtube.com/watch?v=AeUNCHs1oTQ
 12. Adamın üzerinde level3 kask, level 3 yelek vadı diye kendini teselli edebilirsin
 13. LG 27GL850 yukarıdakinden daha iyi monitor. Backlit light kısmı yenilenmiş model GL850. Tolga, LG 27GL850'ye yakınsan ViewSonic Elite XG270QG'ye de bakabilirsin, yeni çıkacak. Yalnız bu direk gysnc'li model, o yüzden muhtemelen daha pahalı olacak. Açıkçası benim merakla beklediğim bir model.
 14. Dremel ve döküm! maalesef biraraya pek gelmeyecek şeyler. Dremel, ayda yılda bir iki defa ufak tefek iş görsün, mümkün olduğunca da ucuz olsun zihniyetinde ürünler yaptığı için malzeme kalitesi çok iyi olmuyor, ve ürünlerinde aslında metal vs olması gereken yerlerin çoğu plastik oluyor. Bu yüzden de fiyatları daha uygun oluyor. O yüzden uzun kullanım için dremelin sadece el motorlarını tavsiye ediyorum. İşin içine aksesuar ve diğer ürünler girdi mi dremel tercih etmemek lazım. Ben epey sıkıntı çektim dremelin malzeme kalitesi yüzünden. Hobi işleri için sağlamlık ve uzun kullanım için Proxxon ürünlerini tavsiye ederim. Askı aparatı yerine ben kendim masa mengenesi ile birşeyler uydurup kullanıyorum, işimi görüyor.