ZvAnA

CHW
 • Content count

  2,047
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

ZvAnA last won the day on May 16

ZvAnA had the most liked content!

2 Followers

About ZvAnA

 • Rank
  ZvAnA
 • Birthday 09/24/1978

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

3,115 profile views
 1. Pioneer AVH serisi bir dual bay multimedia cihazı kullanaıyorum, işletim sistemli ekran tabiki de ama android değil haliyle. Android sonuçta yine telefon üzerinde çalışıyor. Galaxys s9+ ile kullanıyorum. Apple car play'i de iphone 6 ile kullanıyorum. İkisinde de beni sinirlendiren bir sıkıntım falan olmadı. Ama apple'da tabi siri daha iyi iş görüyor.
 2. Valla ben senelerdir kendi aldığım Pioneer kafa ile sorunsuz kullanıyorum android autoyu, apple car'ı da benim telefonun şarjı az olduğunda eşimin iphone'u üzerinden kullanıyorum. Resmi olarak Türkiye'de desteklenmese de bu kadar gömecek bir sıkıntı yaşamadım. Bence otomobilin sistemine bakmak lazım.
 3. Videolara bakılırsa ai yine yerlerde. Video kalitesi çok düşüktü ama görsel olarak sanki witcher 3 izliyorum sandım bir ara.
 4. Adamlar alt tarafı 1 saat offline olmuşlar, nedir yani bu yaygara. Hep bi şikayet, hep bi şikayet.
 5. Bu tanıma uygun bir yazı görmedim ben başlıkta. Mesajlar iyi okunursa %30 performans farkı gelmemesi durumundan bahsedildi. Şahsen 30 fps demoya da, yeni teknolojilere de hiçbir zaman hayır demem. Olay bu değil burada. Nvidia yaptı diye kimse bu saatten sonra istediği fps'yi vermeyen karta uvvv ray tracing var diye gidip ilk örneklerine dünya para vermez. Nvidia ray tracing işini önce quadrolarda vs kotarsın ondan sonra biz oyunculara zaten gelir. Ray tracingli kart diye ayılıp bayılacak bir durum ya da çoğunluk da yok zaten ortada.
 6. Hocam inşallah dediğin gibi olur. Senin de dediğin gibi eğer fps bazında istenen farkta performans artışı olmaz da yok raytracing performansı 2 kat arttı falan gibi şeylerle gelirlerse tükürürüm öyle teknolojinin içine
 7. Enterasanmış, daha önce hiç böyle birşeye şahit olmadım.
 8. Rekabetçi oyunları oynayan biriyim, o yüzden 1440p ve oyun farketmeksizin, ultra ayarlarda devamlı 144 fps verebilecek bir kart benim tercihim olur. 1080Ti evet gayet performanslı bir kart zaten elimden çıkarmama nedenim de bu. Ama 1080Ti bile oyununa göre 1440p çözünürlükte istediklerimin biraz gerisinde kalabiliyor. Örneğin bu aralar cod warzone oynuyorum. Ama 90-130fps arasında dalgalı bir performans görüyorum. Ayar kıssam da çok değişmiyor. Buna karşılık daha önce çıkmış R6 siege gibi oyunlarda 200fps bile sorun olmayabiliyor. Oyununa göre değişebiliyor durum.
 9. 3080'in 2080Ti'ya %30 fark atacağını hiç ama hiç sanmıyorum. 2080, 1080Ti'ya bırakın %30 farkı, anca denk oldular. Fark belki %1-2 falandır 2080 lehine. Ha 3080, 2080Ti'ye %30 fark atabilirse süper olur. Benim açımdan da 1080Ti'den 3080'e geçiş yapmak için mantıklı bir sebep vermiş olur.
 10. Bence yeni konsollarla birlikte böyle bir başlığın açılma zamanı gelmiş olacaak.
 11. Bana haberi gelmişti, pc'niz hazır olunca otomatik güncellenecektir diyordu. Kendim media creation tool2 2004 ile yükselttim. Şimdilik gözüme bozulan herhangi birşey çarpmadı. Ancak tazeleme hızları birbirinden farklı çift monitör kullanımında bu windows sürümü ile giderildiği söylenen stutter probleminin çözüldüğünü sanmıyorum. Ana monitörüm 144hz, diğeri 120hz'de iken ikinci monitörde pencereleri falan taşırken yine bir stutter söz konusu. Bunlar neyi düzeltmiş anlamadım.
 12. FE'ye kafam girsim
 13. Asus 360hz'lik monitör geleceğini CES2020'de duyurmuştu, ama göstermemişlerdi ondan bilgim var. Muhtemelen oc ile çıkacak o değerlere. Dediğin gibi rekabetçi fps oyunları dışında o kadar hıza kimsenin ihtiyacı yok. Ama 2k 240hz bir monitöre sahip olsam, 360hz'e yan gözle bile bakmam herhalde
 14. 1440P, 240HZ, keyfini sürmek için 3xxx serii nvidialar yeter mi, bir de va panel kronik ghosting olayında gelişme var mı acaba. Yoksa monitörler teknik olarak çok iyi duruyor.
 15. Evet abi. Yeni mod gelmiş oldu warzone'a. Diğer MW oyunu satın alanların multi içerikleri de bu hafta sonu açıldı yine, onlarda hafta sonu boyunca oynanabilir. Ama onlara şahsen ilgi duymuyorum.