ZvAnA

CHW
 • Content count

  2,188
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  52

ZvAnA last won the day on November 13 2020

ZvAnA had the most liked content!

2 Followers

About ZvAnA

 • Rank
  ZvAnA
 • Birthday 09/24/1978

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

4,631 profile views
 1. c serisi BİLE ÜSTELİK KAMPANYALI BAŞLANGIÇ FİYATI 600k ise vay anam vay.
 2. Yalnız şimdi şöyle bir durum var. Evga ek thermal pad verdiğinde sorun thermal pad'in kendisinden kaynaklanmıyordu. Thermal padlerle soğutma bloğu arasında boşluk kaldığı için sıkıntı çıkıyor deniyordu. Bana da GTX 1080 ftw için göndermişlerdi. Hatta bir tane de ayrıca yanlışlıkla göndermişlerdi. Her ne kadar ben kendim dikkati çeker bir sorun farketmesem de değiştirmiştim thermal padleri. Ama şuan gddrx6 ısınma mevzusunda, bloğa temas etmeyen thermal padler gibi bir durum söz konusu mu bilmiyorum açıkçası. Gddrx6 zaten kendisi çok ısınıyor gibi. Dolayısıyla hangi thermal pad olursa olsun iş daha çok soğutucu yapısında bitiyor gibi. Gerçi hangi markanın nasıl bir pad kullandığını bilemem tabi. Yazıya bakılırsa thermal pad değiştirdikten sonra memory junction sıcaklığının 106 derecelerden 86'lara düştüğünden bahseden kullanıcılar varmış. Ucuz, iş görmeyen thermal pad kullanılmışsa bir çözüm sunmaları gerek tabi. Ben anca kendi tecrübeme dayanarak konuşuyorum. Palit RTX 3080 Gaming Pro'da memory junction temperatures gözlemlediğimde 85 derecelerin üzerinde sıcaklıklar görüyordum. Ama öyle 90-100 dereceleri falan görmedim hiç. Zaten sonra full sıvı soğutma bloğuna geçtiğimde de memory junction sıcaklıkları max. olarak 72-74 derecelere düşmüştü.
 3. It Takes Two, oldukça yaratıcı ve üzerinde iyi düşünülmüş bir oyun. Ama iki kişi coop oynanıyor bildiğim kadarıyla. https://www.youtube.com/watch?v=ohClxMmNLQQ
 4. All in one sıvı soğutma ürünlerinde eninde sonunda şikayet etmeyen kimse pek görmedim çevremde. Daha çok pompaları erkenden gidiyor gibi. Ama bu demek değildir ki sıvı soğutma kötü. Bir sefer custom sıvı soğutma kurulabilirse ömürlük oluyor. Tabi pompa olarak gidip Çinden rastgele ucuz pompa seçmemek şartıyla. İlk sıvı soğutmamı laiing d5 pompa ile 15 sene önce kurmuştum. İlk pompamı hâlâ sorunsuz kullanıyorum. Zaman içerisinde çift loopa geçtiğim için de yanına ikinci bir d5 almıştım. O da sıkıntısız şekilde çalışmasına devam ediyor. Aralıksız sıvı soğutma kullandığım bu 15 sene ne sıvı sızıntısından ne de başka herhangi birşeyden en ufak bir donanım arızası yaşamadım. Hiçbir zaman da sıcaklıklar dert olmadı. Sıvı sızıntısı da hiç bir zaman durup dururken olmaz custom sistemde. İlk kurulumda test aşamasında sızıntı yaparsa yapar. Farkedip düzeltildiğinde (ya rakor ömrünü doldurmuştur, ya contası falan eskimiştir; değiştirilir) bir daha sorun çıkarmaz.
 5. Hayırlısı olsun genç.
 6. Bir süredir test etmek istiyordum, bugüne kısmetmiş. Benim için gereksiz olsa da hazırda bir senelik hesabım varken bir bakayım dedim. Hele ki açıklanan fiyatlardan sonra da iyice ölü doğmuş bir hizmet oldu. Ama performansını merak edenler için 25 dakikalık bir yayın yaptım, aşağıdaki linkten izlenebilir; https://www.twitch.tv/videos/951471930
 7. Aynen Atrix'de vardı. Benim atrix'de deneyimlemiştim biraz ama daha emekleme aşamasıydı diyebilirim.
 8. valla benim pc'de ne zaman anlam veremediğim bir sorun olsa sebebi genelde windows ve windows update oluyor.
 9. Subsistence da benzer güzel bir survivor. Ama ben daha fantastik öğeler bulunsun istediğimden Valheim daha fazla hoşuma gitti.
 10. Mario falan derken abartmayalım da, evet ahım şahım grafikleri yok ama oynarken beni hiç rahatsız etmedi. 3 haftada 3 milyon oyuncuya ulaştığını düşünürsek grafiğin herşey olmadığı açık zaten.
 11. Ben de sırf elimden çıkarayım diye 3300'e hem de sıvı soğutma bloklu sattım. Valla bilseydim asla elden çıkarmazdım. Aslında ben genellikle ekran kartında yenisini alsam bile yedekte eskisini bırakırdım hep. Mesela 1080ti öncesi 780Ti vardı. Onu da 1080Ti ile aynı hafta sattım. 780Tİ öncesi Gtx 580 vardı onu da çok uzun süre yedekte tutmuştum. Bu sefer cart diye satasım tuttu
 12. Bunlar da kendi oyunumdan aldığım SS'ler
 13. https://store.steampowered.com/app/892970/Valheim/ Tam da bu aralar bir oyun olsun Rust gibi olsun ama istendiğinde PvP olmasın gibi düşüncülerle oyun bakıyordum. Şansıma 2 Şubatta Valheim çıktı. Oyunu 7 gün önce videoalarını beğenip aldım. İndirir indirmez şunu da yapayım, bunu da yapayım derken sadece tuvalet ve içecek vs birşey almak için pc başından kalkarak 16 saat aralıksız oynamışım. Şuana kadar da bir haftada 97 saat gömmüşüm. Beni inanılmaz bağladı. Üstelik oyun sadece 550 mb indirmişti ve 1gb yer kaplıyor. Bir yandan Valheim dünyasında yaratık ve Boss'larla kapışırken bir yandan Age of Empires tarzı bir gelişim gösterip çağ atlıyoruz. Bu süre zarfında da inşa edeceğiniz klübeler, binalar, kamplar vs herşey sizin yaratıcılığınızla sınırlı. İsterseniz co-op olarak arkadaşlarınızla ya da topluluğa açık sunucularda başkalarıyla da oynayabiliyorsunuz. dedicated server da mümkün. Bu tarz oyun arayanlar bence kesinlikle denemeliler. Fiyatı da 32 TL.
 14. İki hafta önce 14500'e İhsan satmıştı(Baldoz) şimdi ise rtx 3080'lere ikinci elden 18000 lira istenir olmuş. Ulan 1080ti'yi keşke satmayıp yedekte bekletseydim. 3080'i satar parayı 4 seriisine saklardım Oyun oynayan adamız yaklaşık 10k kâr bile etsem satınca kart yok. Oyunsuz kalamam valla.
 15. TS-100' iki, üç senedir kullanıyorum. Bu yeni modelin asıl bence en büyük getirisi kolay değiştirilebilen uçlar olmuş. TS-100'de uçları alyan anahtarıyla sökmek gerekiyor ki bu bazen sıkıcı oluyor benim açımdan. Bir de laptop adaptörü gibi bir adaptörle kullandığımdan dediğiniz gibi kullanım serbestliği de olumsuz etkileniyor. 12V olayı da ayrıca güzel olmuş. Çok daha hafif bir kablo ile çok daha güzel çalışılır.