ZvAnA

CHW
 • Content count

  2,652
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  94

ZvAnA last won the day on March 20

ZvAnA had the most liked content!

2 Followers

About ZvAnA

 • Rank
  ZvAnA
 • Birthday 09/24/1978

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

7,101 profile views
 1. bu başlıkta daha ne konuşuluyor ki diye girmiştim. Çöp kokusundan duramadım. Ben kaçar
 2. Geçen hafta tatilde olduğum için Starfield'e anca birkaç gündür bakabiliyorum. Oyun genel olarak bana hitap ediyor. Teknik açıdan oyun optimizasyon ve düşük fps dışında arada bir desktop crash yeme durumları biraz can sıkıcı. Rtx 3080 9900k ikilisiyle ortalama olarak 60 fps takılıyorum. Multiplayer bir oyunda asla kabul etmeyeceğim birşey ama bu oyunda çok canımı sıkmadı. Çok rahatsız olmadan oynuyorum. Bu can sıkıcı kısımları geçersek oyun epey oynatıyor kendini. Yani oyun olarak bok atmaya gerek yok. Bilmiyorum ama oyun ne yapıp ne yapamayacağın konusunda çok ketum. Çok yönlendirmiyor. Bilmiyorum ana hikayeye devam edince belki bu training kısımları hikayeye yedirilmiştir. Ben New Atlantise geldim ve Sarah ile konuşmadan yan görev ve keşif odaklı devam etmeye başladım. Bu şekilde şuan Level 11'deyim. Uzayda bir keşif hissini iyi vermişler gözüküyor. Karakter ve yetenek geliştirme de hiç fena değil. Çok fazla seçenek verilmiş. Okuduğum kadarıyla herkes hemen başka gemiye geçmiş ben başka gemiye geçmek yerine gemi yaratma ekranında ilk geminin üzerinde oynama yaparak devam ediyorum şimdilik. Zayıf kalan modülleri oradan değiştirip başka yüksek kapasiteli modüllere geçiyorum, düşük kalan özellik için ekstra modül ekliyorum, geminin şekliyle, rengiyle oynuyorum vs. Mesela Frontier için depolamayı 1500'e buradan çıkardım. Artan ağırlık için ek motor takviyesi, daha güçlü kalkan için daha iyi bir model vs buradan yapıyorum. Bu şekilde oyun bence çok daha zevkli. Bilmiyorum birden fazla gemiye sahip olunabiliyor mu? Bir iki gemi ele geçirdim ama diğer gemideki kaynakların akıbetinin ne olacağını bilmediğimden riske girip sahiplenmedim. Dün de rastgele bir gezegene inip ilk karakolumu inşa etmeye başladım. Burası da ayrı keyifli olmuş. Buraya kadar bu kadar kaynağı ne yapacağım depolama sıkıntısı yaşayıp duruyorum diyordum ki şimdi bir anlamı oldu kaynak toplamanın. Ama oyun yine neyin ne olduğunu çok iyi anlatmadığından inşa işini çözmek biraz zamanımı aldı. @Atrin çalıntı veya kaçak malları ya o malları kabul eden fraksiyonlara (benim denk geldiğim ilki Wolf'du) satabiliyorsun. Ya da oyunun dediğine göre taramadan kaçıp da satabiliyormuşsun. Ben denemedim. Satış değerleri klasik rpg mantığında düşüğe sat pahalıya al. Ama bunu için de ayrıca skill tree'ye daha ucuza alıp, daha pahalıya satmak için ticaret yeteneğini koymuşlar. Oradan ilerleyebilirsin. Ama şahsen al sat ihtiyacım çok olmuyor oyunda. Yan görevlerden vs zaten paralar geliyor. Inventory sistemini ben de tam olarak çözebilmiş değilim. Bazı yerlerde kaynak vs gemide olması yetiyor, bazılarında üzerinde olması gerekiyor vs.
 3. Zaten biraderle konuşmalarında da kabul etmiyorlar. Comnet kabul etmedikği için kredi kartı bilgilerini de yayınladı verileri alan.
 4. Dün kullanıcıların 3 haneli güvenlik koduna kadar kredi kartı bilgileri de paylaşıldı, biraderin kredi kartını iptal ettik.
 5. Bu aq firması hacklendi ve kullanıcıların bilgileri kabak gibi ortada. Sadece telefon numarası ya da tc kimlik bilgisini goole'ladığınızda birkaç yerde paylaşılmış tüm bilgiler. Birader bir buçuk iki ay önce geçmişti. Şuan bilgileri liste başı ve adamın telefonuna doğrulama kodu yağmaya başladı. Bilgilerin paylaşıldığı siteler de şunlar; https://github.com/comnetLeak/AS61135-COMNET-DSL https://breachforums.is/Thread-AS61135-Comnet-Türkiye-DB-Dump-4K-User-IP-Username-Password https://spyhackerz.org/forum/threads/as61135-comnet-turkiye-db-dump-4k-user-ip-username-password.134073/ İddia ettiğine göre 16 bin kullanıcının bilgilerini de satıyor oç.
 6. telefon olarak asla apple tercih etmeyen biri olarak eğer konu tabletse kesinlikle ipad alınmalı.
 7. Alt yapı nedeniyle Kendi modeminizi kullanmanızın tek yolu bridge modda kullanmak. Vodafone normalde kullanıcı adı ve bilgilerini verir. Burada tek sorun modeminizi admin şifresiyle girip admin arayüzüne ulaşmak. Onun için modeli ve vodafone kullanıcılarını bir araştırın. Mutlaka bilen vardır. O şekilde admin arayüzüne ulaşırsanız köprü moduna alabilirsiniz.
 8. Normalde yeni işletim sistemine geçmeden önce sürücüler vs. sorun çıkma ihtimaline karşı birkaç ay beklerim. Ama Windows 11'e çıktıktan çok kısa bir süre sonra pc'ye de format atmam gerektiğinden kurmuşkan 11 kurayım diye geçmiştim. Bir daha da geri dönmemi gerektirecek bir durum yaşamadım.
 9. çok geçmiş olsun. Nasıl nerede oldu olay?
 10. 5 ay önce 3 yıla tamamlamıştım yine. Üç gün önce yine 5 ay daha alıp(daha fazlasına izin vermiyor maalesef) 3 yıla tekrar tamamladım. Microsoft şu Activison'u bir alsa artık da 3 sene biraz rahat olsak.
 11. Desparados'un korsanlısını yapmış sanırım Mimimi Games. Güzel duruyor.
 12. Valla ben betadan beri kendi kafama göre build gidiyorum. Bir tek oynamadığım Torment zorluk kaldı. İlk 20 küsür level sonrasından şu ana kadar bir kere bile zorlanmadım. Bossları kesmem 3-4 sn sürüyor. Son bir haftadır pek oynayamadığımdan 70 level olamadım henüz. 70 olunca Torment zindanına gideceğim direk.
 13. 49 Amazon Prime'da denk gelip yerli aksiyon filmi olarak merak edip izledim. Daha filmin başında oyunculuklar, seslendirmeler, arka plandaki ucuz aksiyon müziklerini vs duyduktan sonra tamamen vakit kaybı olacağını anladığım halde sonuna kadar izleme gafletinde bulundum.
 14. Evet oledlere artık kolay kolay yanaşılmaz. 6 ay önce aldığım oled tv 70k olmuş. Yuh aq.
 15. Logi, razer, corsair vs bunları geçin artık. Steelseries'ler fena değil. Forumda çok kullanıldığını duymuyorum ama benim favorim Roccat fareler. Son 5 senedir falan en üst modellerini kullandım, kullanıyorum.. Benim için farede tek marka oldular.