ZvAnA

CHW
 • Content count

  2,171
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  52

ZvAnA last won the day on November 13 2020

ZvAnA had the most liked content!

2 Followers

About ZvAnA

 • Rank
  ZvAnA
 • Birthday 09/24/1978

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

4,181 profile views
 1. Türkiyeye'de nvidia sunucuları gelmiş. Turkcelle ortak bir çalışma içine girmişler.
 2. dx12 için bu konuşulanlar.
 3. bende de aynı. Dx12 de bırakın ultrayı high da falan bile 30 50 fpsye düşüyor. Bir bokluk var ama anlayamadım. 3080 için böyle birşey mümkün mü yahu
 4. Bir yüklenmediki şeyini şey yaptığım oyununu deneyelim.
 5. ya bu daha çok belli tarihlerde bazı markalarınn yoğun şekilde stoğu giriyor, bence onunla alakalı. Bir ara mesela palit çıkıyordu devamlı, bir ara msi ventus çoktu. Şimdi de gigabyte dediğiniz gibi çok daha fazla stoklara giriyor. Ama dediğiniz gibi de bir durum olabilir tabi.
 6. 3080 olmasına rağmen %10'unu oynayıp beklemeye geçmiştim. İyice düzelsin devam edeceğim.
 7. Sonunda geçen hafta sonu üşengeçlikten kurtulup sıvı soğutma bloğunu taktım rtx 3080'e. Kıyaslamak için koyduğum fotolardan anlaşılacağı üzere kart cücük gibi kaldı Tabi böyle hem boyunun kısalması hem de tek slot kaplar yapıda olması çok iyi oluyor. En basitinden normal haliyle sata portlarının oraya vs ulaşmak mümkün değil. Şimdi ulaşması çok rahat. Bloğun kalitesini de çok beğendim. Valla EK ile yarışır hatta daha ucuza, daha iyisi. Ancak bu çekik gözlüler ürün yapmayı öğrenmelerine rağmen, hâlâ Bir tane kurulum şemasını kutu içine koymayı akıl edemiyorlar. Bu konularda tecrübeli olan benim bile bir sürü farklı vidanın, hangisinin nereye olduğunu bulma konusunda epey zamanımı aldı. Yalnız adreslenebilir rgb'si de bozuk sanırım. Ne yaptıysam Asus Aura ile çalıştıramadım. Anakartın 5v. 3 pinli rgb soketine doğru şekilde bağladığım halde daha bir kere yakamadım. Ya bozuk ya da Asus'la alakalı başka bir sorun da olabilir Bilmiyorum. Soğutma performansına gelirsek çok fazla birşey demeye gerek yok. Full sıvı soğutma bloklu her ekran kartı gibi sıcaklık dert olmaktan çıkıyor. Palitin kendi 3 fanlı soğutmasıyla default fan ayarlarında masaüstünde 40-45 dereceleri gören alet şimdi masaüstünde 24-30 derece. Yine kendi fanlı soğutmasıyla yük altında genellikle 75 derecelerde ama max 83 derece olarak gördüğüm kart, blok takıldıktan sonra 45-50 derece. 50 üzeri için daha zorlamaya fırsatım olmadı kartı Montaj aşamasında çektiğim fotolar; Ben bir de aşağıdaki fotodaki bloğa sıvı giriş çıkış portlarının üzerinden sıcaklık ölçebilen ekranlı bir ürünü ayrıca almıştım. Onu da taktım tabi.
 8. bir kere en önemli farkı ve güzel olan özelliği; whatsappta telefon kapalıyken web üzerinden vs mesajlaşmaya devam edemezsin. Ama Telegramda, telefonun şarjı bitti kapandı diyelim,, pc'den vs webden girip mesajlaşmaya devam edebilirsin. Kullanıma yönelik olarak da multimedia eklentileri, gif vs paylaşım çok daha kullanışlı.
 9. 27GN950'yi ben geçen ay 2-3 ay kullanılmış çok temiz bir ikinci elini 5000 liraya kaçırdım. Kaçırdığıma üzülmüştüm epey.
 10. aynı durum telegramda da söz konusu. İki, üç gündür benim rehberimdeki en az 30-35 kişi telegrama geçti. Telegram yanında whatsapp tarih öncesi yazılım gibi kalıyor. Ama çoğunluk orada olduğu için tutuyorum. Bu durum değiştiğinde whatsapp'a zevkle güle güle diyeceğim.
 11. Micro Led hatırladığım kadarıyla iki ya da üç sene önce CES'te duyuruldu. Ama o zamandan beri takip ediyorum prototipler dışında birşey göremedik. Wall serisi ile modüler, birbirine eklenerek boyutu artırılan ekranlardan bahsetmişlerdi ama o konuda da daha sonra herhangi bir gelişme kaydedildi mi hiç duymadım, okumadım. Önce pahalı üst modellere gelecek de sonra monitörlere inecek. O yüzden micro ledin moniterlere falan gelmesi bence yakın zamanda olacak şey değil.
 12. Queen's Gambit fena değil. İlk bölümleri bence oldukça iyi ama sonlara doğru oldukça klişe ilerliyor.
 13. Bu msrp olayı hiç iyi olmadı.
 14. Logitech g19 dönemleri zaten logitech'in çok kaliteli ürünler ürettiği bir dönem bence. O dönemler forum ahalisi her ne kadar razer ürünleri övseler de ben kendi razer ürünlerimde özellikle yazılım olsun, donanım olsun uzun dönemde hep bir hayal kırıklığı yaşadım. Bu yüzden çevre bileşenlerinde logitech'ten hiçbir zaman şaşmadım genel olarak da çok memnun kaldım. Bu yüzden de razer vs logitech tartışmalarında hem tüketici dostu garanti prosedürleri olsun, hem de en uzun süreli memnuniyetle kullandığım çevre bileşenlerinin logitech ürünleri olması olsun, hep logitech tarafındaydım. Ama son yıllarda benim açımdan olumsuz bir kabuk değişimi gerçekleştirdiler. Şuan ürettikleri hiç bir ürün bana hitap etmiyor ve uzak durduğum bir firma olmayı becerdiler. Zaten piyasada o kadar dandik ürünü vs varken Logitech G13 gibi efsane bir oyuncu klavyesinin yeni bir versiyonunu çıkarmamış olmaları bile ne kadar vizyonsuz bir firma haline geldiklerinin kanıtıdır bence. Razer bile benzer kategoride en az 3 tane ürüne sahipken, logitech'in kendi yarattığı kategoride artık ürünü yok. Benim için şuan varolmayan bir marka gibiler.