ZvAnA

CHW
 • Content count

  2,098
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  50

ZvAnA last won the day on August 26

ZvAnA had the most liked content!

2 Followers

About ZvAnA

 • Rank
  ZvAnA
 • Birthday 09/24/1978

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

3,768 profile views
 1. Hayırlı, uğurlu olsun Ties, inşallah herşey gönlünüzce, sorunsuz gider.
 2. Hayır apple yapınca, diğer samsung falan da koymamaya başlayacak şarj aletini. Saçmalık. Bu apple fanlarını, gamerlara benzetiyorum. Biri kutuya şarj aletini konmamasına birşey demez gider ilk gün kuyruğa girer, diğeri o kadar onu bunu eleştirir sonra gider iki yıl sonra çıkacak oyunu pre-order verir. Pre-Order dünyanın görebileceği en büyük saçmalık bence. Hani fiyat avantajı, ekstra içerik oldu mu anlıyorum ama bunların sunulmadığı bir sürü oyuna da preorder veren bir çoğunluk var.
 3. prime indirimleri hep böyle ki yurtdışında da. Asıl indirimler bf, noel zamanları.
 4. Valla ben bir iki taşınma tecrübesinden sonra komple kurtuldum kitaplardan. Artık insanlar e-kitapa'a alışmalılar.
 5. Xiaomi Mi Box S'i yaklaşık iki yıldır kullanıyorum. Öneririm.
 6. imgur resmi olarak yasak kalkmış olsa da sayfa vs açılsa da image'ın kendisinin gözükmesi iss'ine göre hâlâ sıkıntılı.
 7. Logitech diye sınırlamayın kendinizi. Eğer K380, 480 ipadde çalışıyorsa Microsoft all in one klavye'de bakabilirsiniz. O da çalışır muhtemelen. Direk ipade göre tasarlanmadığından biraz daha büyük olabilir tabi. https://www.hepsiburada.com/microsoft-smart-tv-klavyesi-n9z-00017-pm-bd801536
 8. Bu saatten sonra 1080p bulunması zor bence. Hele ki çok bölgeli aydınlatmalı, 100-120hz falan isteniyorsa mümkün değil. 4K tv'lere bakılacak mecburen. Ayrıca bu özelliklerdeki tv için markaların üst sınıf segmentindeki tvlere bakmak lazım.
 9. Amaç sadece vidalama ise matkap gibi delme işleri olmayacaksa bilindik markalar bosch, black&decker gibi markaların akülü vidalama aletleri alınabilir. Ömürlük olsun isteniyorsa ben epeydir Dewalt DCF680G2 kullanıyorum. Alette jiroskop var. Ayrı bir tuşa ihtiyaç duymadan bilek dönme hareketine göre itme ve çekme yönünde dönüyor. Benim çok sık işim düştüğümden inanılmaz pratik oluyor. https://tr.dewalt.global/ürün/DCF680G2/72-volt-1-ah-şarjlı-darbesiz Ama elde ayrıca matkap yoksa ki bence her evde mutlaka olması gereken birşeydir; hem vidalama hem matkap işlerini yapabileceğiniz bir model akülü cihaz öneririm.
 10. tv'de airplay uyumlu bir yazılım yüklü olmadığı sürece yansıtamazsınız.
 11. Ya işte benim derdim 12 pin güç girişi ya da ne kadar güç çektiği değil. O kadar kasa düzenine önem veriyoruz. Kasayı her kablo detayına dikkat edip özenle kuracam, en ufak bir düzensizlik, kablo karmaşası olmayacak, sonra nvidia'nın afedersiniz tarrak gibi adaptörünü takacaz. Açıkçası can sıkıyor benim açımdan. Ancak psu üreticisi kablo çıkarana kadar geçici falan kullanılır. Ulan daha yeni aşağıdaki güç kaynağını aldık. Kablosu kendinden sarmallı, ince görünümlü şık falan diye. Benim yerinde olsanız herhalde siz de sinir olurdunuz.
 12. fiber değil de hiper kullanırsa anlaki vdsl.
 13. 12 pinlik güç girişinin bilgisi ilk sızdığından beri o adaptör rüyalarıma giriyor. Enermax inşallah kendi ekstra modüler kablosunu piyasaya çıkarır da bana kabus olmaz bu durum. Gerçi custom kartlar pek ziklememiş durumda şimdilik 12 pinlik güç girişini.
 14. 2k'da bir sıkıntı olacağını sanmam. 1080p'de kesinlikle darboğaz yapacaktır.
 15. valla videocardz.'deki kıyaslamaları dün gördüğümden beri soğudum biranda 3080'den. Gerçi tomb raiderda fark kayda değer olsa da farcry'daki gibi beni ilgilendiren çözünürlük olan 1440p performansı gerçekten doğru ise ki 4k'da da haliyle fark daha da azalıyor 1080Ti sahibi olarak ben hiç acelecei olmam 3000 serisi için. Tabi yine de afaki konuşuyoruz. Testler birkaç yerden ardı ardına çıksın, dlss ne durumda, reflex dedikleri fark eden birşey mi vs görelim. Amd'de çıkarsın kartlarını buluruz yolumuzu