Yurt Dışından Getirilmiş Kayıtsız Telefon Almak
0

Bu konuda 8 mesaj var

Merhaba,

Bir süredir Nexus 6 almayı düşünüyorum. ABD'ye giden bir kaç yakınım oldu, onları kaçırdım ve şu an kısa vadede biraz zor görünüyor. Sahibinden.com'da kayıtsız Nexus 6'lar var ve fiyatları ABD seviyesinde. Kutusu açılmamış ürünler.

Öncelikle bunlar güvenilir midir? Refurbished ürünleri kakalıyor olabilir mi? Refurbished olmadığını nasıl anlarız? Yurt dışı faturasını falan sorsak işe yarar mı?

Daha da merak ettiğim nokta, cihazların pasaport kayıtları yapılmamış durumda. Diyelim ki adamla buluştuk elden teslim aldım, kutunun jelatinini açtım... Kartı takıp deneyebiliyor muyuz? Yoksa denemek için illa ki önce pasaport kaydı mı yaptırılması gerekiyor?

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada yurt dışından 2 hafta önce geldiğim için pasaport kaydı hakkım var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sim kartı taktığınız andan itibaren 120 gün süresince cihazı kullanabilirsiniz. Aldınız paketi açtınız kullanırsınız.

120 gün içerisinde pasaport kaydı yaptırmazsanız cihazda şebeke ile ilgili işlemleri yapamazsınız, ancak diğer işlerinizi yine yapabilirsiniz. 

120 gün içerisinde pasaport kaydı yaptırmadan cihazınızı satabilirsiniz, ancak sizin pasaport kayıt hakkınız 1 ay içerisinde (siz 2 haftayı kullandınız) yanar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle ben sahibinden uzerinden cok telefon aldim.

Risk var mutlaka, riski goze alarak aldim.

Ben soyle bir mantik isletiyorum. Refurbished cihazlar, cihaz piyasaya suruldukten itibaren birkac ay icinde fazla yogun olmaz diye dusunuyorum. O yuzden almak istedigim cihazin piyasaya surulmesinden itibaren fazla bir zaman gecmemis olmasina dikkat ediyorum.

Onun disinda ayni urunu fiyatina gore siralayarak, fiyat araliginin en altini almiyorum, en altin biraz ustunu aliyorum.

Ucuncu olarak da saticinin diger urunlerine bakarak, ticari olarak bu isi mi yapiyor yoksa istisnai olarak birkac cihaz getirip satanlardan mi diye bakiyorum. Istisnai olarak bu isi yapanlari tercih ediyorum.

Sadece elden satis yaparim diyenlerden de hic almadim. Demekki satisin ispatlanabilir olmasini istemiyor diye dusundum.

bu degerlendirme kriterlerine gore yaptigim 5-6 adet yurtdisi telefonu alisverisimde su ana kadar problemli bir cihaza denk gelmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatlari ABD seviyesinde derken ne kadar? $200'a satildi bir ara 32GB, su anda da $250.

Kaydi olmayan alirken bence alisveris cok daha risksiz. Cok buyuk ihtimal jelatini acilmamis satiyorlardir, fis vs de duruyordur herhalde (gerci fiyat farkindan oturu gostermek istemeyebilirler fiyat da anlastiktan sonra ver onemli degil denebilir)

Turkiye icin cok etkilemez gerci ama iki versiyonu var:
https://www.reddit.com/r/nexus6/comments/378tev/international_version_vs_us_version/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben cihazı 1200 liraya buldum; şu anda ABD'de 250$'a mı satıldığını bilmiyordum çünkü ben amazon.com'dan baktığımda 350$ görünüyordu. Böyle olunca da 150 lira için beklemek yerine direk almayı düşündüm ama 250$'a aldırabilirsem beklerim. Hatta o fiyata 2 tane bile aldırabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O halde ben biraz daha bekliyorum hocam, hem almışken 64GB'lığı alırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok