cherqes

CHW
 • Content count

  584
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

cherqes last won the day on October 29 2020

cherqes had the most liked content!

About cherqes

 • Rank
  Cursed Soul
 • Birthday 10/31/1982

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

1,163 profile views
 1. Fiyatı yüksek bir ürün maalesef, o yüzden böyle bir fiyat yazdım, ancak foruma biraz daha indirim olur
 2. Uzun süredir elimde olan ama bir iki kez kullanıp bir daha kullanmadığım Tripod başlığı var. Kendi fotoğraflarını çekmeden gerekirse onları da ekleyebilirim, aşağıdaki görseldeki ürün. 1200 lira düşünüyorum. Ankara içi elden yada kargo ile istenilen yere gönderebilirim.
 3. Geçen hafta radyoda bu hız koridoru konuşuluyordu. Sabit duran radara %10 hata payı katılıyor, ancak hız koridorlarında bu hata payı uygulanmıyor şeklinde açıkladılar.
 4. Ayak işleri 7 ve 8. bölümde kaliteyi baya yükseltti. Bu şekilde tadımlık kısa bölümler olması çekici yapıyor.
 5. Buna katılıyorum, çaya, demlik boyutuna ve istenen dem oranına göre değişir. Örneğin yukarıda önerdiğim Tirebolu ve Doğuş için küçük demliğe 5 kaşık atarken, Present için 3 kaşık yeterli oluyor. Bu kısım deneme yanılma ile bulunmalı. Sizin gösterdiğiniz semaverin benzeri bizde de var, genelde kalabalık zamanlarında kullanıyoruz. Bunun demlik kısmını tamamen yada 1-1,5 cm boş kalacak şekilde dolduruyorum.
 6. Uzun yıllar Karadeniz'de kalan biri olarak çayı severim, şantiyeciliğinde getirdiklerinden dolayı çok çay içiyorum. Tomurcuk, Earl Grey, Bergamot gibi aromatik çayları sevmiyorum. Çayın tadını bozduğunu düşünüyorum. Eskiden bunu içerdim, ancak bulması biraz sorunlu, marketlerde her zaman bulunmuyor. Karton kutulu olanını alırdım özellikle, lezzet farkı oluyor. Birde Arhavi'den bir üretici arkadaşım direk fabrikadan alıp getirirdi. Bir Artvin seyehatimde Tirebolu'nda kahvaltı vs için durdum. Fiskobirlik'in tesisiydi ve güzel çay demleniyor. O günden beri şu çayı kullanıyorum. Geçen ay Artvin'den gelen bir arkadaşım şu çayı getirdi. Bugüne kadar içtiğim en iyi çay diyebilirim. Fiyat konusunda ise yukarıdaki çayları ikiye hatta üçe katlıyor maalesef.
 7. @escape 2 adet yeelight bende de var, TV yanındaki lambader de kullanıyorum. Bizim ufaklık bunları resetleme olayını keşfetti. Resetlemede tüm renk geçişlerini de yaptığı için hoşuna gitti sanırım:) Sonrasında ben bunları tekrar tanıtamadım bir türlü. Superonline fiber kullanıyorum, DNS'leri değiştirdim bu kez de TV'deki bazı uygulamaların net bağlantısında sorun yaşadım, bende tekrar kurmadan tek renk olarak kullanıyorum halen. Siz nasıl kullanıyorsunuz, bağlantı da sorun yaşadınız mı?
 8. https://eksisozluk.com/21-ocak-2021-letgo-sahibinden-com-sazan-sarmali--6805938 ilk entry yeniden gelmiş
 9. Bu yokluk durumu sotede bekleyen bazı uyanıkları da harekete geçirmiş. ekşide, ekran kartı almak isterken dolandırılan bir yazarın başlığı var. Gerçi silmiş entry'sini, şu entry'de ise ekran görünüleri var. https://eksisozluk.com/entry/118564611
 10. Tüm sosyal platformlarla ilgili eski yöneticilerin bir günah çıkarması olarak da değerlendirebilirsiniz. https://www.netflix.com/tr/title/81254224#:~:text=2020PG-13 1h 34m,Watch all you want.
 11. Şahsiyet ve Bir başkadır güzeldi. Masum ve Bozkır dizileri de izlenebilecek dizilerdi.
 12. Ben şu paketi aldım. https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-ucuran-fiber-kampanyasi Kampanya saatleri dışında 35-50 arası hız alıyorum, kampanya saatlerinde (18:00-06:00) yukarıdaki gibi bir hız alıyorum. Her zaman hızım 100 mbps olsun derseniz şöyle bir kampanya yapmışlar. https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-fiber-100-mbps-hiz-senligi-kampanyasi
 13. belki biliyorsunuzdur, burada çok örnekleri var. iki arabayı birleştiren mi istersiniz, kaput değişti deyip kaput harici komple boyalı olan mı ararsınız https://www.youtube.com/channel/UCCOqshD50lbsSQczY5YIFGg
 14. pin and go'yu denedim ancak, hedefe ulaşamıyorum, yolumun üzerinde no mop zone bölgesi var diye uyarı veriyor.
 15. Bir evden bir günde o kadar toz nasıl çıkabiliyor anlamış değilim bende. Sandalyeleri yer varsa biraz geri çekseniz ayaklarının etrafında dolaşır aslında. Ben dün kötü bir özelliğine rastladım. Koridordadaki halıyı no mop zone olarak ayarlamıştım, o halıyı geçemediği için arka odalara mop yapmaya gidemiyorum diyor. Sizin yaptığınız gibi remote control ile bir deneyeyim bakalım yapacak mı?