cherqes

CHW
 • Content count

  571
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

cherqes last won the day on October 29 2020

cherqes had the most liked content!

About cherqes

 • Rank
  Cursed Soul
 • Birthday 10/31/1982

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

1,003 profile views
 1. @escape 2 adet yeelight bende de var, TV yanındaki lambader de kullanıyorum. Bizim ufaklık bunları resetleme olayını keşfetti. Resetlemede tüm renk geçişlerini de yaptığı için hoşuna gitti sanırım:) Sonrasında ben bunları tekrar tanıtamadım bir türlü. Superonline fiber kullanıyorum, DNS'leri değiştirdim bu kez de TV'deki bazı uygulamaların net bağlantısında sorun yaşadım, bende tekrar kurmadan tek renk olarak kullanıyorum halen. Siz nasıl kullanıyorsunuz, bağlantı da sorun yaşadınız mı?
 2. https://eksisozluk.com/21-ocak-2021-letgo-sahibinden-com-sazan-sarmali--6805938 ilk entry yeniden gelmiş
 3. Bu yokluk durumu sotede bekleyen bazı uyanıkları da harekete geçirmiş. ekşide, ekran kartı almak isterken dolandırılan bir yazarın başlığı var. Gerçi silmiş entry'sini, şu entry'de ise ekran görünüleri var. https://eksisozluk.com/entry/118564611
 4. Tüm sosyal platformlarla ilgili eski yöneticilerin bir günah çıkarması olarak da değerlendirebilirsiniz. https://www.netflix.com/tr/title/81254224#:~:text=2020PG-13 1h 34m,Watch all you want.
 5. Şahsiyet ve Bir başkadır güzeldi. Masum ve Bozkır dizileri de izlenebilecek dizilerdi.
 6. Ben şu paketi aldım. https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-ucuran-fiber-kampanyasi Kampanya saatleri dışında 35-50 arası hız alıyorum, kampanya saatlerinde (18:00-06:00) yukarıdaki gibi bir hız alıyorum. Her zaman hızım 100 mbps olsun derseniz şöyle bir kampanya yapmışlar. https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-fiber-100-mbps-hiz-senligi-kampanyasi
 7. belki biliyorsunuzdur, burada çok örnekleri var. iki arabayı birleştiren mi istersiniz, kaput değişti deyip kaput harici komple boyalı olan mı ararsınız https://www.youtube.com/channel/UCCOqshD50lbsSQczY5YIFGg
 8. pin and go'yu denedim ancak, hedefe ulaşamıyorum, yolumun üzerinde no mop zone bölgesi var diye uyarı veriyor.
 9. Bir evden bir günde o kadar toz nasıl çıkabiliyor anlamış değilim bende. Sandalyeleri yer varsa biraz geri çekseniz ayaklarının etrafında dolaşır aslında. Ben dün kötü bir özelliğine rastladım. Koridordadaki halıyı no mop zone olarak ayarlamıştım, o halıyı geçemediği için arka odalara mop yapmaya gidemiyorum diyor. Sizin yaptığınız gibi remote control ile bir deneyeyim bakalım yapacak mı?
 10. Halı var tabi ki, hatta halı üzerine geldiğinde alet çekiş gücünü artırıyor. Hanım yeni bir halı almıştı, kullanmadan yıkamaya verdik tüylenme az olsun diye. Peşpeşe 2 defa halıyı süpürttürünce tüm haznesi dolacak kadar tüy topladı üzerinden. Az önce tüm evi süpürdü, bu toz bu evde nasıl birikiyor anlam veremiyorum, yine halı tüyleri ve tozla doldurdu haznesini. Mop olayını, halıların olduğu kısımları no mop zone olarak ayarlayıp, oralarda mop yapmasını önlüyorsunuz. Yine yukarıda belirttiğim ecovacs robotlarda ise ona gerek yok, robotun halı tanıma özelliği var, mop yaparken halının etrafından dolaşıyor.
 11. 150 m2 benim evim. Süpürge alanı ise 90 m2 civarı çıkıyor. Evin eşyalarının dizaynı bu konuda önemli. Mesele ben bazanın ayaklarını değiştirip yükselteceğim. Oturma odamdaki koltuğun ayakları 9-10 cm aralığında tam girmiyor, onu da yükselteceğim. Damlama ayarını en son ayara aldığımda tüm ev için yetiyor. Ben su haznesine 1 çay kaşığı kadar yüzey temizleme deterjanı koyuyorum. Bir sorun olacağını düşünmüyorum, başka yerlerde de bunun sorun yaratmayacağını söylüyorlar. Mop özelliği ise düz silme işi yapıyor. Sizin yer silme yaparken yaptığınız gibi bir basınç uygulamasını beklemeyin. Ecovacs T8 modellerinde titreşimli mop özelliği var biliyorum. Bu titreşim olayı mop yaparken daha fazla basınç sağlayabilir. Ayrıca bu modellerde nesne tanıma sistemi de olduğundan dolayı, yere düşen anahtar, vs gibi nesnelerin üzerinden de geçmeye çalışmıyor.
 12. Satıcı başka firma iken amazon yine arıza durumlarında garanti konusunu üstleniyor mu bilmiyorum açıkcası, o yüzden direk amazon'un kendi sattığı ürünleri almanın daha doğru olacağını düşünüyorum. benim satın aldığım ve fiyatını takip edip 4300 civarında gördüğüm model model S5 max. spy drop eklentisinden baktığımda sizin ikinci verdiğiniz s6 satıcısı amazon.com.tr olarakj 5038 liradan en uygun satılmış.
 13. @CandleGarden HB'den almadım, GG üzerinden teknomosh isimli bir satıcıdan 4400'e aldım. Ben aldıktan sonra amazon.com.tr de amazon satıcılı olarak 4300'lere kadar satıldı. Halen de amazon.com.tr üzerinden zaman zaman indirimle bu fiyatlara satıyorlar. Alacaksanız amazon'u tercih etmenizi öneririm. Sonrasında servis hizmeti xiaomi ve roborock'larda biraz sıkıntılı. Sorun durumunda en azından amazon direk iade alır. Eğer TR garantili olsun diyorsanız ekayonline'dan almanız gerekiyor, o zamanda fiyat farkı baya bir açılıyor, 5500 civarında bir rakama satıyor ekay. @Altan Yoklar evet bunun su haznesi ayrı, xiaomi'nin yada viomi'nin diğer makinalarında su haznesi toz haznesi ile birlikte olduğundan küçük kalıyor. Bunun su haznesi tamamen ayrı olduğu için toz haznesini de küçültmemiş oluyorsunuz. mop'unu taktığınız zaman silme işini yapıyor, mop takmadığınız zamanlarda süpürüyor. Silme yaptırırken çok az, yaklaşık 1 çay kaşığı kadar deterjan ekliyorum.
 14. https://www.hepsiburada.com/roborock-s5-max-robot-supurge-pm-HB00000VNULO bir hafta önce arkadaşla tanıştık. Gayet güzelmiş, iş yapan bir alet. Yılbaşında aldığım Dyson kablolu yerine bir tane bundan bir tane de daha basit kablosuz alsaydım keşke diyorum.
 15. Hayırlı olsun. Güzel bir iş, hobiden geçiş olunca daha da zevkle yapılır. Kazancınız bol, taklidiniz az olsun.