cherqes

CHW
 • Content count

  546
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

cherqes last won the day on January 21 2018

cherqes had the most liked content!

About cherqes

 • Rank
  Cursed Soul
 • Birthday 10/31/1982

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor
 • Yaşadığı yer
  Ankara

Recent Profile Visitors

779 profile views
 1. PayPal da kayıtlı sanal kartımı iptal ettirdiğim için yeni kart ekledim, bende aynı hatayı alıp ödeme yapamaz oldum. Ödeme yapmam gereken bir tv uygulaması var, PayPal ile ödeme alıyorlar ama ben yapamıyorum. 2 gün sonra da uygulamanın ücretsiz deneme süresi bitiyor. Bunu nasıl aşabilirim?
 2. Fiyatlar fahiş. eski çalıştığım firma burada müteaahhit firmalardan biri idi, yandaş olmadıkları için de konsorsiyumdan çıkarıldılar. Firmanın planlama müdürü konsorsiyum'a geçiş yapmıştı. İhale sonrası ondan aldığım bilgiye göre Allah bizi tam yandaşların bir tarafımıza koymasından korumuş. Eğer ki şimdi bu ihaleyi kazanan konsorsiyum ihaleye gizli bir şekilde hazırlanıp ihaleyi almamış olsaydı, aynı şartlar altında bu yol 40 yıllığına garanti ücret karşılığında havuz grubuna gidecekti.
 3. evet onu diyor ama ben bunu her iki durum için yorumladım. ingilizce dinle türkçe yorumlama gibi
 4. Çernobili izledikçe bizim iktidar yapısından dolayı akkuyuda yapılan santral'den iyice tırsmaya başladım. adamlar burunlarından kıl aldırmamak için, mağlubiyeti veya başarısızlığı kabul etmedikleri için, umursamaz tavırlarla yaklaşmalarından dolayı neredeyse avrupa'yı haritadan sileceklermiş.
 5. 3-4 ay önce vodafone'a geçmiştim. Ancak çalıştığım yerde sık sık vodafone sorunları olunca tekrar Turkcell'e döndüm. Turkcell'in bana verdiği paket ve tarife 5 gb + 1000 DK + 1000 SMS 80 TL idi. Vodafone 7gb + 1000 dk (vodafone ve sabit hat sınırsız) + 1000 sms 49 TL idi. Şuanda tekrar Turkcell geçişimdeki tarifem 7gb + 1000 dk + 2gb Facebook + Twitter 55 TL Bir iki ay diş sıkıp farklı operatöre geçip tekrar Turkcell'e dönünce uygun fiyat veriliyor.
 6. Artık yurtdışı ürünlerin hepsine yeni bir vergi geliyor. Bakan geçenlerde yurtdışından 25 milyon posta geliyor ve bunlar posta değil diye sinyali vermişti. Ozan Bingöl'ün yazısını aşağıdan okuyabilirsiniz. https://vergiyedair.com/2019/03/05/gumruk-sunum-ucretine-hazir-olun/
 7. önceki mesajımı okuduysan alakası orada:) windows 10'da bazı fontları göremiyordum ve çözemedim
 8. Hadi idare edeyim ben derken (çok kullanılan fontlardan biri olmasa da bi şekilde geçici süre idare ederim dedim) bu kez de fan bir yere sürtmeye başladı ve makina iade edildi. Bakalım yeni gelecek olan nasıl gelecek.
 9. Maalesef bu ayarları değiştirmek (ingilizce - Türkçe) işe yaramadı.
 10. Şirketten yeni bir bilgisayar geldi. Win 10 Pro olarak kurulu geldi notebook. Eski excel dosyalarımı açtığımda Arial narrow ile yazılan hücreleri göremiyorum maalesef. Hücrelerin fontunu değiştirdiğimde ise görünüyorlar. Aynı sorun word'de de var. Bu kez de yetersiz disk alanı, word istediğiniz fontu açamıyor diye uyarı alıyorum. 2016 Office'i kaldırıp 2013 kurdum yeniden yine aynı sorunu yaşıyorum. Font dosyası indirip kurmayı denedim, fontun olduğunu söylüyor, yine de kur dedim ama yine sorun çözülmüyor. Font dosyalarına girdiğimde Arial Narrow'u göremiyorum ama kurmak istediğimde zaten var diyor. Başına gelen veya çözüm bulabilen var mı acaba?
 11. Kasım ayında SOL aboneliğimin taahhütünü uzattım, önce yanlış mı yaptım dedim fakat modemi ver falan uğraşacak kadar evde kalamayınca uzattım. 16 Mbps 75 gb AKN olanı 69 TL'ye alacakken, müşteri temsilcisinin ısrarıyla 25 Mbps 50 GB AKN olanı 75 TL'ye aldım. AKN sonrası için gelen maili de yanlışlıkla sildim, vakit bulup SOL'u da arayamadım. Burada bazı mesajlar vardı, onlarda da MT'lerinin durumdan net bilgisi olmadığını anlamıştım. Bugün bakınca AKN'yi kaldırıp 25 Mbps olarak hattın tanımlandığını gördüm, fiyat da yine 75 TL diyor. 100 GB AKN'li alsam daha fazla fiyat ödeyecektim, faturam da yüksek fiyattan mı devam edecekti yani? Benim için şans olmuş ama bu şekilde alanlar varsa küfrü hakediyor SOL.
 12. O çift ekranı tümleşik yapmak kimin fikri acaba? ben olsam onu tasarlayanı sopayla kovalarım. Bana çok itici geldi.
 13. Turkcell'in bu ayki faturaların da yeralan notla birlikte Hotspot üzerinden veri paylaşımının ücretlendirileceği yazıyor. https://eksisozluk.com/15-ocak-2019-hotspot-kullaniminin-ucretli-olmasi--5884680?p=1 Bu başlıkta da konuşuluyor konu. Ben de turkcell online üzerinden müşteri temsilcisi ile konuştum, 15 ocak itibariyle 2gb kullanımı 9 TL olarak ücretlendireceklerini söylüyor. 2 gb ise tarifenize ek olarak veriliyor. Hatta turkcell 6 gb paylaşım için paket bile hazırlamış. https://www.turkcell.com.tr/paket-ve-tarifeler/4-5-g-hizinda/hotspot-6-gb-paketi#sss Ensar hadisesiyle kıllanıp değiştirmediğim hattımı artık kulak arkama dayanması vesilesiyle farklı operatöre taşıma vakti geldi görünüyor.
 14. Papillon Gerçek hayattan uyarlama, ikinci kez çekilmiş bir film. Güzeldi, sıkmadı. Son kısmını biraz daha açsalardı daha güzel olurdu diye düşünüyorum sadece.
 15. Gazetenin verdiği Alcatel ile başlamıştım, T10, 3210, 3330 (3310'dan farkı wap olmasıydı, sanki doğru düzgün kullanılıyordu o zamanlar) ericsson T100 (en prtaik ve uzun süre kullandığım telefondu, takside düşürmüştüm, tekrar aynısından bulamamıştım.) Samsung D 600 Samsung E 700 (aynı dönem çift telefon kullanıyordum) Askerlikle birlikte Nokia 1110 Çift telefondan bıkınca Samsungun dokunmatik çift hatlı telefonunu kullanmıştım ama modelini hatırlayamıyorum bile. Bozulunca kızaklı bir çift hatlı Samsung'a geçmiştim, o kadar çok modeli var ki, bulamıyorsun bile. Ama hala evde duruyor o telefon. Sonra ikinci hattı atıp, HTC Sensation ile akıllı telefon furyasına başladım. Samsung S3 samsung S4 hala evdedir, şirket vermişti yoksa değiştirmeye niyetim yoktu ve bu telefondan sonra androidden soğudum. iPhone 6s 11 yıl akılsız olarak 10 telefon kullanmışım 6 yıl akıllı olarak 4 telefon. Hatta s3-s4 değişimi olmasa 3 telefon diyebiliriz. Akıllı telefonlar daha ekonomik olmuş benim için anlamaı da çıkıyor.