Switch arıyorum, bulunabilir mi?
0

Bu konuda 4 mesaj var

Merhabalar,

1. konumda of, orta ve en üst olarak 3 konumdan oluşuyor.

Yandaki çıkıntının kayarak hareket etmesi ile çalışıyor switch.

Off ve 1. konumda sıkıntı yok ancak 2. konuma gidince röle tırrrr, diye bir çekiyor bir bırakıyor.

ben problemi switchden buldum neden bilmem :)

Bu switch bulunabilir mi?

Sormuşken röleyi de sorayım.... Nikko KTB2-225 12VDC 0641(2006 Week41 sanıırm)

A5Bbar.jpg

0mOZdo.jpg

JnPG1j.jpg

5MWvJl.jpg

dkYJpr.jpg

bJN030.jpg

4b6ADL.jpg

0mOXqB.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

switchten değil gibi buldum ben de nedendir bilmem :) önce cap'i değiştirin, genelde en basit bodozlama tamir metodur caplerden başlamaktır. sizin devredeki röleye yakın capi hafiften şişmiş gördüm hatta. önce bizdeki dükkanlardan dandik bir tane alıp deneyin, çare olursa ebayden eşdeğer rubycon filan alırsınız, ömürlük olur.

bunun haricinde switch anladığım kadarıyla üç konumlu bir anahtar. o da avometreyle test edilebilir. röleye sonra gelirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Devre ne iş yapıyor? Bence anahtar sağlam. Anahtar zaten çok büyük ihtimalle hemen dibindeki mikrodenetleyiciye bağlı.

Röle düzgün tetiklenmiyor belli ki. Bahsettiğiniz tipte kararsız davranışın ilk suçlusu kapasitör diyebilirim ama devreyi incelemek lazım. Rölenin kendisinde de problem olabilir. Çift pozisyonlu ise ikinci pozisyonda sorun çıkıyor olabilir.

İlk bakışta bu kadar yorum getirmek mümkün.

Röleyi aynı model marka bulamayabilirsiniz. Aynı özelliklerde bacak yapısı uygun başka bir röle ile değişim yapılabilir. Aliexpress bir diğer çözüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba, yorumlariniz icin tesekkurler.

İlgili devre, cam açma, kapi kitleme ve cam acma iptal düğmelerinden oluşuyor. Sikinti cikartan, auto olan şoför cam kaldirma, kitleme yapmiyor, tirrrrt diye motora komut gidiyor ve cioniyor.

1. Konumda tusu cekerseniz cam dumduz kalkiyor. Derdim tek asilista tamamen cami kaldirabilmek.3Yy4R2.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok