• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

Hamso

CHW
 • Content count

  1,981
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Hamso last won the day on October 16 2019

Hamso had the most liked content!

About Hamso

 • Rank
  Doomed

Profile Information

 • Cinsiyet
 1. Merhabalar, Şık girilen siteleri tek noktada cache etmesi dışında bir kullanım amacım yok. Zaten bahsettiğiniz ip telefon, donanımsal firewall vs bende bulunmamakta. Sorento : Picanto : Golf 7:
 2. Bulunduğum ilçede altalyapi nedeniyle sadece adsl var ve sadece 8mbit verebiliyorlar yada 16mbit parasi ödeyip 11 mbit alabiliyorsun. Neyse. Dükkanda 3 aktif bilgisayar, 3 cep telefonu, 1 fiyat ekranı ve 2 cihaz daha internet kullanıyor. Ben de en azından Proxy ayarı yapilabilen cihazları squid üzerinden internet çıkışi verdim. Sadece, Proxy cache ile bandwidth kullanımını azaltmak amacım. Sorento : Picanto : Golf 7:
 3. How dare are you Sorento : Picanto : Golf 7:
 4. Webmin e ait birkaç ss koyacağım. Başka işler için de ihtiyacınız olabilir. Herhangi bir yerden , web tarayıcı ile, ilgili bilgisayar üzerinde bazı işler yapmanıza olanak sağlıyor. Oturduğum yerden, win10pro üzerindeki sanal makinede yer alan centos 8 linux distribiton i uzaktan takip ediyorum. Sorento : Picanto : Golf 7:
 5. Kendime, ileride unutursam, lazım olursa diye not düşüyorum. Windows üzerine Oracle virtual machine yükledim. Sonrasında centos 8 versiyonunun dvdsini boot edip, sanal makineye kurdum. Konsolda önce superuser şifresi atıyoruz. 'passwd' 'sudo passwd root' Centos konsolunda 'su - ' yazarak superuser a geçiniz. Devamında webmin yazılımını centos a kurdum. webmin.com/RPM.html sayfasındaki komutları, superuser açık olan centos da çalıştırmanız gerekiyor. Sonra 10000 portunu firewall da açıyoruz. Centos konsola şunu superuser altında yazıyoruz. 'firewall-cmd --zone=public --permanent --add-port 10000/tcp' Webmin, internet tarayıcısı üzerinden çalışıyor. Windowsdan, sanal makinenin ip sini, tarayıcı üzerine giriyoruz. Ornek Https://192.168.1.108:10000 Bundan sonrası GUİ ile ilerleniyor. Gelen login ekranında user:root, şifre superuser şifreniz. Sonra solda un used modules üzerinden squid proxynserveri bulup centosa uzaktan yükleme yapınız. Sorento : Picanto : Golf 7:
 6. Demir ferforge yapan bir arkadaşa yaptırabilirsiniz belki. Sorento : Picanto : Golf 7:
 7. Yağın fonksiyonu, hararet vb. konulara deginmeyecegim. Adres verdiler ve oraya gittim, sitenin bir kenarında araç duruyordu, apartmandan geldi adam. Sorento : Picanto : Golf 7:
 8. Windows setup ı USB den ön yüklemeyi yapıyor, tam ilk grafik ekran gelecek, pat kitleniyor. Windows ile hiç bir türüyle hareket edemiyorum yani. Sorento : Picanto : Golf 7:
 9. Merhaba arkadaşlar. 2 adet ram slotu var. DDR2 1GBx2 adet Samsung mevcut üzerinde. Seri numaradan ramleri sorguladim, 667mhz. Iki adet 2GB DDR2 Kingston aldım, 667mhz. Yeni ramleri tek tek takınca Windows açılıyor. Ikisi birden takınca Windows açılmıyor, exceptional handling error verip mavi ekrana düşüyor. Windows kurulumu calistirdigim zaman bile aynı hatayı aliyorum. Herhangi bir slot üzerinde, herhangi bir ram ile 2GB + eski 1GB kombinasyonu da aynı hatayı veriyor. Kısacası, yeni gelen ramleri içerisinde bulunduğu herhangi bir çift slot dolu kombinasyonda windows boot olmuyor. Bios a girdiğimde takılı ramleri görüyorum. Olay 1 sn içerisinde windows boot ederken gerçekleşiyor. Sizce yeni gelen ram de mi sorun vardır? Sorento : Picanto : Golf 7:
 10. @TatanQa Ben de picanto bakarken bayandan bir tane denk gelmiş idi. Babasını göndermiş. Kendimce ekspertiz yapıyorum. Yerlere yatıyorum kalkıyorum oraya buraya bakıyorum. İşte çürük, boyalı vs tespit ediyorum, ben buldukça iste orjinalligi falan gitmesin diye elletmedin falan cevap veriyor. En son kaputu açtırdım. Akıntı sızıntı var mı falan diye. Motor falan çalıştırdım dinliyorum , soğukta nasıl marş aldı , rölanti falan nasıl diye. Marş basarken de bana diyor, ekrandaki bütün yazılar sönmeden basma falan diye, hani özenliler ya beklemeden marş basmiyorlarmis vs. Sonra kapattırdım motoru. Ben o ara motorun sağına soluna bakıyorum. Böyle cebimde farklı renkli bezler götürmüştüm. Biriyle kaporta silip ışıkta boyalı yüzeylerin parlama çizgilerinin surekliligini görmek için, diğer bezlerle de yağ çubuğu falan silerim diye. İşte şanzıman çubuğunu sildim daldırdım çıkardım, Sonra şanzıman yağ çubuğunu çektim, seviye normal, ama yağ değişim olmali diyorum içimden. Ardından motor yağ çubuğunu çektim, sildim, sildim ama bezde yağ yok. Alallaala dedim. Tekrar daldırdım çıkardım, elledim bu sefer. Yağ nemi bile yok çubukta. Yağ dolum tapasini söktüm, içine baktım, subaplar falan kup kuru. Dayı dedim yağ yok bunda, ne yağı dedi, motor yağı dedim. Sonra kızına telefon açtı, bu başladı saymaya. Sonra ben iyi akşamlar dedim tüydüm. Araca bakmadan indirim ile ilgili talep sinyalleri vermiştim ama olumsuz yaklaşmışlardi. Ben de bok atacak nokta ararken , araçtan komple kaçmak zorunda kaldım. Sonra arkamdan mesaj attılar kendi kendilerine , şu paraya gerek falan diye ama nafile... Sorento : Picanto : Golf 7:
 11. Bende 1990 da alınmış faturalı disket sürücüsü var. Bir tek elimde bu kaldı. ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 12. Cirtcirtli tozluklarim vardı, arabada evde derken bulamadım. Karda tozluksuz yürümek çok zor ve tehlikeli. Ben de yeni sipariş vermek istedim ve kaybettiklerim cırt cırtlı idi ve bu fermuarlı, giymesi kolay olacak.30cm cırt cırtlı dümdüz denk getireceğim diye de uğraşmam gerekmeyecek... ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 13. ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 14. Debriyaj teline o kadar kısa sürede birşey olan araç piyasadan toplatilir. Onlar pencereyi kapamadan grip olan hastaya antibiyotik veriyor gibiler. Tetikleyen sıkıntıyı bulmaları lazım. 760461529 : 165bin de benzinli motor rektifiye gerektirmez. Muhtemelen krank ön kecesi parçalandı ve yağı Aliya akita bitirip, motor kitlemistir. Uzak durun. ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi 757994254 : Benim araç 2008 model. İki yıldır Bursa'da, öncesi Antalya ve güneş yanığı yok. Beyaz aracın güneş yanığı olması ve tamamen boyanmasınin tek ilacı olur, foto sormanız lazım. Onun dışında 210bin km ne kadarı LPG de geçmiş? 70bin falan devirdi ise bir kaç yerinde sorun oluşma ihtimali olabilir. Bir de LPG tesisatı tuv 10 yıl ömür veriyor. Yaklaştı ise tarih, siz uğraşacaksiniz, sök tak ile. ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 15. Qashqai, kadjar, ASX, GLA ortaklığı sanırım. ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi Kapı kolunun yanında kapak oluyor, direksiyon kolonunun yaninda da kapak oluyor genelde. ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi