win 10 kurdum yandim vol 1
1 1

Bu konuda 9 mesaj var

sanirim bugunlerde 6-7 baslik minumum acarim

ne halt ettim bilmiyorum.3-6 once indirim sirket veriyonu bi win 10 vardi bunu usb stick 16 gz ayarlamistim o zamanlardan

usurun 1 senelik mis.

pre actived icinde edgemis bilmenymis falan yok

win 10 enterprise n 2016 ltsb

bunlar fix surumler sanirim upgdate falan olmuyo bazi ozellikleri yok falan filan

neyse bugun sandisk dandirik (ne acilis ne bisi hizlanmis degil 8-9 senelik 500 gb seagete diske gore) 240 plus model(evet ulta II olsa cok daha iyi olurduama 20-30 lira daha bayilmak istemedim

ilk bi kac restarta dual boot edebiliyordum

bu aptal disce bunu gurarken neydi baska turlu kurtdum

her seferde biosdan sonra boot menusu cikiyo win 10 secili sekilde

daha beter disce tiklayip icinden veri almaya klakinca mi ne oldu ne.

artik eski vista discimle boot edemiyorum

bugun oglen bir supriz sekilde geldigi icin hazirliksiz yakaladim

canim cikti .vistaya giremiyorum simdi

everythings aptal bi progralmla mozilla follderini bulup romign locali kopyalalip vistaki diskten mozillayi calistirdiim.simdi yeniden kursam ne olucak bilmiyorum.bunu yapamasaydim cok feci olucakti.

bide boyle bi manage total commanderla bile datalari goremiyorum.

cunku user/ datalarin hepsi linke tiklarsan hop seni yeni sstemdeki foldera yolluyo ulasamiyorum o mal folderlara girek

yoksa yeni kursam bulmuyo diskten kopyalmiyo

account yaratip kopalayip sysnc ediyim sonra diye dusundum ee vistaya girmiyo

ben baska bir disc formati olucak sanmistimama dogru goruyorsam nfts devam ediyo

bidaha mi kuritim ben bu win 10

o vista goclu tu mu

ne etsem artik biostan 2 boot cikmiyo.secemiyorum vista discinide bu boot icin

2tab vardi normal boot ve uefi simdi bi uefi var

halt mi ettim uefi kurararak ondanmi durmadan boot ekrani cikiyo ordan seiyorum

pek hizlanmadim da hatta bu dandirik ss oldugu icin zip acarsam bi kac dosya kopyalarsam daha bile agir hisediyorum(cok cok daha)

bidaha mi kuriyim uefi kurmak hata miydi

normal ile onun ne farki var

win10 da diger diskce tikadigim icin boot u mu bozuldu artik giremem mi datalari falan almamistim patladi yuzumde

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni kurduğun win 10 ssd diski söküp sadece hdd ile boot almayı denedin mi ? Sistem açılış dosyaları değişmemişse sadece o takılıyken girip vistadan alacağını alırısın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yazarken dusundum ama kasitracak

normal disklerin bile sata guc girisi sata data kablosu girisleri cat gidebiliyo bu ssd de simdi is cikarmtiyim

sanirim boot gumledi ikisi de C gozuktugunden tum diskerin siralarini isimlerini de degisti o da garip

bu uefi kurararak dogru mu yaptin yanlis mi

sonuc direk uefi boot ettim usb sticki sonrada windows u oyle kurdurdum ama disci ntfsc formatlamis sanirim baska yeni bi dosya formati olmasi gerekmiyormuydu? sistemde eski diskeler oldugu icin mi acep

yani belki dedigin gib disci cikartip sonra eve bi yerden vista cdimi bulursam (9 senede o dvdi 2 bilemedin 3 kere elledim ondan nerde bilmiyorum bile)

repair falan desem bootu repair edebilir belki

2-3 kere girip ciktim

sonra biderden win 10 da vistanin userine tikladim buna girmezsin bik bik dedi bastim 5 dk harhar calisti oyle soktu orda boku yemisoldum sanirim

alismadim

ben 10 kusur senedir show destop tusunu kullanmis adamim

cok garip geliyo

ssd ve win 10 ile birak hayal kirikligi yasiyorum

formattan umutu kestim nvideo dirverlari media player classic falan indirde simdi ne programlar neler kurucam o bile kafamda yok bosta bulundum

boyle kiizm 305 liralik idnirimi jkacirince 15-20 lira pahalitya aman aliyim bitsin dedim

ama hic hayatimda bu kadar hazirliksiz yakalanmaistim

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NTFS olması gayet normalde sen ilk kurulumu yaparken, doğrudan farklı boot opsiyonu eklenmemiş sıfır win 10 kurulumu yapmışsın dolayısıyla senin eski diskin ikincil disk durumunda çalışıyor ssd ile çalışırken. Şu an dediğimi yapsan uğraşmadan alacağını alıp tekrar ssdyi bağlayıp olayına devam edebilirsin.

Sata güç girişi gidiyor dediğin nedir anlamadım tam olarak altı üstü kablosunu söküp daha sonra takacaksın onda bir durum yok. :)

Uefi desteğin varsa doğru kurulum yapmışsın. Uefi dediğin şey zaten eski usul biosun yerine gelen bir arabirim yazılımı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

elleri hayvaniş kasalar kucuk ide disker eki guc girisleri gibi degil

elimde kirilmis disc vardi boyle takicam cikaricam derken satada

idedeki igne yamulta isinden beter bu

yok ugrasamam takican alican cikartacan

en onemli seyi firefoxu cozdum

antika dandirik program

Everything-1.2.1.371.exe ile roaming ve local mozilla datalarini kopyaladim c: e sonra calisitirdim d eski disten programdan mozillayi surumu ayni oldugu icin gordu direk vistada biraktigim gibi hatta buraya sifre falanda girmedim

sonrada dedim du sycn ediyim backupolsun diye( ki gerek de kalmadi)

aslnda yeni yeni gncelemdstimde keninvista win 10 bisiler farkliydi

firefox 54 sifirdaninstall ettim ve syn falan etmeden hersey tamam oldu

bundan sonra baska ne programlar indirmem lazim neler kullanmam lazim neleri unutum kismini hatirlamam gerek

su anki ssd ve win 10 deneyimim 9 senelik dandik model hdd ve vistandan cok bi ileri gelmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlahi naz çözüm bulduysan iyi hoş işte bu kadar yaygara niye :D

Çok önemli alman gerekebilecek veriler vardır diye en basit tavsiyeyi verdim dolaylı yoldan uğraşmadan kabloyu sök tak şeklinde. Uğraşamam edemem diyorsanda kendi aktif kullanacağın programlara göre kurup geçicen bu süreç zaten ilk 2 gün böyle haşır neşir olacak, sonrakiler ihtiyaç doğrultusunda hatırlıcaksın ve gidereceksin. Temelde varolup eksik kurulum olan bir durum yok sonuçta windows 10 kuruyorsun neticede.

Diğer konularda da incelersen epey bir kaynak elde edinmiş olursun ssddir windows 10' dur. Kolay gelsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben mbr midir nedir yani boot disk ozelligi kayboldu sadece kadlriarak boot edemem gibi geliyo.dedigim gibi bios gormuyo sisysm diski olarak artik

disk gocmedi ama bootable ozeligi gitti bence yani

daha once 1-2 kere olmustu repğear etmisitm bugun sali wowun hafta sonu bakim oncesi milyon yapicak is var yarin bisiler aklima gelirse bakarim

sisli kurtulus tarafinda oturan birilerinde usb disk varsa kisa sureli belki bi boaltim toparlama duzenleme denerim de simdi bilemiyorum ne halt etseme

windowsa discleri defrag etsemdesem auto geciyo mu ssdleri?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim bu windowsun normalde guncemesi falan olmamasi gerekiyor donem donem cikiyor sanirim

bunu update nerdey nasil bilemiyorum gormedimde windosun sapitmamasi icin sorun olmamsi icin ypailacak  sey var mi

tekrar hatirlatiyim benimki enterprise n 2016 ltsb  surum long term service brach

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LTSB sürüm anlık güncellemeleri almıyor, mesela Creators Update gelmedi henüz LTSB'ye, critical update'ler gelecek sadece... En stabil sürüm bu bence Win10'da, ürettiğimiz makinelerde bu sürümün bir türevi olan Win10 IoT Enterprise 2016 LTSB (high end) kullanıyoruz biz de... Ofisteki elemanların bilgisayarlarını güncellerken de MS Action Pack'ten gelen Win10 Enterprise 2016 LTSB sürümünü kullanıyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok